• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

کليه بحث هاي سخت افزاري

imate_pda2k

PocketPC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
18

FrankenStein

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
20
سلام بچه ها من با وحید یه بحثی رو شروع کردیم فکر کنم برای همه ما جالب باشه:)

من از وحید خواهش کردم که بحث رو اینجا ادامه بدیم تا از اطلاعات دانیال علی و.... استفاده کنیم:)

از طرف وحید:)

:
نوشته ای از FrankenStein View Post
مجتبی جان متاسفانه یا خوشبختانه این واقعیت هست و تو بنچ مارک ها و ranking ها 400 سامسونک با 500 اینتل در یه حد هستند

اتفاقا من به صورت تجربی این قضیه رو حس کرده بودم و برام جای سوال بود که تو یه مباحثه با دانیال منبع این موضوع هم روشن شد(بخاطر اینکه گوشی دانیال از cpu سامسونک استفاده میگنه و......) خلاصه اگر یادم باشه منبع gsmarena بود

راستی یادم یه بار هم با فرهاد تو ترد مشاور بحث شد سر cpu ها کلا سر سری های 270,272 که بحث خیلی جالبی هست هر کی وقت کرد بخونه حتما

اونجا معلوم میشه که چرا سامسونک cpu های باسرعت تری نسبت به اینتل داره

2-3 ماه پیش یادمه در مورد تکنولوژی ساخت پردازنده با دکتر بحث شد.. البته حسین جان من پشت این دستمو داغ کردم اصلا وارد این بحث نشم چون تا وقتی معیار مقایسه شما سرعت به مگاهرتز ( 500 مگاهرتز دقیقا کدوم دیوایس هستش که اینتل روشه؟ باید 260 یا 265 استفاده کنه که من تا بحال همچین چیزی ندیدم..)

خلاصه مقایسه شما دقیقا مثله مقایسه حجم موتور در خودرو هستش ( مثلا پیکان 1800 لابد باید با مزدا میاتا 1800 مقایسه بشه دیگه.. اصلا هم باقی شرایط مهم نیست).. نسل و قابلیت های جانبی و تاریخ تولید و سرعت پلتفرم و اندازه های جانبی همه پشم... اصلا هم دوست ندارم وارد بحث فنی بشم که چرا مثلا اینتل 270 باید با سام S3C2443 مقایسه بشه و نه SC32443 چون مطمئنا بدون اینکه پیش زمینه شناخت ابزاری ساخت 1 دیوایس مطرح باشه و طرف مقابلم بدونه قضایا در مورد چیه بحث بیهوده میکنم..

یه روز اون اوایل که یه مدل جدید از یه PPC-PE امده بود یه دوستی ازم پرسید وحید این بازی تومب ریدر که دادی واسه من کند اجرا میشه.. دیوایسم 2006 هستش و سرعتش هم عالی تو انتقال و کپی فایل و نویگیت و مولتی مدیا ولی چرا اینطوریه تو این بازی.. گفتم کند یعنی چی؟ گفت مثلا رو اون دیوایس عهد بوق تو چرا خوب اجرا میشه.. دیدم راست میگه..مال من مال عهد فتحعلی شاهه.. پردازندش هم هم قدیمیه هم باسش پاینه هم رامش کنده و مال اون همه اینا در نهایت ایده ال هستش.. تازه 2زاریم افتاد چرا 1 فسقل انودیا GA رو تو این دستگاه گذاشتن..

من فقط 1 مثال میزنم شاید دوستان در 200 سال اینده زحمت دادن به خودشون برن تحقیق کنن در مورد پلتفرم ها و چرا هر دیوایسی تو سایز خاص محدودیت های انتخاب سخت افزار خاص داره..

سام مگه خودش تولید کننده پردازنده نیست؟ مگر همه تبلیغات و غیره رو نذاشته رو اینکه پردازنده تولید 2003-2004 رو از سری S3 بخاطر مصرف کم جا بندازه؟ مگر کلی دیوایس پام سایز از همین پردازنده استفاده نمیکنند؟ پس چرا خودش در 90% مدلهای سری 300 از تولیدات خودش تو قطع SP داره از اینتل 272( نه 270؟!) استفاده میکنه؟ تولید خودش با مصرف کمتر و بقول شما سرعت بیشتر و سازگاری بالا با تیم طراحی و ساخت و کلی پایین اوردن هزینه و ارجاع ندادن ساخت دیوایسهای شبکه به اینتل( شما فکر میکنید فقط بحث 1 پردازنده مثه 272 اینکه برن بخرن و خلاص و بزارن رو دیوایس؟ امتیاز های فراووان و ساخت انحصاری قسمت های مختلف دیوایس از جمله شبکه و غیره هم برای اینکار باید فراهم بشه برای شرکت صاحب تکنولوژی) و کلی صرفه جویی اقتصادی رو ول میکنن میرن سراغ اینتل خلن؟ دیوانه هستن؟ صرفه اقتصادی داره؟ اسم سام رو جا میندازه؟

هر وقت جواب سوال بالا رو دادید قسمت بعدی رو میگم..

مثال دومم رو در مورد پلتفرم های تست سخت افزار میزنم... کدوم پلتفرم استانداردی وجود داره که شما از تست دم میزنید؟

امثال JB هم که کلی روش مانور هست فقط کافیه 1 استاندارد از داخل پردازنده که لازم باشه رو پیدا نکنن.. ارجاع میدم به تستهای CPU و پلتفرم سایت JB در مورد قدرت پردازنده 200 مگاهرتزی داخل K800 و مقایسش با سریعترین پردازنده موجود همون سایز دیوایس یعنی 272 که تو این تستا 400% پردازنده K800 جلوتره.. حالا در نظر بگیرید همین پردازنده با مفسر AOT روی Z610 هم هستش مثلا.. پس Z610 عملا باید 4 برابر 1 دیوایس بر پایه 272 اینتل سرعت داشته باشه دیگه؟

دوستان بحث رو اگه صلاح دیدن ببرن بخش خودش که کلیوم هیچ ربطی به اینجا نداره..

FrankenStein

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
20
جواب این حقیر:)

سلام وحید جان من امروز تصادفی اینجا رو دیدمببخش اگر جواب نداده بودم

راستش من اگر یادت باشه اونجا بحثم سر بنج مارک بود نه MHZ چون اگر یادت باشه فرهاد میگفت 272 سر تر از 270 هست که من براش یه نمونه بنج مارک از گوشیها گذاشتم از فایل ایندگس گرفته تا گرافیست بعد اونجا گفتم که گوشی که سر تراز همه هست تو این قضایا (اون موقع یادم p535 بود) از 270 استفاده میگنه و همون موقع اون رو با exec مقایسه کردم که از سری 272 استفاده میگرد(برا من عجیب بود این قضیه 270 و 272 چون اگر یادت باشه دگتر میگفت که این سری 272 بهترین و با سرعت ترین مدل cpu هست و من وقتی بنج مارکها رو باهم مقایسه میگردم سر این موضوع به مشگل خوردم برا همین اون بحث اونجا شده بود

در مورد اینکه کدوم cpu اینتل 500 mhz هست راستش تو که میای بخش پاکت پسی طریقه حرف زدن من رو که میدونی من همیشه خورده ای رو کم میگنم و راحت کردش میگنم چون همه تو اون بخش میدونن که مثلا 500 همون 520 هست یا 600 همون 624 و ...(اشتباه از من بود )

در مورد اینکه گفتی چه طور به من ثابت شده 400سامسونک برابر 500 اینتل هست (چون اگر من فقط به mhz نگاه میگردم همچین حرفی رو نباید میزدم) من چند سری گوشی رو با هم مقایسه کردم (از نظر بنج مارک) دیدم که مثلا بچ مارک همین ام600 جز اینکه از سری همرده خودشون مثل اتم سرتر هست از خیلی نظر ها با سری بالا تر از خودش هم قابل قیاس هست

در مورد ساخت cpu هم اگر یادت باشه همون جا با بچه ها کلی بحث کردیم که مثلا این اینقدر CPU Clock Multiplier داره یا Internal Systembus Clock اینه Instruction Set چیه و.... دیگه خدایی اونجا بحثمون گیلویی نبود

ولی وحید جان در کل ازت خواهش میگنم یه سری بحث تو قسمت خودمون راه بنداز که همه بچه ها ازش استفاده کنند

موفق باشی

FrankenStein

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
20
جواب وحید:)

بازم نظر من به این قضایا تغییری نکرد حسین جان.. هنوز کماکان بر موضع خودم هستم که اصلا شما فرق S3C و SC3 و همینطور 270 و 272 نگرفتین و دارید چون میزنید..

پستا رو منتقل کن همون بخش لینک این بحثایی که میگی هم نشون بده شاید منم چیزی یاد گرفتم..

بچه ها هر کی هر چی میدونه بیاد بکه که حداقل من یه چیزی یاد بگیرم:)

پیشاپیش از وحید و همه بچه ها تشگر میکنم:)

MR.BEAN

Registered User
لایک‌ها
1
2002103241331813991_fs.jpg

VGA out
Serial port with circuit for TTL to RS232 signals conversion.
Car charger
Input for 5v Dell power supply (includes protection against connecting 12v and 5v at a time)
PDA USB client connector.
USB HUB x4 (powered when applying 5v or 12v)
Audio preamplifier with double format output (RCA and mini-jack connectors)​

bodybuilder2

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
3
جلل خالق!
ماشین رو چیکار کرده!
این docking که کاملا میتونه جای usb host رو بگیره....به صورت external:blink:

می خوام ... :(

دلم خوشه روی ماشین سیستم بستم ( Audio Blutooth & Hidden Vga ) - این دیگه چی بود .

همش به کنار اون سیم که تا کنار پدال گاز رفته بود چیه ؟ :blink:

MR.BEAN

Registered User
لایک‌ها
1
بالا