برگزیده های پرشین تولز

چه زبان برنامه نویسی رو شروع کنم؟؟

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
سلام

اگه میشه مدیران این بخش و بقیه ی دوستان راهنماییم کنن , چون شدیدا میخوام یه زبونی رو حرفه ای و جدی شروع کنم البته قبلا تو دانشگاه

C و C++ رو پاس کردم, یه چیزی باشه که به دردم بخوره.

خیلی ممنونم از لطفی که میکنید.

saalek

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
53
سلام حامد جان . سرافراز كرديد.
به نظر من بايد ببينيد خواسته هاي شما چيه.
پاسخ سئوال شما وابسته به فرد سئوال كننده فرق مي كند.
پس بايستي بيشتر گفتگو كنيد.
البته من خودم با زبانهاي زيادي كار نكرده ام ولي دوستان ديگر مثل آرش جان تجربه بيشتري دارند.
البته منظورم از زبان كامپايلر بود در اينجا . مثلا سي بيلدر و ويژوال سي از زبان سي استفاده مي كنند ولي محيط هايي متفاوت عرضه مي كنند.

راجع به دلفي هم آرش جان متخصص هستند.
من خيلي كم كار كرده ام.

همان طور كه مي دانيد دلفي زبانش پاسكال است .
سي شارپ هم خصوصيات منحصر به خودش را دارد كه دوستان بايد راهنمايي كنند .
براي كار كردن با سي مي توانيد از دات نت هم استفاده كنيد.
----------------
كلا من در همه موارد بالا خيلي خيلي بي تجربه ام. من خودم مي خواهم ويژوال سي 6 ياد بگيرم.
بخاطر سرعت بالاي برنامه هاي ساخته شده با آن. من قبلا ويژوال بيسيك كار كردم مقداري ولي اصلا از سرعت برنامه هاي ساخته شده با آن راضي نبودم.
اين بود دانش اندك من ولي دوستان با تجربه زيادي اينجا دارد. افرادي مثل آرش جان با كامپايلرهاي زيادي كار كرده اند و مي توانند راهنماي خوبي براي شما باشند.
ولي ذات همه اين محيط ها خيلي خيلي به هم شبيه است و شيفت از يكي به ديگري ، درسته كه با لطمه هايي همراه است ولي كسي كه در زبان يا محيطي كار كرده سرعت پيشرفتش چندين برابر كسي است كه اولين محيط را تجربه مي كند.
.

Mehdi.T

کاربر فعال برنامه نویسی
کاربر فعال
لایک‌ها
3
بستگي به :
مي خواهيد محسباتي کار کنيد ، يا تجاري ؟
وب يا application ؟
از طريق برنامه نويسي هدف کسب درآمد هست ؟
داخل کشور/خارج کشور ؟
و سيستم عاملي که شما استفاده مي کنيد ؟
دارد .

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
ممنونم از همه ی دوستان , خودم هم دقیقا نمیدونم چی میخوام !! صد در صد چیزی رو میخوام که به درد کار کردن هم بخوره نه اینکه تفریح باشه.

شاین عزیز هم VB.net رو پیشنهاد کرده , در این مورد نظری دارید؟؟

ممنونم.

Mehdi.T

کاربر فعال برنامه نویسی
کاربر فعال
لایک‌ها
3
اگر انتخاب شما دات نت هست ، هیچ فرقی بین زبان هایش نمی کند ، البته به شرطی که شما برای حرفه ای شدن کار کنید ، و بهترین انتخاب vb.net + vb script برای شروع و تکمیل اون با IL و زبان های اسکریپتی که جدیدا مایکروسافت به قرار دادن اون ها در چهاچوب دات نت اقدام کرده .
همچنین در دات نت UML رو فراموش نکنید

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
به نقل از MehdiTeh :
اگر انتخاب شما دات نت هست ، هیچ فرقی بین زبان هایش نمی کند ، البته به شرطی که شما برای حرفه ای شدن کار کنید ، و بهترین انتخاب vb.net + vb script برای شروع و تکمیل اون با IL و زبان های اسکریپتی که جدیدا مایکروسافت به قرار دادن اون ها در چهاچوب دات نت اقدام کرده .
همچنین در دات نت UML رو فراموش نکنید
مرسی از نظرت, صد در صد میخوام حرفه ای کار کنم.

saalek

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
53
سلام حامد جان.
من ديشب كامپيوترم را كه براي ارتقا داده بودم گرفتم. دليل اصلي من براي ارتقا توانايي براي نصب خانواده دات نت بود.
متاسفانه تابحال موفق به نصب آن نشده بودم.
البته نه بخاطر كامپيوتر ، بلكه سي دي خراب بود. ولي از نمايشگاه امسال ورژن 2005 آن را خريده ام و مي خواهم نصب كنم.

خيلي دوست دارم در بحث هاي دات نت و سي شارپ شركت كنم و بروم كدها را در برنامه امتحان كنم.
.
به نظرم با توجه به شنيده هايم و حسم ، دات نت امكانات منظم و دقيقي براي برنامه نويس محيا مي كند.
تا نصب آن و مقداري كار فعلا نمي توانم بيش از اين نظر بدهم.
درود.

moj101

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من برنامه نویسی با وی بی را بلد هستم و با به دلایلی نیاز به یادگیری سی شارپ دارم به نظر اساتید فن از چه راهی وارد شوم. رشته من مهندسی کامپیوتر نرم افزار بوده است و با مفاهیم برنامه نویسی بیگانه نیستم و فعلا هم بیکار تشریف دارم قبلا از راهنمایی های ارزنده شما کمال تشکر را دارم
خدا نگهدار

Mehdi.T

کاربر فعال برنامه نویسی
کاربر فعال
لایک‌ها
3
اگر با مفاهيم شيء گرا آسنايي داريد ، مستقيم وارد سي شارپ دات نت شويد البته اگر وي بي دات نت را بلد هستيد در غير اين صورت اطلاعات خود را از سکوي دات نت کامل کنيد و بعد وارد شويد.

اگر منظور شما از وي بي مباحث ويژه هست بايد عرض کنم که ، شما نياز به آشنايي با مفاهيم شيء گرا داريد ، (البته در سي شارپ اجباري به حد جاوا بر objet oriented نيست ، اما به هر حال لازمه ) و همچنين بعد از اون سکوي دات نت و بعد سي شارپ

موفق باشيد

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
به نقل از hamedsullivan :
ممنونم از همه ی دوستان , خودم هم دقیقا نمیدونم چی میخوام !! صد در صد چیزی رو میخوام که به درد کار کردن هم بخوره نه اینکه تفریح باشه.

شاین عزیز هم VB.net رو پیشنهاد کرده , در این مورد نظری دارید؟؟

ممنونم.
حامد جان،
وی بی دات نت هم خوبه. سی شارپ هم همینطور. منتها غیر از دستور زبانهاشون، فرقی نداره کدوم رو انتخاب کنی. چون هر دو دات نت هستند. تحت وب هم، PHP خوبه... ASP.NET هم همینطور.

moj101

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از MehdiTeh :
اگر با مفاهيم شيء گرا آسنايي داريد ، مستقيم وارد سي شارپ دات نت شويد البته اگر وي بي دات نت را بلد هستيد در غير اين صورت اطلاعات خود را از سکوي دات نت کامل کنيد و بعد وارد شويد.

اگر منظور شما از وي بي مباحث ويژه هست بايد عرض کنم که ، شما نياز به آشنايي با مفاهيم شيء گرا داريد ، (البته در سي شارپ اجباري به حد جاوا بر objet oriented نيست ، اما به هر حال لازمه ) و همچنين بعد از اون سکوي دات نت و بعد سي شارپ

موفق باشيد
سلام
از مفاهیم شی گرایی همین را می دونم که یک کلاس چی چی هست و چه طوری می شه ازش استفاده کرد البته در وی بی به جای رکورد ها من همیشه سعی کردم یه کلاس واسط بسازم و از اون استفاده کنم. خودم راغب هستم بدون رفتن به وی بی دات نت به سی شارپ بیام ولی نمیدونم از کجا و با چه پروژه ای شروع کنم چون برای یادگیری یک زبان هیچ چیز بهتر از کار کردن بر روی یک پروژه منسجم نیست

Mehdi.T

کاربر فعال برنامه نویسی
کاربر فعال
لایک‌ها
3
اگر به مفاهيم برنامه نويسي هم آشنايي داريد مستقيم باخريد يک کتاب يا هر مرجعي وارد سي شارپ مي توانيد بشيد ، تغيير زبان(syntax) مشکلي نداره
اما اون حرف هام رو در خود دات نت و uml جدي بگيريد

rm1232002

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من خودم مدت زیادی را برای پیدا کردن یک زبان برنامه نویسی مناسب صرف کردم و متوجه شدم زبان برنامه نویسی انتخابی بسیار متاثر از نیاز های ما است..
شاید بعضی ها زیان ویژوال بیسیک را پیشنهاد کنند اما این زبان غیر قابل حمل می باشد و همچنین توانایی کار حرفه ای با سخت افزار را ندارد .این زبان توانایی در مدیریت حافظه نیز ندارد ولی برای نوشتن برنامه های ساده و کوچک مناسب می باشد.
زبان جاوا نیز زبان مناسبی می باشد و توانایی آن در اینترنت نیز خوب است.اما تا به حال هیچ برنامه بزرگی به این زبان نوشته نشده است ( مانند سیستم های عامل )
اما اگر می خواهی یک برنامه نویس فوق حرفه ای باشی مجبور هستی زبان c ++ را یاد بگیری . زبان ویژوال سی پلاس پلاس یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی حال حاظر جهان است. علت این امر توانایی مدیریت حافظه و در دست داشتن و تسلط بر سخت افزار است. بسیاری از نرم افزار های بزرگ تحت این زبان نوشته شده . به طور مثال قسمت اعظم خود ویندوز و لینوکس توسط سی پلاس پلاس نوشته شده و قسمت کوچکی از آن ها نیز در اسمبلی نوشته شده.این زبان قابل حمل نیز می باشد.شاید جالب باشد که بدانی حتی بسیاری از بازی های کامپیوتری سه بعدی بزرگ را در این زبان می نویسند. برنامه نویسی میکرو کنترولر ها نیز در این زبان ممکن است. تنها مشکل سی پلاس پلاس سخت بودن ان است.که نا برده رنج گنج حاصل نشود.
طی یک نظر سنجی معتبر از برنامه نویسان جهان زبان سی پلاس پلاس با 21 درصد در بالاترین رتبه قرار دارد. جاوا 17 درصد از آرا را در اختیار دارد.
زبان سی شارپ از سی مشتق شده اما به هیچ عنوان توانایی های آن را ندارد . ممکن است برای برنامه های متوسط خوب باشد اما توانایی سی پلاس پلاس را ندارد.
امیدوارم مفید باشد.

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
به نقل از rm1232002 :
من خودم مدت زیادی را برای پیدا کردن یک زبان برنامه نویسی مناسب صرف کردم و متوجه شدم زبان برنامه نویسی انتخابی بسیار متاثر از نیاز های ما است..
شاید بعضی ها زیان ویژوال بیسیک را پیشنهاد کنند اما این زبان غیر قابل حمل می باشد و همچنین توانایی کار حرفه ای با سخت افزار را ندارد .این زبان توانایی در مدیریت حافظه نیز ندارد ولی برای نوشتن برنامه های ساده و کوچک مناسب می باشد.
زبان جاوا نیز زبان مناسبی می باشد و توانایی آن در اینترنت نیز خوب است.اما تا به حال هیچ برنامه بزرگی به این زبان نوشته نشده است ( مانند سیستم های عامل )
اما اگر می خواهی یک برنامه نویس فوق حرفه ای باشی مجبور هستی زبان c ++ را یاد بگیری . زبان ویژوال سی پلاس پلاس یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی حال حاظر جهان است. علت این امر توانایی مدیریت حافظه و در دست داشتن و تسلط بر سخت افزار است. بسیاری از نرم افزار های بزرگ تحت این زبان نوشته شده . به طور مثال قسمت اعظم خود ویندوز و لینوکس توسط سی پلاس پلاس نوشته شده و قسمت کوچکی از آن ها نیز در اسمبلی نوشته شده.این زبان قابل حمل نیز می باشد.شاید جالب باشد که بدانی حتی بسیاری از بازی های کامپیوتری سه بعدی بزرگ را در این زبان می نویسند. برنامه نویسی میکرو کنترولر ها نیز در این زبان ممکن است. تنها مشکل سی پلاس پلاس سخت بودن ان است.که نا برده رنج گنج حاصل نشود.
طی یک نظر سنجی معتبر از برنامه نویسان جهان زبان سی پلاس پلاس با 21 درصد در بالاترین رتبه قرار دارد. جاوا 17 درصد از آرا را در اختیار دارد.
زبان سی شارپ از سی مشتق شده اما به هیچ عنوان توانایی های آن را ندارد . ممکن است برای برنامه های متوسط خوب باشد اما توانایی سی پلاس پلاس را ندارد.
امیدوارم مفید باشد.
سی ++ فقط برای پروژه های بزرگ مناسبه نه برای پروژه هایی که الان باب شده و بیشترین بازار کاری رو داره... منظورم برنامه نویسی RAP هست... Raid Application Programming

Mehdi.T

کاربر فعال برنامه نویسی
کاربر فعال
لایک‌ها
3
البته امروزه با استفاده از بانک اطلاعاتي مشترک و توزيعي زبان برنامه نويسي اون تاخت و تاز فردي 20 - سال پيش رو نداره

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
به نظر من شما باید برید به سمت دات نت چون هم میتونید روی ویندوز فرم ها کار کنید و هم سرور ساید و asp.net و به جز در موارد محدودی که مربوط به اینترفیس کاربر میشه بدنه اصلی برنامه ها یکی اه
از بین C# و vb.net متاسفانه یا خوشبختانه باید بهتون این نوید رو بدم که شما باید به هردوش مسلط باشید اگه میخواید که واقعا حرفه ای کار کنید !
خود من وقتی محیط VB.net رو میبینم واقعا مشمئز میشم ! ولی این اینکه بخوام ازش سر در نیارم چون #C بلدم واقعا میتونست به من صدمه بزنه ، در آخر در دات نت همونطوری که دوستان هم گفتند مهم اینه که خود دات نت رو بلد باشی ، زبان دات نت چندین دستوره که خواه یا ناخواه با هرکدوم شروع کنی اون یکی رو هم یادمیگیری !
مثلا سی باید آکولاد بذاری توی ویبی باید begin , end بذاری گاهی توی سی از کروشه استفاره میکنی وقتی توی ویبی باید از پرانتز استفاده کنی و معمولا تفاوتشون در همین چیز های سادست !

apache**

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نظر من اکه می خوای دانش برنامه نویسی رو یاد بگیری باید به طرف python بری
چون syntax خیلی ساده و سطح بالایی داره و علاوه بر اون همه سبکی میشه باهاش برنامه نوشت!
از OOD تا DB و XML و XHTML حالا خودت مختاری!:f34r:

sasan_66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
فرق visual c++ با visual c++.net چيه يا اصلا اين .net چيه؟

بالا