برگزیده های پرشین تولز

کسی از دوستان فروشگاه برای هدست های Audiophile سراغ داره؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

doflamingo

Registered User
لایک‌ها
25
سلام خدمت تمام دوستان عزیز

داستان از این قراره که تا همین یه ماه پیش بنده همیشه خدا خونه عموم بودم و اونجا از موسیقی با کیفیت لذت میبردم تا اینکه عمومون زن گرفت و پای ما از خونه ایشون کوتاه شد

حالا هم که من موندم تو تهران مغازه برای تهیه headset و DAC و AMP کجاست؟
من تو بلندگو و TURN TABLE و ... تجربه دارم ولی تا حالا هدست نداشتم واسه همین هدست اصلا نداشتم
دنبال یه مغازه میگردم که بتونم کیفیت ها رو ببینم و بشنوم و انتخاب کنم

کسی مغازه ای میشناسه؟

راستی اگر کسی میتونه مدلی معرفی کنه ممنون میشم
تا دو سه میلیون می خوام بدم برای هدست و amp و DAC نمیدونم کارت صدا هم نیاز دارم یا نه
موسیقی رو از کیس میگیرم بیشتر پاپ و کلاسیک گوش میدم
320 kbps و flac هست کیفیتم

Reborn

Registered User
لایک‌ها
46
برای هدست برند سنهایزر هستش که تو این تاپیک فروخته میشه
http://forum.persiantools.com/t216443.html
از ایشون hd 598 رو گرفتم که راضیم
اگه شما dac بگیرید دیگه نیازی به کارت صدا ندارید
برای بقیه اش من خودم دنبالشم اگه پیدا کردی به من هم اطلاع بده .

pt.reps

Registered User
لایک‌ها
6
اگر برای ‌audiophile باشد دیگر هدست نخواهد بود. فقط هدفون.

به ایران صوت و تهران ملودی هم سری بزنید. هر دو وبسایتهای مفیدی دارند.

در بازار ایران از سنهایزر تا ‌HD‌800 را راحت پیدا می کنید اما تنوع کم است. از ‌AK‌G با کمی جستجو می توانید ‌K701 و ‌K702 را هم پیدا کنید. جسته گریخته از ‌Audio Technica هم چیزهایی هست. از ‌Koss، ‌STAX، یا ‌‌Audeze من که اثری ندیدم. احتمالاً به دلیل قیمتهای بالا.

در مورد ‌DAC و آمپ هم برای ‌audiophile اغلب چیزی پیدا نمی شود. در این مقوله ها محصولاتی که در ایران فروخته می شود متوجه استودیو و تولیدکنندگان موسیقی است نه مصرف کنندگان. این هم احتمالاً برای اینکه در کشور مصرف کننده موسیقی حرفه ای کم پیدا می شود. پرسشهای رایج (و خنده دار)‌ مصرف کننده های ایرانی یکی «آقا، این بهتر از بیتسه؟»‌ و دیگری «آقا، بیسش چطوره؟» است. از این جهت تاجران چندان انگیزه ای برای وارد کردن محصول برای شنونده گوش آموخته و صاحب ذوق ندارند.

ضمناً ‌DAC یا ‌audio interface همان چیزی است که در لفظ عامه به آن «کارت صدا» می گویند چون اغلب مصرف کنندگان فقط آن را به صورت یک کارت افزودنی (یا بخشی از مادربرد)‌ برای کامپیوترشان دیده اند.

doflamingo

Registered User
لایک‌ها
25
خب الان تکلیف من چیه؟
والا سنهایزر که میدونم تو ایران هست من بیشتر دنبال hifiman یا audeze
هستم پلنر مگنتیک ها رو ترجیح میدم شنیدم اونقدر برای drive ank نیاز به آمپ قدرتمند ندارن

آخه الان یکی مثل عموی بنده از ترن تیبل و بلندگو و سیمش تا صفحه هاش رو همه رو از ایران خریده الان سیستمش بیشتر از 40000 دلار می ارزه
مگه میشه ملت میلیونی بلندگو بخرن بعد آمپ 300 دلاری پیدا نسه!؟

Reborn

Registered User
لایک‌ها
46
چرا هستش
فروشگاه اکوستیک تو پاساژ بزرگمهر تمام محصولات مربوط به های فای رو داره (turn table speakers dac ) و .....
ولی با بودجه شما سازگار نیست از بین دک یا امپ باید یکی رو انتخاب کنی
فروشگاه آکوستیک

doflamingo

Registered User
لایک‌ها
25
چرا هستش
فروشگاه اکوستیک تو پاساژ بزرگمهر تمام محصولات مربوط به های فای رو داره (turn table speakers dac ) و .....
ولی با بودجه شما سازگار نیست از بین دک یا امپ باید یکی رو انتخاب کنی
فروشگاه آکوستیک
کارت صدام سری XFI هست اگر خوبه برم همون آمپ رو بردارم
راستی فکر میکنید چقدر هزینه کنم خوبه؟

Reborn

Registered User
لایک‌ها
46
کارت برای creative درسته ؟ فعلا کارت رو راه میندازه ولی اگه سورس موسیقیت فقط دیجیتال هستش باید دک حرفه ای بگیری
هزینه امپ حرفه ای بالا هستش مخصوصا تو این گرونی ...
مثلا به من از دنون اینقدر قیمت دادن :(
Denon pma 510 1400.000t
مدل دندون گیری هم نیست ....

doflamingo

Registered User
لایک‌ها
25
یعنی ما مدل های budget تو ایران نداریم؟
اونم تو این گرونی ها!
رفتم تو سایت گرون ترین مدل های ممکنه رو داره ولی یه مدل هایی نداره که حتی با 5-6 تومن بشه سر و تهش رو بند آورد:hmm:

Reborn

Registered User
لایک‌ها
46
بهت گفتم این مدل که من به شما نمونه اش رو نشون دادم از سری budget دنون بود....

Last edited:

monavari

Registered User
لایک‌ها
30
سلام دوست گرامی
من خلاصه مطالب بالا رو خوندم
البته یکی از دوستان هم لطف داشتند بنده رو به شما برای تهیه هدفون معرفی کرده بودند (سنهایزر)
راستش با توجه به مطالب پست اول که بیشتر از دو سه میلیون نمی تونید هزینه کنید و به باز به قول خودتون عمو فرمودند که فقط کابلش انقدر 40000 می ارزه خوب خیلی تفاوت هست
لوازم حرفه ای موسیقی اینطوری نیست که شما بخواهی بری در مغازه یه چیزی رو بگیری همون جا هم تست بکنی و راضی بیایی بیرون
برای تهیه لوازم حرفه ای اولا باید خیلی خیلی هزینه بیشتر از این حرفها بکنید هم اینکه تحقیقات و مشخصات و دیگر موارد رو تمام کرده باشید و فقط مثلا بگردید دنبال فلان مدل با فلان مشخصات
چون هیچ فروشنده ای نه به شما اجازه میده که یک هدفون 15 میلیونی ایشون رو تست بکنی نه اینکه کسی که حرفه ای باشه این کار رو می کنه چون شرایط استفاده یک هدفون حرفه ای خودش فلسفه ای است که بحث جداگانه ای رو باید بحث اختصاص داد
که نهایتا در صورت موجود نبودن هم امکان دریافت سفارشی اون می تونه فراهم بشه
با تشکر

pt.reps

Registered User
لایک‌ها
6
خب الان تکلیف من چیه؟
والا سنهایزر که میدونم تو ایران هست من بیشتر دنبال hifiman یا audeze
هستم پلنر مگنتیک ها رو ترجیح میدم شنیدم اونقدر برای drive ank نیاز به آمپ قدرتمند ندارن

آخه الان یکی مثل عموی بنده از ترن تیبل و بلندگو و سیمش تا صفحه هاش رو همه رو از ایران خریده الان سیستمش بیشتر از 40000 دلار می ارزه
مگه میشه ملت میلیونی بلندگو بخرن بعد آمپ 300 دلاری پیدا نسه!؟

دوست من، قیمت فقط یک وجه موضوع است. نبودن خواهان اهل فن و اهل ذوق وجهی دیگر و حتی مهمتر است. کسانی در کشور ما هستند که بلندگوی ایستاده (‌floorstanding‌) از تولیدکننده های نامدار را با قیمتهای گزاف می خرند برای اینکه «به دکور خانه شان می آید». (البته منظورم بستگان شما که نام برده اید نیست.) از این جهت تنوع موجودی بازار، دسترسی و قیمتها در کشور طبیعی نیست. کالاهای بسیار گرانقیمت بسیار راحت پیدا می شوند ولی کالاهای به صرفه با کیفیت مشابه را یا باید خودتان وارد کنید (که سربار هزینه اش قابل توجه است) یا فراموش کنید.

دوست دیگرمان هم نمونه ای آورده است که به خوبی این اوضاع را نشان می دهد.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا