• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

چند سوال و مشکل

esyoo

Registered User
لایک‌ها
5
سلام
دوستان من یک سایت آموزشی ایجاد کردم.آدرسش هم این هست.
1)من می خوام مثل این سایت دسته بندی هایی در دو طرف صفحه اصلی سایت داشته باشم(یعنی مثلا 10 آموزش آخر اکسل در یک دسته قرار بگیره.شبیه به لینکدونی)باید از چه قالبی استفاده کنم؟اصلا به قالب ربطی داره یا با افزونه شدنی هست؟(چون الان از قالب iNove استفاده می کنم و ستون سمت چپش رو غیر فعال کردم)

2)اگر الان به سایت من یک نگاهی بندازیدمنو های من زیاد هست(در اون قسمت بالا)و به دو ردیف تبدیل شده.چطور کاری کنم که همه اون منوها در یک ردیف قرار بگیره؟(اندازه قالب رو تغییر بدم؟ اندازه فونت رو تغییر بدم؟ ازکجا و چطور تغییر بدم؟)

3)می خوام اموزش های قدم به قدم ایجاد کنم.این سایت دقیقا خواسته من هست.یعنی فصل ها و زیر فصل ها کاملا مشخص هست.وحتی می تونید رو علامت +و-کلیک کنید تا فصل ها به طور کامل باز و بسته بشوند. آیا با ورد پرس هم میشه یک همچین کاری کرد؟

4)الان قالب Nove رو نصب کردم و میخوام برگردم به قالب پیشفرض ورد پرس ولی وقتی بر میگردم دیگه ازمنو های بالای سایت خبری نیست و از هدر هم خبری نیست!برای این مشکل چکاری باید بکنم؟

5)فهرست ها دقیقا چه کاربردی دارند؟من الان فقط مطالب خودم رو دسته بندی کردم و هرکس روی منو های بالای سایت کلیک بکنه به دسته بندی های من ری دایرکت میشه.آیا این کار خوب هست؟

6)من می خوام کسی که در سایت من از طریق وردپرس ثبت نام می کنه.اطلاعات بیشتری رو واردبکنه.یعنی اطلاعاتی مثل سن شهر تحصیلات و... رو هم موقع ثبت نام وارد بکنه برای این کار چکار باید بکنم؟

7)چطور قالب رو بزرگتر بکنم؟(طوریکه با همه مرور گر ها و مانیتور ها سازگار باشه؟)
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
با تشکر

Last edited:

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,423
برای سوال اول :
این کد اخرین مطالب دسته مورد نظر رو نشون مبده :
PHP:
<?php $myposts = get_posts('numberposts=14&offset=0&category_name=salamat'); foreach($myposts as $post) :?>
<div class="small"><a href="<?php the_permalink(); ?>"><?php the_title(); ?></a></div>
<?php endforeach; ?>

داخل کد های بالا :

category_name=test
موضوع مورد نظر هست

numberposts=14
تعداد پست ها

offset=0
این متغیر هم تعیین میکنه پستهای موضوع انتخابی از شماره چند شروع بشه

esyoo

Registered User
لایک‌ها
5
ممنون .
برای بقیه نظری نظری ندارید؟

8)سال هستم!
من کد جستجو رو از سایت Google Custom Search - Site search and more گرفتم و این هستش
کد:
<div id="cse" style="width: 100%;">Loading</div>
<script src="http://www.google.com/jsapi" type="text/javascript"></script>
<script type="text/javascript"> 
  google.load('search', '1', {language : 'en'});
  google.setOnLoadCallback(function() {
    var customSearchOptions = {};  var customSearchControl = new google.search.CustomSearchControl(
      '014782006753236413342:1ltfrybsbz4', customSearchOptions);
    customSearchControl.setResultSetSize(google.search.Search.FILTERED_CSE_RESULTSET);
    customSearchControl.draw('cse');
  }, true);
</script>
<link rel="stylesheet" href="http://www.google.com/cse/style/look/default.css" type="text/css" />

از طریقمنوی نمایش>تنظیمات پوسته کنونی کد زیر رو وارد می کنیم و تیک رو میزنم
014782006753236413342:1ltfrybsbz4

توی سایت با سرچ گوگل عمل میکنه ولی هیچ نتیجه ای نداره!

ممنون میشم راهنمایی کنید

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,423
2)اگر الان به سایت من یک نگاهی بندازیدمنو های من زیاد هست(در اون قسمت بالا)و به دو ردیف تبدیل شده.چطور کاری کنم که همه اون منوها در یک ردیف قرار بگیره؟(اندازه قالب رو تغییر بدم؟ اندازه فونت رو تغییر بدم؟ ازکجا و چطور تغییر بدم؟)

کوچیک تر از این کنید از ریخت و قیافه میوفته ...
به هر حال اگر میخواید کوچیک کنید , از توی قالب ببینید قسمت منو ها مربوط به چه کلاسی هست , بعد اون کلاس رو از استایل قالب پیدا کنید و سایز فونت رو کم کنید

3)می خوام اموزش های قدم به قدم ایجاد کنم.این سایت دقیقا خواسته من هست.یعنی فصل ها و زیر فصل ها کاملا مشخص هست.وحتی می تونید رو علامت +و-کلیک کنید تا فصل ها به طور کامل باز و بسته بشوند. آیا با ورد پرس هم میشه یک همچین کاری کرد؟

قسمت موضوعات وردپرس هم به همین شکل عمل میکنه

esyoo

Registered User
لایک‌ها
5
با تشکر از شما
چطور قالب رو بزرگتر بکنم؟

قسمت موضوعات دقیقا کجاست؟من فهرست رو پیدا کردم ولی نفهمیدم چطور کار می کنه!(فهرست همون موضوع هست؟)
با تشکر

بالا