• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

کارت گرافیک

en2fa

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
به نقل از MohammadR :
این کارت بهترین انتخاب در این سری هست و بله حدودا 140 تا 160 هزار تومان قیمت دارد.
مثل اینکه با برد Leadtek هم الان در بازار هست
پس يک سؤال...
چرا هر کی تو اين forum سؤال کرده با قيمت 150 تومان اصولاً کارت های خيلی خيلی ضعيف تر پيشنهاد شده؟
چون اين تنها کارت گرافيک ارزون بود با حمايت از Pixel shader 3 بقيه همه تو رنج قيمت 280$ به بالا بودن!
و جوری که من فهميدم اين سری xxx ها هستن که مشکل در کيفيت تصوير ندارن!
يعنی بقيه يکم optimization زيادی انجام انگار ميدن که کيفيت تو خراب ميکندر directx 9
و خيلی رده خوبی در benchmark ها مثلاً در high quality doom3 داشت!

منظورم اينه که اصلاً کسی اينو توصيه تاحالا تو اين forum نکرده بود!
رفقا اين تلفن زمرد نمايندگي آواژنگه و هر جنسي كه آواژنگ مياره ، اصولا داره ولي قيمتهاش يه خرده بالاست :
8777242 و 8773731
جايی هست که قيمت ها رو رو اينترنت داشته باشه؟ايرانی منظورم هست؟
حس زنگ زدن رو آخه اصلاً ندارم!

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10

hwt

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,415
به نقل از MohammadR :
ای بابا بازم سوتی دادم. :wacko:
اشتباه تایپی بود: 250 تا 260 هزار تومان. :wacko:
توی اون رنج قیمت یعنی 150 تا 170 می توان 6200 خریداری کرد که صد البته PCI-E هست و نه AGP!
در مورد قیمت های ایرانی چرا که نه؟
http://www.lamerdsystem.com/price.htm
http://www.avajang.com/saruquz/fa/mahsoolut/graphics_cards/index.asp
:(
محمد جان دمت گرم بابا داشتم پول جور مي كردم برم 6600 بخرم :(

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
به نقل از MohammadR :

رئيس جون... خيلي اشتباه دردناكي بود ;)

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از ali206speed :
سلام
يكي قراره كارت TI 4800 برام بياره ولي 64 مگ كه ميگه خيلي قوي هست خودش با كارت Radeon 9200 SE مقايسه كرده كه 128 بود البته كارت TI 4800 خيلي بهتر بوده مخصوصا اينكه PES 4 رو هم خيلي عالي اجرا ميكنه . ميخوام به من بگيد اين كارت در حد و اندازه چه كارته ديگه اي هست مخصوصا كارتهاي ATI

TI 4800 در حقيقت همون geforce 4 ti 4600 هست به اضافه پشتيباني از پهناي باند agp8x(از نظر نرخ انتقال نه از نظر هماهگي ولتاژي)...كماكان پشتيبان از directx8.1 به همراه يه عملكرد قابل قبول(تو رده كارتهايdirectx8.1 ساپورت) كه با وجود 3 ساله شدن اين كارت هنوز توانايي پشت سر گذاشتن محصولات جديدتر رو هم داره
نمونه
5504.png

اگر به محدوديت directx8.1 كفايت ميكني TI 4800 با زير 70 هزار خريد خوبيه

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از MohammadR :
توی اون رنج قیمت یعنی 150 تا 170 می توان 6200 خریداری کرد که صد البته PCI-E هست و نه AGP!

قيمت نسخه agp كه مطمئنا نياز en2fa بايس باشه بالاتر از ايناست
چون اين كارت همونطور كه قبلا هم گفتم يه محصول كاملا بومي اينترفيس pciX هست پس برا نسخه agp ميبايس از يك پل ارتباطي كه nvidia اون رو HSI BRIDGE(منحصر به خودش) ناميده در روي برد تعبيه كرد تا كاربران agp هم از اين كارت بهره ببرن نهايت هزينه HSI BRIDGE به اضافه يه خنك كننده حتي silent هم روش، هزينه هاي اين كارت رو نسب به مدل مرجع pciX افزايش ميده

hwt

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,415
از 6200 بالاتره !
تفاوت قيمتش چقدره ؟

pay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
متاسفانه این نمایندگی های ایرانی همیشه می خوان مردم رو بچاپن مخصوصا تو زمینه کارت گرافیکی همیشه یه قیمتهای مندر آورردی می زارن !
من خودم 6 ماهه پیش کارت گرافیکی Radeon 9600XT رو با برد گیگا از این لامرد سیستم (شما بخونین نامرد سیستم ) گرفتم 157 هزار تومن حالا بعد از 6 ماه با وجود اینکه ATI دو بار با مدلهای جدید (X-600وX-700) این کارت رو جایگزین کرده (با همون قیمت) این کارت ما ارزون تر که نشده گرون تر هم شده( تو سایت شرکت قیمت زده 163 هزار تومن ) حالا وای به حال مدلهای جدید تر!

Online_Persian

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
كارت گرافيك با قيمت زير 100 تومن چي خوبه

قيمت + مدل
ممنون

Jacky

مدیر بازنشسته - فروشنده معتبر
کاربر فعال
لایک‌ها
34
Radeon 9550
بطور كاملا مفصل در بخش كارت گرافيك در مورد بحث شده ، يه سري بزن

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
دوستان

چيزي كه من الان لازم دارم يه كارت PCIe ـه با قيمت حدود 200-250 تومن. کارت هاي مورد نظرم هم 6600GT و X700Xt هستش.
راهنمايي لطفا.

hwt

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,415
به نقل از pay :
متاسفانه این نمایندگی های ایرانی همیشه می خوان مردم رو بچاپن مخصوصا تو زمینه کارت گرافیکی همیشه یه قیمتهای مندر آورردی می زارن !
من خودم 6 ماهه پیش کارت گرافیکی Radeon 9600XT رو با برد گیگا از این لامرد سیستم (شما بخونین نامرد سیستم ) گرفتم 157 هزار تومن حالا بعد از 6 ماه با وجود اینکه ATI دو بار با مدلهای جدید (X-600وX-700) این کارت رو جایگزین کرده (با همون قیمت) این کارت ما ارزون تر که نشده گرون تر هم شده( تو سایت شرکت قیمت زده 163 هزار تومن ) حالا وای به حال مدلهای جدید تر!
من اگه سرمايه درست حسابي داشتم فقط كارت گرافيك مي فروختم . مثل اينكه بهترين بازار رو داره :lol:

en2fa

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
به نقل از MohammadR :
اما پس چرا تو سايت اينترنت که گشتم اکثر قيمت ها نزديک 160$ بود؟

قيمت نسخه agp كه مطمئنا نياز en2fa بايس باشه بالاتر از ايناست
چون اين كارت همونطور كه قبلا هم گفتم يه محصول كاملا بومي اينترفيس pciX هست پس برا نسخه agp ميبايس از يك پل ارتباطي كه nvidia اون رو HSI BRIDGE(منحصر به خودش) ناميده در روي برد تعبيه كرد تا كاربران agp هم از اين كارت بهره ببرن نهايت هزينه HSI BRIDGE به اضافه يه خنك كننده حتي silent هم روش، هزينه هاي اين كارت رو نسب به مدل مرجع pciX افزايش ميده

آره..من کامل تو toms hardware در مورد اين خوندم....اما آخر سر هم نوشته بود که جزو بهترين کارت ها هست به اين قيمت بسيار ارزون و خيلی به صرف تر از 68xx ها هستن!
تو خود سايت toms hardware هم قيمت رو زده 150$...
يعنی اينجا اينهمه دارن گرون ميفروشن؟

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
هر دو خوبن..در رده كارتهاي mainstream با پشتوانه معماري رده هاي بالاترشون يعني x800,geforce 6800
هر چند رو كاغذ X700Xt در مورد واحد هاي سايه زن راس برتري داره(6 تا در X700Xt در مقابل 3 تا در 6600GT ) اما به لطف معماري قدرتمند geforce 6 هيچ برتري عملكردي فاحشي بين اين دو نيست(صرفنظر از half life2 ,doom3)
انتخاب يكي از اين دو بستگي داره شما يه ati fanboy باشي يا يه متعصب در مورد محصولات nvidia
من شخصا 6600GT رو پيشنهاد ميدم چون از سايه زنهاي نسخه3 پشتيباني ميكنه و كارت اينده دار تريه
lineup.jpg

4750.png

5488.png

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
Xradical جان خيلي ممنون.
فقط كاشكي در مورد قيمت و سازنده برد اونا هم يه كم توضيح بدي (بدين!)

en2fa

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
تو همون ليست قيمت ها که دادی بود با همون قيمت اصلاً!
يعنی 160 تومان چند نوع 6600 بود
فکر کنم ديگه کارت گرافيکم رو پيدا کردم!

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
سايت hardwarezone هم يه مقايسه شاخ به شاخ بين اين دو انجام داده كه برنده اين رقابت نزديك 6600GT بوده
اين مقاله رو به همه خريدارن اين رده كارتا پيشنهاد ميدم ببينن
120x160.jpg

Q4 2004 Performance Midrange GPU/VPU Shootout (PCIe)

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
Xradical جان واقعا متشكرم. :) :)

با اين احتساب بهترين گزينه Leadtek Winfast PX6600 GT TDH هستش.
فقط ديگه يه مسئله مي مونه. توي سايت آواژنگ اين كارت نيستش. آيا الان اين كارت توي بازار ما هست؟ اگه هست چنده؟

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
تا جايي كه ميدونم اگه آواژنگ نياورده باشه يعني دسترسي به اين كارت در حد صفره
البته مطمئن باش كه به زودي مياره
اگه عجله نداري صبر كن تا بياد وگرنه برد گيگاشو بگير اختلاف كارايي بين كارتاي با يه چيپ گرافيكي معممولا خيلي كمه بيشتر تو زمينه فوق كلاك زني و سيستم خنك كننده قابل قياسن بعيدم هس گيگا چيز بدي زده باشه كه البته چند مدل هم داره برو تو لامرد سيستم مدلهاش رو مقايسه كن

بالا