برگزیده های پرشین تولز

کارت گرافیک

skyeagle

کاربر فعال سخت افزار و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
611

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
پیشنهاد دوستمون HWT بمراتب بهتره و بهترین گزینه است بهتره از همون5670 MSI هم تهیه کنید

البته هر چی ارزونتر باشه بهتر. 5670 ارزون بخوای Power color . زیر 90 تومنه :دی

adoolf2004

Registered User
لایک‌ها
58
البته هر چی ارزونتر باشه بهتر. 5670 ارزون بخوای Power color . زیر 90 تومنه :دی
و ایا این ارزانتر بودن دلیل بر بی کیفیت بودن هست یا فقط به خاطر کمتر شناخته شدن برنده؟
آیا همون کارایی رو که msi داره این برند هم داره؟
ممنون

من نهایتا با راهنمایی شما این کارت رو خریداری کردم
خواستم نظرتون رو راجع بهش بدونم. اینکه خوبه به این قیمت و آیا کیفیتش اونطوری هست که بشه روش حساب کرد یا واگذارش کنم به دوستان؟؟/

Last edited:

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
و ایا این ارزانتر بودن دلیل بر بی کیفیت بودن هست یا فقط به خاطر کمتر شناخته شدن برنده؟
آیا همون کارایی رو که msi داره این برند هم داره؟
ممنون

من نهایتا با راهنمایی شما این کارت رو خریداری کردم
خواستم نظرتون رو راجع بهش بدونم. اینکه خوبه به این قیمت و آیا کیفیتش اونطوری هست که بشه روش حساب کرد یا واگذارش کنم به دوستان؟؟/

2 3 تا فاکتور مهم تو کارت گرافیک هست.
1-خنک کنندگی و سیستم فن گرافیک
2-نوع رمی که استفاده میکنند

منم از همین برند کارت گرافیک 5770 رو دارم و 1 سالی تقریبا شده دارم استفاده میکنم . تا 2 سال با خیال راحت ازش استفاده کن و تا قبل اینکه معمولا فنهاشون به مشکل بربخوره بفروش و مدلهای جایگزین بگیر.
ارزونی برد به اون 2 فاکتور که گفتم بستگی داره و البته کاربری که خیلی نمیخواد با گرافیکش سر و کله بزنه مشکلی از بابت این قضیه نداره.

Benchmarker

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
31,829
فاصله 4670 تا 5670 چقدره ؟
ایا کوچ از 4670 به 5670 احمقانه نیست ؟!

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
به نظرم کوچ از 4670 به GTS 450 خیلی بهتره . اگر بودجه اش رو داری . وگرنه تو این زمان این هزینه شاید خیلی توجیح نداشته باشه . من باشم نمیکنم اینکارو/

bkhajeh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان
من یه کارت گرافیک 1 گیگ خوب میخوام تا 70 تومن

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415

new user

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان
یه کارت گرافیک درست حسابی تا حدود 150 معرفی میکنین؟

Last edited:

ari_gholi

Registered User
لایک‌ها
4
سلام خدمت اساتید فن
راستش مشخصات سیستم من اینه:
CPU: intel core to due 2.6
RAM: CORSAIR XMS2 4GB 800
main: asus striker extreme
graphic: asus 8800 GTS 640 MB
Power: green 780W
hard: 2*320 sata- 1TB sata
---------------------------------------------
سیستم 4 ساله که خریداری شده....
هفته قبل در حین کار باهاش صفحه یه دفعه خط خط قرمز شد و آهنگ گیر کرد...خاموش کردم و وقتی که روشن کردم گرافیک یکی از پرت هاش اصلا کار نمیکنه و اونیکی هم رد رده و بعد از چند لحظه سیستم خاموش میشه...فنش کار میکنه...دادم تستش کردن گفتن سوخته...بقیه سیستم هم به نظر سالمه...حالا فردا میدم تست کنن!
حالا با این اوصاف می خوام یه گرافیک بخرم تا 350 هم بودجه دارم...همینجور هم که پیداست واسه گیم می خوام...
خودم اینو انتخاب کردم:
Asus ENGTX560 Ti DCII/2DI/1GD5

حالا نظر اساتید رو می خوام و اینکه بقیه سیستم چه طوره؟!
ممنون!

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
به نظرم سیستم به کل عوض بشه راحتری . اینجوری تو آینده هم مشکل کمتری داری

ari_gholi

Registered User
لایک‌ها
4
به نظرم سیستم به کل عوض بشه راحتری . اینجوری تو آینده هم مشکل کمتری داری
ممنون ولی الان بودجه کافی ندارم...اینو هم اون موقع 2 میلیون شد فکر کنم...الان خیلی اذیت نمیکنه ولی باید تا سال آینده عوضش کنم...حالا به نظر شما این گرافیک که گفتم خوبه؟
واسه گیم تا چند سال میتونه پشتیبانیم کنه!...مثلا همین که الان داشتم خوب بود...ویچر2 روی high کم اذیت می کرد!...

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
خوبیش که خوبه . شما میتونی به ارزونترش فکر کنی . دلیلشم اینه که پردازنده ات به نوعی باعث ایجاد گلوگاه برای گرافیکت میشه . که این یعنی یک کارت گرافیک 300 تومنیت کاراییش مثل یک گرافیک 200 تومنی میشه .
برای همین به نظرم شما نهایتا برای این پردازنده به بیش از 460 GTX فکر نکن . چون هزینه اضافه است برای این سیستم.

ari_gholi

Registered User
لایک‌ها
4
خوبیش که خوبه . شما میتونی به ارزونترش فکر کنی . دلیلشم اینه که پردازنده ات به نوعی باعث ایجاد گلوگاه برای گرافیکت میشه . که این یعنی یک کارت گرافیک 300 تومنیت کاراییش مثل یک گرافیک 200 تومنی میشه .
برای همین به نظرم شما نهایتا برای این پردازنده به بیش از 460 GTX فکر نکن . چون هزینه اضافه است برای این سیستم.
ممنون بابت راهنمایی...میدونین اون گرافیک که شما گفتین حدودا 300 میشه ولی من باید سال آینده عوضش کنم ولی گرافیکی که خودم گفتم میتونم بعد از آپ دیت کردن سیستم هم تا 1-2 سال ازش کار بکشم!
نظر شما چیه؟!

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
کلا من خودم بیشتر نظرم روی کارت گرافیک های Mid range هست دلیلم هم افت قیمت کمتر نسبت به مدلهای High End ه. این دیگه بستگی به شما داره که چه توقعی دارید.تو این مورد حرف من یا هیچ کس دیگه قطعا وحی منزل حساب نمیشه . چون سلیقه ی فردی هم مهمه . من شخصا حاضر نیستم کارت 300 تومنی بخرم که تا 1 سال ازش 200 تومن کار بکشم . همونطور که میدونی نکته قابل توجه تو کارت گرافیک فن ها و میزان گارانتیشونه . عملا شما 1 سال گارانتی رو هم این وسط از دست میدید اگر گرافیک بالاتر بخرید . ضمن اینکه اون قضیه گلوگاه برای همه بازیها صادق نیست . پس همیشه هم اینجوری نیست که کارت گرافیک 300 تومنی به اندازه 200 کار کنه.

ari_gholi

Registered User
لایک‌ها
4
کلا من خودم بیشتر نظرم روی کارت گرافیک های Mid range هست دلیلم هم افت قیمت کمتر نسبت به مدلهای High End ه. این دیگه بستگی به شما داره که چه توقعی دارید.تو این مورد حرف من یا هیچ کس دیگه قطعا وحی منزل حساب نمیشه . چون سلیقه ی فردی هم مهمه . من شخصا حاضر نیستم کارت 300 تومنی بخرم که تا 1 سال ازش 200 تومن کار بکشم . همونطور که میدونی نکته قابل توجه تو کارت گرافیک فن ها و میزان گارانتیشونه . عملا شما 1 سال گارانتی رو هم این وسط از دست میدید اگر گرافیک بالاتر بخرید . ضمن اینکه اون قضیه گلوگاه برای همه بازیها صادق نیست . پس همیشه هم اینجوری نیست که کارت گرافیک 300 تومنی به اندازه 200 کار کنه.
ممنون بابت این همه راهنمایی
راستش من از گارانتی خیری ندیدم...بعد کلا نظرم اینه که اینا جنسو جوری طراحی میکنن که 1 سال سالم کار کنه و بقیه اش دیگه شانسیه!...مثلا همین قبلی 4 سال کار کرد و سوخت...اونم اگه 2-3 سال کار کنه بسه!...کلا عمر مفید سیستم 2 سال بیشتر نیست!...منم آخرش دیگه امروز اینو خریدم:دی
EVGA GTX560 TI Superclocked
به نظر گرافیک خوبی میاد!...
ممنون از راهنماییاتون!

بالا