برگزیده های پرشین تولز

چند تا مشکل با SE K510i

samanlyric

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
209.gif
،
آقا من با گوشی K510i که تازه خریدم چندتا مشکل اعصاب‌خوردکن دارم! لطفا ببینین می‌شه حلشون کرد یا نه
42.gif
:

1. موقع نوشتن Text Message، یه سری حروف و نمادهای ناخواسته وجود دارن که نمی‌تونم حذفشون کنم
161.gif
. «زبان نوشتن» رو روی Standard abc گذاشتم، اما با این حال باز هم اون حرف‌ها و نمادها سرجاشون هستن. مثلا وقتی دکمه‌ی 7 رو فشار می‌دم، علاوه بر p, q, r, s، نمادهای بتا و عدد پی و سیگما هم وجود دارن . یکی بهم گفت «زبان گوشی» رو به جای انگلیسی بکن مطابق با سیم‌کارت، این‌طوری درست می‌شه، که نشد. کاریش نمی‌شه کرد اینو؟
راستی من که هیچ‌وقت از T9 استفاده نمی‌کنم، اما وقتی زبان رو روی Standard abc می‌ذارم، نمی‌شه اونو فعال کرد، اما وقتی مثلا زبان روی عربی هست می‌شه! یکم عجیب نیست؟
73.gif

2. نمی‌شه بلندی صدای اخطار SMS رو کم و زیاد کرد؟ من این زنگ‌های SMSای رو که به صورت پیش‌فرض روی گوشی هست به سختی می‌شنوم. مخصوصا که یک‌بخشی هستن و زنگی شبیه زنگ معروفی که نوکیا داره، ندارن. فقط یدونه دیرینگ کوتاه و کم‌صدا! اینو چی، نمی‌شه کاری کرد؟
69.gif

3. وقتی برای SMSها Delivery Report رو روشن می‌کنم، و وقتی بعد از ارسال یک SMS این پیغام برام فرستاده می‌شه، دو مورد آزارم می‌ده.
یکی این‌که باید این پیغام رو حتما OK کرد تا بره پی کارش. (گوشی قدیمی خواهرم، T630، این‌طوری نیست و خودش می‌ره.) نمی‌شه کاری کرد OK نکنی اینو و خودش بره؟
و مورد دیگه این‌که این پیغام با صدا همراهه. نمی‌شه این صدا رو عوض کرد؟ یا اصلا حذفش کرد؟ حالا نشد هم زیاد مهم نیست، چون این صدا با صدای SMSهای دریافتی فرق داره و آدم اشتباه نمی‌گیره این دوتا رو.
تمام مشکلات از اون‌جایی آغاز می‌شه که گوشی روی Silent باشه. که در این‌صورت چه وقت دریافت SMS و چه وقت دریافت پیغام Delivery، گوشی می‌لرزه و آدم رو به اشتباه می‌ندازه
210.gif
. کاش مثل نوکیایی که داشتم، این پیغام Delivery هیچ صدایی نداشت.
156.gif

4. ساعت ِ روی صفحه رو توی این عکس ببینین:

sonyericsson-k510-01.jpg

اگه فکر می‌کنین ساعت من هم همین‌طوره سخت در اشتباهین! ساعت روی گوشی من تقریبا اصلا اصلا معلوم نیست، چون رنگ اعدادش مشکی هست. شرم‌آوره!! من نمی‌دونم این‌قدر سخت بود که ساعت رو واضح نمایش بدن؟ اون وقت من هم که ساعت مچی نمی‌بندم، هر بار که می‌خواستم ساعتو بخونم، یه فحشی نثار این طراحه نمی‌کردم!
97.gif

این بود مشکلات یک کاربر سونی‌اریکسون!!
38.gif
لطفا راهنمایی کنید
79.gif

حالا برم Firmware رو آپ کنم شاید بعضی مشکل‌ها حل شه. باید برنامه Update Service رو اول دانلود کنم دیگه؟

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90
دوست عزیز در باره مورد 4 باید خدمتتون عرض کنم که ساعتهای همه گوشیهای se اینجوری هست تو عکسی هم که گذاشتین فرقی نمیکنه تفاوتش اینه که در عکس فوق نور به صفحه lcd داره می تابه این گونه ساعتها در نور نمایان میشن....شما هم امتحان کنید میفهمید من چی میگم....اگر شما ساعت رو میخواین در گوشی چک کنید دکمه مثبت یا منفی کنار صفحه رو بزنید تا صفحه سفید شده و ساعت کاملا نمایان شود

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90
یک نکته هم الان یادم اومد :
در مورد 1 زبان گوشی رو به english تغییر بدین بدون t9
...
در نهایت آپدیت توصیه نمیشه... فکر نمیکنم با آپدیت همچین مواردی که مد نظر شماست بر طرف بشه...گذشته از اون گوشیتون اگر سریال اصلی هست آپدیت کنید در غیر این صورت کلا بیخیال شین

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90
در باره t9 هم بگم که یک نوع دیکشنری برای زبانهای مختلف هست مثلا در هر زبانی که t9 فعال باشه شما میتونین کارکترهای بعدی رو برای تایپ یک کلمه در اون زبان به صورت خودکار و سریعتر وارد کنید...همونطور که گفتم t9 برای زبانهای مختلف فعال میشه...اگر توجه کنید abc زبان خاصی نیست که بشه t9 رو واسه اون فعال کرد...پس فعال نشدن اون در این مورد طبیعی هست

samanlyric

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا ممنون از راهنمايي.

عکس فوق نور به صفحه lcd داره می تابه این گونه ساعتها در نور نمایان میشن

موضوع زاويه و نور نيست، موضوع رنگ ساعت هست كه توي اون عكس، كه به نظر مي‌رسه رسمي هم باشه، رنگي روشن هست اما روي گوشي من كاملا مشكيه، حالا نور از هر جا مي‌خواد بتابه. من Review گوشي رو هم كه خوندم، نوشته بود ساعت گوشي تقريبا اصلا معلوم نيست.

اگر شما ساعت رو میخواین در گوشی چک کنید دکمه مثبت یا منفی کنار صفحه رو بزنید تا صفحه سفید شده و ساعت کاملا نمایان شود

دکمه‌ی مثبت و منفی نداره این گوشیه! یدونه دکمه‌ی دوربین سمت چپش هست، یدونه شورت‌کات هم سمت راستش. شورت‌کات رو که بزنی، یه لحظه‌ی خیلی کوتاه زمینه‌ی صفحه سفید و ساعت واضح می‌شه، اما این‌قدر کوتاه هست که به سرعت می‌ره به همون صفحه‌ی Wallpaper که خُب خوندن ساعت از اون‌جا خیلی راحته. من همه‌ی حرفم این بود که برای دیدن ساعت آدم به خودش فشار نیاره!
1 زبان گوشی رو به english تغییر بدین

کارساز نیست. اگه می‌شد «زبان نوشتن» رو از abc به انگلیسی تغییر داد، فکر کنم مشکل حل می‌شد. اما توی گزینه‌های زبان نوشتن، فرانسوی و عربی و چینی و abc و 123 فقط هست.

در مورد T9 هم درسته حق با شماس. باید یک زبان انتخاب شه، و بعد برای اون زبان یک T9. اما حالا یک سوال اساسی پیش می‌یاد!: مگه می‌شه این گوشی زبان انگلیسی و در پی اون T9 انگلیسی نداشته باشه؟ شما این عکس Review رو ببین یارو داره انگلیسی می‌نویسه و T9 هم داره. من چرا نمی‌تونم؟:

gsmarena_s063.jpg

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90
کارساز نیست. اگه می‌شد «زبان نوشتن» رو از abc به انگلیسی تغییر داد، فکر کنم مشکل حل می‌شد. اما توی گزینه‌های زبان نوشتن، فرانسوی و عربی و چینی و abc و 123 فقط هست.

در مورد T9 هم درسته حق با شماس. باید یک زبان انتخاب شه، و بعد برای اون زبان یک T9. اما حالا یک سوال اساسی پیش می‌یاد!: مگه می‌شه این گوشی زبان انگلیسی و در پی اون T9 انگلیسی نداشته باشه؟ شما این عکس Review رو ببین یارو داره انگلیسی می‌نویسه و T9 هم داره. من چرا نمی‌تونم؟:

gsmarena_s063.jpg

بله که میشه...ممکنه گوشی مال بازار خاور میانه باشه...بستگی به فریم ور گوشی هم داره..این مشکل با آپدیت حل میشه ...البته قبل از اون به مشکل سریال توجه کنید

samanlyric

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بله که میشه...ممکنه گوشی مال بازار خاور میانه باشه...بستگی به فریم ور گوشی هم داره..این مشکل با آپدیت حل میشه ...البته قبل از اون به مشکل سریال توجه کنی

سریال اصلیه گوشی، فقط مشکل این‌جاس که وقتی خواستم آپ کنم، گفت هنوز آپدیت جدید برای گوشی نیومده. به هر حال ممنون از راه‌نمایی.

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90
خواهش میکنم...اگر اینجوریه پس احتمالا با فلش حل میشه...گفتم که مشکل حاد نیست پک language که روی گوشی شما هست english نداره...ولی خب ارزش نداره به خاطر این گوشیو فلش کنید!!!!!!

samanlyric

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا من به یک کشف شهودی رسیدم که احتمالا همه اونو می‌دونستن! حالا گفتم بذار با دیگران هم قسمتش کنم!!

بلندی صدای زنگ‌های پیش‌فرض SMS این گوشی و احیانا گوشی‌های دیگه‌ی سونی‌اریکسون رو نمی‌شه تغییر داد. اما اگه زنگ‌های دل‌خواه دیگه‌ای برای SMS انتخاب بشن، بلندی صدای اون‌ها رو می‌شه به صورت غیر مستقیم کم‌ و زیاد کرد. به این صورت که بلندی صدای زنگ گوشی هرچقدر که باشه، بلندی صدای SMS گوشی هم همون‌قدر خواهد بود. مثلا اگه زنگ گوشی، آهنگ X با بلندی صدای 5 باشه، بلندی صدای SMS هم که مثلا آهنگ Y انتخاب شده، همون 5 خواهد بود.

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90
عجب کشف مهمی....:happy: ...حالا جالبه بدونی تو گوشیهای قدیمیتر se امکان انتخاب زنگ دلخواه خودتون به عنوان sms نبود فقط همون 4 5 تای پیش فرض گوشی قابل انتخاب بود!!!

بالا