برگزیده های پرشین تولز

کسب سود مناسب با خرید و فروش تلفنی / اینترنتی سکه در بورس کالا .

__mahdi__

Registered User
لایک‌ها
243
این تاپیک رو که خوندم یاد فارکس افتادم که سالها با اعصاب و روان و پس انداز و عمر من و خیلی های دیگه بازی کرد
تازه من تحلیل گر خوبی هم بودم آموزش می دادم کتاب هم داشتم ترجمه می کردم
من با باز فارکس اشنایی کمی دارم ولی فکر کنم تفاوتای زیر رو با هم دارند . اگه اشتباه می کنم تصحیح کنید ، ممنون :
1 . در فارکس ارز از کشور خارج میشه ولی اتی سکه در همین بورس کالای خودمون هست .
2. اهرم در فارکس 100 و بالاتر از اونه که در صورت یک اشتباه کوچک در براورد بازار احتمال از دست دادن اصل سرمایه دریک بازه زمانی کوتاه هست ولی در اتی سکه اهرم حدود 5 است و اگه هم اشتباهی در باز و بسته کردن قراردادها باشه ، فرصت واسه جبران هست .
3 . در فارکس شنیدم 99 درصد افراد ضرر میکنند ولی در اتی 50 درصد ضرر و 50 درصد هم سود می کنند .

Last edited:
  • Like
Reactions: L+X

floppyrisk

Registered User
لایک‌ها
62
بله مواردی که گفتین درسته
اما هر دوی این بازارها بالاخره بازار مالی هستن و نیازمند دیسیپلین شدید برای اردر گذاشتن که بعضی افراد مثل من چون از هیجان سود و ضرر لذت می برن این دیسیپلین رو فراموش می کنن و براشون یه چیزی مثل قمار و اعتیاد میشه

__mahdi__

Registered User
لایک‌ها
243
بله مواردی که گفتین درسته
اما هر دوی این بازارها بالاخره بازار مالی هستن و نیازمند دیسیپلین شدید برای اردر گذاشتن که بعضی افراد مثل من چون از هیجان سود و ضرر لذت می برن این دیسیپلین رو فراموش می کنن و براشون یه چیزی مثل قمار و اعتیاد میشه
ممنون که بدون تعصب و با منطق جواب دادین .
واسه هیجاناتی که گفتین { خودم هم تا حدودی دارم . اصلا کسیکه این هیجان رو دوست نداشته باشه سمت اینجور بازارها نمی یاد و به همون سود ماهی دو درصد بانکا راضیه .} کتاب زیر رو پیشنهاد می کنم .
کتاب «سرمایه‌گذار هوشمند» ترجمه اثر مشهور و پرفروش Intelligent Investor نوشته بنیامین گراهام توسط نشر چالش
{ این کتاب، رهیافتی علمی و عملی را آشکار می‌سازد که بر آن اساس می‌توان بر آشفتگی‌های بازار چیره شد و هیجانات زودگذر شخصی و نیز جمعی موجود در بازار را به گونه‌ای نادیده گرفت که بازدهی شخص را حداکثری سازد .... }

floppyrisk

Registered User
لایک‌ها
62
موضوع این نیست که من رفتار درست و غلط رو نمی دونستم
موضوع اینه که فشار عصبی وقتی شما ماهها و سالها کارتون هر روز چارتخونیه و همه حرکتهای بازار به صورت هیجان در حافظه و اعصاب شما ذخیره شده
و تازه تریدر خوبی هم هستین ( من می تونستم تو یک روز پولم رو 5 برابر کنم یک بار برای یک شرکتی تست دادم رو حسابشون در یک هفته (فکر کنم)250 تا پوزیشن رو با سود بستم)
اونوقت دیگه عمل به اون رفتار درست اصلا براتون مهم نیست

L+X

Registered User
لایک‌ها
30
بطور کلی در بازار های سرمایه مثل بورس - فارکس و .... 90 درصد موفقیت به مساعل روحی روانی و ذهنی بستگی دارد و 10 درصد با بقی را تکنیکال یا فاند تشکلی می دهد .
خواندن کتاب زیر برای کسانی که بصورت حرفه ای میخوان وارد این بازار بشن و قصد کسب سود دارن بشدت توصیه میشه :
تحلیل بنیادی، تکنیکال یا ذهنی؟
لینک خرید :

http://www.adinehbook.com/gp/product/9642522149/ref=sr_1_1000_13/443-9718312-7901714
ضمن اینکه دوستان اگر کتاب های دیگر هم مایل به مطالعه بودند پیام بدید معرفی کنم . همچنین منابع تحلیل تکنیکال .

hosein1371

Registered User
لایک‌ها
48
سلام دوست عزیز
تاپیک خوبیه
من یه مدت کوتاه یکساله در بورس بصورت آماتور فعال بودم و کم و بیش آشنا شده بودم.الان تاپیک شمارا دیدم و چون عشق کارای هیجانی دارم و سالهای سال در زمینه طلا فعال بودم دوست دارم وارد بازار بشم
ولی یه چیز را متوجه نشدم که آیا زمانی که من قراردادی را میبندم مثلا رو قیمت 965تومن رو همون قیمت لحاظ میشه یا رو قیمت پایانی روز؟

__mahdi__

Registered User
لایک‌ها
243
سلام دوست عزیز
تاپیک خوبیه
من یه مدت کوتاه یکساله در بورس بصورت آماتور فعال بودم و کم و بیش آشنا شده بودم.الان تاپیک شمارا دیدم و چون عشق کارای هیجانی دارم و سالهای سال در زمینه طلا فعال بودم دوست دارم وارد بازار بشم
ولی یه چیز را متوجه نشدم که آیا زمانی که من قراردادی را میبندم مثلا رو قیمت 965تومن رو همون قیمت لحاظ میشه یا رو قیمت پایانی روز؟
اگه منظورتون اینه که مثلا دوروز قبل 967 فروختین و حالا پیش بینی شما درست دراومده سکه کاهش پیدا کرده و با قیمت 965 خریدین { بستن قرارداد } این اختلاف دو هزارتومنی رو اگر در تعداد قرارداد ضربدر 10 و منهای کارمزد معاملات ( هر قرارداد 6 هزار تومن ) بکنید میشه سود شما { یعنی همون 965 تومن لحاظ میشه } .
قیمت تصفیه روزانه ماله وقتیه که شما قرارداد رو نمی بندین و چند روز باز می زاریند . در این صورت هرروز در پایان بازار با توجه به قیمت تصفیه روزانه{ اگه قراردادتون باز باشه } سود یا زیان شما محاسبه میشه و در حساب بانکیتون اعمال میشه. فایلهای پی دی افی که گذاشتم اکثرا اخرشون چند تا مثال دارند .

hosein1371

Registered User
لایک‌ها
48
اگه منظورتون اینه که مثلا دوروز قبل 967 فروختین و حالا پیش بینی شما درست دراومده سکه کاهش پیدا کرده و با قیمت 965 خریدین { بستن قرارداد } این اختلاف دو هزارتومنی رو اگر در تعداد قرارداد ضربدر 10 و منهای کارمزد معاملات ( هر قرارداد 6 هزار تومن ) بکنید میشه سود شما { یعنی همون 965 تومن لحاظ میشه } .
قیمت تصفیه روزانه ماله وقتیه که شما قرارداد رو نمی بندین و چند روز باز می زاریند . در این صورت هرروز در پایان بازار با توجه به قیمت تصفیه روزانه{ اگه قراردادتون باز باشه } سود یا زیان شما محاسبه میشه و در حساب بانکیتون اعمال میشه. فایلهای پی دی افی که گذاشتم اکثرا اخرشون چند تا مثال دارند .
بله مثال ها را دیدم ولی همه با قیمت تسویه ی پایانی سنجیده و سود و ضرر را محاسبه کرد.
تشکر بابت پاسخ

• Like

__mahdi__

Registered User
لایک‌ها
243
بله مثال ها را دیدم ولی همه با قیمت تسویه ی پایانی سنجیده و سود و ضرر را محاسبه کرد.
تشکر بابت پاسخ
بخاطر اینکه همه قراردادها در پایان روز باز بودند .

__mahdi__

Registered User
لایک‌ها
243
با توجه به وضعیت اونس و ماه مبارک رمضان و ...، صبح تشخیص دادم که باز هم بازار منفیه سفارش واسه قرارداد دی ، 14 تا در قیمت 941 فروش گذاشتم که جزو اولین سفارشها انجام شد . خرید هم 935.5 گذاشتم که انجام نشد { تا 936.5 هم پایین امد } و قرارداد واسه فردا باز موند . فعلاد سود واسه امروز شد حدود 300 هزار تومن { سرمایه درگیر 28 میلیون معادل 14 قرارداد } .
{ ریز معاملات جهت اشنایی دوستان با بازار اتی سکه اورده میشه }

Last edited:

__mahdi__

Registered User
لایک‌ها
243
گزارش بازار امروز:
http://www.eghtesadnews.com/Live/St..._کمک_بازار_آتی_آمدرشد_قیمتها_در_بازار_آتی_سکه
خلاصه : به خاطر افزایش قیمت دلار و اخبار نامساعد در ارتباط توافق بازار صعودی شروع شد ولی در پایان ریزشی بود و به قیمتهای دیروز رسید . اونایی که اول کار گرون فروختند سود کردند .
من خودم موقعیتهای باز دی رو رو با خرید در 939 بستم . سود نهایی حدود 200 هزار تومن .

• Like

m0jt@ba

Registered User
لایک‌ها
26
اینجور که من رصد کردم بازار خلوتی هست و افراد زیادی به خرید و فروش فعالیت ندارند
درست فهمیدم؟

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
اینجور که من رصد کردم بازار خلوتی هست و افراد زیادی به خرید و فروش فعالیت ندارند
درست فهمیدم؟
خیلی ها در این بازار فعالیت دارن اما در این محدوده زمانی که اوضاع سیاثثی و . . . مناسب نیست دست از این بازار کشیدن
ماهیگیری در اب های ارام خیلی بهتره ;):)
بطور کلی در بازار های سرمایه مثل بورس - فارکس و .... 90 درصد موفقیت به مساعل روحی روانی و ذهنی بستگی دارد و 10 درصد با بقی را تکنیکال یا فاند تشکلی می دهد .
خواندن کتاب زیر برای کسانی که بصورت حرفه ای میخوان وارد این بازار بشن و قصد کسب سود دارن بشدت توصیه میشه :
تحلیل بنیادی، تکنیکال یا ذهنی؟
لینک خرید :

http://www.adinehbook.com/gp/product/9642522149/ref=sr_1_1000_13/443-9718312-7901714
ضمن اینکه دوستان اگر کتاب های دیگر هم مایل به مطالعه بودند پیام بدید معرفی کنم . همچنین منابع تحلیل تکنیکال .
کتاب بسیار فوق العاده ای هست تجربه هفده ساله مارک داگلاس با بزرگان تجارت دنیا اما مناسب کسانی که تازه وارد بازار سرمایه شدن نیست

m0jt@ba

Registered User
لایک‌ها
26
من ازاین بازار خوشم اومده!
تا اونجایی که من فهمیدم مهم در این بازار حدس قیمت سکه در آینده هست؟ شناسایی عوامل تاثیر گذار در قیمت سکه و رصد دقیق آنها

L+X

Registered User
لایک‌ها
30
خیلی ها در این بازار فعالیت دارن اما در این محدوده زمانی که اوضاع سیاثثی و . . . مناسب نیست دست از این بازار کشیدن
ماهیگیری در اب های ارام خیلی بهتره ;):)

کتاب بسیار فوق العاده ای هست تجربه هفده ساله مارک داگلاس با بزرگان تجارت دنیا اما مناسب کسانی که تازه وارد بازار سرمایه شدن نیست
بله همینطوره.
-------
بطور کلی توصیه میشه که علاقه مندان قبل از ورود به بازار واقعی که بخوان با پول حقیقی شون معامله کنند بین 6 ماه تا دو سال دمو با حساب های مجازی کار کنن و استراتژی های خود را تست و بررسی کن و در اواسط این بازه زمانی مطالعه کتاب های روانشناسی ذهنی بسیار مفید خواهد بود .

__mahdi__

Registered User
لایک‌ها
243
من ازاین بازار خوشم اومده!
تا اونجایی که من فهمیدم مهم در این بازار حدس قیمت سکه در آینده هست؟ شناسایی عوامل تاثیر گذار در قیمت سکه و رصد دقیق آنها
بله . درسته . همونطور که خودتون هم گفتید توجه کنید شما در این بازار سکه خرید و فروش می کنید نه اونس . مواردی بود که سکه بر خلاف جهت حرکت اونس بالا و پایین رفته . { بنا به دلایلی مثل نزدیک بودن به مناسبتهایی مثل اعیاد و ... } .
در ضمن مطالعه زیاد و خرید و فروش مجازی قبل ورود به بازار پیشنهاد میشه من خودم قبل ورود به این بازار فقط دو ماه داشتم مطالب فرومهای مختلف و پی دی اف های در ارتباط با اتی سکه رو خلاصه بر داری می کردم و هنوز هم دارم یاد میگیرم .

• Like

hosein1371

Registered User
لایک‌ها
48
بله . درسته . همونطور که خودتون هم گفتید توجه کنید شما در این بازار سکه خرید و فروش می کنید نه اونس . مواردی بود که سکه بر خلاف جهت حرکت اونس بالا و پایین رفته . { بنا به دلایلی مثل نزدیک بودن به مناسبتهایی مثل اعیاد و ... } .
در ضمن مطالعه زیاد و خرید و فروش مجازی قبل ورود به بازار پیشنهاد میشه من خودم قبل ورود به این بازار فقط دو ماه داشتم مطالب فرومهای مختلف و پی دی اف های در ارتباط با اتی سکه رو خلاصه بر داری می کردم و هنوز هم دارم یاد میگیرم .
منظورتون از خرید و فروش مجازی توی سایت خاصی هست یا اینکه روی کاغذ خرید و فروش کنیم؟

• Like

__mahdi__

Registered User
لایک‌ها
243
امروز پنجشنبه بود و بازار تا ساعت 16 باز بود .
با توجه به وضعیت نوسانی اونس و ماه مبارک رمضان و ...، صبح تشخیص دادم که بازار رو به منفی شدن است . سفارش واسه قرارداد دی ، 14 تا در قیمت 946.5 فروش گذاشتم که انجام شد . خرید هم 944 گذاشتم که انجام شد { تا 940.5 هم پایین امد } . سود واسه امروز شد 266هزار تومن { سرمایه در گیر 28 میلیون } .
{ 350000=2500 * 10 * 14
14 تعدادقرارداد و 2500 هم اختلاف خرید و فروش است
84000 = 6000 * 14
6000 کارمزد خرید و فروش هر قرارداد است .
266000 = 84000- 350000} .​
{ ریز معاملات جهت اشنایی دوستان با بازار اتی سکه اورده میشه }

__mahdi__

Registered User
لایک‌ها
243
منظورتون از خرید و فروش مجازی توی سایت خاصی هست یا اینکه روی کاغذ خرید و فروش کنیم؟
همون روی کاغذ منظورمه ،مثل بورس نیست که سایت واسه خرید و فروش مجازی واسش طراحی کرده باشند . البته کسایی که فارکس کار می کنند مثل اینکه نرم افزار های خاصی هست که میشه اونس رو به صورت دمو خرید و فروش کرد .

miladyyy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
سلام آقا مهدی چرا دیگه گزارش نمیزارید؟

بالا