• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

چگونگی مدیریت زمان (اتلاف وقت) در هنگام کار با اینترنت

1200

Registered User
لایک‌ها
7
فکر می کنم همه با این مشکل مواجه هستند، ولی حل این مشکل مهم برای دانشجویان که مثلاً مشغول پایان نامه نویسی هستند خیلی حیاتی است ، مثلاً برای پیدا کردن جواب یک سؤال ساده یا انجام یک کار کوچکی که مطمئن هستیم وقت بسیار کمی هم خواهد گرفت به اینترنت متصل می شویم ، ولی در پایان حدود چهار پنج ساعت کار با اینترنت ، می بینیم در طی این چهار پنج ساعت تماس با اینترنت ، همه کاری را انجام داده ایم ( یعنی تعداد زیادی کارهای بی اهمیت و وقت تلف کردن ) الّا همان یک کار کوچکی که برای آن به اینترنت متصل شده بودیم که هنوز انجام نشده باقی مانده است و آن را اصلاً فراموش کرده ایم .
کتابهای زیادی برای فن مدیریت زمان در زندگی وجود دارد ولی در مورد مدیریت زمان کار با اینترنت من کتاب یا لینکی در اینترنت ندیده ام ، اگر کسی دراینترنت لینکی برای حل این مشکل سراغ دارد یا تجربه ای دارد لطفا به اشتراک بگذارد.

Last edited:

Si30KhaN

Registered User
لایک‌ها
117
ممنونم بسیار نکته مهمی رو اشاره کردین..
منم با این مشکل روبرو هستم بعضی وقتا برای یه چک ایمیل میام بعدش میبینم 5 ساعت رفته و هیچ کار مفیدیم انجام نشده!
امیدوارم تاپیک مفید باشه و با استفاده از تجربه دیگران مدیریت کارهای اینترنتی هم پیدا کنیم !

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
همکار انجمن
لایک‌ها
10,508
مهم ترین و اولین قدم این هست که روی هایپر لینک های داخل یک متن یا سایت به هیچ وجه کلیک نکنید مگه این که مربوط به کاری باشه لازم دارید.

چون به محض کلیک روی یکی از اونها باز سایت جدیدی باز میشه و باز مدتی مشغول میشید...باز داخلش لینک جدیدی میبینید و باز همین طور ادامه پیدا میکنه....

من خودم با تمرین زیاد موفق شدم از اعتیاد کلیک های بی مورد روی لینک های متنی یا سایتی نجات پیدا کنم.

jowshany

Registered User
لایک‌ها
270
دقیقا همینه .
من خیلی وقتم رو اینجوری هدر میدم و مهم ترین کارهام رو میندازم پشت گوش .

ODE112

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,288
منم همین مشکل رو دارم! مثلا میام ببینم جواب ایمیلم رو دادن یا نه, بعدش یه هو میبینم 3 ساعته الکی چرخیدم هیچ کاره مفیدی هم نکردم!

bahram512

Registered User
لایک‌ها
140
گویا این مشکل همه گیر شده :دی

pf1332

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بهتره قبل از اینکه به اینترنت متصل بشید لیست کارهاتون رو به ترتیب اهمیت یادداشت کنید. حتی چک کردن ایمیل رو هم میتونید در این لیست قرار بدید . بعد به همون ترتیبی که نوشتید کارهاتون رو انجام بدید. توجه به لیستی که در مقابلتون قرار داره باعث میشه که ذهنتون منحرف نشه از کار اصلی و مهم.

بالا