• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

چرا باید یک تجربه سفر تنهایی داشته باشیم؟

hastina

Registered User
تاریخ عضویت
14 فوریه 2014
نوشته‌ها
676
لایک‌ها
230
15-Reasons-Why-Everyone-Should-Experience-Traveling-Alone.jpg


تنها سفر کردن ممکن است متضاد با علایق شما باشد . با این حال، شما قصد سفر دارید ومی‌خواهید از تمامی لحظه‌های خود لذت ببرید و هیچ استرسی نیز در سفر خود نداشته باشید . اما سفر کردن تنها به خودی خود چیز بدی نیست .حتی اگر در ابتدا با موقعیت‌های استرس‌زایی مواجه شوید و یا برای انجام تنهای کارها احساس اضطراب و استرس داشته باشید ، در انتهای سفر خود خواهید دید که اینکار آن‌قدرها که شما فکر می‌کردید سخت نیست . در این مقاله 15 دلیل برای تجربه‌ی یک مسافرت تنها را بیان می‌کنیم .

1.استقلال بیشتری خواهید داشت:
زمانی که کار بزرگی مانند مسافرت را به تنهایی انجام ‌می‌دهید ، سایر موارد برایتان کسل کننده و دلهره‌اور نخواهد بود . داشتن تجربه‌ی تنهایی نیز می‌تواند شما را تشویق کند تا کارهای دیگری را نیز خودتان انجام دهید . اینکار به شما کمک می‌کند کارهایی را انجام دهید که همیشه از انجام تنهای آن وحشت داشتید.

2.این تجربه می‌تواند وحشتناک و ترسناک باشد:
در طول زندگی ما معمولا فرصت‌های بسیار اندکی برای مواجهه با ترس‌های خود داریم. تنها سفر کردن این فرصت را به شما می‌دهد که بفهمید از چه چیزی ساخته شده‌اید و در موقعیت‌های سخت مانند گم شدن، از دست دادن پول و ارتباط برقرار کردن با یک زبان دیگر و درک موقعیت‌های مختلف مانند از دست دادن قطار چقدر منطقی هستید و چگونه می‌توانید رفتار کنید.

3.یاد می‌گیرید که بر خودتان تکیه کنید:
زمانی که تنها سفر می‌کنید ، هیچ کسی نیست که در اتفاقات غیر منتظره به شما کمک کند و راهی پیش رویتان بگذارد . باید به تنهایی از عهده‌ی تمامی مسائل بر بیایید . اگرچه این موضوع می‌تواند کمی دلهره آور باشد اما احساس رضایتی که از حل مشکل به شما دست خواهد داد عالی است.

4.از منطقه‌ی آرامش و امن خود خارج می‌شوید:
معمولا افراد از انجام کارهای مختلف در حضور جمع اجتناب می‌کنند . اینکارها می‌تواند شامل تنها غذا خوردن و یا گردش تنهایی باشد . با اینحال، ریسک کردن و صرف برخی از زمان‌ها به تنهایی، باعث می‌شود به این شرایط عادت کنید و با افکار خود تنها باشید . اگرچه در ابتدا اینکار می‌تواند کمی سخت باشد اما خارج از شدن منطقه‌ی امن و آرام ، می‌تواند شما را نیز آرام‌تر کند و حس خوبی به شما ببخشد .

5.احساس موفقیت بزرگی خواهید داشت:
شما تنها به سفر نمی‌روید بلکه تنهایی سفر می‌کنید . هیچ کسی نیست که در این سفر همراه شما باشد . شما باید به تنهایی پرواز و هتل خود را رزور کنید و تمامی کارهای مربوط به هتل خود را انجام دهید . باید از شهری به شهر دیگر بروید . چیزهای جالب و شگفت انگیزی خواهید دید . تمامی این موارد بر عهده‌ی خودتان است و این احساس موفقیت بزرگی است.

6.این سفر می‌تواند حس آزادی را در شما ایجاد کند:
معمولا زمانی که با افراد دیگر مسافرت می‌کنیم احساس تعهد در ما وجود خواهد داشت . ما به غیر از خود در مقابل آن‌ها نیز مسئولیم. فکر می‌کنیم که اگر به تمامی موقعیت‌های توریستی سر نزنیم و یا تمامی کارهای مهم را در شهر انجام ندهیم توسط آن‌ها مسخره خواهیم شد .اگر خسته باشیم و بخواهیم تا دیر وقت بخوابیم نمی‌توانیم زیرا این‌کار می‌تواند برنامه‌ی افراد دیگر را به هم بزند . زمانی که تنها سفر می‌کنیم ، دنیای جدید آزادی به روی شما گشوده خواهد شد . اصلا نیازی نیست در مورد انتظارات، علایق ، عقاید و عادت‌های خواب افراد دیگر نگران باشید . نیازی نیست به یک برنامه‌ی سفری خاص پایبند باشید . در حقیقت حتی اگر نخواهید نیازی نیست که برنامه‌ی خاصی برای سفرتان داشته باشید . شما می‌توانید کاملا خودسرانه عمل کنید و چیزهایی را کشف و درک کنید که قبلا هرگز آن‌ها را تجربه نکرده بودید.

7.می‌توانید هر کاری که می‌خواهید و دوست دارید انجام دهید:
نیازی نیست که تمامی کارها و برنامه‌ها را در یک روز بگنجانید تا افراد دیگر گروه را راضی نمایید . می‌توانید کلا ذهنیت خود را تغییر دهید . می‌توانید تمامی روز خود را به خوردن غذاهای مختلف بپردازید بدون اینکه احساس تاسف داشته باشید و از کسی بترسید .

8.اینکار باعث می‌شود با جهان اطراف خود درگیر شده و ارتباط داشته باشید:
زمانی که به تنهایی سفر می‌کنید کسی در کنارتان نیست که به او تکیه کنید . در اینگونه مواقع معمولا افراد به غریبه‌‌ها اعتماد و تکیه می‌کنند . مثلا ممکن است مسیری را از کسی بپرسید و یا در مورد انجام کاری خاص ایده و نظر او را بپرسید . پس شما مجبور می‌شوید با افراد غریبه نیز ارتباط برقرار کنید . اینکار می‌تواند تاثیر بسزایی در روابط اجتماعی شما داشته باشد .

9.می‌توانید به تنهایی تصمیم بگیرید:
بدون هماهنگی با برنامه، خواسته‌ها و بودجه‌ی سایر افراد ، شما می‌توانید به سادگی بر روی کارهایی که دوست دارید انجام دهید تمرکز کنید .

10.هیچ بحثی وجود نخواهد داشت:
حتی دوستان خوب نیز می‌توانند باعث ایجاد استرس و اضطراب در شما شوند . برنامه‌های نزدیک ، استرس بودن در یک فضای متفاوت ، برنامه‌ی پیدا کردن هتل، پرواز و یا یک فعالیت خاص می‌تواند باعث ایجاد بحث و جدل در بین افراد شود و در نهایت موجب ایجاد حس ناراحتی و دلخوری در آن‌ها گردد . اما زمانی که تنها سفر می‌کنید نیازی نیست در مورد این مسائل ناراحت و دلواپس باشید . شما می‌توانید با عکس‌ها و خاطرات خوش از سفر برگردید .

11.می‌توانید کارها را به دلخواه خود در سرعت مورد نظر خود انجام دهید:
بیشتر افراد دوست دارند کارهای خود را با سرعت انجام دهند . آن‌ها دوست دارند نگاهی سریع و گذرا به موزه و یا سایر اماکن دیدنی شهر داشته باشند . اما برخی دیگر ممکن است این سرعت را دوست نداشته باشند و ترجیح دهند آرام و آهسته به راه خود ادامه دهند . زمانی که تنها سفر می‌کنید می‌توانید به دلخواه خود کارها را انجام دهید و زمان مورد نیاز خود را برای بازدید از هر مکان تنظیم کنید بدون اینکه نگران سایر افراد باشید .

12.می‌توانید هر چیزی را که دوست دارید بخورید:
بدون اینکه 8 رستوران متفاوت را ببینید و تنها منوی آن‌ها را مطالعه کنید تا غذای مورد علاقه‌ی سایر افراد گروه را بیابید ، شما می‌توانید به اولین رستوران مورد نظر خود بروید و هر چیزی را که دوست داشتید سفارش دهید و میل کنید . اگر دوست ندارید به رستورانی بروید اصلا مشکلی نیست . می‌توانید در هتل خود بنشینید و سفارش غذا دهید . در این سفر کسی نیست که شما را در مورد **** غذاییتان سرزنش کند .

13.شما در راس همه‌ی امور خواهید بود:
اگر به تنهایی سفر کنید دیگر نیازی نیست از خواسته‌های دیگران تبعیت نمایید . تنها سفر کردن این فرصت را به شما می‌دهد که رییس خود باشید و تمامی کارها را بر اساس خواست خود انجام دهید . اگر مهارت کمی در این موضوع دارید، تنها سفر کردن می‌تواند به شما کمک کند.

14.می‌توانید تمام چیزها را فراموش کنید و مشکلات را در مبدا جا بگذارید:
اگر به تنهایی سفر کنید می‌توانید تمامی مشکلات خود را در شهر خود جا بگذارید و با خیالی آسوده به سفر بیایید . اما زمانی که با دوستان نزدیک واعضای خانوده سفر می‌کنید دیگر هیچ چیزی را نمی‌توانید در شهر جا بگذارید . دیدن این افراد می‌تواند شما را به یاد مشکلاتتان بیندازد . با تنها سفر کردن می‌توانید خود را در موقعیت جدیدی قرار دهید و تجربه‌های جدید تری داشته باشید .

15.شما چیزهایی خواهید داشت که تنها متعلق به شماست:
سفر کردن، تجربه‌ی مخصوص و هیجان انگیزی است اما زمانی که این تجربه را با سایر افراد به اشتراک می‌گذارید ، دیگر کاملا مال شما نخواهد بود . منظورم این نیست که سفر کردن با سایر افراد نمی‌تواند جالب و هیجان انگیز باشد ، منظورم این است که با تنها سفر کردن خاطرات و تجربیات منحصر به فردی خواهید داشت که تنها متعلق به خودتان است .
منبع : 15 دلیل برای تنها سفر کردن
 
بالا