برگزیده های پرشین تولز

چگونه خطرات استفاده از وای فای عمومی را به حداقل برسانیم؟

sanjary

Registered User
تاریخ عضویت
29 اکتبر 2017
نوشته‌ها
99
لایک‌ها
1
سن
35
در سال 2000 زمانی که سوار اتوبوس یا قطار می شدیم و اطراف خود را مشاهده می کردیم افرادی را می دیدیم که در حال مطالعه ی کتاب یا روزنامه بودند. اما امروزه شاهد چه چیزی هستیم؟ ده سال بعد از آن سال ها می گذرد و هنگامی که ما در این مکان ها قرار می گیریم شاهد چیزی جز چک کردن افراد در شبکه های اجتماعی تلگرام، فیس بوک، اینستاگرام، توییتر، اسنپ چت نیستیم.

به احتمال خیلی زیاد شما کاربری هستید که از شبکه های اجتماعی استفاده می کنید. داشتن یک تلفن هوشمند قوی این امکان را فراهم می کند که شما در هر جا که هستید ارتباطی قوی برقرار سازید و بتوانید جهان آنلاین را در کنار زندگی حقیقی خود داشته باشید: این بدان معنی است که فضای مجازی به زندگی واقعی افراد نفوذ کرده است و آن ها در همه حال از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند، شما با چند کلیک و یک اپلیکیشن یا وب مخصوص به بانکداری آنلاین تلفن خود متصل می شوید و پرداخت های آنلاین خود را انجام می دهید، به راحتی یک تاکسی می گیرید و خرید های خود را به صورت آنلاین انجام می دهید و هر زمان که اراده کنید یک پست منتشر می کنید و همه ی مخاطبین خود را از حال و احوال و حتی مکان فعالی خود با خبر می کنید. این موارد کارهایی است که همگی ما امروزه به آن ها می پردازیم و با آن ها عجین شده ایم. تلفن های هوشمند هم در زمان شما در بسیاری از موارد صرفه جویی می کند هم اینکه در خیلی از موارد دیگر باعث هدر رفتن زمان گرابنهای شما می شود.

داشتن وای فای همه جا مفید است: اما در جاهای عمومی چطور؟ اگر جزء کاربران همیشگی وب باشید و وابستگی شدید به فضای مجازی داشته باشید به داشتن یک اینترنت پر سرعت وای فای در هر مکانی راضی می شوید. اینطور نیست؟ با داشتن یک اینترنت ثابت می توانید هرکار را که مایل باشید انجام بدهید و وب گردی را با فراغی آسوده آغاز کنید. بسیاری از شهرها یا کشورها حمل و نقل های عمومی خود را به وای فای رایگان مجهز می کنند. رایگان بودن و موجود بودن وای فای تنها به یک سیستم حمل و نقلی محدود نمی شود، این را می دانیم که در بسیاری از کافه ها نیز وای فای رایگان وجود دارد که تمام مشتریان آن جا می توانند از امکانات آن بهره مند شوند. افراد از چنین اتصالات رایگانی استفاده می کنند و بدون اینکه حتی توجه کوچکی به مسائل امنیتی داشته باشند.

به نظر شما اتصال به یک وای فای رایگان چه مشکلاتی را می تواند در پی داشته باشد؟ نمی‎توان پاسخ این سوال را با یک تابع یا به صورت محدود نشان داد اما تنها می توان گفت که خطرات بسیاری می تواند کاربران را هنگامی که به یک اتصال رایگان متصل می شوند، تهدید کند. چنین خطراتی می تواند امنیت خصوصی کاربران را تهدید کند و زندگی آن ها را تحت تاثیر قرار دهد.

خطراتی که به طور مستقیم کاربران را تهدید می کند حملاتی همچون مرد میانی، MITM و دیگر خطراتی است که به طور جدی می تواند کاربران را درگیر مشکلاتی حاد کند. با این اوصاف تقریبا هر اتصال وای فایی می تواند منجر به نقض حریم خصوصی و سرقت اطلاعات شخصی کاربران گردد.

چگونه می توان در هنگام اتصال به وای فای عمومی امنیت را برقرار ساخت؟

یکی از راه هایی که اغلب توسط متخصصان امنیتی توصیه می شود اتصال به یک *** هنگام استفاده از وای فای عمومی است. *** چه کاری انجام می دهد؟ چگونه می تواند امنیت را برقرار سازد؟ *** یک اتصال امن به یک سرور از راه دور است. تمام داده هایی که شما هنگام اتصال به *** دریافت و ارسال می کنید رمزنگاری و در نتیجه امنیت برقرار می گردد.
 
بالا