برگزیده های پرشین تولز

کار هست ولی کارکن نیست

Eyou

Registered User
لایک‌ها
11
سلام
متاسفانه باید بگم که فرصت های شغلی زیادی وجود داره ولی آدم کارکنی که کننده باشه خیلی کمه و همه دنبال یه کار آماده هستن
یا اینکه تا یک نفر طرحی داره سری دور بزنن آدم رو یا اینکه هدف شون کار و درآمد نیست و فقط گذران وقت و اتلاف سرمایه دیگران هستش یا اینکه طرف تازه می خواد آموزش ببینه و سرمایه و وقت دیگران به بازی میگیره تو این وضعیت نیرو کاری که واقعا متعهد و پایبند به اصول باشه نیست
طرف بیکاره می خوای بیاریش سرکار برات کلاس هم میزاره و ....
با این وضعیت چطوری می شه اعتماد کرد ؟

mha1368

Registered User
لایک‌ها
1,033
قبول دارم.....
بنده 6 ماه مجانی اینجا کار کردم تا بالاخره قبولم کردند..
وقتی دیدن که کاربلد هستم و می تونند روم حساب کنند..قبولم کردند..
خدارو شکر

Eyou

Registered User
لایک‌ها
11
قبول دارم.....
بنده 6 ماه مجانی اینجا کار کردم تا بالاخره قبولم کردند..
وقتی دیدن که کاربلد هستم و می تونند روم حساب کنند..قبولم کردند..
خدارو شکر
همه مثل شما نیستن قبول کنن 6 ماه مجانی کار کنن و احساس مسئولیت داشته باشن

sinior1

Registered User
لایک‌ها
211
حرف شما صحیح هست

ولی خوب هستن کسایی که متعهد هستن ولی خوب کاری بلد نیستن

باید بهشون میدون داده بشه تا یاد بگیرن

Eyou

Registered User
لایک‌ها
11
حرف شما صحیح هست

ولی خوب هستن کسایی که متعهد هستن ولی خوب کاری بلد نیستن

باید بهشون میدون داده بشه تا یاد بگیرن

میدون !!! متعهد به چی ؟؟
الان دیگه کمتر جای پیدا می شه امکانات در اختیار شما قرار بده که با آژمون و خطا با پول و سرمایه و اعتبار بازی بشه طرف یه کسب وکاری راه انداخته که پول در بیاره آموزشگاه که نیست ، تجارته
حتی پدر و مادر هم نگاه به جیبشون میکنن بعد به بچه ها شون میدون میدن ،

sinior1

Registered User
لایک‌ها
211
میدون !!! متعهد به چی ؟؟
الان دیگه کمتر جای پیدا می شه امکانات در اختیار شما قرار بده که با آژمون و خطا با پول و سرمایه و اعتبار بازی بشه طرف یه کسب وکاری راه انداخته که پول در بیاره آموزشگاه که نیست ، تجارته
حتی پدر و مادر هم نگاه به جیبشون میکنن بعد به بچه ها شون میدون میدن ،

متعهد به کار
یعنی مثل ادم بیاد کار کنه
از زیر کار فرار نکنه
نپیچونه
یا حداقل زیاد نپیچونه
با آزمونو خطا چیه؟ مگه میخای دارت بازی کنی که با آزمونو خطا باشه

پدر و مادر هم باید به جیبشون نگاه کنن
لقمه رو باید اندازه دهن برداشت وگرنه تو گلو گیر میکنه

Eyou

Registered User
لایک‌ها
11
متعهد به کار
یعنی مثل ادم بیاد کار کنه
از زیر کار فرار نکنه
نپیچونه
یا حداقل زیاد نپیچونه
با آزمونو خطا چیه؟ مگه میخای دارت بازی کنی که با آزمونو خطا باشه

پدر و مادر هم باید به جیبشون نگاه کنن
لقمه رو باید اندازه دهن برداشت وگرنه تو گلو گیر میکنه

وقتی طرف کاری بلد نیست و تخصصی نداره و وارد کار میشه با آزمون و خطا کارش رو پیش می بره و % خطا در کارش زیاده به قول خودتون دارت بازی که نیست تجارته
همینطوری که پدر و مادر به جیبش نگاه میکنه به بچه میدون میده کسی هم که یکنفر استخدام میکنه دنبال سرخر نیست که ، دنبال نیروی کار متخصص و متعهد استخدام کنه یا شریک بشه که درآمدش بیشتر بشه آموزشگاه که نیست هرکی بیاد وبره و هم وقت بگیره و هم اسباب زحمت دیگران بشه هدف درآمده و پوله داداشی کار اجباری یا بیگاری که نیست بخواد از زیر کار فرار کنه یا بپیچونه
در رابطه با جمله آخرتون هم به نظرم ربطی به موضوع نداشت

KASES

Registered User
لایک‌ها
32
نیروی کار متخصص و متعهد مگه رو پیشونیشون نوشته یا چطوری اصلا میشه نیروی متخصص و متعهد شد که همه واسه استخدامت سر و دست بشکونن

Eyou

Registered User
لایک‌ها
11
نیروی کار متخصص و متعهد مگه رو پیشونیشون نوشته یا چطوری اصلا میشه نیروی متخصص و متعهد شد که همه واسه استخدامت سر و دست بشکونن

به نظر من کسی که دنبال پول باشه و تخصص داشته باشه و تجربه کار و روحیه کار گروهی داشته باشه کاملا میشه با کسی که هدفش گذران وقته تشخیص داد دلیل این همه آزمون استخدامی و گزینش ها هم همینه پیدا کردن نیروی کار ماهر و متخصص و کننده از بین صدها نفر و پائین آوردن هزینه ها و افزایش درآمد در کوتاه مدت و دراز مدت

من تو نزدیکی محل کارم یه دوستی دارم مشاور املاک داره الان 4 ساله یه کاغذ زده پشت شیشه که به مشاور فعال و مجرب نیازمندیم تو این مدت من یک نفر ندیدم مثل آدم بیاد وایسه دل بکار بده هرکسی که می یاد یه مشکلی داره و بعد از یکی دو هفته گندش در می یاد ، یا معتاده یا همش دنبال دختر مردم تو محل کار ، یا می خواد دور بزنه و ... و خیلی شغل های دیگه هم همینطوره هرجا میری ظرفیت حداقل 4-5 نفر دارن راحت می تونن استخدام کنن ولی طرف ترجیح میده تنها کار کنه
یه مثال دیگه آرایشگاه مردونه نگاه میکنی حداقل 2-3 تا صندلی خالی داره طرف ولی آرایشگر نمی یاره ، اینها دلیلش اینه که آدم کارکن نیست و هرکس می یاری تو کار توزرد از آب درمی یاد درآمد بیشتر که نمیشه هیچی باید کلی انرژی و وقت صرف کنی مشاوره ، آموزش و ... آخرش هم هیچی

ali_nioton

Registered User
لایک‌ها
156
مسئله اینجاس که اهل کار نیستن

طرف رفته تو یه فروشگا زنجیره ای کارش چیه

مواظب باشه کسی چیزی ندزده همین

بعده یه هفته اومده بیرون میگه داشتن میکشتنم همش میگفتن سرپا باید وایسی قدم بزنی

کل کارش همین بوده 9 صب تا 4 تازه تام ناهار و نمازم داشته حقوق+ تمام مزایای وزارت کارو بیمه و عیدی و ...

اهل کار نیستن میخان بشینن یه جا با تلفن با ... بحرفن آخر برجم حقوق بگیرن مث این منشی ها

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
این چیزی که شما میگی تو قشر کارگر زیاده ، علتشم عدم تناسب درآمد و رفتار کارفرما و کارگره. طرف یک مغازه دار سادست ، میخواد یک کارگر ساده استخدام کنه ، شرایطی برای این بیچاره قرار میده که بیل گیتس برای نوکرش نمیذاره :D . قهوه تلخ اون قسمتش که بقاله میخواست مستشارو استخدام کنه خیلی جالب بود.
قشر تحصیلکرده هم من هر دو جورشو دیدم ، بیسواد دیدم که روی سرمایه مردم کارآموزی میکرد ، با سوادم دیدم که کار گیرش نمی اومد.

راهش اینه که کارگر یجوری شریک بشه تو درآمد کارفرما تا انگیزه پیدا کنه. متاسفانه تو سیستم ایرانی تمام درآمد مال کارفرماست و یک حقوق بخور و نمیر مال کارگر . چرا ؟ چون چیزی که زیاده کارگر بیکاره . طبیعیه تو این شرایط کارگر از کارش بدزده - گفتم طبیعیه نگفتم صحیح و شرافتمندانه است - . اگر کارفرما مبلغی را از درآمد بابت خواب سرمایش - کارخونه کارگاه مغازه هرچی- بر میداشت و بقیه درآمدو متناسب با زحمات هرکس ، بین خودش و کارگرا تقسیم میکرد ، کارگرا با تمام وجود کار میکردن. لازم نیست کارگر و کارفرما سهم مساوی داشته باشن ، کافیه هردو بنوعی در درآمد سهیم باشن

Eyou

Registered User
لایک‌ها
11
این چیزی که شما میگی تو قشر کارگر زیاده ، علتشم عدم تناسب درآمد و رفتار کارفرما و کارگره. طرف یک مغازه دار سادست ، میخواد یک کارگر ساده استخدام کنه ، شرایطی برای این بیچاره قرار میده که بیل گیتس برای نوکرش نمیذاره :D . قهوه تلخ اون قسمتش که بقاله میخواست مستشارو استخدام کنه خیلی جالب بود.
قشر تحصیلکرده هم من هر دو جورشو دیدم ، بیسواد دیدم که روی سرمایه مردم کارآموزی میکرد ، با سوادم دیدم که کار گیرش نمی اومد.

راهش اینه که کارگر یجوری شریک بشه تو درآمد کارفرما تا انگیزه پیدا کنه. متاسفانه تو سیستم ایرانی تمام درآمد مال کارفرماست و یک حقوق بخور و نمیر مال کارگر . چرا ؟ چون چیزی که زیاده کارگر بیکاره . طبیعیه تو این شرایط کارگر از کارش بدزده - گفتم طبیعیه نگفتم صحیح و شرافتمندانه است - . اگر کارفرما مبلغی را از درآمد بابت خواب سرمایش - کارخونه کارگاه مغازه هرچی- بر میداشت و بقیه درآمدو متناسب با زحمات هرکس ، بین خودش و کارگرا تقسیم میکرد ، کارگرا با تمام وجود کار میکردن. لازم نیست کارگر و کارفرما سهم مساوی داشته باشن ، کافیه هردو بنوعی در درآمد سهیم باشن

قشر کارگر ، تحصیل کرده ، کارمند من همه جورش دیدم و میبینم
خواب سرمایه که درآمد نداره به همون نصبت تورم هست و هزینه ها و چیزای دیگه استخدام نیروی کار با شراکت فرق می کنه
این چیزی که شما فرمودید الان هم هست که کارفرما عیدی و سنوات و ... میده هرسال و پورسانت بعضی وقت ها ، ولی همه شی که نباید کارفرما برعهده بگیره ، نیروی کار باید تعهد داشته باشه و به این فکر کنه که از این راه درآمد داره بلند مدت و منبع درآمدش هست و کار گروهی و همه در سود و زیان شریک هستن و نقش دارن
ولی تا ایده میدی طرح می دی فرصت ایجاد میکنی سریع سوء استفاده میکنن و از کار می دزدن نمی دونم چرا اینجوری شده

mehdidj

Registered User
لایک‌ها
14
سلام
متاسفانه باید بگم که فرصت های شغلی زیادی وجود داره ولی آدم کارکنی که کننده باشه خیلی کمه و همه دنبال یه کار آماده هستن
یا اینکه تا یک نفر طرحی داره سری دور بزنن آدم رو یا اینکه هدف شون کار و درآمد نیست و فقط گذران وقت و اتلاف سرمایه دیگران هستش یا اینکه طرف تازه می خواد آموزش ببینه و سرمایه و وقت دیگران به بازی میگیره تو این وضعیت نیرو کاری که واقعا متعهد و پایبند به اصول باشه نیست
طرف بیکاره می خوای بیاریش سرکار برات کلاس هم میزاره و ....
با این وضعیت چطوری می شه اعتماد کرد ؟
حالا کارت چی هست؟

90 % همین جوری اند.

mehdidj

Registered User
لایک‌ها
14
از اون ور هم نگاه کن . چون 90 % همونطوری اند ! اون 10 % کارکن هم دست به عصا می شند چون می بینند ازشون سوء استفاده میشه یا حقشون داده نمی شه . خوب وقتی تو یه مجموعه مثلا 10 نفری 9 نفر فقط صبح رو شب می کنن تا زودتر برن خونه و 1 نفر واقعا می خواد کار کنه 2 تا اتفاق می افته : 1- اون یه نفر انتظار داره اگه مثلا به اندازه اون 9 نفر داره کار می کنه باید حقوق دریافتی ش هم بیشتر باشه که اینطور نیست . پس سرخورده می شه یا 2- اون 9 نفر دست به یکی می کنن و زیرآب اون 1 نفر رو می زنن تا دفعه دیگه پرکاری نکنه و همرنگ جماعت باشه.

mehdidj

Registered User
لایک‌ها
14
شما با پیمانکار کار می کنی ؟ طرف قرار دادت رو می گم.

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
قشر کارگر ، تحصیل کرده ، کارمند من همه جورش دیدم و میبینم
خواب سرمایه که درآمد نداره به همون نصبت تورم هست و هزینه ها و چیزای دیگه استخدام نیروی کار با شراکت فرق می کنه
این چیزی که شما فرمودید الان هم هست که کارفرما عیدی و سنوات و ... میده هرسال و پورسانت بعضی وقت ها ، ولی همه شی که نباید کارفرما برعهده بگیره ، نیروی کار باید تعهد داشته باشه و به این فکر کنه که از این راه درآمد داره بلند مدت و منبع درآمدش هست و کار گروهی و همه در سود و زیان شریک هستن و نقش دارنولی تا ایده میدی طرح می دی فرصت ایجاد میکنی سریع سوء استفاده میکنن و از کار می دزدن نمی دونم چرا اینجوری شده

کلیات فرمایشتونو منم قبول دارم. عرضم اینه که سیستم اقتصادی جامعه ما، یک سیستم مشکلداره . توی سیستم خراب ، ممکنه اعضای سالم وجود داشته باشن - که باید دستشونو بوسید- اما شمای مدیر در برنامه ریزی و در پیش بینی نمیتونی روی سالم بودن اعضای سیستمت حساب باز کنی.
الان همه- همه یعنی اکثریت- میخوان از هم سوء استفاده کنن. کارگر از کارفرما و کارفرما از کارگر ، شریک از شریک . اسمشم نمیذارن سوء استفاده ، میگن موقعیت شناسی ، استفاده از فرصتها.
از همه مهمتر اینکه ، همون اکثریت اعتقاد دارن که ازشون سوء استفاده شده و بنوعی حقشون خورده شده ، و میخوان که حقشونو از یکی دیگه پس بگیرن . بهمین خاطر امیدی به بهبود اوضاع هم نیست :rolleyes:

روی اون قسمت فرمایش شما که قرمز کردم هم حرف دارم. خیلی وقتا چون کارگرا به اون قسمت قرمز شک دارن - عدم امنیت شغلی- ترجیح میدن که در مدت محدودی که مشغولن نهایت استفاده را ببرن. من یه دوستی دارم ، قدیما توی یک شرکتی کار میکرد . یه پروژه ای بهش داده بودن ، الکی معطلش میکرد ، پروژه ای که میدونم سه ماهه میتونست انجامش بده ، 8 ماه کشش داد . طرفشم بلد نبود ، جریانو نمیفهمید . یبار علت این کش دادن ازش پرسیدم ، گفت ببین فلانی، این یارو- صاحب شرکت- کارش اینه . یکیو میاره با وعده استخدام طولانی مدت و شریک شدن تو سود پروژه های بعدیو غیره ، طرف پروژه رو که تحویل داد، دیگه باهاش قرارداد نمیبنده ، یه آگهی استخدام دیگه میده که یکی دیگرو بندازه تو تله . منم انقد کش میدم که پول پروژه ای که براش انجام دادم در بیاد که بعدش که باهام تمدید نکرد، ضرر نکرده باشم
نمیگم این کارا خوبه ها. اما جامعه اینجوریه ، جامعه را باید همونجوری که هست قبول کرد . حال حاضر جامعه نتیجه عملکرد چند نسل گذشته است ، و اگر همین امروزم که شروع به اصلاح بشه ، تا چند نسل آینده نتیجشو نشون نمیده

mha1368

Registered User
لایک‌ها
1,033
همه مثل شما نیستن قبول کنن 6 ماه مجانی کار کنن و احساس مسئولیت داشته باشن

وقتی ببینی کارش میارزه و ارزشش رو داره...چرا مجانی کار نکنم؟
این ماه یه تشویقی بهم داده..
سالی دو سه تا از اینا بده...
پول 6 ماهه در میاد :lol:

باید یون کار داشت...
تو خونه که بشینی کار گیرت نمیاد..
باید بگردی دنبال کار

Eyou

Registered User
لایک‌ها
11
کلیات فرمایشتونو منم قبول دارم. عرضم اینه که سیستم اقتصادی جامعه ما، یک سیستم مشکلداره . توی سیستم خراب ، ممکنه اعضای سالم وجود داشته باشن - که باید دستشونو بوسید- اما شمای مدیر در برنامه ریزی و در پیش بینی نمیتونی روی سالم بودن اعضای سیستمت حساب باز کنی.
الان همه- همه یعنی اکثریت- میخوان از هم سوء استفاده کنن. کارگر از کارفرما و کارفرما از کارگر ، شریک از شریک . اسمشم نمیذارن سوء استفاده ، میگن موقعیت شناسی ، استفاده از فرصتها.
از همه مهمتر اینکه ، همون اکثریت اعتقاد دارن که ازشون سوء استفاده شده و بنوعی حقشون خورده شده ، و میخوان که حقشونو از یکی دیگه پس بگیرن . بهمین خاطر امیدی به بهبود اوضاع هم نیست :rolleyes:

روی اون قسمت فرمایش شما که قرمز کردم هم حرف دارم. خیلی وقتا چون کارگرا به اون قسمت قرمز شک دارن - عدم امنیت شغلی- ترجیح میدن که در مدت محدودی که مشغولن نهایت استفاده را ببرن. من یه دوستی دارم ، قدیما توی یک شرکتی کار میکرد . یه پروژه ای بهش داده بودن ، الکی معطلش میکرد ، پروژه ای که میدونم سه ماهه میتونست انجامش بده ، 8 ماه کشش داد . طرفشم بلد نبود ، جریانو نمیفهمید . یبار علت این کش دادن ازش پرسیدم ، گفت ببین فلانی، این یارو- صاحب شرکت- کارش اینه . یکیو میاره با وعده استخدام طولانی مدت و شریک شدن تو سود پروژه های بعدیو غیره ، طرف پروژه رو که تحویل داد، دیگه باهاش قرارداد نمیبنده ، یه آگهی استخدام دیگه میده که یکی دیگرو بندازه تو تله . منم انقد کش میدم که پول پروژه ای که براش انجام دادم در بیاد که بعدش که باهام تمدید نکرد، ضرر نکرده باشم
نمیگم این کارا خوبه ها. اما جامعه اینجوریه ، جامعه را باید همونجوری که هست قبول کرد . حال حاضر جامعه نتیجه عملکرد چند نسل گذشته است ، و اگر همین امروزم که شروع به اصلاح بشه ، تا چند نسل آینده نتیجشو نشون نمیده

درست می فرمائید ، خیلی مسائل هست که میتونه نقش داشته باشه جامعه هم بی تاثیر نیست ولی این همه آدم بیکار تو این مملکت هست و به قول دوستان 90% هم اینطوری هستن با این شرایط چطوری میشه ریسک کرد
به همین دلایل که همه پیمانی و قراردادی استخدام میکنن به خاطر این که به نیروی کار اعتماد ندارن و اون طرف هم که استخدام میشه می خواد حداکثر استفاده ببره تو یکسال ممکنه دست به هرکاری بزنه

bozorg2015

Registered User
لایک‌ها
63
من خودم مدتی در یکی ازسایتهای اینترنتی معروف در حوزه تکنولوژی به عنوان کارشناس فروش کار می کردم، حقوق پرداخی 3400 بود، به اضافه پورسانت، در بهترین حالت ماهی4 تومان می شد درآمد داشت، واقعا با ماهی4 تومانیا 3400 چه کار می توان کرد، آیا می توان خانه خرید یا یک آپارتمان کوچک اجاره کرد؟

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
مرد مومن میدونی چرا دل ب کار نمیدن؟
ما رفتیم این همه سال درس خوندنیم رفتیم چندین و چند دوره تخصصی دیدیم مدرک گرفتیم ساعت ها تا دیر وقت تمرین و چشم و مغزی ک کور کردیم اخر واسه چقد حقوق؟ ۳.۵-۴
اونم شهری مثل مشهد نه ی شهر کوچیک
بعد ازت انتظارم دارن خارج از تایم و داخل تایم همه جوره همش در حال یادگیری و ارزش افزوده برای کارشون باشی بدون هیچ تشویق و مزایای اضافه ای
بدتر اینکه اجازه نمیدن تو شرکت حتی در مورد حقوقت با همکارت حرف بزنی و تعهد میگیرن که حقوقت مهرمانست چرا؟؟؟
چون سر تورو گول میزنن که تهش چیز خاصیه ولی بعد اتفاقی سرت میفته تو مانیتور همکارت با فوق لیسانس و ۴ سال سابقه کار حقوقش ۵۵۰۰ عه و متاهل.به چشم میدیدم زندگی سگی داره
خب بعد الان این حقوق ۴ تومنی کجات کنی؟ با این تورم هم ی خونه بخوای اجاره کنی ک همش رفته
تازه همشم باید حرص تورم بخوری
اقا جان تو خارج ۵ روز ۸ ساعت قشنگ کار میکنن دو روز عشق و تفریح و حداقل دو بار تو سال سفر خارجی میکنن.نگران تورم و اینکه نتونن خرج زندگیشون با حقوقشون بدن هم نیستن
چه کارگر چ کارای کارمندی تو شرکتای خصوصی همش بیگاری کشیدنه

بالا