برگزیده های پرشین تولز

پیگیری کلاهبرداری های اینترنتی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ali/24

Registered User
لایک‌ها
1,242
سلام

نمی دونم جای درستی تاپیک زدم
راستش من در فکر یه وبسایتی برای پیگیری کلاهبرداری های اینترنتی بودم تا فعالیت هایی که منجر به کلاهبرداری شده و همچنین خاطیان رو معرفی کنیم تا هم اون افراد بد نام بشن تا برای دفع خطر هم شده حواسشون به کارشون باشه .

کمی در این مورد شروع کردم و .. تونستم به صورت تستی فعالیت هایی کنم مثلا یه مورد هاستینگ بوده که به تعهداتش عمل نکرده بود و تو سایتم قرار دادم و یه مورد هم خرید دامنه بوده که بعد از چند روز حل شده .

اینطوری میشه تو گوگل ایندکسی قرار داد تا با هر بار سرچ شماره درمورد طرف اطلاعاتی بدست بیاد .
نظرات خودتون رو بگید

در ضمن در صورت نیاز میتونیم در انجمن ها دیگر برای معرفی کلاهبرداران تاپیک بزنیم

Last edited:

uCore

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
سلام
کار شما خودش جرم محسوب میشه طبق قوانین کشور و میتونه دردسر ساز هم بشه اگر طرف پیگیری کنه
و عموما سایت های در این سبک در بیشتر موارد زیر DDoS میرن توسط همون افراد و ....
پس وقت و انرژی زیادی به نسبه میخواد و درکنارش هزینه بر هم هست.

ali/24

Registered User
لایک‌ها
1,242
سلام
کار شما خودش جرم محسوب میشه طبق قوانین کشور و میتونه دردسر ساز هم بشه اگر طرف پیگیری کنه
و عموما سایت های در این سبک در بیشتر موارد زیر DDoS میرن توسط همون افراد و ....
پس وقت و انرژی زیادی به نسبه میخواد و درکنارش هزینه بر هم هست.
بیشتر قصد دارم جایی باشه تا وبسایت هایی که حقی از کسی ضایع می کنن رو معرفی کنم
حالا هزینه خاضی نداره . یه هاست + دامین + یه cms یا اسکریپت
در ضمن طبق کدوم بند قانون اساسی جرم محسوب میشه

Last edited:

AM.Ariyayi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
25
سلام
شما اولین نفری نیستید که به این ایده رسیدید و از چند سال پیش تا الان تاپیک های زیادی در این رابطه ایجاد شده و هیچکدوم هم به نتیجه نرسیده و شروع کننده تاپیک ها هم در نهایت متوجه شدن که این کار از نظر قانونی دارای اشکاله و می تونه باعث دردسر بشه و این موضوع هم کاملا صحت داره.
انجمن پرشین تولز هم قبلا چنین بخشی داشت، اما به خاطر مسائل قانونی مدیران انجمن مجبور شدن تاپیک های اینچنینی رو متوقف کنن.در یکی دو انجمن دیگه هم به همین صورت بود.
پس بحث فقط هزینه هاست و دامین و 70 هزار تومان سالیانه نیست.
ساخت چنین سایت یا وبلاگی بار قانونی داره و میتونه شما رو راهی زندان کنه و یا جریمه های سنگین و کمرشکن براتون بتراشه.

ali/24

Registered User
لایک‌ها
1,242
سلام
شما اولین نفری نیستید که به این ایده رسیدید و از چند سال پیش تا الان تاپیک های زیادی در این رابطه ایجاد شده و هیچکدوم هم به نتیجه نرسیده و شروع کننده تاپیک ها هم در نهایت متوجه شدن که این کار از نظر قانونی دارای اشکاله و می تونه باعث دردسر بشه و این موضوع هم کاملا صحت داره.
انجمن پرشین تولز هم قبلا چنین بخشی داشت، اما به خاطر مسائل قانونی مدیران انجمن مجبور شدن تاپیک های اینچنینی رو متوقف کنن.در یکی دو انجمن دیگه هم به همین صورت بود.
پس بحث فقط هزینه هاست و دامین و 70 هزار تومان سالیانه نیست.
ساخت چنین سایت یا وبلاگی بار قانونی داره و میتونه شما رو راهی زندان کنه و یا جریمه های سنگین و کمرشکن براتون بتراشه.
البته یاد صحبت های مدیر بلاگفا افتادم که قبلا در مورد شکایت هایی که از ایشون می شد صحبت می کرد و همینطور هم فکر می کردنم بالاخره چنین چیزی نیاز هست

uCore

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
بیشتر قصد دارم جایی باشه تا وبسایت هایی که حقی از کسی ضایع می کنن رو معرفی کنم
حالا هزینه خاضی نداره . یه هاست + دامین + یه cms یا اسکریپت
در ضمن طبق کدوم بند قانون اساسی جرم محسوب میشه

هزینه بر هست چون هاست شماروبا اولین شکایت مسدود می کنه
جز مواردی که از خارج کشور تهیه بشه و باز اگر یه DDoS سبک هم بخورید باز مسدود میشید پس باید هاست یا سرور مجازی خاص تری تهیه کنید و ....

طبق ماده 18 قانون جرایم رایانه‌ای شما مرجع قانونی نیستید و تحت هیچ شرایطی اجازه نشر اطلاعات از این سبک ندارید و تا قاضی حکم نده صحبت های شما میشه اکاذیب و اول به اعاده حیثیت طرف مقابل دقت میشه تا صحت های شما

در نهایت اگر دوست دارید وارد بشید بهتر هاست و دامنه از غیر ایرانی بگیرید تا یه حداقل های رعایت شده باشه

ali/24

Registered User
لایک‌ها
1,242
هزینه بر هست چون هاست شماروبا اولین شکایت مسدود می کنه
جز مواردی که از خارج کشور تهیه بشه و باز اگر یه DDoS سبک هم بخورید باز مسدود میشید پس باید هاست یا سرور مجازی خاص تری تهیه کنید و ....

طبق ماده 18 قانون جرایم رایانه‌ای شما مرجع قانونی نیستید و تحت هیچ شرایطی اجازه نشر اطلاعات از این سبک ندارید و تا قاضی حکم نده صحبت های شما میشه اکاذیب و اول به اعاده حیثیت طرف مقابل دقت میشه تا صحت های شما

در نهایت اگر دوست دارید وارد بشید بهتر هاست و دامنه از غیر ایرانی بگیرید تا یه حداقل های رعایت شده باشه
اهان

حداقل جایی بشه این وبسایت های بد قول رو معرفی کرد هم حرکت خوبی هستش .

diordior

مدیر بازارچه صوتی وتصویری*فروشنده معتبر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,432
حداقل جایی بشه این وبسایت های بد قول رو معرفی کرد هم حرکت خوبی هستش .
اگر ازتون شکایت بشه به عنوان شاکی خصوصی میتونن دهنتون رو ... کنن .
شما اجازه افترا توهین و تهمت زدن و امثال این چیزا رو ندارید حتی اگر واقعی باشه حرفتون

ali/24

Registered User
لایک‌ها
1,242
اگر ازتون شکایت بشه به عنوان شاکی خصوصی میتونن دهنتون رو ... کنن .
شما اجازه افترا توهین و تهمت زدن و امثال این چیزا رو ندارید حتی اگر واقعی باشه حرفتون
در کل اینکار بازخورد بدی نداره

GraphX

Registered User
لایک‌ها
7,716
جالبه خیلی از دوستان با تجره میگن که این کار خوب نیست اما شما به صورت جدی می خواید این کارو بکنید
اگه واقعا این کارو می خواین انجام بدین پس واسه چی تاپیک زدین و مشورت می کنید؟

diordior

مدیر بازارچه صوتی وتصویری*فروشنده معتبر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,432
در کل اینکار بازخورد بدی نداره
من کارم حقوقی هست هر روز دارم میبینم شکایت های مردم رو
شما هر کار دوست داری بکن
حرف خودت رو مییزنی فقط
وقتی ازت شکایت کردن 6 ماه کردنت زندان توجیح میشی

orginalfilm