• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

چه دوربینی بخرم ؟؟؟؟ (تاپیک اختصاصی خرید دوربین)

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,730
سلام
کیفیت عکس کدوم یکی از این دوربینها بهتره، مخصوصا تو شب

Canon IXUS 147
فاصله کانونی: 28-224 ميليمتر
محدوده دیافراگم: f/3.2-6.9

Fujifilm FinePix JZ100
38-114 ميليمتر
F/3.9-5.9

Nikon Coolpix S3400
26-182 ميليمتر
f/3.4-6.4

Fujifilm FinePix JZ100

25-200 ميليمتر
F2.9 تا F5.9

Fujifilm FinePix JX550
26-130 ميليمتر
F3.5 تا F6.3

فاصله کانونی و محدوده دیافراگم چند باشه خوبه

Amoo Mohsen

Registered User
لایک‌ها
30
دوربین ارزون که سایبرشات داشته باشه یا لرزشگیرش قوی باشه چی خوبه؟

mahdi49

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام برای دوربین 1200 Dکانن برای عکاسی از پرتره چه لنزی مناسبه قیمت بین500تا1تومان
البته اگه یک لنز همکاره باشه خیلی بهتر.روی خود دوربین لنز55-mm18

mahdi49

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
دوربین ارزون که سایبرشات داشته باشه یا لرزشگیرش قوی باشه چی خوبه؟
سلام.من دوربین wx30سونی دارم قابلیت عکاسی پانورامای سه بعدی16مگاپیکسل.فول HD فیلم برداری میکنه.راهنمای فارسی روی خوددوربینم داره.عکسهای بسیارزیبا میگیره.
البته فکرنکنم ازاین مدل توبازار باشه مدل بالاتر با18 مگاپیکسل امده بازار.به نظرمن تودوربینهای کامپکت سونی مارک خوبی باشه.به نظر وتجربه من..........................

Paradise4

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من تازه عضو شدم. می خواستم یک دوربین عکاسی بخرم. بیشتر بین مدل Nikon D5300 و Canon 700D شک دارم و نمی دونم کردوم برام مناسب تر هست. برای کار حرفه ای نمی خوام. برای عکاسی و فیلمبرداری خانوادگی لازم دارم و نمی خوام دوربین خیلی حرفه ای بخرم که بعدا کار کردن باهاش برام سخت باشه. میشه لطفا راهنمایی کنید و حدود قیمت ها رو هم بهم بگید. یک سوال دیگه اینکه با توجه به اینکه نیکون وای فای داره آیا خیلی مزیت مهمیه؟ اگر دوربین دیگه ای هم هست میشه بهم معرفی کنید.

amir3408

Registered User
لایک‌ها
1,416
سلام
من تازه عضو شدم. می خواستم یک دوربین عکاسی بخرم. بیشتر بین مدل Nikon D5300 و Canon 700D شک دارم و نمی دونم کردوم برام مناسب تر هست. برای کار حرفه ای نمی خوام. برای عکاسی و فیلمبرداری خانوادگی لازم دارم و نمی خوام دوربین خیلی حرفه ای بخرم که بعدا کار کردن باهاش برام سخت باشه. میشه لطفا راهنمایی کنید و حدود قیمت ها رو هم بهم بگید. یک سوال دیگه اینکه با توجه به اینکه نیکون وای فای داره آیا خیلی مزیت مهمیه؟ اگر دوربین دیگه ای هم هست میشه بهم معرفی کنید.

کارکردن با این دوربین ها به اندازه کافی نسبت به کامپکها سخت تر است.

وای فای داخلی هم بودنش بهتره طبعا ولی نبودش فاجعه نیست. بیستر واسه آتلیه یا شرایط خاص خوبه. مثلا عکاسی یواشکی و ......... از بین اینا 700دی با لنز stm 18-135 خوبه و توصیه میشه خریدش. اگه نیکون هم گرفتی با لنز 18-105 بگیر و کلا بهتره 18-55 هر دو برند رو فراموش کنی.

Paradise4

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
میشه بگید چرا لنز 18-55 خوب نیست؟

skyeagle

کاربر فعال سخت افزار و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
611
سلام
با سلام
دوست عزیز همونطوری که دوستمون گفتن کارکردن با این دوربینها برای اعضای خانواده کمی مشکله و بیشتر باید خودت پشت دوربین باشی چون افراد عادی نمیتونن باهاش عکس بگیرن
توصیه میشه شما یه کامپکت پیشرفته از سری G کنون بگیری که کیفیت خیلی بالایی داره مثل مدلهایی که در زیر براتون مینویسم و مطمئن باشید که از بابت راحتی و کیفیت حتما راضی میشید
G 7X
G 1X
G 16
اینها رو بترتیب بروز بودن مدلها نوشتم و البته کیفیت شون هم با همین ترتیب قابل رتبه بندی هست

mahdi49

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
میشه بگید چرا لنز 18-55 خوب نیست؟
سلام.من کانن دی1200 تازه گرفتم ولی لنزش مالی نیست55-18قیمت1130000تومان-700دی بالنز18-55قیمت1800000تومان ولی بالنز135قیمت دومیلیون دویست .تقریبا.

به نظرمن 1200دی بدون لنز بگیر بعد بانطر کارشناسان یک لنز پرتره بگیری.بهتر اشتباهی که من کردم شما نکنید

Paradise4

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
دوست عزیز همونطوری که دوستمون گفتن کارکردن با این دوربینها برای اعضای خانواده کمی مشکله و بیشتر باید خودت پشت دوربین باشی چون افراد عادی نمیتونن باهاش عکس بگیرن
توصیه میشه شما یه کامپکت پیشرفته از سری G کنون بگیری که کیفیت خیلی بالایی داره مثل مدلهایی که در زیر براتون مینویسم و مطمئن باشید که از بابت راحتی و کیفیت حتما راضی میشید
G 7X
G 1X
G 16
اینها رو بترتیب بروز بودن مدلها نوشتم و البته کیفیت شون هم با همین ترتیب قابل رتبه بندی هست

فیلمبرداریشون خوبه؟ قیمتشون حدودا چقدر هست؟ ممنون

mehrashkan

Registered User
لایک‌ها
2,340
چون نیست......

کیفیت اپتیکی و شارپنس خوبی نداره. کلا ضعیفه دیگه.

Sent from my SM-G900FD using Tapatalk
آقا میشه با یه تیر دو نشون زد؟
لنزی که هم برای عکاسی پرتره مناسب باشه و هم لنداسکیپ؟

amir3408

Registered User
لایک‌ها
1,416
آقا میشه با یه تیر دو نشون زد؟
لنزی که هم برای عکاسی پرتره مناسب باشه و هم لنداسکیپ؟
به این لنزهای یه تیر و چند نشان میگن walk around یعنی لنزهای همه کاره.

۱۸-۱۳۵ یه لنز همه کاره و خوش قیمت محسوب میشه .

mehrashkan

Registered User
لایک‌ها
2,340
به این لنزهای یه تیر و چند نشان میگن walk around یعنی لنزهای همه کاره.

۱۸-۱۳۵ یه لنز همه کاره و خوش قیمت محسوب میشه .

لنز فیکس چطور؟
فوکال ثابت

falah200

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان با 6 ملیون چه دوربینی پیشنهاد میدین...مصرفم واسه عکسای پرتره و اتلیه ای و از این عکسای مدلینگ که تو فضای ازاد میگیرن و کلا از همه نظر خوب باشه مثلا ماشین در حال حرکت سریع رو بتونه بدون تار شدن تصویر عکس بگیره ازش....ببخشید من یه خورده تازه کارم

hi160

Registered User
لایک‌ها
171
با سلام که همه دوستان گرامی
پیشاپیش از راهنمایی شما سپاسگذارم
من بودجه 2 میلیونی برای خرید دوربین دارم که با این پول میتونم یه دوربین سطح مبتدی DSLR بخرم
اگه بخوام سطح متوسط بخرم باید حدود 4 میلیون هزینه کنم که فعلا برام مقدور نیست
کاربری بخصوصی از دوربین ندارم چون اصلا تخصصی از عکاسی ندارم ولی در اینده برنامه دارم که برم کلاس و در سطح بالاتری عکاسی کنم
از طرفی عجله ای هم برای خرید ندارم و اگه چند ماه در خریدم تاخیر ایجاد بشه تا یک دوربین 4 تومنی بخرم اتفاقی نمی افته
حالا به نظر شما یک دوربین 2 تومنی بخرم و این در اینده هم برای من کارایی لازم رو داره یا اینکه نسبت به قیمت و کارایی بهتره صبر کنم تا بتونم همون 4 تومنی رو خریداری کنم
متشکر از شماا

skyeagle

کاربر فعال سخت افزار و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
611
فیلمبرداریشون خوبه؟ قیمتشون حدودا چقدر هست؟ ممنون
با سلام
دوست عزیز هر 2 عالی هستند و کاملا قابل قبول
قیمت G1X حدود 1500
G7X هم حدود 1900 که چون تازه به بازار اومده کمی قیمتش کاذبه و هنوز تثبیت نشده اما G1X قیمتش شکسته شده و الان میشه بقیمت خریدش
G16 هم حدود 1300 یا 1400 هست که باتوجه به اختلاف جزییش با مدل بالاتر اگر اصراری برای مود ماکرو نداشته باشید توصیه میشه حتما G1X بگیرید

khunires

مدیربخش کاروسرمایه *فروشنده معتبر
لایک‌ها
4,947
دوستان ممنون میشم یه دوربین عکاسی خوب با کیفیت عکاسی بالا تا نهایت 400.000 تومان معرفی کنید...:general609:

amirmail

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
637
با سلام که همه دوستان گرامی
پیشاپیش از راهنمایی شما سپاسگذارم
من بودجه 2 میلیونی برای خرید دوربین دارم که با این پول میتونم یه دوربین سطح مبتدی DSLR بخرم
اگه بخوام سطح متوسط بخرم باید حدود 4 میلیون هزینه کنم که فعلا برام مقدور نیست
کاربری بخصوصی از دوربین ندارم چون اصلا تخصصی از عکاسی ندارم ولی در اینده برنامه دارم که برم کلاس و در سطح بالاتری عکاسی کنم
از طرفی عجله ای هم برای خرید ندارم و اگه چند ماه در خریدم تاخیر ایجاد بشه تا یک دوربین 4 تومنی بخرم اتفاقی نمی افته
حالا به نظر شما یک دوربین 2 تومنی بخرم و این در اینده هم برای من کارایی لازم رو داره یا اینکه نسبت به قیمت و کارایی بهتره صبر کنم تا بتونم همون 4 تومنی رو خریداری کنم
متشکر از شماا
سلام
من دانشجوی عکاسی هستم
خودم 600D دارم
دوستانی دارم عکاس برتر از خودم دوربین eosیا مدل های پایین تر دارند
شما با یک 700D
http://www.digikala.com/Product/DKP...ربين-ديجيتال-کانن-EOS-700D-Kit-18-55mm-IS-STM
میتونین کارتون رو شروع کنین
بعد بسته به نیاز و رویکردتون در عکاسی تعیین کنید که لنز یا دوربین پیشرفته تر داشته باشین
مثال خودم که پروژه و خواسته م عکاسی خیابانی هست
الان شدید دنبال داشتن این دوربین هستم که ایران نیست
Ricoh GR Camera

sezar

Registered User
لایک‌ها
54
سلام خدمت همه ی دوستان! یسوال دارم اساتید.
من قراره از شرکت عیدی سنوات بگیرم و چون چندساله وقتی بیکار میشم کتاب عکاسی میخونم و فروم ها و سایت عکاسی رو میگردم، بالاخره میخوام حرف دلمو گوش کنمو یه dslr نیکون بگیرم. 5300 . بدون لنز . چون لنز زوم کیفیت رو خراب میکنه. (تو سمپل شات ها دیدم)
حالا بنظرتون واسه ۵۳۰۰ چه لنز دیاف ثابتی بگیرم که هم قیمتش کمتر از ۸۰۰ت باشه هم اینکه کیفیت عکسش برای عکاسی خیابانی (منظورم جواد نیست! کلا عکس پرتره و منظره تو داخل مناظر شهری) مناسبه؟ طوری که مثلا عکس پرتره خونگی هم راحت بتونم باهاش بگیرم؟
و سوال دوم اینکه لنز نرمال بگیرم یا لنز تله؟ برای پرتره از کدوم بیشتر استفاده میشه؟

بالا