برگزیده های پرشین تولز

چند سوال در باره MT

miladmovie

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3
وقتي كه ما آرشيو رو پابليش مي كنيم اين ام تي ميره تمام صفحه هاي آرشيو رو دوباه تغيير مي ده؟اگر اين كار رو بخواهيم با PHP انجام بديم فرقي هم با perl ميكنه؟(منظورم از نظر طول دادن انجام اين كار)

بعد اين صفحه هاي آرشيو برچه اساسي نام گذاردي ميشند؟

راستش من تو فكر ساختن يك برنامه تو مايه هاي ام تي هستم كه از طريق افلاين هم بشه مطلب نوشت اسمش هم فعلا w++ هست كه از برنامه اي PHP و VB استفاده مي كنه

و توي اون از تاريخ شمسي و اين جور مخلفات هم استفاده مي كنم

kami

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2
سلام. ميلاد جان ايده فوق العاده عالي اي داري.
موفق باشي.

aaber_piade

Registered User
لایک‌ها
25
من برنامه نويس نيستم و اطلاعات زيادي ندارم ولي هميشه گفته ميشه كه perl كنده!! بنابراين اگر با پي اچ پي اين كار بشه فكر ميكنم سرعت بيشتري داشته باشه.. توي ام تي گزينه هاي زيادي براي پابليش داري كه هر زمان از هر كدوم لازمه باشه استفاده كن مثلا اگر قالب ارشيو رو تغيير ندادي مي توني فقط ايندكس ها رو دوباره سازي كني كه بيخودي فايل هاي ارشيو تكي و هفتگي و ماهانه دوباره سازي نشه.. ضمنا در mt.cfg يك امكاني هست كه ميشه تعداد فايل هايي كه در يك فاز (Phase) دوباره سازي ميشه رو تعيين كني كه اگر سرور سرش شلوغ بود به پيغام ارور نخوري اون عدد روي چهل هست و ده برابرش هم براي ارشيو ماهانه اعمال ميشه يعني پيش فرض اينه كه در يك Phase چهارصد پست براي ارشيو ماهانه پردازش ميشه و چهل پست براي ارشيو تكي كه اينا همه قابل تغييره .. اگر با پي اچ پي همچين چيزي ساخته بشه فكر ميكنم ادمين كمتر به زحمت ميفته.. ضمنا سيستم نام گذاري فايل ها در ارشيو ام تي كاملا انعطاف پذيره حتا بعضي ها دايركتوريش رو بر حسب تاريخ مجزا مي كنن.. توي بخش ارشيو اين رو ميتوني تعيين كني.

alpha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
راستش من تو فكر ساختن يك برنامه تو مايه هاي ام تي هستم كه از طريق افلاين هم بشه مطلب نوشت اسمش هم فعلا w++ هست كه از برنامه اي PHP و VB استفاده مي كنه

آقا W++ اسم سايت من هستش . كپي رايت داره ها !!!!
ولي در كل كار جالبيه . موفق باشي

در مورد پرل و PHP هم بايد بگم كه مقايسه نمي شه كرد . پرل خيلي كاملتر و جالبتره .

miladmovie

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3
آقا W++ اسم سايت من هستش . كپي رايت داره ها !!!!
ولي در كل كار جالبيه . موفق باشي

منظورم از w++ يك چيز ديگه است كه اين خلاصه شدش است ;)
w+php+VB
حالا تا من اين كار رو تموم كنم باهم كنار ميايم

آقا هركي نكته چيزي بذهنش مي آد بگه آخه من نمي خوام بعد ازاينكه كار تموم شد تازه نظر ها جديد رو بشنوم ;)

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
يه تفاوت عمده اي كه من بلدم اينه كه توي php محدوديت (معمولا 30 ثانيه) براي اجراي فايلها داره. که توي cgi وجود نداره. که اين به کار کردن با مقادير زياد اطلاعات کمک ميکنه.

experience

Guest
لایک‌ها
4
فكر نمي كنم پرل براي اينجور برنامه هاي مديريت محتوي اشكال اساسي داشته باشه. چون اگر بود حتما ام تي را تغيير مي دادند و يا اصلا اينقدر فراگير نمي شد.
و بعد از اون منظور شما از اينكه آف لاين هم بشه مطلب نوشت يعني چي ؟ مگه با ام تي نمي شه همچين كاري كرد در نصب لوكال ؟
به هرحال اين ايده مي تونه هدف و سطح توقع كار را بالا ببره كه اين خيلي خوبه.
به نوشتن سيستم هاي مبتني بر ام تي هم مي شه فكر كرد مثل تايپ پد كه خود سازندگان مووبل بوجودش آوردن.

miladmovie

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3
منظورم اينه كه با يك برنامه مطالب رو بنويسي بعد توي يك جاي مثلا توي يك ديتابيس توي كامپيوتر خودت ذخيره كني و وقتي به اينترنت وصل شدي اونها رو به سايتت بفرستي

البته فعلا حالش نيست با اينكه واحد هام رو كم كردم ولي كار خيلي سختي هست ;)

experience

Guest
لایک‌ها
4
اين يك فكر بكر است واقعا. اميدوارم وقت پيدا كني روش كار كني. اتفاقا به اين فكر مي كردم چقدر خوب بود يك امكاني مثل سینکرونایز وجود داشت بعد از تغييرات در ام تي لوكال اون را با سرور اصلي هماهنگ كنه و تغييرات را اعمال كنه.
نمي دونم اصلا چنين چيزي براي ام تي تاحالا روش كار شده ؟

miladkdz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
يه چيزي بگم...سرورها از پي اچ پي بيشتر خوششون مياد تا پرل!!!
به هر حال منم براي دات نت كارها برنامه ساختم ولي كو تا كامل بشه!!!

بالا