برگزیده های پرشین تولز

چگونه ميشه مدت زمان startup boot menu رو تغيير داد؟

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
سلام

من دو تا ويندوز اكس پي دارم با يه 98. وقتي كامپيوتر رو روشن مي كنم، اول مي پرسه كه مي خواهيد وارد كدام ويندوز شويد؟ و اگر به مدت 30 ثانيه هيچ كليدي رو نزنم، خودش وارد ويندوز اكس پي پيشفرض (يعني ويندوز اكس پي درايو E ميشه). چطوري مي تونم اين 30 ثانيه رو بكنم 5 ثانيه؟

خيلي ممنون

m_ab

Registered User
لایک‌ها
0
یه راه دیگه هم اینه :
My Computer> Properties> Advanced> Startup And Recovery ( Click settings )

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
بابا اي والله به هر دو تون.
پيدا كردم.
ممنون

Mahmoud58

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
سلام

من دو تا ويندوز اكس پي دارم با يه 98. وقتي كامپيوتر رو روشن مي كنم، اول مي پرسه كه مي خواهيد وارد كدام ويندوز شويد؟ و اگر به مدت 30 ثانيه هيچ كليدي رو نزنم، خودش وارد ويندوز اكس پي پيشفرض (يعني ويندوز اكس پي درايو E ميشه). چطوري مي تونم اين 30 ثانيه رو بكنم 5 ثانيه؟

خيلي ممنون

راحت ترین راهش اینه که یه فایل هست توی درایو C به نام Boot.ini که Hidden و Read Only هست اگه انو باز کنی ... راحت میتونی Time =30 رو به هر عدد دلخواهی تغییر بدی یا انکه ویندوز Defult رو خودت انتخاب کنی ... :blush:

h53067

Registered User
لایک‌ها
0
راحت ترین راهش اینه که یه فایل هست توی درایو C به نام Boot.ini که Hidden و Read Only هست اگه انو باز کنی ... راحت میتونی Time =30 رو به هر عدد دلخواهی تغییر بدی یا انکه ویندوز Defult رو خودت انتخاب کنی ... :blush:

من يه ويندوز روي درايو F و ويندوز اصليم هم رو درايو c هست الان درايو f رو فرمت كردم چطور تو اون صفحه استارت يكي از ويندوزها رو پاك كنم كه فقط يه خط نشون بده؟
ممنون

m_ab

Registered User
لایک‌ها
0
همون راهی که من گفتم رو برو و در قسمت آخر روی edit کلیک کن و خط اضافرو پاک کن.( البته من توصیه میکنم قبل از هرگونه edit یه Backup از فایل boot.ini بگیری.)
البته راه دیگه برای دسترسی سریع تر به این فایل اینه که تو run تایپ کنی c:\boot.ini و بقیه ...

h53067

Registered User
لایک‌ها
0
همون راهی که من گفتم رو برو و در قسمت آخر روی edit کلیک کن و خط اضافرو پاک کن.( البته من توصیه میکنم قبل از هرگونه edit یه Backup از فایل boot.ini بگیری.)
البته راه دیگه برای دسترسی سریع تر به این فایل اینه که تو run تایپ کنی c:\boot.ini و بقیه ...

من الان اينو تو اون فايل دارم كجاشو پاك كنم ؟:blush: :

;
;Warning: Boot.ini is used on Windows XP and earlier operating systems.
;Warning: Use BCDEDIT.exe to modify Windows Vista boot options.
;
[boot loader]
timeout=3
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT

وقتي اين خط رو هم پاك ميكنم باز تو صفحه استارت آپ 2 تا ويندوز نشون ميده:
;Warning: Use BCDEDIT.exe to modify Windows Vista boot options.

m_ab

Registered User
لایک‌ها
0
خط هایی که اولش غلامت " ; " داره توضیحات حساب میشه. ( یعنی بودو نبودش تو فایل اجرای فایل تاثیری نداره )

در ضمن شما باید اشاره میکردین که ویستا نصب کردین رو سیستمتون چون تو ویستا قضیه فرق میکنه!

برو تو ویندوز ویستا و توی run اینو تایپ کن BCDEDIT.exe .

h53067

Registered User
لایک‌ها
0
خط هایی که اولش غلامت " ; " داره توضیحات حساب میشه. ( یعنی بودو نبودش تو فایل اجرای فایل تاثیری نداره )

در ضمن شما باید اشاره میکردین که ویستا نصب کردین رو سیستمتون چون تو ویستا قضیه فرق میکنه!

برو تو ویندوز ویستا و توی run اینو تایپ کن BCDEDIT.exe .

ويندوزي كه الان استفاده ميكنم xp هست درايوي كه ويستا روش نصب بود رو فرمت كردم ولي تو صفحه استارت آپ
هم xp و هم ويستا رو نشون ميده من ميخام كه فقط xp رو نشون بده چون ديگه ويستا رو ندارم :(

بالا