• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

چیکار کنیم تلگرام رو فیلتر کنن؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

aria95

Registered User
لایک‌ها
507
سلام دوستان.
وضع تلگرام به شدت خراب شده
از آتوران های مزاحم که روی سایت ها و پاپ آپ ها میذارن بگیر تا
کانال های +18 و گند زدن ماهیت اینترنت ایران.
حالا چکار میشه کرد که بعد از انتخابات فیلترش کنن؟
قطعا تا زمان انتخابات باز میمونه چون رسانه های اجتمالی تنها رسانه دولت هستن.
بازم صد رحمت به اینستاگرام و واتس آپ

ODE112

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,288
سلام دوستان.
وضع تلگرام به شدت خراب شده
از آتوران های مزاحم که روی سایت ها و پاپ آپ ها میذارن بگیر تا
کانال های +18 و گند زدن ماهیت اینترنت ایران.
حالا چکار میشه کرد که بعد از انتخابات فیلترش کنن؟
قطعا تا زمان انتخابات باز میمونه چون رسانه های اجتمالی تنها رسانه دولت هستن.
بازم صد رحمت به اینستاگرام و واتس آپ

تو از اون راننده تاکسی هایی که به "اوبر" اعتراض میکنن :general404: برو بابا

akisar

Registered User
لایک‌ها
440
با سلام و احترام
والا راستش با فی لتر زیاد موافق نیستم اما جالبه که تلگرام ضربه شدیدی زده و بی توجه ازش رد میشن .
بر هیچکس پوشیده نیست که با اومدن تلگرام و کانال های تلگرام شایعات هر روز بیشتر از دیروز شده و همه ستارگان و مردم و حتی قوه قضاییه رو عذاب داده اما چرا برخورد نمیشه نمیدونم .
ما خودمون تو سایتمون اینقدر اخبار تلگرام رو گفتیم شایعه است که دیگه خسته شدیم و بی خیال اخبار شایعه شدیم .
از شیر مرغ شایعه درست شده تا جون ادمیزاد .
والا هیچکس در امان نیست . من میترسم فردا در مورد خودمون شایعه تو تلگرام پخش بشه .
با اومدنش رابطه های دوستی و فساد هم بیشتر شده و هر روز در دادگاه ها اخبار تجاوز دوست تلگرامی و دزدی دوست تلگرامی و اخاذی دوست تلگرامی داره منتشر میشه .
بازم نمیدونم چرا برخورد با تلگرام نمیشه .

omidsmart

Registered User
لایک‌ها
897
کلا سایت های چیز دار رو هم نباید فیل کنن چه برسه این انقدر استفاده غلط بشه به لجن کشیده شیم تا شاید نسل بعد اصلاح بشه و انقدر ضعفی نباشیم!!

akisar

Registered User
لایک‌ها
440
کلا سایت های چیز دار رو هم نباید فیل کنن چه برسه این انقدر استفاده غلط بشه به لجن کشیده شیم تا شاید نسل بعد اصلاح بشه و انقدر ضعفی نباشیم!!
این چه حرفیه برادر .
منظور شما اینه که کشورهای خارجی با این مسائل برخورد نمیکنند و میذارن هر کی هر کاری دلش میخواد بکنه .
اصلا با حرفتون موافق نیستم . مثلا نسل بعد قراره به شایعه و دروغ و دغل و اینا عادت کنه ؟؟؟
باید برخورد بشه تا به شایعه دامن زده نشه و آبروی مردم و **** و ... نره .
بعضی مواقع یه چیزا تو تلگرام میبینم که دلم میخواد همون لحظه دستم میرسید دهن این نرم افزار رو سرویس میکردم .
بسیار وحشتناک شده و چیزایی توش دیده میشه که همه رو انداخته به جون هم .
سایت رو لااقل یه نظارتی روش هست که اگر شایعه پراکنی کنه یا بخواد زیاد دغل بازی دربیاره بشناسن و مدیر رو شناسایی کنند و بگیرن .
تلگرام دیگه واویلاست . هر کی یه کانال زده و برای مشتری بیشتر هر چرت و پرتی میذاره و هر تهمت و شایعه ای میذاره .
نسل آینده که هیچ صد نسل بعد هم اینطوری درست نمیشه . باید با شایعات و شایعه پراکنی مقابله کرد .
من موندم چرا به بقیه نرم افزارا مثل واتس آپ که نمیشه کانال زد و معمولا گروه ها آشنا و خانوادگیه گیر داده میشه اما به یه همچین نرم افزاری که فوق العاده مخربه هیچ توجهی نمیشه .
الله اعلم .

omidsmart

Registered User
لایک‌ها
897
این چه حرفیه برادر .
منظور شما اینه که کشورهای خارجی با این مسائل برخورد نمیکنند و میذارن هر کی هر کاری دلش میخواد بکنه .
اصلا با حرفتون موافق نیستم . مثلا نسل بعد قراره به شایعه و دروغ و دغل و اینا عادت کنه ؟؟؟
باید برخورد بشه تا به شایعه دامن زده نشه و آبروی مردم و **** و ... نره .
بعضی مواقع یه چیزا تو تلگرام میبینم که دلم میخواد همون لحظه دستم میرسید دهن این نرم افزار رو سرویس میکردم .
بسیار وحشتناک شده و چیزایی توش دیده میشه که همه رو انداخته به جون هم .
سایت رو لااقل یه نظارتی روش هست که اگر شایعه پراکنی کنه یا بخواد زیاد دغل بازی دربیاره بشناسن و مدیر رو شناسایی کنند و بگیرن .
تلگرام دیگه واویلاست . هر کی یه کانال زده و برای مشتری بیشتر هر چرت و پرتی میذاره و هر تهمت و شایعه ای میذاره .
نسل آینده که هیچ صد نسل بعد هم اینطوری درست نمیشه . باید با شایعات و شایعه پراکنی مقابله کرد .
من موندم چرا به بقیه نرم افزارا مثل واتس آپ که نمیشه کانال زد و معمولا گروه ها آشنا و خانوادگیه گیر داده میشه اما به یه همچین نرم افزاری که فوق العاده مخربه هیچ توجهی نمیشه .
الله اعلم .
نسل بعد میفهمه که چی شایعس و باید گوش بدونه و اخبار دقیق رو از کجا دنبال کنه
شاید خیلی کشور ها باشن که محدودیت های خیلی بیشتری هم داشته باشن و شاید هم تبعیضی که الان ما بین وبمسترها میبینیم اونجا بیشتر باشه اصلا هم کاری باهاشون نداریم ولی اگر طرز استفاده یک چیز رو نمیدونیم ( مایی که در مرز 30 سالگی هستیم ) دلیل نمیشه بگیم وای ببندینش دیگه خشک شد بدنمون!!
اگر نوجونی هم از سر کنجکاوی سر از کانال های مبتذل در میاره به خاطر محدودیت و آموزش های غلطی هست که داده میشه
شما چرا وقتی یک چیز نامتعارف میبینید چرا میخواید دهن مدیرای تلگرام رو مورد عنایت قرار بدین اتفاقا باید تشکر کرد اصلا بخش مسیج گوشی غیر فعال شده از شر اس ام اس های تبلیغاتی ( جا داره چند تا فحش آب داره به اپراتورها بدم ) راحت شدیم و با هزینه خیلی پایین تمام دوستان و آشنایان رو در لحظه ارتباط برقرار میکنیم
اصلا به هیچ عنوان با محدودیت موافق نیستم مگر همین الان نمیشه با یه فیل شکن رفتن سایت های مختلف اصلا مگر تلگرام فیل بشه مسنجر های دیگه نیستن اصلا همون مسنجرهای داخلی که هیچ استقبالی نشدن مگر باشن توشون نمیشه گروه زد و مخ زد!!
اگر دیدن فساد برای شما سخته مطمئن باشید همه به همین شکل متاسف هستیم اما این راهش نیست الان 99% جمعیت سن 14 تا 20 سال این تاپیک رو ببینن چند تا فحش میدن میگم بیخود کردین میخواید فیل کنید...

akisar

Registered User
لایک‌ها
440
نسل بعد میفهمه که چی شایعس و باید گوش بدونه و اخبار دقیق رو از کجا دنبال کنه
شاید خیلی کشور ها باشن که محدودیت های خیلی بیشتری هم داشته باشن و شاید هم تبعیضی که الان ما بین وبمسترها میبینیم اونجا بیشتر باشه اصلا هم کاری باهاشون نداریم ولی اگر طرز استفاده یک چیز رو نمیدونیم ( مایی که در مرز 30 سالگی هستیم ) دلیل نمیشه بگیم وای ببندینش دیگه خشک شد بدنمون!!
اگر نوجونی هم از سر کنجکاوی سر از کانال های مبتذل در میاره به خاطر محدودیت و آموزش های غلطی هست که داده میشه
شما چرا وقتی یک چیز نامتعارف میبینید چرا میخواید دهن مدیرای تلگرام رو مورد عنایت قرار بدین اتفاقا باید تشکر کرد اصلا بخش مسیج گوشی غیر فعال شده از شر اس ام اس های تبلیغاتی ( جا داره چند تا فحش آب داره به اپراتورها بدم ) راحت شدیم و با هزینه خیلی پایین تمام دوستان و آشنایان رو در لحظه ارتباط برقرار میکنیم
اصلا به هیچ عنوان با محدودیت موافق نیستم مگر همین الان نمیشه با یه فیل شکن رفتن سایت های مختلف اصلا مگر تلگرام فیل بشه مسنجر های دیگه نیستن اصلا همون مسنجرهای داخلی که هیچ استقبالی نشدن مگر باشن توشون نمیشه گروه زد و مخ زد!!
اگر دیدن فساد برای شما سخته مطمئن باشید همه به همین شکل متاسف هستیم اما این راهش نیست الان 99% جمعیت سن 14 تا 20 سال این تاپیک رو ببینن چند تا فحش میدن میگم بیخود کردین میخواید فیل کنید...
شما منظور من رو بد متوجه شدید .
من که خودم اولش گفتم با فیل تر زیاد موافق نیستم اما نظارت شدید رو قبول دارم و باید نظارت وجود داشته باشه .
با این ایدتون موافقم که باید آموزش داده بشه که متاسفانه در این مورد هم شدیدا کوتاهی میشه اما این ربطی به برخورد نداره .
شایعه سازان چه در این نسل چه در نسل های بعد نمیشه شناسایی بشن .
هر روز هزار کانال تلگرام اضافه میشه که شروع میکنند به شایعه سازی و وقتی مشتریاشون رو از دست میدن میرن کانال دیگه میزنند و بازم همینطور ادامه میدن .
باید برخورد شدید بشه و حتی اگر دیدیم که کنترل از دست خارج شده به نظرم بهتره فی لتر بشه تا اینکه مردم رو بندازه به جون هم .
تو کانال 500 هزار نفری وقتی نوشته میشه جمشید مشایخی فوت کرد قطعا حداقل بالای 10 هزار نفر صد در صد باور میکنند و خبر رو منتشر میکنند بدون اینکه بفهمند این خبر دروغه .
این در نسل بعد قراره چه اتفاقی براش بیفته که شخص تشخیص بده .
نرم افزارهایی مثل واتس آپ چون فقط افراد آشنا با هم میرن تو یک گروه و کمتر گروهی تشکیل میشه که شخص غریبه بره توش و معمولا ادمای سالم نمیرن اما تلگرام اینقدر فضا برای تحریک کردن افراد زیاده که حتی ادمای سالم اما ساده راحت فریب میخورن و زندگیشون نابود میشه .
به نظر من هر چند تا نرم افزار این شکلی وجود داشته باشه اگر مورد سواستفاده قرار بگیره باید برخورد بشه .
البته تا زمانی که بشه با برخورد با این اتفاقا رو به رو شد لازم به فیل تر نیست اما در صورتی که برخورد نشه بهتره نباشدش تا اینکه زندگی یه عده بیچاره رو نابود کنه .

farhadrohi

Registered User
لایک‌ها
209
کلی مسنجر اومد از وی چت و وایبر و لاین و بیتالک و واتس اپ و تانگو و.... اما هیچ کدوم مثل تلگرام گند نزده و شورشو در نیاورده.متاسفانه هر کانالی میری تبلیغات جنسی-لختی-دروغ-شایعه و..... رو میبینی.تلگرام شده منبع همین مسائلی که ذکر کردم.هیچ کس هم رسیدگی نمیکنه.حداقل بخش کانال رو صحبت کنند در ایران ببندن.چون متاسفانه انقدر خراب شده فضا هر کسی هم بخواد کانال بزنه میگه فلان کانال چنین تبلیغی گذاشت فلان کانال فلان شایعه رو زد پس منم میزنم کی ب کیه .بنابراین از هم تقلید میکنن و الان هم میبینید که بیش از 80 درصد کانالا مشکل دارن بنابراین نمیشه گفت آزاد بزاریم این وضع بهتر میشه.نخیر بدتر میشه.تلگرام هرچی داره میگذره بدتر و بدتر میشه هیچ خوبی بهش اضافه نمیشه.اینو هم در نظر بگیرید مادر شما خواهر شما برادر کوچیکترتون حتما تلگرام دارن و هر کانالی هم برن حتی کانال جوک تبادل های جنسی با متن و عکس غیر قابل تحمل منتشر میشه و اینا رو ببین واقعا زشته مخصوصا بردار و خواهر کوچیکتر که سنی ندارن ببیند واقعا تاثیر منفی داره

omidsmart

Registered User
لایک‌ها
897
من که خودم اولش گفتم با فیل تر زیاد موافق نیستم اما نظارت شدید رو قبول دارم و باید نظارت وجود داشته باشه .
با این ایدتون موافقم که باید آموزش داده بشه که متاسفانه در این مورد هم شدیدا کوتاهی میشه اما این ربطی به برخورد نداره .
هر روز هزار کانال تلگرام اضافه میشه که شروع میکنند به شایعه سازی و وقتی مشتریاشون رو از دست میدن میرن کانال دیگه میزنند و بازم همینطور ادامه میدن .
باید برخورد شدید بشه و حتی اگر دیدیم که کنترل از دست خارج شده به نظرم بهتره فی لتر بشه تا اینکه مردم رو بندازه به جون هم .
تو کانال 500 هزار نفری وقتی نوشته میشه جمشید مشایخی فوت کرد قطعا حداقل بالای 10 هزار نفر صد در صد باور میکنند و خبر رو منتشر میکنند بدون اینکه بفهمند این خبر دروغه .
نرم افزارهایی مثل واتس آپ چون فقط افراد آشنا با هم میرن تو یک گروه و کمتر گروهی تشکیل میشه که شخص غریبه بره توش و معمولا ادمای سالم نمیرن اما تلگرام اینقدر فضا برای تحریک کردن افراد زیاده که حتی ادمای سالم اما ساده راحت فریب میخورن و زندگیشون نابود میشه .
به نظر من هر چند تا نرم افزار این شکلی وجود داشته باشه اگر مورد سواستفاده قرار بگیره باید برخورد بشه .
البته تا زمانی که بشه با برخورد با این اتفاقا رو به رو شد لازم به فیل تر نیست اما در صورتی که برخورد نشه بهتره نباشدش تا اینکه زندگی یه عده بیچاره رو نابود کنه .
من اصلا با نحوه استفاده سایر کشورها از اینگونه برنامه ها ندارم در عین حال اطلاعی هم از نحوه نظارت روی این برنامه ها در همون کشورها ندارم اما خوب ما یک کشور اسلامی هستیم که تمام قوانین اعم از شایعه پراکنی تا اشاعه فحشا و... براش قانون هست فکر میکنم نظر من هم با شما یکی باشه که حداقل در چارچوب قانون مدیریت کنن این بحران رو اصلا هم نیازی نیست که مدیران کانال های مبتذل ( برای مثال میتونه مدیر سایت یا... باشه ) رو دستگیر کنن و بلایی سرشون بیاد همین که بدون تبعیض فقط جلوشون گرفته بشه مورد قبول هست
زیر ساخت هامون مشکل داره به مسئولین اهانتی نمیکنیم اما کسی که دانشگاه رفته حالا کامپیوتر یا الکترونیک خونده دلیل نمیشه که بتونه بیاد نظارت کنه روی فضای مجازی وقتی هنوز ساخت یک وبلاگ رو بلد نیست!!
قرارم نیست قوانین فضای مجازی و حقیقی یکی باشه کمی لطافت و انعطاف لازمه

پ.ن: اون عده ای که زندگییشون نابود میشه مثلا زن شوهر داری که دوست پسر پیدا میکنه یا دختر یا پسری که ندونسته رابطه برقرار میکنن ( همیشه دختر بازنده نیست ) قطعا پتانسیل این رو داشتن و ربطی به این فضاها نداره فقط بستر راحتی فراهم شده که زودتر بتونن با دردو دل شروع کنن و با درد دل تموم!

cybermind

Registered User
لایک‌ها
481
کلی مسنجر اومد از وی چت و وایبر و لاین و بیتالک و واتس اپ و تانگو و.... اما هیچ کدوم مثل تلگرام گند نزده و شورشو در نیاورده.متاسفانه هر کانالی میری تبلیغات جنسی-لختی-دروغ-شایعه و..... رو میبینی.تلگرام شده منبع همین مسائلی که ذکر کردم.هیچ کس هم رسیدگی نمیکنه.حداقل بخش کانال رو صحبت کنند در ایران ببندن.چون متاسفانه انقدر خراب شده فضا هر کسی هم بخواد کانال بزنه میگه فلان کانال چنین تبلیغی گذاشت فلان کانال فلان شایعه رو زد پس منم میزنم کی ب کیه .بنابراین از هم تقلید میکنن و الان هم میبینید که بیش از 80 درصد کانالا مشکل دارن بنابراین نمیشه گفت آزاد بزاریم این وضع بهتر میشه.نخیر بدتر میشه.تلگرام هرچی داره میگذره بدتر و بدتر میشه هیچ خوبی بهش اضافه نمیشه.اینو هم در نظر بگیرید مادر شما خواهر شما برادر کوچیکترتون حتما تلگرام دارن و هر کانالی هم برن حتی کانال جوک تبادل های جنسی با متن و عکس غیر قابل تحمل منتشر میشه و اینا رو ببین واقعا زشته مخصوصا بردار و خواهر کوچیکتر که سنی ندارن ببیند واقعا تاثیر منفی داره
تمام جامعه شناسان و روانشناسانی که هم در ایران کار تراپی انجام دادن و هم درخارج از ایران، هم نظر هستن که ایرانیا ازون ور بوم افتادن و حتی در اروپا و امریکاشم دیگه به این افتضاحی نیست، بطور کلی شما از جامعه ای که 70 80 درصدش بیمار روانی و جنسی هستن و با انواع و اقسام مشکلات اقتصادی دارن دست و پنجه نرم میکنن نباید انتظار بیشتر ازین داشته باشید !
ابزارهایی مثل تلگرام و اینستاگرام صرفا یه بستری رو فراهم کردن که شما درش بصورت علنی میتونید نشانه های این بیماری رو ببینید و مردم میتونن بدون ترس از آبرو خود واقعیشون رو نشون بدن !
اینکه ملت هجوم میارن تو پرفایل افراد مشهور و شروع به فحاشی میکنن به خاطر خشم و نفرت و عصبانیت حاصل از عقده های انباشته شده اقتصادی و جنسی و ... هستش، اینکه میبینید شایعه پراکنی میکنن بخاطر 4تا لایک بیشتر و عضو بیشتر برای کانالشون یا پیجشون و به دنبالش درآمد بیشتر و تسکین عقده های اقتصادیشون هست و اینکه اصلا چی شد که ما ملت اینطور شدیم و اینقدر گرسنه، جای بحثش اینجا نیست ولی اگر بخوان این مسائل حل بشه باید اینارو حل کنن نه فیلتر کردن تلگرام، دیروز وایبر، امروز تلگرام فردا یه برنامه دیگه ...

ehsanina

Registered User
لایک‌ها
335
با این سرمایه گزاری وسیعی که مردم کردن احتمال فیلترش خیلی کمه اگه قرار بود بشه تا حالا شده بود.
و در مورد شایعات به نظر من کسی که هرچیزی رو باور میکنه و تو هرچیزی عضو میشه لیاقتش همینه.
اگه قرار به تنبیه یا درمان باشه لازمه اون فرد که دنبال این موارد میره درمان شه چون ذهنش بیماره

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,538
بهتون بر نخوره ... اما به نظر من شما با تلگرام خصومت شخصی دارید:D، بخاطر اینکه درآمد سایتتون رو کم کرده:general406: ...

البته طبق معمول اکثر آدم های این نسل ایران، نمی تونید بدون رودربایستی بگین " فلان چیز به نفع من نیست" پس من ازش متنفرم ... و حتما باید بگین "فلان چیز به نفع اجتماع نیست" و من بعنوان یک دلسوز جامعه فقط بخاطر مردم و نسل آینده با تلگرام مخالفم:D

تلگرام هم فیلتر نمیشه، اگر قرار بود فیلتر بشه، خود صدا و سیما به این گستردگی ازش استفاده نمیکرد. ضمن اینکه تلگرام بصورت غیر مستقیم( شاید هم مستقیم) مال دولت ایرانه و دولت هیچوقت برنامه ای که تا این حد تحت کنترلشه را به نفع برنامه ناشناخته ای در آینده که ممکنه تحت کنترلش هم نباشه، فیلتر نمیکنه

khafan11

Registered User
لایک‌ها
2,237
بهتون بر نخوره ... اما به نظر من شما با تلگرام خصومت شخصی دارید:D، بخاطر اینکه درآمد سایتتون رو کم کرده:general406: ...

البته طبق معمول اکثر آدم های این نسل ایران، نمی تونید بدون رودربایستی بگین " فلان چیز به نفع من نیست" پس من ازش متنفرم ... و حتما باید بگین "فلان چیز به نفع اجتماع نیست" و من بعنوان یک دلسوز جامعه فقط بخاطر مردم و نسل آینده با تلگرام مخالفم:D

تلگرام هم فیلتر نمیشه، اگر قرار بود فیلتر بشه، خود صدا و سیما به این گستردگی ازش استفاده نمیکرد. ضمن اینکه تلگرام بصورت غیر مستقیم( شاید هم مستقیم) مال دولت ایرانه و دولت هیچوقت برنامه ای که تا این حد تحت کنترلشه را به نفع برنامه ناشناخته ای در آینده که ممکنه تحت کنترلش هم نباشه، فیلتر نمیکنه
من یه بار همین حرفها رو با دلیل مدرک تو پی سی ولد خراب شده گفتم یه عده عن در ولایت چنان ریختن رو سرم که انگار ارث باباشون رو خوردم که امنیت سایبری تلگرام امنیت کشوری ا سید علی [emoji16] [emoji28]

Sent from my LeEco Cool1 via tapatalk

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,538
من یه بار همین حرفها رو با دلیل مدرک تو پی سی ولد خراب شده گفتم
کاش حداقل از این کارها یچیزی گیرشون می آمد:D. اکثرشون نوکر بی جیره و مواجب هستن:general509::D

hady1364

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
تلگرام عملا دست ایرانه! غیرممکنه ایران توش نفوذ نداشته باشه! شما خودتون حساب کنین تلگرام بالای 100 میلیون کاربر داره! اگه فرض کنیم هر کاربر فقط 10 مگ به تلگرام اضافه کرده باشه، یعنی الان سرور تلگرام حداقل 1000 ترابایت حجم داره!! اگه برای هر ترابایت ماهی 300 دلار هزینه بشه، هزینه این دیتابیس میشه حداقل برجی 300,000 دلار!! این یه برآورد حداقلی هست! هزینه کارمندا و بقیه هزینه ها هم هست!
با این وجود هیچ نشونه ای از مشکل مالی توی تلگرام که نیست هیچ! بلکه تلگرام مدام داره سرویس های جدید ارایه میده! سرعتش هم یه ذره کند نشده! کسی که برای رضای خدا که اینقدر هزینه نمی کنه! معلومه یه اسپانسر قوی پشت تلگرامه!

مطمئن باشین تلگرام فیلتر نمیشه، اتفاقا دارن کاری می کنن که مردم به جای اینترنت برن سراغ تلگرام! مثلا توی رادیو، تلویزیون به جای تلگرام میگن فضای مجازی! این فضای باز هم که الان توی تلگرام گذاشتن و این سخت گیری هایی که مدام برای سایت های ایرانی می کنن و مدام فیلترشون می کنن، فقط برای اینه که تا میشه بیشتر مردم رو جذب تلگرام کنن و از اینترنت جدا کنن.
براشون از نظر امنیتی هم خیلی بهتره که مردم به جای اینترنت توی تلگرام باشن. هم نظارت روشون ساده تره و هم شناسایی افراد براشون خیلی ساده تره! (توی اینترنت بخوان کسی رو شناسایی کنن نهایتا یه ip ازش پیدا می کنن که همونو هم به هزار روش میشه عوض کرد ولی توی تلگرام شماره تلفن افراد رو در میارن)
سر قضیه 88 خیلی مشکل داشتن که بدونن راهپیمایی ها از کجا هماهنگ میشه! مجبور بودن هر چی سایت و شبکه سیاسی هست رو به قول خودشون رصد کنن ببینن مردم کجا هماهنگ میشن. ولی الان فقط می خواد تلگرام رو چک کنن!
اگه دقت کرده باشین تابستون هر سه تا اپراتور موبایل رو به سیستم احراز هویت ثبت احوال وصل کردن و از اون موقع تا حالا دارن سیم کارت ها رو احراز هویت می کنن. همین چند وقت پیش هم بود که بالای 6 میلیون سیم کارت احراز هویت نشده رو قطع کردن. سیم کارت خودم که سال 82 خریده بودم هم بخاطر فقط یه حرف ی اضافه توی فامیلیم قطع شد!! به نظرتون چی شده که بعد از این همه سال یاد احراز هویت افتادن؟
از اون طرف اگه اخبار شبکه ملی اطلاعات رو دنبال کرده باشین، توی فاز دوم این شبکه که قراره دهه فجر امسال راه بیفته، قراره سرعت اینترنت خارجی رو کم کنن و همه پورت ها و پرتوکل های اینترنت رو کاملا ببرن زیر این شبکه که بتونن کنترلش کنن و از فاز سوم که شهریور سال دیگه راه میفته، قراره تمام پورت ها و پرتوکل های فیلترشکن ها یا کلا بسته بشه یا سرعتش شدیدا کاهش پیدا کنه، جوری که عملا فایده ای نداشته باشه. یعنی اینا پیش خودشون نگفتن مردم قراره به جای اینترنت خارجی از چی استفاده کنن؟ معلومه که این کارها رو فقط برای استفاده بیشتر از تلگرام دارن می کنن.

من یه بار همین حرفها رو با دلیل مدرک تو پی سی ولد خراب شده گفتم [emoji16] [emoji28]

میشه لینک تاپیکش رو بذارین؟ من همیشه از تو دهنی زدن به اینجور آدما خوشم میاد :general206:

ali998

Registered User
لایک‌ها
779
مطمئن باشین تلگرام فیلتر نمیشه، اتفاقا دارن کاری می کنن که مردم به جای اینترنت برن سراغ تلگرام!
منم با این حرف موافقم.
از همه طرف دارن فشار می آرن مردم برن به سمت تلگرام.

akisar

Registered User
لایک‌ها
440

فکر کنم اینجا یه تعداد وبمستر هستیم که داریم اتفاقات حال حاضر رو مورد بررسی قرار میدیم و اینکه شما فکر کنید فقط ما به دنیال درامدیم و ... بی انصافیه .
دید شما شبیه کسانی است که بهشون خورشید رو نشون میدیم و نوک انگشت رو مشاهده میکنند .
شما اگه نظرات رو میخوندید دلایلی که برای فی لتر تلگرام در این وضعیت جامعه آورده شده بسیار قانع کننده هست و حتی طبق قانون کشورمون این دلایل سندیت دارند و باید این اتفاق بیفته .
درسته تلگرام به سایت های ایرانی ضربه زده که این از صحبت های دوستامون که در این مورد صحبت کردند دلایلش تا حدودی قابل درکه اما خب فکر کنم اینکه شما فکر کنید هر کی مخالفه دنبال سود خودشه توهین به خیلی هاست .
ما دلیل آوردیم که در تلگرام ترویج فساد و فحشا میشه به آزادی تمام . شایعه پراکنی میشه در حد لالیگا اما هیچ برخوردی نمیشه .
ما گفتیم اول برخورد بکنند و جلوی کانالای این شکلی رو بگیرن و شایعه پراکنی و دزدی و دغل و ترویج فساد و فحشا رو بگیرن نه اینکه بزنند فی لتر کنند .
اما متاسفانه در حال حاضر رشته کار از دستشون در رفته و هر کسی اومده خودش یه کانال راه انداخته با دروغ و انتشار عکس دخترای مردم و شروع کارهای حال به هم زن دنبال جذب مشتری هست که نمیدونم شما که میگید ما دلیلمون پول خودمون از این افراد حمایت میکنید یا خیر ؟؟؟؟؟
فکر میکنید برای ما وبمسترا سخته یه کانال تلگرام راه بندازیم و با انتشار شایعات دروغ و انتشار فیلم های جنسی و عکس های دخترای مردم و ... تو یک ماه اعضای کانال رو به 500 هزار برسونیم و پول دربیاریم .
نه برادر برای ما سخت نیست فقط ما وبمسترا بعد یه عمر کار کردن با مردم اینقدر شعور داریم که بفهمیم این مردم احترام دارند و نباید اینطور تیشه به ریششون بزنیم تا پول دربیاریم .
ما خودمون تو سایت هامون بارها بحث کردیم که از انتشار پاپ آپ های جنس های بنجل جلوگیری کنیم و نذاریم مردم ضرر کنند تا ما سود کنیم حالا شما اینطور صحبت میکنید کمی که نه خیلی بی انصافیه .
شما اگه راهی برای جلوگیری از ترویج فساد و ترویج شایعات در تلگرام دارید بفرمایید نه اینکه کسانی که مخالفن و با دلیل حرف میزنند رو سودجو خطاب کنید .

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا