برگزیده های پرشین تولز

کدام مانیتور برای چشم کمتر ضرر دارد ؟!

BlackPrince

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
به نام خدا
سلام و خسته نباشید
من کارم جوری هست که توی روز حدود 10 ساعت پای کامپیوتر هستم برای همین سلامت چشمام برای خیلی مهمه
الان مانیتور من سامسونگ SyncMaster MB17980 هست (حدود 7ماه پیش گرفتم) یکی از دوستام گفت که مانیتور های LCD ضرر خیلی کمتری برای چشم دارن
می خواستم بدونم این حرف از نظر علمی درسته و مانیتور های LCD ضرر کمتری برای چشم دارن ؟!
و ایا شما توصیه می کنید که مانیتورم را بفروشم و یک مانیتور دیگه بخرم (فقط برای ضرر کمتر به چشم ) اگر اره بی زحمت راهنمایی کنید کدوم نوع مانیتور کمترین ضرر را داره .
با تشکر

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
خوب كاملا درست هست . مونيتورهاي lcd هيچ پرتو و نور شديدي ندارند .هيچ مشكلي براي چشم ها ايجاد نميكنند

moryabdi

Registered User
لایک‌ها
4
مانیتوری بگیر که از رفرش ریت بالا پشتیبانی کنه... مثلا در حالت 1024در 768 بتونه تا 120 هرتز هم رفرش ریت بده...

web_doost

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
در اینکه LCD برای چشم بهتر است شک نکن !

kamellia64

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
دوستم F700p داره که روی 100Hz هم هست واقعا 1-2 ساعت که پشتش میشینم کاملا چشمام به سوزش میفته و ازارم میده و یکمی که بگزره قرمز میشه واقعا خیلی بده و من اصلا نمیتونم زیاد پشتش بشینم ولی مانیتور LCD نوتبوکم خیلی اوقات شده 7-8 ساعت یا بیشتر پشتش میشینم و کار میکنم ولی اصلا مشکلی برای چشمم به وجود نمیاد البته دیگه اگه خیلی زیاده روی کنم و دیگه زیاده پشتش بشینم یکمی بازم چشمامو اذیت میکنه ولی خیلی خیلی بهتر از مانیتور CRT هست اصلا قابل مقایسه نیست .

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
دوستم F700p داره که روی 100Hz هم هست واقعا 1-2 ساعت که پشتش میشینم کاملا چشمام به سوزش میفته و ازارم میده و یکمی که بگزره قرمز میشه واقعا خیلی بده و من اصلا نمیتونم زیاد پشتش بشینم ولی مانیتور LCD نوتبوکم خیلی اوقات شده 7-8 ساعت یا بیشتر پشتش میشینم و کار میکنم ولی اصلا مشکلی برای چشمم به وجود نمیاد البته دیگه اگه خیلی زیاده روی کنم و دیگه زیاده پشتش بشینم یکمی بازم چشمامو اذیت میکنه ولی خیلی خیلی بهتر از مانیتور CRT هست اصلا قابل مقایسه نیست .

خوب بايد هم اينطوري باشه، مگه LCD نوت بوك يا غير نوت بوك قابل مقايسه با مانيتورهاي لامپي هست.

BlackPrince

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
ممنون از جواب
به نظر شما 940BW سامسونگ انتخاب مناسبیه ؟! (چشممو گرفته)

mehran50

کاربر فعال موسیقی
لایک‌ها
1,690
سلام
من مونیتورهای مختلفی رو داشتم از 14" compaq تا "17 ال جی در اینکه مانیتور های lcd بهتر از crt هست حرفی نیست ولی سعی کن در مورد مانیتور نسبت کنتراست را در نظر بگیری تا در صورتیکه کارت گرافیکی اجازه میده بهترین fresh rate رو داشته باشی پس دنبال مونیتوری باش که نسبت کنتراست اون 1/4000 یا بالاتر باشه و بتونه در رزولوشن بالا مثلا" 1280*1024 حداقل 75hz fresh rate داشته باشه
من در حال حاضر مانیتور acer مدل ferrary رو پیشنهاد میکنم که فول مولتی مدیاست یعنی کارت tv هم داره ورودی dvi , scart , vga , vcr هم داره و اسپیکر هم داره فوق العاده خوشگل و خوش رنگه و البته نسبت به همتا های ایرونی خودش یه کم گرونتره حدود 430000 تومن ولی اگر کمتر میخوای هزینه کنی مدل 15 ساده اش 180000 تومنه کیفیت تصویرش هم از سامسونگ 1750p و lg 1710a به مراتب بهتره ولی تو براند های ساخت داخل خدمات lg بهتره
موفق باشی

BlackPrince

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
ممنون از جواب همه دوستان

محمدی

Registered User
لایک‌ها
14
bf 1750 سامسونگ چطوره ؟

kamellia64

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام
من مونیتورهای مختلفی رو داشتم از 14" compaq تا "17 ال جی در اینکه مانیتور های lcd بهتر از crt هست حرفی نیست ولی سعی کن در مورد مانیتور نسبت کنتراست را در نظر بگیری تا در صورتیکه کارت گرافیکی اجازه میده بهترین fresh rate رو داشته باشی پس دنبال مونیتوری باش که نسبت کنتراست اون 1/4000 یا بالاتر باشه و بتونه در رزولوشن بالا مثلا" 1280*1024 حداقل 75hz fresh rate داشته باشه
من در حال حاضر مانیتور acer مدل ferrary رو پیشنهاد میکنم که فول مولتی مدیاست یعنی کارت tv هم داره ورودی dvi , scart , vga , vcr هم داره و اسپیکر هم داره فوق العاده خوشگل و خوش رنگه و البته نسبت به همتا های ایرونی خودش یه کم گرونتره حدود 430000 تومن ولی اگر کمتر میخوای هزینه کنی مدل 15 ساده اش 180000 تومنه کیفیت تصویرش هم از سامسونگ 1750p و lg 1710a به مراتب بهتره ولی تو براند های ساخت داخل خدمات lg بهتره
موفق باشی
تو مانیتورهای LCD چیزی به نام Refresh Rate وجود نداره زمان پاسخ دهی یا Response Time هست که بهتره زیر 8ms باشه . بعد کانتراست 4000:1 خیلی زیاده ها .

Mehdi.T

کاربر فعال برنامه نویسی
کاربر فعال
لایک‌ها
3
فكر كنم بيشتر از برند مانيتور تنظيم شدت نور و ... مهمتره البته در LCD

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167

REZA Z8

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
230
مي دونم كه اين مطلب براي عهد دايناسورهاست ولي ارزش داره بيارمش بالا.:)

نخريد آقا - خانوم نخريد led نخريد كه پدر چشم رو در مياره.:(
نورش رو گزاشتم روي 0 بازم زياده.
LCD رو آدم نگاه كه مي كنه اصلا آرامش ميگيره اينقدر نورش طبيعي است.
كور شدم.:rolleyes::rolleyes::rolleyes::eek::eek::eek::confused::confused::confused:

مانيتور ال اي دي نخريد مخصوصا سامسونگ.

ال سي دي بخريد.

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
سلام اگر میتونید بالای یک میلیون هزینه کنید مانیتورهای ایسوس معرکست

Today_2014

Registered User
لایک‌ها
434
دوستان مانیتور های ips چطورن؟!
مثلا این مدل ایسوس:
Full HD LED 23" MX239H AH-IPs
ممنون میشم راهنمایی کنید
دوست عزیز ببخشید تو تاپیکتون این مطلب رو مطرح کردم خواستم یه جمع بندی هم بشه!
پوزش و ارادت

REZA Z8

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
230
دوستان مانیتور های ips چطورن؟!
مثلا این مدل ایسوس:
Full HD LED 23" MX239H AH-IPs
ممنون میشم راهنمایی کنید
دوست عزیز ببخشید تو تاپیکتون این مطلب رو مطرح کردم خواستم یه جمع بندی هم بشه!
پوزش و ارادت

ips ها هم به دليل اينكه نور بسيار زيادي دارند توصيه نمي شوند.

بهترين كار اينه كه به تبليغات و حرف هاي فروشنده ها اعتماد نكنيد.
اگر نظر من رو بخواي LCD از همه بهتره.

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
ips ها هم به دليل اينكه نور بسيار زيادي دارند توصيه نمي شوند.

بهترين كار اينه كه به تبليغات و حرف هاي فروشنده ها اعتماد نكنيد.
اگر نظر من رو بخواي LCD از همه بهتره.
عزيز شما با مانيتور Asus مثلا مدل ASUS - 27" - VN279Q - LED يا ASUS - 29" - MX299Q - LED - IPS كار كرديد؟ غير از تنظيم دستي دقيقا حالتهاي استاندارد از پيش تعريف شده اي دارن كه ساعتها بنده كه اكثر مانيتورها چشمم رو اذيت مي كردند ، هيچ مشكلي نداشتم. ضمنا بنده نه فروشنده هستم ، نه نماينده برند خاص و نه فروشگاه دارم و برام هيچ فرقي نمي كنه انتخاب ايشون چي باشه. اما اينكه شما يه حرف كلي راجع به تمام مانيتورهاي LED مي زنيد كه يك تكنولوژي جديد هست و اونو مشكل دار معرفي مي كنيد و LCD قديمي رو پيشنهاد مي كنيد شايد موردي درست باشه اما بصورت مطلق به نظر منطقي نمياد كه كمپانيهاي نظير HP و Dell و Samsung و Asus و ... بيان و محصولي بدتر از گذشته توليد كنند. مگه اينكه اونجا ايران خودرو باشه كه هر روز بدتر از ديروز! ;)

REZA Z8

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
230
عزيز شما با مانيتور Asus مثلا مدل ASUS - 27" - VN279Q - LED يا ASUS - 29" - MX299Q - LED - IPS كار كرديد؟ غير از تنظيم دستي دقيقا حالتهاي استاندارد از پيش تعريف شده اي دارن كه ساعتها بنده كه اكثر مانيتورها چشمم رو اذيت مي كردند ، هيچ مشكلي نداشتم. ضمنا بنده نه فروشنده هستم ، نه نماينده برند خاص و نه فروشگاه دارم و برام هيچ فرقي نمي كنه انتخاب ايشون چي باشه. اما اينكه شما يه حرف كلي راجع به تمام مانيتورهاي LED مي زنيد كه يك تكنولوژي جديد هست و اونو مشكل دار معرفي مي كنيد و LCD قديمي رو پيشنهاد مي كنيد شايد موردي درست باشه اما بصورت مطلق به نظر منطقي نمياد كه كمپانيهاي نظير HP و Dell و Samsung و Asus و ... بيان و محصولي بدتر از گذشته توليد كنند. مگه اينكه اونجا ايران خودرو باشه كه هر روز بدتر از ديروز! ;)
جسارت نشه هم ميهن.
من منظورم از فروشنده شما نبودي.كلي گفتم.

راستش اين تجربه منه كه خدمتتون گفتم و ديگه اطلاعاتي ندارم.
من الان ال اي دي سامسونگ دارم چشمم رو از روز اول اذيت ميكرد.
يكي از دوستانم تلوزيون LED داره اونم به من ميگه " وقتي تلوزيون نگاه مي كنم انگار جوش كاري كرده باشم چشمم مي سوزه."

منم بدجوري چشمم با اين مانيتور مي سوزه.
ولي مثلا وقتي به LCD مانيتور پسر خالم كه نگاه مي كنم چشمم اصلا اذيت نميشه.
برادرم در خونشون تلوزيون ال سي دي سوني داره چشمش اصلا اذيت نميشه ولي وقتي با مانيتور من كار مي كنه او هم دچار سوزش چشم ميشه.
در كل همه بايد تجربياتمون را بگوييم تا خريداران جديد بهتر بتوانند خريد كنند.

شاد باشي

بالا