• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

کالیبره کردن قلم تبلت پی سی

Portre.Ir

Registered User
لایک‌ها
1,348
سلام

من یه تبلت پی سی مدل HP tx2000 گرفتم برای نقاشی دیجیتالی ولی قلمش کالیبره نیست برای همین نمی شه نقاشی کرد چون اشاره گر قلم با نوک قلم 2mm فاصله داره.

اگه امکان داره راهنمایی کنید چطوری باید قلم رو کالیبره کنم.

ممنون

Portre.Ir

Registered User
لایک‌ها
1,348
سلام دوست عزیز
خودش یه جا برای کالیبره کردن داره باید بری اینجا :
calibrate the pen digitizer
توی control panel

ممنون از راهنماییتون تو کنترل پنل یه جا به اسم Tablet PC Setting داشت که تو بخش display می شد کالیبره کرد.
حالا باید تو فتوشاپ یه تست طراحی بزنم ببینم درست شده یا نه!

Unforgiv3N

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
627
سری TX درحد نوشتن خوب کار میکنه برای طراحی در حد قلم نوری مثل Wacom و اینها نیست ( چون فشار قلم رو تشخیص نمیده .. پس برای طراحی مناسب نیست ولی برای نوشتن خوبه .. ) و اگر محافظ صفحه هم داشته باشه که خیلی اذیت میکنه . برای استفاده بهینه از TX پیشنهاد میشه که روش Windows 7 نصب کنید ( اگر درحال حاضر نصب نیست )، چون امکانات Tablet PC خیلی از XP و Vista که به صورت فابریک روی سیستم شما هست بهتره !

Portre.Ir

Registered User
لایک‌ها
1,348
سری TX درحد نوشتن خوب کار میکنه برای طراحی در حد قلم نوری مثل Wacom و اینها نیست ( چون فشار قلم رو تشخیص نمیده .. پس برای طراحی مناسب نیست ولی برای نوشتن خوبه .. ) و اگر محافظ صفحه هم داشته باشه که خیلی اذیت میکنه . برای استفاده بهینه از TX پیشنهاد میشه که روش Windows 7 نصب کنید ( اگر درحال حاضر نصب نیست )، چون امکانات Tablet PC خیلی از XP و Vista که به صورت فابریک روی سیستم شما هست بهتره !

win 7 روش نصبه.
محافظ نداره, پس اینظور که شما گفتی نگیرم بهتره. روش خط نمیوفته؟ بعد از هربار طراحی کلی عذاب وجدان می گیرم :D

برای طراحی دیجیتالی فقط برای کشیدن مو نیاز به تشخیص میزان فشار قلم هست برای بقیه موارد کلا این امکان رو باید غیر فعال کرد.
بر خلاف نظر شما بنظر من برای طراحی مناسب هستش و اینکار رو با همین تبلت کار کردم.

Marlon.jpg

Unforgiv3N

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
627
پس شما واقعا یه نابغه هستی .. من TX1000 داشتم نوشتن هم به زور میشد بنویسی .. با Corel Painter این رو کشیدی ؟ ایول

Portre.Ir

Registered User
لایک‌ها
1,348
پس شما واقعا یه نابغه هستی .. من TX1000 داشتم نوشتن هم به زور میشد بنویسی .. با Corel Painter این رو کشیدی ؟ ایول

خیلی ممنون نظر لطفتونه

اینو با فتوشاپ کشیدم.

اینم مراحل طراحی هستش:
marlon-wip.jpg

بالا