برگزیده های پرشین تولز

چند سوال در مورد خرید ارز(چنج کردن) و پس انداز آن؟

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
صد در صد یورو تا 1 الی 2 سال تو همین حالت می مانند

اصلا می دانی برای چی یورو ارزش خود را از دست داد به خاطر دلار

قصد آمریکا هم همین بود که یورو به همین حالت برود ///.

یک نصحیت یورو برای این خوبه که بخری و ذخیره کنی برای چند سال دیگه که دوباره گران شود .

سلام
میشه بیشتر تحلیل کنید؟ ممنون میشم :)
موفق باشید

samanjan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام
میشه بیشتر تحلیل کنید؟ ممنون میشم :)
موفق باشید

شما لازم نیست تحلیل کنی

صبر کن و ببین و اخبار گوش بده ببین کی یورو به حالت اول برمی گردد.

می خواهی بدانی برای چی یورو دارد این همه ضرر کرد به خاطر اینکه مدیریت درست نداشت.

مثال همین یونانن که با وام های کلانی که گرفته بود زیر قرض رفت و صبر کن چند کشور دیگه عاقبت مثل یونان پیدا می کنند .

:lol::lol: یورو الان برای خرید خوبه ولی در آینده به حالت اول خودش بر میگردد . :eek::eek:

samanjan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
ارزش یورو
امروز 1 تیر

12152 ریال در بازار جهانی ولی ایران دارد

در بانک ملت 12805 است .

شما نمودار یورو را با امسالش مقایسه کن بعد بگو یورو حتی به11740 ریال هم رسید . و باز هم مطئن باش می آید پایین

sia0368

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
ارزش یورو
امروز 1 تیر

12152 ریال در بازار جهانی ولی ایران دارد

در بانک ملت 12805 است .

شما نمودار یورو را با امسالش مقایسه کن بعد بگو یورو حتی به11740 ریال هم رسید . و باز هم مطئن باش می آید پایین

والا خودم هم بیشتر تو فکر دلارم ولی از بس تلویزیون داره میگه آمریکا و غرب دارن نابود میشن دودل شدم تو سایت مثقال نمودار قیمت دلار و یورو رو که مقایسه کردم دلار به نظرم بهتر اومد ولی با این نشت نفت خلیج مکزیک و بحران اقتصادی میترسم دلار بگیرم و حالا فرداش نه پس فرداش دلار کله کنه کسی اینجا هست اقتصاد خونده باشه و استعداد پیشگویی هم داشته باشه؟

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
باید اول مشخص کنید دلیلتون چی هست بعد راحتتر میتونید تصمیم بگیرید. توجه شما به مسایل جهانی هست یا کشور خودمون؟ در مدت یکسال یورو چقدر میخواد در برابری با دلار ارزون بشه؟ فوقش برابریشون 1 به 1 میشه. یعنی 1.2 میشه 1. یعنی مثلا اگر پولتون رو تبدیل کنید به دلار و فرض کنیم حرف بهمنی درست باشه که گفته دیگه جلوی بالارفتن دلار رو نمیگیریم 20 درصد میاد روی پولتون، تازه با این همه اما و اگر و ریسک! پولتون رو بزارید بانک 15 درصد سود قطعی بگیرید که بهتره! یافرض کنید مشکلات اروپا حل بشه دوباره برگرده به چند ماه قبل یعنی مثلا 1.2 بشه 1.4 دوباره همون داستان قبلی!
صحبتی که در مورد خرید ارز هست این هست که آیا دولت همزمان با برداشتن یارانه ها سیاست ارزی رو هم اصلاح میکنه یا نه. آیا قیمت دلار که بگفته کارشناسان حدود 2 تا 4 هزار تومن باید باشه واقعی میشه یا نه (البته به استثنای اون یک کارشناس که میگه قیمت دلار 500 تومن هست ;) ). که اگر بشه به هرحال هر کدوم رو بخرید سود خوبی میکنید، اگر هم نشه که هیچ!

samanjan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
والا خودم هم بیشتر تو فکر دلارم ولی از بس تلویزیون داره میگه آمریکا و غرب دارن نابود میشن دودل شدم تو سایت مثقال نمودار قیمت دلار و یورو رو که مقایسه کردم دلار به نظرم بهتر اومد ولی با این نشت نفت خلیج مکزیک و بحران اقتصادی میترسم دلار بگیرم و حالا فرداش نه پس فرداش دلار کله کنه کسی اینجا هست اقتصاد خونده باشه و استعداد پیشگویی هم داشته باشه؟

ببین خود ایران دارد نابود می شود

چون ایران با برکت دوستان واحد بین الملی از دلار به یورو شد که با این تصمیم بی خود میلیونها یورو داریم ضرر می دهیم. حتی یکبار تو روزنامه دنیای اقتصاد نوشت ولی دیگه نشد ادامه بده بماند برای چی.

نه خلیج مکزیک دولت آمریکا پولش را از انگلیس می گیرد . حالا میگی خب خود را شکر ولی انگیس زیر بار این موضوع نمی رود از کشورهای تحت سلطه خود و جهان سوم می گیرد به روش های گوناگون چون خود دولت انگلیس پولی ندارد و هر چی پول دارد از مردم است که مالیات می دهند.

دلار طی چند ماه آینده بالا می رود و دوباره کم می شود و تا یک مقدار رسید ثابت می شود این موضوع از سالهای قبل بوده تا الان . تاریخ را بخوان

توجه توجه توجه
ببین این را نمیشه گفت الان برو سرمایه گذاری کن روی این واحد ارزی مثلا یورو یا پوند یا دلار خودت باید تصمیم بگیری این کار ریسک و قمار است . :blink::blink:

samanjan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
باید اول مشخص کنید دلیلتون چی هست بعد راحتتر میتونید تصمیم بگیرید. توجه شما به مسایل جهانی هست یا کشور خودمون؟ در مدت یکسال یورو چقدر میخواد در برابری با دلار ارزون بشه؟ فوقش برابریشون 1 به 1 میشه. یعنی 1.2 میشه 1. یعنی مثلا اگر پولتون رو تبدیل کنید به دلار و فرض کنیم حرف بهمنی درست باشه که گفته دیگه جلوی بالارفتن دلار رو نمیگیریم 20 درصد میاد روی پولتون، تازه با این همه اما و اگر و ریسک! پولتون رو بزارید بانک 15 درصد سود قطعی بگیرید که بهتره! یافرض کنید مشکلات اروپا حل بشه دوباره برگرده به چند ماه قبل یعنی مثلا 1.2 بشه 1.4 دوباره همون داستان قبلی!
صحبتی که در مورد خرید ارز هست این هست که آیا دولت همزمان با برداشتن یارانه ها سیاست ارزی رو هم اصلاح میکنه یا نه. آیا قیمت دلار که بگفته کارشناسان حدود 2 تا 4 هزار تومن باید باشه واقعی میشه یا نه (البته به استثنای اون یک کارشناس که میگه قیمت دلار 500 تومن هست ;) ). که اگر بشه به هرحال هر کدوم رو بخرید سود خوبی میکنید، اگر هم نشه که هیچ!

صد در صد مجبور می شود یک فکری برای ارزهای بین الملی بکند چون مجبور میشود تمام درآمد خود را صرف واحدهای ارزی بکند /

sia0368

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6

والا 3 و خورده ای تومن حساب قرض الحسنه دارم و اولین و مهمترین خواستم اینه که این پول رو یه کاریش کنم که تورم روش اثر نزاره حساب پس انداز و سکه و بورس رو پرس و جو کردم میگن باز هم تورم روش اثر میزاره ولی از چند نفری شنیدم ارز به کارم بهتر میاد در اولویت بعدی اگر ارز آزاد شد بیشترین سود رو بکنم اگر هم نشد که ارزشش حداقل به اندازه تورم بالا رفته باشه

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
صد در صد مجبور می شود یک فکری برای ارزهای بین الملی بکند چون مجبور میشود تمام درآمد خود را صرف واحدهای ارزی بکند /

سلام
کاملاً با این جمله بالا موافقم برای همینم میگم که گول مقاومت هایی که احتمالاً ابتدای طرح شاید حتی هفته ها طول بکشه رو نخورید. به هر حال توان ارزی دولت محدوده و دولت هم که نمیاد بخش اعظم توان ارزی خودش رو برای ثبات نرخ ارز بکار بگیره که این کار یه حماقته محض تر از محضه.

در ضمن به نظر من خرید ارز ریسک داره ولی به هر حال حرکت مثبتیه.
در کل توی بازار تورمی که حدس میزنیم بعد از هدفمند کردن یارانه ها اتفاق خواهد افتاد ، خرید ارز یکی از حرکت هاییه که میتونه اثر تورمی رو روی پول ما به حداقل برسونه ، اگه پول شما بیشتر بود میتونستی ملک بخری یا خیلی چیزها که شاید به ذهن من و دیگران نرسه :) به هر حال حدس تغریباً همه اساتید و تحلیل گران و شاگردانی مثل من اینه که ریال بعد از هدفمند کردن نوسانات شدیدی خواهد داشت.
در ضمن یکی از نقاط مثبت یورو اینه که میگن توان یورویی دولت ایران به شدت پایین اومده. در هر حال من ترجیه میدم سرمایم تو بخشی باشه که دولت و شرکت ها و سازمان ها و ارگان های وابسته به حکومت زیاد توش نقشی یا سهمی یا توان حرکتی نداشته باشن ولی خیلیا توی بورس تهران دقیقاً برعکس من فکر میکنن.
موفق و پیروز باشی

sia0368

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
در ضمن یکی از نقاط مثبت یورو اینه که میگن توان یورویی دولت ایران به شدت پایین اومده. در هر حال من ترجیه میدم سرمایم تو بخشی باشه که دولت و شرکت ها و سازمان ها و ارگان های وابسته به حکومت زیاد توش نقشی یا سهمی یا توان حرکتی نداشته باشن ولی خیلیا توی بورس تهران دقیقاً برعکس من فکر میکنن.
موفق و پیروز باشی
دلایل شما برای خرید یورو چیه؟و دلایل بورسیها چیه؟اونها طرف دلارند؟
فکر میکردم دولت که نه **** کلا دوست داره از ارز بیاد بیرون بره سمت ارزهای دیگه

samanjan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام
کاملاً با این جمله بالا موافقم برای همینم میگم که گول مقاومت هایی که احتمالاً ابتدای طرح شاید حتی هفته ها طول بکشه رو نخورید. به هر حال توان ارزی دولت محدوده و دولت هم که نمیاد بخش اعظم توان ارزی خودش رو برای ثبات نرخ ارز بکار بگیره که این کار یه حماقته محض تر از محضه.

در ضمن به نظر من خرید ارز ریسک داره ولی به هر حال حرکت مثبتیه.
در کل توی بازار تورمی که حدس میزنیم بعد از هدفمند کردن یارانه ها اتفاق خواهد افتاد ، خرید ارز یکی از حرکت هاییه که میتونه اثر تورمی رو روی پول ما به حداقل برسونه ، اگه پول شما بیشتر بود میتونستی ملک بخری یا خیلی چیزها که شاید به ذهن من و دیگران نرسه :) به هر حال حدس تغریباً همه اساتید و تحلیل گران و شاگردانی مثل من اینه که ریال بعد از هدفمند کردن نوسانات شدیدی خواهد داشت.
موفق و پیروز باشی

منم با شما موافق هستم .

ببین الان خود دولت نمی دانم برای یارانه ها چه کار کند این مطلب را بخوانم

منبع http://alef.ir/1388/content/view/75847/

کد مطلب: 75847, P.View: 7864
درخواست انصراف از یارانه نقدی؟! چاپ ارسال به رفقا
۳۱ خرداد ۱۳۸۹
محسن مهدیان

اخیرا وزیر اقتصاد اعلام کرده است که 30 درصد مردم امکان انصراف از دریافت یارانه نقدی را دارند.مدتی بعد یک مقام دولتی یک قدم جلوتر می گذارد و پیش بینی می کند که 30 درصد مردم از دریافت یارانه نقدی انصراف دهند.وی البته توضیح نمی دهد که از کجا به این رقم رسیده است.این درحالی است که وزیر اقتصاد و سخنگوی طرح تحول اقتصادی که معاون آقای وزیر است، طی 3 ماه گذشته به دفعات از مردم خواستند که داوطلبانه از دریافت یارانه نقدی انصراف دهند.به نظر می رسد قرار است بزودی خوداظهاری به خود انصرافی تبدیل شود.

چندی پیش نیز خبری منتشر شد که پس از انصراف وزیر اقتصاد و معاون سازمانی اش، 13 عضو هیات دولت هم از دریافت یارانه نقدی انصراف داده اند.برخی از این وزرا پس از سوال خبرنگاران در پایان جلسه هیات دولت منصرف شدند و برخی هم هنوز متقاضی یارانه هستند. در این رابطه ذکر نکاتی ضروری است.

1- دولت پیش از ارسال لایحه هدفمند سازی یارانه ها تاکید داشت که اجرای این طرح منجر به اصلاح توزیع یارانه ها و اجرای عدالت می شود.از سویی یارانه حق طبیعی همه آحاد جامعه است.انتظار این است که بنا بر ادعای دولت با اجرای این طرح، ضمن توزیع عادلانه، یارانه ها به همه مردم تعلق گیرد. توزیع عادلانه باید در سازوكار قانون هدفمندسازی یارانه ها دیده شود. طبیعی است که انصراف مردم به معنای کمک اعانه ای آن ها است و تعبیر دیگر آن این است که طرح دولت دارای مکانیزم مناسبی در توزیع یارانه ها نیست و بدون انصراف مردم این طرح توفیق نخواهد داشت.

2- دولت هنوز هیچ اطلاع روشنی از طرح خود به مردم ارائه نکرده است.معاون پارلمانی و سخنگوی طرح تحول تاکید کردند که اطلاعات اجرای این قانون در روز اجرا و دفعتا ارائه می شود.حتی نمایندگان مجلس که این قانون را بررسی و تصویب کردند از چند و چون اجرایی ان اطلاعی ندارند.به عنوان مثال هنوز کسی نمی داند که چه یارانه ای حذف می شود و قیمت ها چه میزان افزایش می یابند.در این شرایط دعوت کردن از مردم برای گذشتن از حقی که حتی نمی دانند چه میزان است غیر معقول و غیر منطقی است.

3- اجرای این طرح به این شیوه آثار اجتماعی هم دارد. در اجرای این سیاست، هدفمندی در حاشیه است و یارنه نقدی در متن . در مدل قبلی فرد احساس نمی کرد که یارانه می گیرد و اگر هم می فهمید آنرا حق طبیعی خود می دانست.اما امروز يارانه را از صدقه سر پولدارهاو خیرین مي بيند كه اين تلقي، سرخوردگي اجتماعي ايجاد می كند.افراد دریافت حق طبیعی خود را ناشی از خیرات پولدارها می بینند تا حق طبیعی شان.

4- دولت یکبار با اجرای خوشه بندی نشان داد که تصمیم ندارد به همه مردم یارانه دهد.این تصمیم خلاف ادعاهای قبلی بود.پیش از این گفته می شد که قرار است یارانه جنسی تبدیل به یارانه نقدی شود تا مردم خودشان در هزینه کردن این مبلغ تصمیم گیری کنند. خوشه بندی خلاف این ادعا بود و از همین رو واکنش هائی را در جامعه ایجاد کرد و دولت وادار به عقب نشینی شد.به نظر می رسد این درخواست در ادامه همان تصمیم قبلی باشد. نباید هدف گذاری غلط دولت در پرداخت یارانه نقدی، پشت این درخواست پنهان می شود.

5-دولت بارها و بارها تاکید کرده است که با اجرای این قانون دیگر فقیری در جامعه وجود نخواهد داشت.این ادعا در بالاترین سطح توسط مقام ارشد اجرائی کشور طرح شده است.بدون شک دولت برای این ادعا روی خیرات مردم حساب نکرده است.بنابراین انتظار این است که دولت بتواند با اجرای این قانون ریشه فقر را از جامعه بکند.این در حالی است که بر اساس آمار جدید، 10 میلیون نفر از مردم ایران زیر خط فقر مطلق و 30 میلیون هم زیر خط فقر نسبی قرار دارند.

اگر مطابق شاخص های مرسوم، خط فقر مطلق را روزی 2 دلار در نظر بگیریم، می توان گفت که نزدیک 10 میلیون نفر در ایران هستند که در ماه کمتر از 54 هزار تومان درآمد دارند.فرض کنیم دولت بتواند با تاخیر برنامه ریزی شده، آزاد سازی قیمت ها را از نیمه دوم سال اجرا کند.به این ترتیب دولت می تواند 35 هزار میلیارد تومان یارانه نقدی را در کشور توزیع کند.

به این ترتیب دولت 50 درصد این 35 هزار میلیارد تومان را میان 62 میلیون نفر از جمعیت ایران که فرم یارانه پر کرده اند توزیع خواهد کرد.

یک محاسبه سرانگشتی نشان می دهد که به هر فرد ایرانی حداکثر 23 هزار 500 تومان می رسد.اگر فرض انصراف وزرا و برخی خیرین از دریافت یارانه نقدی را هم حساب کنیم به هر ایرانی حداکثر 25 هزار تومان می رسد.

مقایسه دو عدد 25 هزار تومان و خط فقر 54 هزار تومانی نشان می دهد که فقرا چه سرنوشتی را پیدا می کنند.

البته فرض می کنیم، تورم صفر درصد است و هیچ بار جدیدی به دوش فقرا اضافه نشود.از فقرای خط نسبی هم فعلا می گذریم. بنابراین دولت به این نتیجه رسیده است که برای رسیدن به آن هدف چاره ای جز این ندارد که عده ای از شمول دریافت یارانه خارج کند. طبیعی است که انصراف از دریافت یارانه نقدی عملا باعث حمایت از دولت در دادن شعارهای غیرواقعی می شود.

6-دولت از مردم خواسته است که برای کمک به دهک های پائین درآمدی از دریافت یارانه نقدی انصراف دهند اما انصراف از دریافت یارانه نقدی به معنای بالارفتن سقف درآمد آزاد سازی است و طبیعتا 50 درصد آن به مردم می رسد و نیمه دیگر آن به صنعت و بخشی هم خرج هزینه های دولت می شود.به تعبیری انصراف از دریافت یارانه نقدی کمک به مخارج دولت محسوب می شود.طبیعتا افراد خیر ترجیح می دهند پول خود را به صندوق صدقات بیاندازند تا به جیب دولت!

7-دولت برای اجرای این قانون ادعاهایی داشته است و در برابر هشدار کارشناسان و نمایندگان مجلس توجیهاتی داشته است. هرگونه کمک به غیر واقعی شدن اجرای این قانون باعث می شود ابعاد واقعی اجرای این طرح پنهان بماند. از این رو توصیه می شود مردم به دولت فرصت دهند که قانون را در شرایط کاملا طبیعی اجرا کند.در غیر اینصورت نمی توان در ادامه راه براورد مناسبی از این طرح داشت. دولت باید ادعاهای خود را در خصوص توزیع عادلانه و ریشه کنی فقر و افزایش کارائی در تولید و کنترل تورم نشان دهد. انصراف از دریافت یارانه نقدی می تواند به قیمت پنهان شدن خطاهای دولت باشد. گرچه همین اندازه که دولت برای اجرای این طرح مجبور شده است چنین درخواستی از مردم داشته باشد، به این معنا است که تخمین و برآوردهای دولت از ابتدا خطا داشته و در مقدمه راه دچار اشکال شده است.

فقط حال کن ببین دولت چقدر برنامه ریزی درست می کنند :p:p:lol::lol:

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
این مهری رو که میزنن با چه لامپی باید دید؟ کجا میفروشن؟
ممنون

بزار بانک . سامان خوبه . البته اگر میخوای جواب بده باید حداقل یکسال بیخیال پولت بشی .

باید بری صرافی ( توی چهار راه استامبول زیاد هستند ) . قیمتها رو توی روزنامه ها و سایتهای بانکها و سایت مثقال پیدا میکنی .

ارز هم دلار و یورو و کمی هم دینار عراق بگیر .
پولهای نو و درشت بگیر و دلار زیر 1996 نگبر . بگو صراف برات مهر نامرئی هم بزنه ( خودشون معمولا میزنن )

MasoudM

Registered User
لایک‌ها
651
فکر میکنم جفت ارز یورو/ دلار الان موقعیت خوبی برای خرید باشه .

دلار استرالیا/دلار آمریکا هم خوبه

jj191

Registered User
لایک‌ها
408
داشتم دنبال یه نظرسنجی در مورد خرید ارز و دلار و اینا میگشتم. به این تاپیک رسیدم. :D خیلی گذشته ازش ولی اگه اون موقع 10000 دلار خریده بودم الان کجا بودم به نظرتون.
دیرو رفتم دلار بخرم هر صرافی یه قیمت میده برای خودش. اما منصف ترین و منطقی ترینش صرافی آرمانی اندرزگو بود.
من زمان دلار هزارتومنی ده میلیون برای دویست شش کارکرده دادم. الان میگم اگه پولو دلار کرده و نگه داشته بودم باهاش الان سه تا یا بیشتر میتونستم ۲۰۶ کارکرده بخرم.

f3er

Registered User
لایک‌ها
165
من زمان دلار هزارتومنی ده میلیون برای دویست شش کارکرده دادم. الان میگم اگه پولو دلار کرده و نگه داشته بودم باهاش الان سه تا یا بیشتر میتونستم ۲۰۶ کارکرده بخرم.

از اون موقع از ماشین استفاده کردی و لذت بردی دیگه . دلار میخریدی که نمیتونستی سوارش بشی:general307::general307:

بالا