• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

کدامیک از پیام رسان های داخلی را می پسندید؟

• Total voters
    79
  • Poll closed .

abiabiabi

Registered User
لایک‌ها
4,929
با شروع موج کوچ کردن به پیام رسان های داخلی در کشور شما کدام یک از این پیام رسان ها را برای فعالییت بعد از تلگرام انتخاب می کنید؟
راستش من موجی نمی بینم برای کوچ به پیام رسان های داخلی هرچی میبینم با هر سختی که شده تو تلگرام مونده

hwt

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,415
بله رو نصب نکردم . ندیدم . بیسفون هم همینطور.
ای گپ اولین پیامرسانی بود که پاکش کردم . خیلی کشش ایجاد نکرد.
ایتا به نظرم با اومدن نسخه IOS میتونه با توجه به سر و شکلش که مشابه تلگرام به مسیر خوبی بره اما سرورهاش راه درازی دارند تا به شماره یک بودن تبدیل بشن.
گپ به لحاظ بصری و ایده پردازی تو حد خوبیه اما مشکلاتش نسبت به ایتا خیلی بیشتره . بعید میدونم تبدیل به شماره یک بشه . احتمالا همون اولویت سوم باقی بمونه.
سروش تقریبا به لحاظ تکنیکی و بصری در داغونترین وضعیته اما وضعیت سرورهاش با توجه به میزان کاربرهاش از دو تای قبلی بهتر هستند.
من ترجیح استفاده ایم به ترتیب ایتا / سروش / گپه.

Engel

Registered User
لایک‌ها
7,763
هیچکدوم
فقط یاهو مسنجر :general506:

Hamid2day

مدیر ارشد بازنشسته
لایک‌ها
20,164
فعلا که TV ایران همش میگه سروش
با اینکه من خودم با این اپلیکشن کار کردم و واقعا ضعیف هست.
بله رو نصب نکردم . ندیدم . بیسفون هم همینطور.
ای گپ اولین پیامرسانی بود که پاکش کردم . خیلی کشش ایجاد نکرد.
ایتا به نظرم با اومدن نسخه IOS میتونه با توجه به سر و شکلش که مشابه تلگرام به مسیر خوبی بره اما سرورهاش راه درازی دارند تا به شماره یک بودن تبدیل بشن.
گپ به لحاظ بصری و ایده پردازی تو حد خوبیه اما مشکلاتش نسبت به ایتا خیلی بیشتره . بعید میدونم تبدیل به شماره یک بشه . احتمالا همون اولویت سوم باقی بمونه.
سروش تقریبا به لحاظ تکنیکی و بصری در داغونترین وضعیته اما وضعیت سرورهاش با توجه به میزان کاربرهاش از دو تای قبلی بهتر هستند.
من ترجیح استفاده ایم به ترتیب ایتا / سروش / گپه.

abiabiabi

Registered User
لایک‌ها
4,929
جناب مدیر هنوز مرجعتون تلویزیونه ؟برام جالب بود چون سالهاست تلویزیون نگاه نکردم

hwt

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,415
خوب چون صدا و سیما با سروش یک ارتباطی دارند . در نتیجه توجیهی نداره بخوان چیز دیگه ای غیر از محصول خودش رو تبلیغ کنه . یکی از دلایلی میگم سروش فعلا قابل استفاده تره اینه که اطلاعات بیشتری قراره تو سروش به اشتراک گذاشته بشه و شاید خیلی از کانالهای فعلی تلگرام ترجیحشون این باشه که سمت پیامرسانی برند که کاربر بیشتری داره.

Erfan_Buffon

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
10,255
به نظر من کوچی در کار نیست!!!
ملت همه تو تلگرام موندن بر خلاف دفعات پیش که به سایر پیام رسان های خارجی میرفتن...
دیگه الان شکستن حصر برخلاف قبل خیلی راحت شده و نیازی به کوچ اجباری نیست!!!

modernyanni

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
1,815

حمید جان دلیلش اینه که سروش متعلق به صدا و سیماست و صاحب امتیازش هست

من سروش در برهه قبلی که الگرام چند روزی فیلتر شد روی ایفون نصب کردم

نشخه اندرویدش رو نمیدونم

ولی نسخه iosکه من نصب کرده بودم خیلی باگ داشت

واقعا داغون بود

اگر الان بهتر شده

من اطلاعی ندارم

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,441
پیام رسان ؛ داخلی و خارجی نداره ، دیگه دوره ی بحث های کهنه و پوسیده ی وطنی یا خارجی ، ایرانی یا استکباری و .... سراومده ،
یه نرم افزار وقتی قابلیت داشته باشه استفاده میکنم ، میخواد داخلی باشه میخواد خارجی باشه . البته بحث های امنیتی تو موضوع سوشیال مدیا فوق العاده مهمه ، نه تو ایران الان تو کل دنیا یه مبحث مهم تو این زمینه بحث امنیت و خصوصی ماندن اطلاعات کاربرا هست . استقبال به پیام رسان خارجی هم تو کشور ما عمده علتش همینه ، بعد از اون موضوع برتری های بصری و فنی و سرعت و ....
این تفکر که یه کشور باید همه چیزش رو خودش تولید کنه به 2000 سال پیش و تولید لباس از پشم گسفندان برمیگرده ، عده ای ندانسته و از سر جهالت (اگر نگیم دانسته و عامدانه !) این موضوعات رو توی اذهان افراد عام جامعه رواج دادن و منشا مشکلات محیط زیستی ، کشاورزی ، اقتصاد غیر رقابتی ما با دنیا ، تولیدات صنعتی بنجل و ... در امروز شده اند . (فقط یه نمونش خود کفایی تولید گندم به بهای نابودی منابع آب و جنگ مردم با همدیگه ) بحث تقویت و حمایت از پیام رسان داخلی هم یه موضوع خنده دار و جاهلانه از همین دست موضوعات هست .
اگر واقعا راه حل جلوگیری از انحصار پیام رسانهای خارجی ، بستن اونهاست ، پس برای جلوگیری از انحصار 30 ساله ی بازار خودرو هم مرد باشید و درب ایران خودرو و سایپا رو ببندید ! و هزاران مثال دیگه .... منتها تو این روزگار مرد خیلی کم پیدا و نایاب شده ...

:general710:

.

LordShadows

Registered User
لایک‌ها
843
راستش من موجی نمی بینم برای کوچ به پیام رسان های داخلی هرچی میبینم با هر سختی که شده تو تلگرام مونده
بیشترین موج خوده ماها بودیم که یه مدت بعد محدود شدن میرفتیم سراغ مسنجر دیگه وی چت وایبر واتس اپ تلگرام
همون موقع که وایبر فیلتر شد بیسفون هم بود ولی کسی سراغش نرفت هرکی هم رفته بود اومد آخر سر تلگرام
ولی اینبار عادت کردیم به تلگرام مثل یاهو مسنجر که عادت کرده بودیم ولی آخر سر به اجبار میریم سمت یکیش

abiabiabi

Registered User
لایک‌ها
4,929
پس برای جلوگیری از انحصار 30 ساله ی بازار خودرو هم مرد باشید و درب ایران خودرو و سایپا رو ببندید !
این جمله تون رو باید با آب طلا نوشت ...ولی به قول خودتون کو مرد؟اصلا" پیدا نمیشه

abiabiabi

Registered User
لایک‌ها
4,929
شاعر میگه I'm about to take everybody back to the basics
اگه روزی تلگرام هم با قند شکن هم وصل نشد، یاهو مسنجر نصب کنید :D

messenger.yahoo.com
نسخه وب، دسکتاپ و اندروید داره.
+ skype هم دوستان معرفی کردن گزینه خوبیه.

البته فکر نکنم پیام ها رمزگزاری بشن تو این دوتا.
یاد چت روم هاش بخیر یعنی اگه به همون روال قدیم و چت روم ها مونده بود و نسخه آندروید داشت حتی تلگرام هم از نظر محبوبیت به گرد پاش نمی رسید....حیف اون همه خاطره که زدن نابودش کردن

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,669
خوبیش اینه که اپ استور این برنامه های مثلا پیام رسان داخلی رو حذف کرده کلا:general107:

من به شخصه هیچکدوم از این مسنجر ها رو نصب نمیکنم. و ترجیح میدم با دوستام در اینستاگرام یا همون تلگرام در ارتباط باشم

k-boy

Registered User
لایک‌ها
7,060
موج؟ o_O کودوم موج؟o_O

MOHAMMAD026_1

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8,693
قطعا هیچکدوم!
جدا از بحث ایرانی بودنشون، اصلا امکانات خاصی در حد تلگرام ندارند و در واقع اصلا توان رقابت با تلگرام ندارن
این هم پروژه ای هست مثل صدتا پروژه دیگه امثال موتور جستجو یوز و ...

بالا