برگزیده های پرشین تولز

کاهش بازدید در دو روز گذشته

omen13

Registered User
لایک‌ها
116
سلام خدمت وبمستر های عزیز
من یه وب سایت در زمینه موبایل دارم. این وب سایت از دو روز پیش بازدیدش از 20 هزار نفر رسیده به 15 هزار نفر. من شک دارم که آمارگیر گوگل مشکل داره یا بازدید ها خودشون کم شدن.

کنسول جستجوی گوگل می گه که تعداد ورودی های ما از جستجوی گوگل کمتر نشده، بلکه 10% بیشتر هم شده، ولی گوگل انالیز می گه که بازدید ها 25% کم شده. (تقریبا همه ورودی های سایت از گوگل هست)

کسی اینجا از آمارگیر گوگل استفاده می کنه؟ این کاهش بازدید رو شما هم شاهد بودین؟

iranexplorer.net

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,151
بله بقیه هم افت کردن

asadira

Registered User
لایک‌ها
707
سلام
برای ما این اتفاق نیافتاده، البته موضوع سایتمون با شما فرق داره.

omen13

Registered User
لایک‌ها
116
سلام
برای ما این اتفاق نیافتاده، البته موضوع سایتمون با شما فرق داره.

شاید به خاطر این گرون شدن گوشی باشه این کاهش بازدید ما

ولی عجیب اینجاست که کنسول جستجوی گوگل می گه ورودیمون کم نشده، آمارگیر کمتر شدنش رو نشون می ده.

شما چه امارگیری استفاده می کنید؟

r3za-k

Registered User
لایک‌ها
528
موضوعی که میگم شاید به مورد شما زیاد ارتباطی نداشته باشه و بیشتر در بلند مدت تاثیر بذاره ولی
وضعیت جوری شده که ملت پول تمدید اینترنتشونم ندارن
قیمت مودم و .. هم که خدا تومان شده و یوزر جدید خیلی کم وارد اینترنت میشه (یا اگه مودم خراب بشه دیگه نمیخرن !)
شاید بچه های وبمستر اینو زیاد حس نکنن چون هر چقد باشه پولشو پرداخت میکنن (یه جور نیاز شده)
ولی کسی که تفریحی میرفته اینترنت یه خرج اضافه میبینه اینترنت رو , و اکثرا تمدید نمیکنن !

تعداد این افراد هم کم نیستن من متاسفانه چند مورد خودم به شخصه دیدم ..

perfect2019

Registered User
لایک‌ها
200
موضوعی که میگم شاید به مورد شما زیاد ارتباطی نداشته باشه و بیشتر در بلند مدت تاثیر بذاره ولی
قیمت مودم و .. هم که خدا تومان شده و یوزر جدید خیلی کم وارد اینترنت میشه (یا اگه مودم خراب بشه دیگه نمیخرن !)
شاید بچه های وبمستر اینو زیاد حس نکنن چون هر چقد باشه پولشو پرداخت میکنن (یه جور نیاز شده)
ولی کسی که تفریحی میرفته اینترنت یه خرج اضافه میبینه اینترنت رو , و اکثرا تمدید نمیکنن !

کاملا درسته, گرون شدن وسایل الکترونیکی مثل موبایل, لپ تاپ و ... باعث شد بسیاری از کسب و کار های آنلاین از بین برن
حتی سایت های اموزشی مثل سایت های فارسی برنامه نویسی
قبلا تو سایت برنامه نویس سوال میپرسیدیم 10 دقیقه ای پاسخ میدادن اما الان دیگه کاربری نداره

herkool2000

Registered User
لایک‌ها
392
سلام خدمت وبمستر های عزیز
من یه وب سایت در زمینه موبایل دارم. این وب سایت از دو روز پیش بازدیدش از 20 هزار نفر رسیده به 15 هزار نفر. من شک دارم که آمارگیر گوگل مشکل داره یا بازدید ها خودشون کم شدن.

کنسول جستجوی گوگل می گه که تعداد ورودی های ما از جستجوی گوگل کمتر نشده، بلکه 10% بیشتر هم شده، ولی گوگل انالیز می گه که بازدید ها 25% کم شده. (تقریبا همه ورودی های سایت از گوگل هست)

کسی اینجا از آمارگیر گوگل استفاده می کنه؟ این کاهش بازدید رو شما هم شاهد بودین؟
عجیبه،احتمالا گوگل انالیز مشکل داره برای سایت شما.اگه تبلیغات روی سایت فعال هست از اون طریق هم بطور تقریبی میتونی تشخیص بدی.
امارگیر https://statcounter.com هم بد نیست. البته فقط 30 روز رایگانه.

asadira

Registered User
لایک‌ها
707
شاید به خاطر این گرون شدن گوشی باشه این کاهش بازدید ما

ولی عجیب اینجاست که کنسول جستجوی گوگل می گه ورودیمون کم نشده، آمارگیر کمتر شدنش رو نشون می ده.

شما چه امارگیری استفاده می کنید؟
از آمارگیر گوگل آنالیتیکس
یه موضوع دیگه هم هست، اینکه آمار کنسول real time نیست، معمولاً دو روز عقبه، اگه احیاناً توی کلماتی عقب رفته باشید، آمارِ فردای کنسول خودشو نشون میده.
یه علت دیگه هم میشه براش متصور بود، شاید کد آمارگیر از برخی از صفحات حذف شده باشه.

omen13

Registered User
لایک‌ها
116
عجیبه،احتمالا گوگل انالیز مشکل داره برای سایت شما.اگه تبلیغات روی سایت فعال هست از اون طریق هم بطور تقریبی میتونی تشخیص بدی.
امارگیر https://statcounter.com هم بد نیست. البته فقط 30 روز رایگانه.

ممنونم، اینو تست می کنم ببینم چه تفاوتی داره با گوگل

تبلیغات روی سایت نیست متاسفانه

omen13

Registered User
لایک‌ها
116
از آمارگیر گوگل آنالیتیکس
یه موضوع دیگه هم هست، اینکه آمار کنسول real time نیست، معمولاً دو روز عقبه، اگه احیاناً توی کلماتی عقب رفته باشید، آمارِ فردای کنسول خودشو نشون میده.
یه علت دیگه هم میشه براش متصور بود، شاید کد آمارگیر از برخی از صفحات حذف شده باشه.

آره کنسول real time نیست ولی جدیدا یه آپشن به نام most recent گذاشته که روز قبل رو نشون می ده. همین طور الان روز 6 جولای توی کنسول بخش 7 روز اخیر قرار گرفته (روزی که بازدید کم شده). کاهشی نشون نمی ده نسبت به قبل.

کد امار گیرم توی فوتر هست که همه جا مشترکه، تست کردم مشکلی نیست.

به طرز عجیبی امشب ساعت 8 بازدید نصف شده، من تویتر خوندم که اختلال وجود داره توی اینترنت یه بخش هایی از کشور چند روزه، فکر می کنم از اون باشه.

omen13

Registered User
لایک‌ها
116

کاملا موافقم، با گرون تر شدن اینترنت موبایل مخصوصا بازدید ها هم کاهش پیدا می کنه.

asadira

Registered User
لایک‌ها
707
آره کنسول real time نیست ولی جدیدا یه آپشن به نام most recent گذاشته که روز قبل رو نشون می ده. همین طور الان روز 6 جولای توی کنسول بخش 7 روز اخیر قرار گرفته (روزی که بازدید کم شده). کاهشی نشون نمی ده نسبت به قبل.

کد امار گیرم توی فوتر هست که همه جا مشترکه، تست کردم مشکلی نیست.

به طرز عجیبی امشب ساعت 8 بازدید نصف شده، من تویتر خوندم که اختلال وجود داره توی اینترنت یه بخش هایی از کشور چند روزه، فکر می کنم از اون باشه.
از داخل آمارگیر چک کنید ببنید همه‌ی صفحات بازدیدشون کم شده یا نه؟ با پشتیبانی سرور هم تماس بگیرید که مطمئن بشید رنج خاصی از آیپی‌ها بلاک نشده باشند.

omen13

Registered User
لایک‌ها
116
از داخل آمارگیر چک کنید ببنید همه‌ی صفحات بازدیدشون کم شده یا نه؟ با پشتیبانی سرور هم تماس بگیرید که مطمئن بشید رنج خاصی از آیپی‌ها بلاک نشده باشند.

خیلی ممنونم به نکته مهمی اشاره کردین، از اونجایی که آمارگیر statcounter.com داره آمار تقریبا برابر با گوگل آنالیز نشون می ده و آمار همه صفحه ها با هم افت کردن، احتمال بلاک بودن آی پی ها هست. به پشتیبانی تیکت زدم بررسی کنن.

omen13

Registered User
لایک‌ها
116
به نظر می رسه که مشکل فقط با آی پی های ایران هست و بقیه مناطق بازدید کم نشده (حالا با وی پی ان هستن یا چیز دیگه ای)

ولی از ایران تمام شهر ها کاهش بازدید داشته.

پشتیبانی می گه احتمالا اینکه فیلترینگ هوشمند برای یه عده ای آی پی ما رو بلاک کرده باشه هست.

عجب اوضاعیه انصافا

iranexplorer.net

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,151
به نظر می رسه که مشکل فقط با آی پی های ایران هست و بقیه مناطق بازدید کم نشده (حالا با وی پی ان هستن یا چیز دیگه ای)

ولی از ایران تمام شهر ها کاهش بازدید داشته.

پشتیبانی می گه احتمالا اینکه فیلترینگ هوشمند برای یه عده ای آی پی ما رو بلاک کرده باشه هست.

عجب اوضاعیه انصافا

18تیرماه / نائب رئیس هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت از بروز اختلال اینترنت به دلیل قطعی گسترده در خارج از مرزهای ایران خبر داد.

سجاد بنابی در توئیتر نوشت: با قطعی گسترده اینترنت در خارج از مرزهای ایران به ویژه در ارمنستان و ترکیه مواجهیم.

وی گفت: در حال بازگردانی مسیرهای به سمت جنوب هستیم.

بنابی افزود: تغییر مسیر به اتمام رسید و شبکه به پایداری ترافیکی رسید.

وی تاکید کرد: اختلال‌ DNS برای برخی سرویس دهندگان اینترنتی نیز گزارش شده‌ است که در حال بررسی دلایل آن هستیم . پس از روشن شدن دلایل در این باره گزارش خواهم داد.

omen13

Registered User
لایک‌ها
116
18تیرماه / نائب رئیس هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت از بروز اختلال اینترنت به دلیل قطعی گسترده در خارج از مرزهای ایران خبر داد.

سجاد بنابی در توئیتر نوشت: با قطعی گسترده اینترنت در خارج از مرزهای ایران به ویژه در ارمنستان و ترکیه مواجهیم.

وی گفت: در حال بازگردانی مسیرهای به سمت جنوب هستیم.

بنابی افزود: تغییر مسیر به اتمام رسید و شبکه به پایداری ترافیکی رسید.

وی تاکید کرد: اختلال‌ DNS برای برخی سرویس دهندگان اینترنتی نیز گزارش شده‌ است که در حال بررسی دلایل آن هستیم . پس از روشن شدن دلایل در این باره گزارش خواهم داد.

خیلی ممنونم، همین باید دلیل باشه.

asadira

Registered User
لایک‌ها
707
خیلی ممنونم به نکته مهمی اشاره کردین، از اونجایی که آمارگیر statcounter.com داره آمار تقریبا برابر با گوگل آنالیز نشون می ده و آمار همه صفحه ها با هم افت کردن، احتمال بلاک بودن آی پی ها هست. به پشتیبانی تیکت زدم بررسی کنن.
احتمال اینکه اختلال اینترنت عامل کاهش بازدید باشه خیلی کمه، محتمل‌ترین گزینه همون فیلتر شدن شماست، چون چند وقتی هست که سایت‌های دانلود اندرویدی رو دارند می‌زنند، مهم‌ترینش apkmirror بود که همین چند روز پیش فیلتر شد.

omen13

Registered User
لایک‌ها
116
احتمال اینکه اختلال اینترنت عامل کاهش بازدید باشه خیلی کمه، محتمل‌ترین گزینه همون فیلتر شدن شماست، چون چند وقتی هست که سایت‌های دانلود اندرویدی رو دارند می‌زنند، مهم‌ترینش apkmirror بود که همین چند روز پیش فیلتر شد.

سایت ما فایل برای دانلود نداره، فقط معرفی گوشی و مقایسه. البته باز احتمال فیلتر شدنش کم نیست چون محتوای تصویری زیاد داریم.

این طوری هم ممکنه که فقط برای یه عده ای فیلتر باشه سایت؟ یا سایت طول بکشه برای همه فیلتر بشه؟

asadira

Registered User
لایک‌ها
707
سایت ما فایل برای دانلود نداره، فقط معرفی گوشی و مقایسه. البته باز احتمال فیلتر شدنش کم نیست چون محتوای تصویری زیاد داریم.

این طوری هم ممکنه که فقط برای یه عده ای فیلتر باشه سایت؟ یا سایت طول بکشه برای همه فیلتر بشه؟
سایتتون توی سامان‌دهی ثبت شده؟ پیامی برای فیلتر دریافت نکردید؟
معمولاً تا تمام ISPها اعمال کنند یه مقدار زمان می‌بره.

omen13

Registered User
لایک‌ها
116
سایتتون توی سامان‌دهی ثبت شده؟ پیامی برای فیلتر دریافت نکردید؟
معمولاً تا تمام ISPها اعمال کنند یه مقدار زمان می‌بره.

نه ثبت نبوده ساماندهی، هیچوقت هم پیام اخطار نگرفتم. ولی احتمال فیلتر شدن بالا هست.

به پیشنهاد پشتیبانی سرور یه ایمیل زدم به [email protected] (شرکت ارتباطات زیر ساخت)، بعید می دونم جواب بدن ولی خب منتظر می مونم ببینم چی می شه. خیلی ممنونم از راهنماییتون، خیلی زحمت کشیدین.

بالا