• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

کارت گرافیک

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
سلام دوستان!
بالاخره كارتهاي جديد سري X850 و X800 XL و كارتهاي PCI-E سري 6800 وارد شدند.
البته بايد بگم دست آواژنگ درد نكنه كه حضور فعالانه اي داشته.
قيمت اين كارتهاي جديد فوق العاده سرسام آوره!
PX6800 GT Leadtek يا همان 6800 GT با رابط PCI-E با قيمت 448 هزار تومان وارد بازار شده كه تقريبا هم قيمت رقيبش Gigabyte Radeon X800 XL مي باشد با قيمت 435 هزار.
حالا به نظر شما كدام بيشتر مي ارزه؟ من باشم به خاطر Pixel Shader 3 كارت 6800 GT را برمي دارم.
X850 XT با قيمت 620 هزار تومان موجود است! :eek: :eek: :eek: :eek: :wacko:
و بالاخره بهترين كارت قعلي يعني X850 XT Platinum Edition با قيمت ناقابل 650 هزار تومان قابل خريداري است.
GV-RX80X256V كه من در سايت گيگا اسم مدلشو پيدا نكردم (؟!) 640 هزار تومان قيمت داره.
X800 هم به قيمت 315 هزار به فروش ميرسد.
خبر جالب در مورد Dual 6600 GT محصول گيگا هست كه چند وقت پيش خبرش هم در قيمت اخبار سخت افزار گفته شد. دو چيپست 6600 GT داره و قيمتش 590 هزار تومان است. :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:
خبر آخر در مورد 6800 Ultra PCI-E هست كه 625 هزار تومان است.
البته هدف اصلي من تنها قيمت نبود چون احتمال 1% وجود دارد كه كسي قصد خريد چنين كارتهايي را بكند. بيشتر به قيمتهاي نجومي اي تاكيد دارم كه جدا كاربران را سردرگم مي كند.
من شخصا قصد خريد Leadtek 6800 GT به همراه Athlon 64 3500+ و مادربرد K8n neo4 داشتم. اما با برآوردي كه زدم تنها قيمت اين سه قطعه و البته با قيمتهاي دلار و بدون حساب گمرك چيزي حدود 850 هزار تومان خواهد شد.
(Athlon 64 3500 + 939 90nm و MSI K8n neo4 اصلا در ايران موجد نيستند)
به هر حال آرزوي موفقيت براي همه مي كنم و به اميد روزي كه بتوانيم شاهد قيمت هاي معقول تري از نمايندگي ها باشيم. :)

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
تقريبا هم قيمت رقيبش Gigabyte Radeon X800 XL مي باشد با قيمت 435 هزار.

پس جريان اين X800 XL با قيمت 299 دلار چي بود؟؟؟ من ديروز هم داشتم از sharkeyextreme قيمتهاي روز رو ميديدم X800 XL زده بود 427$

GV-N62128DP با چيپ geforce 6200 هم زده 145 هزار!! حالا رابطهاي BR2,HSI بهش اضافه بشه احتمال داره بره بالاي 160 هزار...من اينو يه رقيب برا 9550 128bit ميدونستم اما قيمتها كاملا همه چيزو به هم ريخت

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
به نقل از Xradical :
پس جريان اين X800 XL با قيمت 299 دلار چي بود؟؟؟ من ديروز هم داشتم از sharkeyextreme قيمتهاي روز رو ميديدم X800 XL زده بود 427$

GV-N62128DP با چيپ geforce 6200 هم زده 145 هزار!! حالا رابطهاي BR2,HSI بهش اضافه بشه احتمال داره بره بالاي 160 هزار...من اينو يه رقيب برا 9550 128bit ميدونستم اما قيمتها كاملا همه چيزو به هم ريخت
دقيقا منم روي همين X800 XL حساب باز كرده بودم.
و همين موضوع بود كه منو ناراحت كرد. من فكر مي كنم با توجه به پشتيباني از Pixel Shader 3 و امتيازات بالايي كه 6800 GT در 3D Mark ها نسبت به X800 XL نصب مي كنه بازم بهترين انتخاب همين 6800 GT هست!
:(

dadashon

Registered User
لایک‌ها
0
همين امروز با قيمت حدود 200-300 چه كارت گارفيكي خوبي ميشه تهيه كرد؟(PCI-EXPRESS)

من بعد از سوزوندن دو تا cpu 600 III در اثر گرم شدن بيش حد ('داغ شدن' بهتر بود :f34r: ) يه سيستم جديد جمع كردم. حالا ديگه چشمم به دماي سي پي يوست و دور هاي فنش :p .
من الان يه مادر برد Intel 915gav با P4 2.8 HT دارم؛ چون نتونسم يه كارت گرافيكي خوب پيدا كنم (شايد هم به خاطر اينكه كل سيستم تا اينجاش خرج تقريبا بيش از معمول رو دستم گذاشت) فعلا با كارت گرافيكي unboard مي گذرونيم ولي امروز وقتي داشتم پرنس رو بازي مي كردم صداي فن خيلي زياد شد - تقريبا 5000 دور كه در حالت عادي 2500 هست - و دماي سي پي يو تا 69 رسيد با خارج شدن از بازي صدا و دما كاملا محسوس پايين امد.

غرض از اين همه داستان سرايي: 1- تجربه براي ديگران. 2- چون من حاضرم به خاطر حفظ سي پي يو هر كاري بكنم به نظر شما داشتن كارت گرافيكي در پايين امدن دما تاثير داره؟

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
امروز سری به سایت Xbitlabs زده بودم به طور اتفاقی بنچمارکهایی دیدم که کارتهای گرافیکی را بر روی Half life2 تجزيه و تحليل كرده بود.
از قضا براي من عجيب بود كه 6800 GT PCI Express نه تنها از 6800 GT AGP پيشي نمي گيرد بلكه در 90% موارد عقب نيز مي ماند!
كسي دليل اين امر را مي دونه؟ با توجه به اينكه پهناي باند PCI-E از AGP خيلي بيشتره.
dog_1024_pure.gif

Half Life 2 Review

hwt

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,415
به نقل از dadashon :
همين امروز با قيمت حدود 200-300 چه كارت گارفيكي خوبي ميشه تهيه كرد؟(PCI-EXPRESS)

من بعد از سوزوندن دو تا cpu 600 III در اثر گرم شدن بيش حد ('داغ شدن' بهتر بود :f34r: ) يه سيستم جديد جمع كردم. حالا ديگه چشمم به دماي سي پي يوست و دور هاي فنش :p .
من الان يه مادر برد Intel 915gav با P4 2.8 HT دارم؛ چون نتونسم يه كارت گرافيكي خوب پيدا كنم (شايد هم به خاطر اينكه كل سيستم تا اينجاش خرج تقريبا بيش از معمول رو دستم گذاشت) فعلا با كارت گرافيكي unboard مي گذرونيم ولي امروز وقتي داشتم پرنس رو بازي مي كردم صداي فن خيلي زياد شد - تقريبا 5000 دور كه در حالت عادي 2500 هست - و دماي سي پي يو تا 69 رسيد با خارج شدن از بازي صدا و دما كاملا محسوس پايين امد.

غرض از اين همه داستان سرايي: 1- تجربه براي ديگران. 2- چون من حاضرم به خاطر حفظ سي پي يو هر كاري بكنم به نظر شما داشتن كارت گرافيكي در پايين امدن دما تاثير داره؟
بي تاثير نيست چون الان بار پردازش رو پردازنده زياده.

dadashon

Registered User
لایک‌ها
0
اين هم به خاطر اين كه جول و پلاسمون رو از يك تاپيك ديگه ريختن اين جا. :D اين جا هم كه مانيتوري هم هست.

مانيتور خوب چي؟ (اين مانيتور هاي فوكاس چه lcd و crt خيلي آشغال در اومدند، حداقل براي من) :(

dadashon

Registered User
لایک‌ها
0
همش چوب اين آشنا بازي ها رو دارم مي خورم :blink:

hwt

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,415
والا اين همه مارك رو فوكاس كليد كردي ؟!
سامسونگ ال جي سوني . اينا از ماركهاي دست اول محسوب ميشن.

sharifgame

Registered User
لایک‌ها
2
امروز سری به سایت Xbitlabs زده بودم به طور اتفاقی بنچمارکهایی دیدم که کارتهای گرافیکی را بر روی Half life2 تجزيه و تحليل كرده بود.
از قضا براي من عجيب بود كه 6800 GT PCI Express نه تنها از 6800 GT AGP پيشي نمي گيرد بلكه در 90% موارد عقب نيز مي ماند!
كسي دليل اين امر را مي دونه؟ با توجه به اينكه پهناي باند PCI-E از AGP خيلي بيشتره.
والا اوايل كه pci express اومده بود سايت tomshardware يك مقايسه اي بين agp و pci-express انجام داده بود. اونجا عنوان شده بود كه در مجموع با توجه به سيستم پردازش cpu كه 32 بيتي است و همچنين با توجه برنامه نويسي بازيه (البته تا اون موقع) فقط 4 درصد agp8x از pci express كندتره. اما اين بنچماركي كه شما اينجا گذاشتي به نظر من يك اشكالي داره.

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
به نقل از dadashon :

Geforce 6600 GT
البته اگر يك كم بيشتر پول بدي
Geforce 6800 non leadtek with PCI-E

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
به نقل از sharifgame :
والا اوايل كه pci express اومده بود سايت tomshardware يك مقايسه اي بين agp و pci-express انجام داده بود. اونجا عنوان شده بود كه در مجموع با توجه به سيستم پردازش cpu كه 32 بيتي است و همچنين با توجه برنامه نويسي بازيه (البته تا اون موقع) فقط 4 درصد agp8x از pci express كندتره. اما اين بنچماركي كه شما اينجا گذاشتي به نظر من يك اشكالي داره.
منم همين فكرو مي كنم.
:eek:

dadashon

Registered User
لایک‌ها
0
گفتم كه يكي از دوستان اومد اين فوكاس رو انداخت به ما كه اله و بله. من ... رو بگو كه روش نوشته لامپ تصوير سامسونگ نرفتم سامسونگ بخرم.

از اينها گذشته من مهمترين خواستم فعلا كارت گرافيكيه. بابا، استادان گرامي يك طرف نظري هم به ما كنند ثواب داره به خدا.

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از MohammadR :
منم همين فكرو مي كنم.
:eek:
من چندي قبل فكر كنم تو اناند بود ديدم كه نسخه pciE اين كارت در برخي موارد بسيار نمايش ضعيفي نسبت به نسخه AGP داشت شايد به اين دليله كه HSI نتونسته پل ارتباطي خوبي برا نسخه هاي بومي AGP اين كارت به pciE باشه در حاليكه درAGP 6600GT بسيار موثره...

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
به نقل از Xradical :
من چندي قبل فكر كنم تو اناند بود ديدم كه نسخه pciE اين كارت در برخي موارد بسيار نمايش ضعيفي نسبت به نسخه AGP داشت شايد به اين دليله كه HSI نتونسته پل ارتباطي خوبي برا نسخه هاي بومي AGP اين كارت به pciE باشه در حاليكه درAGP 6600GT بسيار موثره...
پس با اين حساب خريد X800 XL به صرفه تره.
گرچه Pixel Shader 3 را پشتيباني نمي كنه.
البته شايد ATI فكر خوبي كرده باشه. ATI مواردي را جايگزين كرده و معتقده فعلا Pixel Shader 3 كارآيي چنداني نخواهد داشت. :)

hwt

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,415
اين سايت تامس يه چيز ديگه ميگه كه
agp
agp.gif

pcie
pci.gif

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
من فكر مي كنم منظور از 6800 GT SLI در اينجا دو تا 6800 GT باشه و نكته ي ديگر اينكه گرچه در بعضي موارد 6800 GT از X800 XL برتره اين موارد را نمي توان براي 6800 GT با رابط PCI-E نيز قطعي دانست.

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
مي دونم و مدلهايي كه نام بردم اعم از 6600 GT و 6800 non PCI-E تماما PCI Express هستن.
Leadtek 6800 non with PCI-E فكر مي كنم حدود 340 هزار تومان قيمت داشته باشه يا كمي بيشتر.

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
سلام.
با توجه به حرف های دوستان تصمیم گرفتم صحبتهای دوستان را جمع بندی کرده و مطلب مختصری راجه به NV45 ارایه دهم.
NV45 همان NV40 بوده با رابط PCI Express
شاید بشه گفت هدف اصلی NVIDIA از عرضه ی NV45 همان تکنولوژِی SLI بوده است.
تکنولوژی ای که به کمک آن می توان سیستم را Multi GPU کرد و از دو کارت گرافیکی بهره برد.
اکنون NV45 اماده و حاضر است و شرکت آواژنگ که از فعال ترین شرکتها در عرضه ی مادربرد و کارت گرافیکی ی باشد آن را با بردهای Gigabyte و Leadtek وارد کرده است.
برخلاف آنچه انتظار می رود NV45 نه تنها از عملکرد بهتری نسبت به NV40 برخوردار نیست بلکه عملکردی به مراتب بدتر دارد!(در بسیاری موارد کندتر است)
علت این امر آن است که NV40 ذاتاً AGP است و به وسیله ی پل ارتباطی HIS است که از PCI-E بهره مند شده...
NV45 برای افرادی مناسب است که مادربرد PCI Express داشته و قصد خرید کارتی با توانایی بالا دارند.:
Geforce 6800 non
Geforce 6800 GT
Geforce 6800 Ultra
با خریدن دو عدد کارت با هسته ی NV45 و برخورداری از مادر بردی با چیپستNforce 4 SLI می توانید از دو کارت گرافیکی هم زمان استفاده کنید.
در مورد قیمتهای این سری آواژنگ چند روز پیش قیمتها را در سایت خود قرار داده بود اما الان قابل مشاهده نیست (حداقل روی سیستم من ) و قیمتهای قبلی به چشم می خورد. به محض اطلاع، این پست را اصلاح می کنم.
و اما بنچمارکها:
من تنها بنچمارکهایی از سایت guru3d.com و xbitlabs.com را توانستم پیدا کنم که بنچمارکهای guru3d.com چون به صورت فلش هست لینک می کنم:
Benchmark
و اینم چند بنچمارک از Xbit
d3c17_1024_pure.gif

town01_1280_candy.gif

.کامل
نکته ی آخر اینکه X800 XL رقیب سرسخت 6800 GT به نظر انتخاب بهتری می آید گرچه چند چیز را از دست خواهید داد:DirectX 9.0c & SLI

بالا