• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

کبوتر داری یا کبوتر بازی بیا تو

Damn

Registered User
لایک‌ها
630
اقا کسی اگه از این نزاد داره یه پ.خ بزنه قیمت مناسب باشه خریدارم:)
چیز نایابی نیست
به همون بازار سر بزن پیدا میکنی
به مغازه های محل هم بسپری برات میارن
وقت ندارم و گرنه برات میگرفتم

Sarmayeh

Registered User
لایک‌ها
12
گیج میزنن
دقت نکردی ؟
خب شاید برخورد نداشتی
اما اگر پرس و جو کنی متوجه میشی که میرن یه جایی گم و گور میشن
بخاطر همین هست که کفتر باز ها این مواقع کبوتر هوا نمیکنن
ه اصطلاحی هست میگن غریب گیری
وقتی هوا ابری میشه اینا گم میشن و قاطی یه گله کفتر که ببینن میشن و احتمال اینکه بدست یه کفتر باز دیگه بیوفتن هم هست

..
سلام
خب در شب گیج میزنن چون به شرایط دیگری عادت دارن
همیشه در روز و روشنایی و با دید خوب پریدن .

اونا که امام و پیامبر ندارن که بهشون وحی بشه
بر اساس عوامل طبیعی پیش میرن
یا همون مغناطیس یا خورشید و
لفظ درستی نیست
گفتیم هر چی نداشته باشند غریزه و توانایی دارند
شاید به اصطلاح ما امام و پیامبر نداشته باشند اما

علاوه بر غریزه و توانایی حامی دارند . صاحب دارند . خدا دارند و

ممنون اقا

Sarmayeh

Registered User
لایک‌ها
12
کپی :

به نوشته روزنامه انگليسي اينديپندنت در اينترنت،دانشمندان به تازگي دريافته اند مولکول هاي داخل چشم پرندگان مهاجر قابل جهت گيري بوسيله خطوط ضعيف مغناطيسي است.اين يافته به دانشمندان کمک کرده است به چگونگي جهت يابي اين پرندگان هنگام مهاجرت پي ببرند.

به نوشته اينديپندنت،حدود پنجاه گونه حيوان شناخته شده اند که از جهت ميدان مغناطيسي زمين براي پيدا کردن راه خود استفاده مي کنند،اما دانشمندان نمي دانسته اند که پرندگان چطور اين کار را انجام مي دهند،زيرا ميدان مغناطيسي زمين آنقدر ضعيف به نظر مي رسد که نمي تواند تاثيري بر دستگاه عصبي داشته باشد.اما هم اکنون دانشمندان به شيوه اي رسيده اند که بر اساس يک سري واکنش هاي پيچيده فتوشيمايي درون چشم پرندگان و ديگر حيوانات رخ مي دهد و به آنها کمک مي کند تا از يک جهت ياب و قطب نماي داخلي استفاده کنند.

پروفسور پيتر هور شيمي دان دانشگاه آکسفورد مي گويد از آنجاييکه ميدان مغناطيسي زمين بسيار ضعيف است،بسياري از مردم متوجه نبودند که اين ميدان چگونه مي تواند اعضاي حسي پرندگان يا حيوانات را تحت تاثير قرار دهد و آنها بتوانند جهت يابي کنند.اما تحقيقات نشان داده است که مولکول ها مي توانند ميادين ضعيف و جهت آنها را شناسايي کنند.پرندگان نيز ممکن است از اين واکنش هاي شيميايي در داخل چشمشان استفاده کنند و در نتيجه سيگنال هايي عصبي توليد مي شود که به جهت يابي منجر مي شود.

gorg

Registered User
لایک‌ها
37
کبوتر اگه جلد باشه حتی از شهری به شهر دیگه میره تا به خونه صاحبش برسه
من یه کبوتر از شهری که 500یا 600 کیلومتر با سراوان فاصله داشت از یکی از دوستام گرفتم یه ماهی که گذشت هواش کردم بعد از سه چهار بار دور زدن از دسته جدا شد و رفت چند روز بعد دوستم زنگ زد گفت کبوتره برگشته 500 کیلو متر خیلی زیاده هنوزم باورم نمیشه

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,174
کبوتر اگه جلد باشه حتی از شهری به شهر دیگه میره تا به خونه صاحبش برسه
من یه کبوتر از شهری که 500یا 600 کیلومتر با سراوان فاصله داشت از یکی از دوستام گرفتم یه ماهی که گذشت هواش کردم بعد از سه چهار بار دور زدن از دسته جدا شد و رفت چند روز بعد دوستم زنگ زد گفت کبوتره برگشته 500 کیلو متر خیلی زیاده هنوزم باورم نمیشه
دقیقا همچین چیزی رو من شنیده بودم ، البته برای مسافت کمتر (200 کیلومتر)
از شیراز اومده بود جهرم. واقعا شگفت انگیزه

Sarmayeh

Registered User
لایک‌ها
12
بله
اگر به جایی عادت کنه یا به اصطلاح جلد بشه
هر کجای این دنیا که رها بشه اولین تلاشهاش ردیابی لانه ی اصلیش هست
با دل و جون برای رسیدن به لانه اش پرواز میکنه

شهر به شهر یا کشور به کشور ! اگر درست تربیت شده باشند و شرایط جوی و ضعف و پرندگان شکاری اجازه بدن
خیلی زود به خونه ی اصلیش بر میگرده

در این کار مسابقات و شرط بندیهای میلیونی هم وجود داره

gorg

Registered User
لایک‌ها
37
پارسال یه مستند در باره مسابقه سریع ترین کبوتر دیدم که کبوتر باید در کم ترین زمان ممکن به خونش می رسید

gasho

Registered User
لایک‌ها
403
دوست عزیز این مدل کبوتران توی عکس من اسمشون دقیقا چیه؟
چطوری دستی میشن

gorg

Registered User
لایک‌ها
37
از نظر علمی کبوتر حساب می شن اما از نظر کبوتر بازان و اهل فن کبوتر نیستن ما اینجا بهشون میگیم شاتو بعضی جا ها هم موسی کوتاقی یا ... نامیده میشن اگه یه لونه تو خونه بزاری امکان داره یکی از اینا توش تخم بزاره و کم کم هم به خونه وهم به صاحب خونه عادت می کنن زندانی کردنشون کار درستی نیست

Sarmayeh

Registered User
لایک‌ها
12
دوست عزیز این مدل کبوتران توی عکس من اسمشون دقیقا چیه؟
چطوری دستی میشن
گونه ای از قمری ها هستند
قــــُـمری !
معروف به قمری خانگی و یاد اور یاکریم های قدیم!
البته یا کریم هم از همین گونه اس اما ظاهرا با زندگی ماشینی و صنعتی میونه ای ندارند .

اینها خانگی میشن اما خیلی کم پیش میاد که به دست عادت کنند و دستی بشند .
چون فوق العاده ضعیفند و حساس و همچنین همنوع پسند ...

اگر حس میکنی با نگهداری و مراقبت ازونها به چیز خاصی (مثلا ارامش یا ...) میرسی به این ذهنیت یا حس بها بده و برای اونها دونه بریز .
اما اسیرشون نکن .

یا موجودی بیماری رو تیمار کن
با اینکه برو پرنده فروشی و یک جفت یاکریم اصل و قفسی بخر و ازونها با فضا و غذا و کلا امکانات بیشتر مراقبت کن .

gasho

Registered User
لایک‌ها
403
یکیشون تابستون اومد خونمون دیدم چرا دور خودش میچرخه نمیتونست بپره
انگار گیج شده بود
گرفتمش زنگ زدم دامپزشک گفت بیماری نیوکاسل گرفته باید توی آبش آموکسی سیلین بریزی
چند روزی این کارو کردم خوب بود ولی بعدش پر زد و رفت
هرکی میدیتش میخندید میگفت این چشه دور خودشه میچرخه

Sarmayeh

Registered User
لایک‌ها
12
بله گیج زدن از نشانه های نیوکاسل هم هست
گاهی وقتا هم از روی ضعف و تشنگی و برخورد با شیشه و در و دیوار در شب و ... گرفتار چنین حالاتی میشن
گاهی هم برای دفاع از خود و خانوادشون به فرمان غریزه بال بال میزنن یا گیج میخورن یا شلون شلون خودشون رو روی زمین میکشن .

دشمن شهریه این پرنده گربه ها هستند !
باید احتیاط کنید و اونها رو بر روی بلندی بذارید . حتی اگر در قفس هم باشند بازم گربه ها یا باعث سکته اونها میشند یا با چنگ زدن و انداختن قفس اونها رو میکشن .

gasho

Registered User
لایک‌ها
403
نمیدونی چقدر دوسشون دارم
طوقی اصل گیرم بیاد میخرم
ولی حیف که مردم از کسیکه کبوتر ضبط میکنه به یه چشم دیگه نگاش میکنن

gorg

Registered User
لایک‌ها
37
اخه کبوتر باز باید 24 ساعته رو بوم باشه اگه کبوترا رو هوا نکنی و رو بوم نرن کسی چیزی نمی گه خیلیا پرنده زینتی نگه می دارن کبوتر هم انواع زینتی داره میشه تهیه کرد

Sarmayeh

Registered User
لایک‌ها
12
نمیدونی چقدر دوسشون دارم
طوقی اصل گیرم بیاد میخرم
ولی حیف که مردم از کسیکه کبوتر ضبط میکنه به یه چشم دیگه نگاش میکنن
یا کریم تقریبا سفیده و طوقه هم داره !

کبوتر داری دردسر های خودشو داره !
تک باشه! نمیمونه
جفت بشه ممکنه تخم بذاره و باید ازشون مراقبت کنی . جوجه هاش میاد و دیگه دلت نمیاد ردشون کنی ! 2 تا میشه 4 تا و 4 تا میشه 8 و .... وا مصیبتا

و کلی دنگ و فنگ دیگه

چشم باز میکنی میبینی شما جلد این کبوترا شدی و ...

hadin

Registered User
لایک‌ها
85
به نام خدا سلام یک جوجه کفتر چایی از دست گربه فرار کرده زخم هاش داره خوب میشه زمستان میهمان خدا است پیش بنده بعد آزاده بنده کفترهای زیادی را دارم اما هیچ وقت زندانی شان نکردم همیشه و همیشه و همیشه آزاد هستند و... متشکرم...

mojtabahbk

Registered User
لایک‌ها
75
کبوتر را باید از جوجهگی اموزش بدی نباید کبوتر را زیاد اذیت بدی چون وحشی می شه جوجهی کوچک را باید با دهن خودت غذا بدی
اينكار(با دهان غذا دادن به جوجه) اصلا توصيه نميشه چون احتمال مرگ جوجه بالا ميره و از 10 تا 1 زنده ميمونه طي چند وقت من خودم ازمايش كردم:(
توي شب هم كبوتر بازي بدون پروژكتور يا يه روشنايي كه كبوتر بتونه پشت بونو ببينه غير ممكنه :rolleyes:
ممنون از تاپيك خوبت;)

hadin

Registered User
لایک‌ها
85
خرید و فروش و نگاهداری حیوانات و پرندگان برای خوراک و شادی و... به هر نحو جنایت است و در دادگاه الهی مورد بررسی قرار خواهد گرفت ... بنده گیاهخوار وگان هستم یعنی از هیچ چیز حیوانی استفاده نمیکنم سعی میکنم لباسهایم را هم چرم نباشد و... کاسکو دارم برای راحتی آنها جفت هستند البته احتمالا دو تا شون نر هستند اما ثابت نشده یعنی شک هست ... یک اتاق دوازده متری دارند با تمام مشکلات مادی که دارم دکتر متخصص پرندگان پزشک آنان است شناسنامه دارند مرتب واکسن های خود را زدند بهترین از نظر گرانی بعذا گرانترین یا بطور متوسط از نظر گرانی مولتی ویتامین و خشکار و مرکبات و بعذا خیلی کم حبوبات که قصور از بنده است و سیفی جات با نظر دکتر به آنها داده میشود نامه گرفتم در دانشکده دامپزشکی نزدیک دانشگاه آزادی دکتر قریب یک عمل جراحی اورتپدی بر روی بال خانم خانه انجام شود در خانه دو تا درخت بزرگ دارند ... همیشه آزاد هستند ... قفسی برایشان وجود خارجی ندارد اگه بخوام ادامه بدم تمام نمیشود... با این همه تفاسیر بنده یک جنایتکار واقعی هستم ... اگر خدای عادلی داشته باشیم قانونا نباید از بنده بگذرد... متشکرم... عکس کاسکو ها در آواتر است ... متشکرم...

m jax

Registered User
لایک‌ها
49
اينكار(با دهان غذا دادن به جوجه) اصلا توصيه نميشه چون احتمال مرگ جوجه بالا ميره و از 10 تا 1 زنده ميمونه طي چند وقت من خودم ازمايش كردم:(
توي شب هم كبوتر بازي بدون پروژكتور يا يه روشنايي كه كبوتر بتونه پشت بونو ببينه غير ممكنه :rolleyes:
ممنون از تاپيك خوبت;)
من که تا حالا اینکار نکردم ولی احتمال میدم بخاطر ویروس و میکروب هایی هست که داخل دهان هست تلف می شن ...(من چند ساله کبوتر دارم)
توی شب هم درسته باید نور به اندازه کافی باشه ایشون بطور کلی گفتن وگرنه اقا محمد کارشون درسته.
خرید و فروش و نگاهداری حیوانات و پرندگان برای خوراک و شادی و... به هر نحو جنایت است و در دادگاه الهی مورد بررسی قرار خواهد گرفت ... بنده گیاهخوار وگان هستم یعنی از هیچ چیز حیوانی استفاده نمیکنم سعی میکنم لباسهایم را هم چرم نباشد و... کاسکو دارم برای راحتی آنها جفت هستند البته احتمالا دو تا شون نر هستند اما ثابت نشده یعنی شک هست ... یک اتاق دوازده متری دارند با تمام مشکلات مادی که دارم دکتر متخصص پرندگان پزشک آنان است شناسنامه دارند مرتب واکسن های خود را زدند بهترین از نظر گرانی بعذا گرانترین یا بطور متوسط از نظر گرانی مولتی ویتامین و خشکار و مرکبات و بعذا خیلی کم حبوبات که قصور از بنده است و سیفی جات با نظر دکتر به آنها داده میشود نامه گرفتم در دانشکده دامپزشکی نزدیک دانشگاه آزادی دکتر قریب یک عمل جراحی اورتپدی بر روی بال خانم خانه انجام شود در خانه دو تا درخت بزرگ دارند ... همیشه آزاد هستند ... قفسی برایشان وجود خارجی ندارد اگه بخوام ادامه بدم تمام نمیشود... با این همه تفاسیر بنده یک جنایتکار واقعی هستم ... اگر خدای عادلی داشته باشیم قانونا نباید از بنده بگذرد... متشکرم... عکس کاسکو ها در آواتر است ... متشکرم...

:blink:

natars

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1,116

جون من این تاپیکو تو گفتگوی آزاد بزن حرف نداره

بالا