برگزیده های پرشین تولز

کلمه خدا یعنی چه

siroos1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنونم سیروس جان اما نمیدونم چرا فقط نظر هم عقیده هاتون رو در اولویت قرار دادید در صورتی که آتابای هم مطلبی در این خصوص نوشته اند .
در هر صورت ممنونم
البته یادم هست که ما آشنایی خوبی باهم نداشته ایم

سيا من كه كار زيادي نكردم فقط از متن لغتنامه كپي كردم در ضمن منظور من اين بود كه كسايي كه زبان شناس هستن مثله استادان عزيز آقايان دوستزاده و آتورپات و ردكيش ... هم بيان نظر بدن چون آتاباي با اينكه خوب كار ميكنه اما تازه داره ياد ميگيره و ممكنه اشتباه زياد داشته باشه مثلا يادته كه تو يه تاپيك ديگه ادعا كرد واژه "من" در كتيبه هاي ايراني نيست در صورتيكه دوستان نشون دادن كه بوده و حتي خود من هم تو لغتنامه پيداش كردم كه متاسفانه اون نديده بود. البته اين دليلي بر اين نيست كه فقط استادا حق دارن نظر بدن بلكه همونجور كه نوشته بودم براي تاييد حرفها لازمه.

اينكه ميگي با هم آشنايي خوبي نداشتيم رو ول كن مگه ما كينه داريم ؟؟ يه چيزي من ميگم يه چيزي تو ميگي
اين چيزا كه نبايد دلخوري پيش بياره
منم از دستت عصباني نيستم عزيز اگه اون موقع ها يه چيزي گفتم به بزرگي خودت ببخش

sia_torkeh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سيا من كه كار زيادي نكردم فقط از متن لغتنامه كپي كردم در ضمن منظور من اين بود كه كسايي كه زبان شناس هستن مثله استادان عزيز آقايان دوستزاده و آتورپات و ردكيش ... هم بيان نظر بدن چون آتاباي با اينكه خوب كار ميكنه اما تازه داره ياد ميگيره و ممكنه اشتباه زياد داشته باشه مثلا يادته كه تو يه تاپيك ديگه ادعا كرد واژه "من" در كتيبه هاي ايراني نيست در صورتيكه دوستان نشون دادن كه بوده و حتي خود من هم تو لغتنامه پيداش كردم كه متاسفانه اون نديده بود. البته اين دليلي بر اين نيست كه فقط استادا حق دارن نظر بدن بلكه همونجور كه نوشته بودم براي تاييد حرفها لازمه.

اينكه ميگي با هم آشنايي خوبي نداشتيم رو ول كن مگه ما كينه داريم ؟؟ يه چيزي من ميگم يه چيزي تو ميگي
اين چيزا كه نبايد دلخوري پيش بياره
منم از دستت عصباني نيستم عزيز اگه اون موقع ها يه چيزي گفتم به بزرگي خودت ببخش

ممنونم سیروس جان خیلی خیلی بزرگوارید
واقعا از اخلاق خودم شرمنده ام
منو ببخشید
اما کاش این سه کاربری که اسمش رو بردی به جز کاربری که با شعار دوستی وارد انجمن شد هم مثل تمامی کاربران بودند
درست میگویی آتابای عزیز و حتی خود من نیز تازه تازه داریم برخی چیزها رو درک میکنیم
اما ای کاش شما هم مثل مهرداد من و امثال من رو در سخت ترین شرایط یعنی اوج جاهلیت تنها نمی گذاشتید
به نظر من باید کمی منصف باشید
با توجه به این که هنوز قسمت دوم مقاله زیبای آتابای مونده و اینکه بحث ریشه یابی کلمات بسیار پیچیده است
واژه "بن" در منابع ترکی دیده میشود
و واژه "منه" و غیره که توضیح داده شده دراوستا و منابع قدیمی پهلوی نیز ذکر گردیده
به نظر من تمدن های قدیمی مانند سومئر و آشور و بابل بسیار در زبان های هردو طرف نقش داشته اند
بقیه بحث بماند در تاپیک "ترکی یا آذری"
چاکر اخلاق ورزشیت
امیدوارم همیشه سلامت باشی

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
خب خدا را شكر

چيزي كه به دنبالش بودم كم كم داره محقق مي شه .

دوستي و صحبت با هم در شرايطي كاملا آرام و به دور از جنجال . يقينا بدين شكل نتيجه هم بهتر خواهد بود .

براي همه دوستان آرزوي موفقيت دارم .

بالا