• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

کارت گرافیک

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
موافق با حرفهاي xPlod
من پيشنهاد ميدم به جاي يه 6600GT agp يه geforce 6800 non با برد leadtek بگير
راستش من وقتي قميتهاي مدلهاي geforce 6800 le,geforce 6800 non , 6800GT رو از leadtek تو آواژنگ ديدم شوكه شدم! قيمتهاش فوقالعده مناسبه نميدونم از كي انقدر افت قيمت كرده مثلا من leadterk 6800 non رو حدود 350 هزار قيمت داشتم در حالي كه الان تو آواژنگ زده 290 هزار و جالبه بدونيد نسخه GT رو هم زده 405 هزار! كه جدا قيمتش فوقالعادس من حتي با چند تا از نمايندگيهاي فروش آواژنگ هم تماس گرفتم(مثلا يكيشون فروشگاه ايران زمين تو پاساژ رضا) قيمتها رو كاملا تاييد كردن و چيزي كه ديگه كالام حرف منو تضمين ميكنه پيشنهاد سايت anand در كارت گرافيك پيشنهادي در يه سيستم Mid-Range بود كه AGP Alternative رو همين Leadtek A400GT انتخاب كرده! Buyer's Guide - Mid-Range, January 2005 البته هنوز 400 هزار برا خيليا سنگينه اما براي يه كارت high-endيي مسه 6800GT محشره چنين قيمتي
مثلا برد گيگابايت هموني كه امارشو دادم حدود 470 هزار قيمتشه اما من بعيد ميدونم اختلافشون حتي به بيش از 5 فريم برسه چون حتي گيگا سرعتهاي كلاك رو هم در حالت default افزايش نداده و فقط يه خنك كننده زيبا رو در يه pcb جديد ارائه داده كه به نظر من ارزش 70 هزار اضا فه تر رو نداره
در هر حال سري leadtek 6800 با قيمتهايي كه دارن واقعا خوبه من خودم سعي دارم به جاي يه 6600gt agp كه مشكلات حرارتي زيادي هم داره و بعيد ميدونم قيمت ارزونتري هم داشته باشه يه leadterk 6800 non بگيرم
قيمتهاي سري leadtek رو ببينيد:
avajang

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
من يكي دو تا بنچ ماركو كه ديدم ASUS از همه بهتر بود ولي تو ايران فقط ميشه اين دو مارك رو خريد.
يا XFX و يا LEADTEK .من با اينكه طرفدار پرو پا قرص ليدتكم ولي صادقانه با توجه به قيمت و كارايي
اولي روانتخاب ميكنم.
البته تو مدل معمولي 6600 ليدتك بهتره ولي تو GT واقعا XFX بهتر عمل كرده.
انتخاب سوم هم با توجه به قيمت گيگاست چون از ليد تك بهتره ولي گرونتر هم هست و
خيلي خوب هم اوركلاك نميشه.

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
اتفاقا leadtek a400GT يكي از بهترينهاي 6800GT هست چه از نظر عملكرد چه از نظر قابليت فوق كلاك زني و پايداري در اون حالت(به لطف خنك كننده قدرتمندش) وحتي software bundle كارت كه اونو كامل كرده
اين كارت فقط يه مشكل عمده داره و اون خنك كننده عظيم الجثشه كه راحت شكاف pci كناريش رو پوشش ميده و خيلي هم سنگينه ضمن اينكه بعضي از جاها اذعان كرده بودن كه براي گيم نتها به خاطر حملو نقل و نصبش خيلي دردسره اما از طرفي ديگه فوق العاده قدرتمنده اين كارت

asus هم مشخصا ميتونه چشمگير تر باشه چون به خاطر طراحي خنك ننده GPU يه كارت تك اسلاته هس و از يه pcb چند لايه هم بهره برده كه به قول خودشون بازدهي عملكرد بالاتري داره اما اين كارت هم كماكان از سرعتهاي كلاك يكسان با كارت مرجع GT استفاده كرده...البته اين كارت دو مدل در GT داره كه يكي 128 در سرعتهاي كلاك پايينتر و ديگري با 256 مگ حافظه و سرعتهاي كلاك مطابق با GT اما بزرگترين ايرادش قيمت هاي بسيار بالا كه شايد تا
حدودي خريدار از خريد اون منصرف كنه من تنها مدلهاي bfg,gainward رو خريدهاي برتر از leadtek a400GT ميدونم با توجه به اينه اين دومدل هم ارزون نيستن اما به لطف سرعتهاي كلاك بالاتر از كارت مرجع و قابليت اوركلاكينگ بالاتر ارزش خريد بالايي دارن

خوب من يه review ازش ميزارم خودتون ببينيد

از تامس:
Leadtek's A400 Series Goes Heavy Metal

نظريه:
The 3D performance of the three A400 cards is outstanding. Without a doubt, the A400 Ultra TDH is the fastest of the trio, but the GT version isn't far behind at all, giving it the better overall price to performance ratio

در هر حال با توجه به قيمتهاي بسيار مناسب فرصت خوبي براي گرفتن و بهره بردن از يه 6800 هس
اگر قيمتهاش رو اواژنگ تغيير نده به زودي a400 non رو ميگيرم ;)

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
راديكال جان نميدونم من سوتي دادم يا دو زاريم بد افتاده.
من 6600 گفتم ها.........
بحث اصلي مدير جان خريد6600 جي تي بود منم راجع به اون نظر دادم .
در مورد 6800 معمولي هم من فر كنم مدل LE اش گه وارد بشه قيمت خوبي خواهد داشت .
من در مورد 6800 جي تي و خريد ليدتك كاملا با حرف شما موافقم مخصوصا
بزرگ و سنگين بودن كارت.

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
يه بنچمارك كه دو سه روز پيش ديده بودم بدك نيست شما هم نگاهي كنيد.
البته بين كارتهاي تو تست فقط MSI & ALBATRON ورژن AGP هستند.
به نظرم الباترون از MSI كمي ضعيفتره.
click_here

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
والا منم طرفم مديريت بود كه leadtek 6800 non رو بهش پيشنهاد دادم چون ارزش خريد بالاتري نسبت به 6600GT AGP داره(خصوصا از نظر مشكلات حرارتي كمتري كه داره) واين دو اختلاف قيمتشون نميوته زياد باشه در هر حال اين يه پيشنهاده كه خودم قصد انجامشو دارم و به ديگر خواهان 6600GT AGP هم پيشنهاد ميدم
a400GT هم براي امثال گيم نت كار سينگينه و بزرگ ولي براي يه كاربر خونگي اهميتي نميتونه داشته باشه
LE هم اومده با همون برد leadtek تو همون لينك قيمتهاي آواژنگ زده 278 هزار البته تو عملكرد يه مقدار ضعيفتر از 6600GT ميبايس باشه
nVidia 6800LE as a benchmark

davood3d

Registered User
لایک‌ها
49
يه بنچمارك كامل از 41 كارت تصوير
news220105_1dujour.gif

به نقل از
TT HardWare

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30

hwt

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,415
به نقل از mehrdad1355 :
می بخشین این اعداد رو دیاگرام چی رو نشون میدن؟؟ :)
ميزان score كه برنامه 3dmark 2003 كه مخصوص ارزيابي كارت گرافيك هست به كارتها داده . هر چه بيشتر بهتر ;)

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از hwt :
ميزان score كه برنامه 3dmark 2003 كه مخصوص ارزيابي كارت گرافيك هست به كارتها داده . هر چه بيشتر بهتر ;)
فقط تو سه بعدی هست یا درمورد رندر کردن کارای گرافیکی هم همینقدر موثره :blink: :blink: :blink: :blink:

hwt

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,415
به نقل از mehrdad1355 :
فقط تو سه بعدی هست یا درمورد رندر کردن کارای گرافیکی هم همینقدر موثره :blink: :blink: :blink: :blink:
خوب اصلا مبناشون بر اساس سه بعديه در ساير موارد اينقدر تاثير نداره مثلا براي تدوين فيلم هم تا حدودي موثره البته اگر كارت تدوين نداشته باشي

Jacky

مدیر بازنشسته - فروشنده معتبر
کاربر فعال
لایک‌ها
34
سري نقره فام LCD هاي LG

L1730S.jpg

* قاب زيبا در پشت دستگاه

* پايه مدور و در عين حال استوار

* زاویه دید وسیع

* منبع تغذیه در داخل دستگاه

* حذف كامل شبح از تصوير

* موتور پردازش تصوير

Special Features : f-Engine processor,Ultra Fast Reponse Time 12ms

f-ENGINE : The FLATRON f-ENGINE is an integrated digital high quality picture system. It includes two processes such as RCM &ACE.

قيمت: 3950000ريال

اطلاعات بيشتر

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از hwt :
خوب اصلا مبناشون بر اساس سه بعديه در ساير موارد اينقدر تاثير نداره مثلا براي تدوين فيلم هم تا حدودي موثره البته اگر كارت تدوين نداشته باشي
مثلا من با اولید استدیو یک فیلمو رو ادیت می کنم و بعد خوب باید رندر بشه! تاثی داره اگه مثلا من کارت گرافیک radeon9200se رو به ge force5200 (یا هر کارت 128 مگ دیگه)عوض کنم تغییر قابل ملاحضه ای میکنه؟؟

Jacky

مدیر بازنشسته - فروشنده معتبر
کاربر فعال
لایک‌ها
34
نه به اون ربطي نداره ،‌براي اون كار به كارت تدوين نياز داري ، چيزي كه روي اون تاثير قابل ملاحظه اي داره ( به جز كارت تدوين ) سرعت پردازنده است . هر چي CPU ‌سريعتر بذاري ،‌زمان رندر كمتر مي شه .

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از Jacky :
نه به اون ربطي نداره ،‌براي اون كار به كارت تدوين نياز داري ، چيزي كه روي اون تاثير قابل ملاحظه اي داره ( به جز كارت تدوين ) سرعت پردازنده است . هر چي CPU ‌سريعتر بذاري ،‌زمان رندر كمتر مي شه .
کارت تدوین چی هست و چنده؟؟؟ من کارت ویدئو دارم! کارت ویدئو که فکر کنم منظورت نیست؟؟

hwt

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,415
كارت ويدئو ! منظورتو نگرفتم :rolleyes:
اما راجب كارتهاي تدوين از 150 160 برو تا به بالا
البته درست حسابيش بالاي 300 400 هست :rolleyes:

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
به نقل از mehrdad1355 :
کارت تدوین چی هست و چنده؟؟؟ من کارت ویدئو دارم! کارت ویدئو که فکر کنم منظورت نیست؟؟
بعضيا (كه يكيش هم منم) به كارت تدوين مي گن كارت ويدئو و به كارت TV مي گن كارت TV !!
اول بگو كارت ويدئو ات چيه تا بشه در موردش صحبت كرد، البته نه اينجا.

در ضمن من از 1000 پسته شدن جكي سوئـ استفاده كردم و وارد بحث شدم. گفتم شايد بخواد با هزارتاش يه چندتا عكس بگيره. :D

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از xPlod :
بعضيا (كه يكيش هم منم) به كارت تدوين مي گن كارت ويدئو و به كارت TV مي گن كارت TV !!
اول بگو كارت ويدئو ات چيه تا بشه در موردش صحبت كرد، البته نه اينجا.

در ضمن من از 1000 پسته شدن جكي سوئـ استفاده كردم و وارد بحث شدم. گفتم شايد بخواد با هزارتاش يه چندتا عكس بگيره. :D
اسنازی -وی سی دی کریتور

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
Xradical و بقیه ی دوستان..
متشکرم.
اتفاقا من بعد از اینکه رفتم و امروز تازه دیدم خودم رفتم دنبالش و دیدم 6800 non انتخاب خیلی بهتریه و صبحتهای شما را هم که خوندم مطمئن شدم.
البته قیمت 6800 GT هم خیلی عالی شده اگر وسعم می رسید می گرفتم.
به هر حال به نظر من و همه 40 هزار ارزش نداره آدم 6600 GT بگیره.
اما عجب دارم مدلهایی مثل 6800 non و 6600 non را در بنچمارکهعای سایتهای معروفی مثل تامز کم می بینم.

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
به نقل از MohammadR :
Xradical و بقیه ی دوستان..
متشکرم.
اتفاقا من بعد از اینکه رفتم و امروز تازه دیدم خودم رفتم دنبالش و دیدم 6800 non انتخاب خیلی بهتریه و صبحتهای شما را هم که خوندم مطمئن شدم.
البته قیمت 6800 GT هم خیلی عالی شده اگر وسعم می رسید می گرفتم.
به هر حال به نظر من و همه 40 هزار ارزش نداره آدم 6600 GT بگیره.
اما عجب دارم مدلهایی مثل 6800 non و 6600 non را در بنچمارکهعای سایتهای معروفی مثل تامز کم می بینم.
سلام.
امروز داشتم مدلهای BFG را بررسی می کردم که مارک فوق العاده ای است.
در سایت Newegg
به چیز عجیبی برخوردم.
یک برا قیمتی معادل 470 دلار و جایی دیگر 420 دلار بود که در هر حال از Leadtek که 379 دلار بود خیلی گران تر است.
در جایی دیگر گیگا با 400 دلار خودنمایی می کرد.
علت این تفاوت قیمتهای (گاها بالا) چیست و چرا Leadtek ارزان تر است؟ کسی می دونه؟

بالا