برگزیده های پرشین تولز

چند سئوال در مورد مفاهیم شبکه

arashkhan

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
7
سلام به همه دوستان شبکه ای

من چند تا سئوال دارم که برای شما نسبتا ساده هست اما من نمی دونم.

1 - وقتی یک دومین می خریم در واقع چه چیزی به ما تحویل داده می شود؟ (کد یا اکانت یا ...)

2- در مورد هاست چگونه است؟ چه چیزی به ما تحویل داده می شود؟

3- برای نسبت دادن یک هاست و دومین به یکدیگر چکار باید بکنیم؟

4- اگر هاست متعلق به خودمان باشد(سرور در محل خودمان باشد) در آن صورت چگونه باید عمل کنیم؟

از دوستان پیشاپیش سپاسگزارم.

Remote_Network

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سوالات خیلی خوبیست، از دوستانی که تو این ضمینه تخصص دارند خواهش میکنم همکاری کنند.
ممنون از لطفتون.

4ng3l

Registered User
لایک‌ها
1
1 - وقتی یک دومین می خریم در واقع چه چیزی به ما تحویل داده می شود؟ (کد یا اکانت یا ...)

دومین در واقع یک نام هست فقط که باعث میشه شما یک عدد 12 رقمی ( ip ) رو نخواد حفظ کنی برای باز کردن سایتت
و در واقع بعد از خرید دومین به شما یک کنترل پنل داده میشه که یه سری امکانات عادی داره مثله عوض کردن پسورد و نام و نام خانوادگی و ...... یه امکان هم که تو همه ی پنل ها هست که حتما باید باشه اینه که ip سرور رو شما اونجا وارد میکنی تا وقتی مثلا زدی reza.com به اون ip بری

در مورد هاست چگونه است؟ چه چیزی به ما تحویل داده می شود؟

به فضایی که شما بر روی اون فایل هاتون رو میریزن که بعدش از طریق دومین بتونین ببینی
در اینجا بعد از خرید یک پانل مدیزیتی به شما داده میشه که بتونین بر روی سایت خود میدیریت کنید که کمترین امکاناتش ایناست که باید داشته باشه :
file manag - database manager - mail manager و ........
برای نسبت دادن یک هاست و دومین به یکدیگر چکار باید بکنیم؟

البته در بالا هم توضیح دادم
کافیه شما ip های سرورتون رو در پانل مدیریت دامینتون وارد کنید ( یا dns سرور )

اگر هاست متعلق به خودمان باشد(سرور در محل خودمان باشد) در آن صورت چگونه باید عمل کنیم؟

منظورت اینه که کامپیوتر خودتو webserver کنی ؟
با اینکه کاره عقلانی نیست ولی همون که گفتم ip کامپوتر web server رو در پانل دامین وارد کن

اگه مشکلی داشتی بگو

arashkhan

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
7
ازت خیلی ممنونم. فقط دو مورد برام مبهم بود : یکی اینکه IP سرور رو چجوری پیدا می کنیم و دیگه اینکه dns چیه؟

بالا