برگزیده های پرشین تولز

چاپ کاتالوگ در نقش و نگار

naghshonegarad

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
28 دسامبر 2019
نوشته‌ها
4
لایک‌ها
0
سن
33
چاپ کاتالوگ در نقش و نگار

چاپ کاتالوگ، بهترین راه تبلیغات از طریق اوراق چاپی است. البته چاپ کاتالوگ نه تنها وظیفه جلب نظر مشتریان جدید دارد بلکه از آن به عنوان ابزاری برای ارائه محصولات و معرفی خدمات نیز میتوان استفاده نمود.

اگر شما نیز به عنوان یکی از مجموعه هایی هستید که محصول مشخصی را ارائه میدهیدپیشنهاد میکنیم از کاتالوگ برای ارائه خدمات و ویژگی های آن استفاده نمایید.
چاپ کاتالوگ

چاپ کاتالوگ در کرج

گروه تبلیغاتی نقش و نگار همواره حامی کسب و کارهای کوچک و بزرگی است که قصد ارتقاء محصولات خود را دارند و برای این منظور به دنبال بهترین ابزار تبلیغاتی هستند. گروه تبلیغاتی نقش و نگار با نیروهایی مجرب و کارآمد شما عزیزان را در چاپ کاتالوگ در کرج یاری میرساند.

انواع روش های چاپی در تولید کاتالوگ

در حالت کلی چاپ یکی از مهم ترین فرآیندهایی است که محصولات تبلیغاتی آن را سپری میکنند. در مورد کاتالوگ نیز قضیه به همین شکل و البته با میزان اهمیت بالاتر میباشد.

در حالت کلی امروز باتوجه به پیشرفت هایی که در صنعت چاپ و ستگاه های چاپی شاهد آن هستیم دو روش چاپی برای کاتالوگ وجود دارد. چاپ افست و چاپ دیجیتال بهترین و مناسب ترین انواع چاپ هستند که در مورد چاپ کاتالوگ مورد استفاده قرار میگیرند.

چاپ افست

بهترین روش چاپ کاتالوگ چاپ افست است. چاپ افست در زمره چاپ های با کیفیت در زمینه کاتالوگ قرار دارد. البته این نوع چاپ در مورد تمامی کاتالوگ ها با خصوصیات و ویژگی های منحصر به فرد کاربرد ندارد.

در چاپ افست برای کاتالوگ ها تیراژ مولفه مهمی است که باید به ن توجه گردد. در چاپ افست باید تعداد کاتالوگ در نظر گرفته شود. تیراژی که برای این نوع چاپ در نظر گرفته میشود و استاندارد است تیراژی بیش از 1000 عدد مباشد. البته این تیراژ یک حسن برای این نوع چاپ است.

چاپ دیجیتال

یکی دیگر از انواع چاپ های کاتالوگ چاپ دیجیتال است. چاپ دیجیتال در مقایسه با چاپ افست از کیفیت کمتری برخوردار است و البته از لحاظ تیراژ نیز محدودیت های مشخصی دارد. این نوع چاپ کاتالوگ کیفیت چاپی کمتری در مقایسه با چاپ افست دارد. از لحاظ تیراژ نیز کمترین تعدادی که با استفاده از چاپ دیجیتال میتوانید چاپ کنید 10 عدد است.

صحافی کاتالوگ
صحافی کاتالوگ

صحافی یکی از المان های تاثیر گذار در چاپ کاتالوگ است که باید به آن توجه شود. صحافی خوب کیفیت هر کاتالوگ را تضمین میکند. اگر به دنبال تبلیغاتی ماندگار هستید و قصد دارید کاتالوگ محصولاتتان به صورت مداوم در طولانی مدت مورد استفاده قرار گیرد ملزم به انتخاب بهترین و مناسب ترین روش چاپ کاتالوگ هستید تا بتواند دربرگیرنده صفحات داخلی کاتالوگ باشد.

در حالت کلی صحافی کاتالوگ به سه روش انجام میشود.

  • منگنه
  • چسب
  • سیمی
صحافی منگنه

منگنه یکی از ساده ترین روش های صحافی است که از دیرباز در امور تبلیغات و چاپی مورد استفاده قرار میگیرد. بیشترین صحافی که عموما افراد با آن آشنایی دارند صحافی منگنه است . اکثر جزوه های درسی ، کاتالوگ ها ، بروشورهای لت دار و... از این نوع صحافی استفاده میشود.

از مزایای این روش سرعت بالای روند کار است. البته ین نوع صحافی نیز دارای گروه بندی منحصر به فردی است.

  • منگنه تخت
  • منگنه لوپ
اگر برایتان سوال برانگیز است که این دو نوع منگنه چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند باید بگوییم تنها تفاوت آن در زیبایی و ظاهر است. از لحاظ ماهیت جسمی هر دو از یک تکه مفتول تهیه شده اند اما منگنه تخت مفتول صاف است و منگنه لوپ حالتی نیم دایره ای دارد.

چسب

صحافی چسب نیز یکی از انواع صحافی است که در مورد صحافی کاتالوگ استفاده میشود. صحافی چسب نیز پس از منگنه ساده ترین نوع صحافی کاتالوگ است. این نوع صحافی نیز به خودی خود به دو گروه تقسیم میشود.

  • صحافی چسب گرم
  • صحافی چسب سرد
از لحاظ فرآیند چاپی هر دو روش یکسان است. تنها در فرآیند چاپ حرارت است که بین این دو روش تفاوت ایجاد میکند.

صحافی سیمی کاتالوگ

آخرین موردی که در صحافی کاتالوگ به آن اشاره میکنیم صحافی به روش سیمی کردن برگه ها است. با استفاده از تکه های سیمی و منافذ کوچک میتوان از صحافی سیمی استفاده نمود. این نوع صحافی برای کاتالوگ محدودیت هایی ایجاد میکند که با آگاهی از این محدودیت ها و استانداردها میتوانید بهترین صحافی را داشته باشید. در مورد صحافی سیمی کاتالوگ باید همواره به تعداد صفحات داخلی ، گراماژ کاغذ انتخابی و... توجه داشته باشید زیرا صحافی سیمی به خودی خود وزن بیشتری نسبت به سایر انواع صحافی دارد. رعایت استانداردها باعث تنظیم وزن میشود.
 
بالا