برگزیده های پرشین تولز

کلینیک دامپزشکی پی تی

gasho

Registered User
لایک‌ها
403
لطفا در مورد تامکت سری D یه سری توضیحات بدین ممنون خواهم شد

behnam666

همکار بخش سبک زندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
754
بهنام خان مرسی از راهنمایی هایی که می کنی.
فقط یه سئوالی هستش، گربه رو برای محیط آپارتمانی پیشنهاد می کنی؟
من سگم رو چون رفتیم توی آپارتمان مجبور شدم بسپرم دست یکی از آشنا ها که خونشون شهران هستش و فضای باز زیاد هست برای مدفوع و ایناش. چون توی خونه نمی ذاشتم اینکار رو بکنه و عادت کرده.
حالا اگه بخوام گربه نگه دارم تو آپارتمان چیکار کنم؟ به نظرت از پسش بر میام؟ مکافات از این جهت نداره؟

خواهش میکنم دوست من.
نه هیچ مشکلی نداره دوست من.پیشنهاد میکنم یه گربه ماده نگهداری کنید.که آرومتر هم هست.موارد نگهداریشم توضیح دادم..یه گلدان پر از خاک براش بذاری خودش برای ادرار و مدفوع میره سراغش چون گربه جای دیگه کاری نمیکنه بجز رو خاک..اگه به گربه علاقه داشته باشی از پسش بر میای حتما

gasho

Registered User
لایک‌ها
403
بهنام جان سلام
لطفا روش پرورش و نگهداری از از کبوتران ملقب به یاکریم رو یاد بدین

behnam666

همکار بخش سبک زندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
754
بهنام جان سلام
لطفا روش پرورش و نگهداری از از کبوتران ملقب به یاکریم رو یاد بدین
:D بابا تو دیگه کی هستی.:دی
کدوم مدلشو.یا کریم انواع مختلفی داره.مثلا یاکریم چینی و..ولی کلا پرندگان نگهداریشون یکسانه.مثل کبوتر.بگو دقیق دنبال چی هستی (;; :دی

gasho

Registered User
لایک‌ها
403
http://img3.************/files/2mjk1l6k1v6dy15cvw8k.jpg
http://img3.************/files/c90ijjxmalr1mci05rbu_thumb.jpg

Second Life

Registered User
لایک‌ها
58
جدی؟!
حاجی نوکرتم یه وقت توله هاش سر از تخم درآوردن یه ندا به ما بده من می خوام یدونه از اینا!!
فکر کنم اردیبهشت89 بدنیا بیان تا شهریور هم خبری از فروششون نیست.
کلن اگر دوست دارید یک گربه بخرید منتظر اینها نباشید

Second Life

Registered User
لایک‌ها
58
خواهش میکنم دوست من.
نه هیچ مشکلی نداره دوست من.پیشنهاد میکنم یه گربه ماده نگهداری کنید.که آرومتر هم هست.موارد نگهداریشم توضیح دادم..یه گلدان پر از خاک براش بذاری خودش برای ادرار و مدفوع میره سراغش چون گربه جای دیگه کاری نمیکنه بجز رو خاک..اگه به گربه علاقه داشته باشی از پسش بر میای حتما
ماده ها تو دوران فحله شدن یک مقدار اعصاب خورد کن میشن تازه ممکنه ناخواسته باردار بشن:(
گلدون چیه ؟!!!:blink: بیچاره ها چه گناهی کردن مگه
حداقل یک ظرف خاک هفت هشت تومنی باید براشون خرید

اگر توانایی مالی دارید خاک مخصوص گربه اگر نه مخلوط خاک مخصوص و خاک معمولی وگرنه خاک تمیز همیشه هم ظرف خاکشون رو تمیز نگه دارید اگر خاک بوی زیادی بده و کثیف باشه گربه دنبال یک جای خاکی دیگه میگرده و بهتون گیر میده که توالتش رو تمیز کنید تا کارش رو بکنه
گربه ها کلن موجودات باشخصیت و تمیزی هستن

behnam666

همکار بخش سبک زندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
754
ماده ها تو دوران فحله شدن یک مقدار اعصاب خورد کن میشن تازه ممکنه ناخواسته باردار بشن:(
گلدون چیه ؟!!!:blink: بیچاره ها چه گناهی کردن مگه
حداقل یک ظرف خاک هفت هشت تومنی باید براشون خرید

اگر توانایی مالی دارید خاک مخصوص گربه اگر نه مخلوط خاک مخصوص و خاک معمولی وگرنه خاک تمیز همیشه هم ظرف خاکشون رو تمیز نگه دارید اگر خاک بوی زیادی بده و کثیف باشه گربه دنبال یک جای خاکی دیگه میگرده و بهتون گیر میده که توالتش رو تمیز کنید تا کارش رو بکنه
گربه ها کلن موجودات باشخصیت و تمیزی هستن

منظورم از گلدون یه چیزی هست تو همون مایه ها.:دی.بعد گربه ماده رو میشه اخته کرد :دی ( توضیح دادم قبلا ) بعد تو آپارتمان گربه نر کجا بود که باردار بشه.ولی احتمالات رو هم نمیشه فراموش کرد :دی

titi_tanha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام بچه ها.
راجع به همستر كسي چيزي ميدونه؟
من يه جفت همستر دارم كه مادهه حامله ست.
تقريبا" يكي دو هفته ديگه وقت زايمانشه.
اما نمي دونم چيكار كنم؟
توي اينترنت سرچ كردم هركي يه چيز گفته بود. اما كسي در مورد سلامت خود همستر مادر چيزي نگفته بود.
من همسترم رو دوست دارم و نمي خوام طوريش بشه. حالا بچه هاش به جهنم.
همسترام توي قفس فلزي هستن كه دو طبقه ست.
ماده رو طبقه ي پايين نگه ميدارم و نر رو طبقه ي بالا. ( البته نره خودش از ترس جونش فرار كرده بالا و من فقط جاشو درست كردم.)
توي تاپيك " همه چيز در مورد همستر " منو اينجا راهنمايي كردن.
حالا نه مي خوام وقت زايمان خونم بوي بد بگيره و خرابكاري بشه نه به خودش و بچه هاش ضرر برسه.

منصور قیامت

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
297
بهنام جان! جوجه مون وقتی میخواست از کارتن بپره بیرون نتونست و با مخ خورد زمین. از اون موقع سرش مثه بیمارای پارکینسون میلرزه هی :(

مشکل از کجاس؟ چی شده آخه یهو :(

behnam666

همکار بخش سبک زندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
754
سلام بچه ها.
راجع به همستر كسي چيزي ميدونه؟
من يه جفت همستر دارم كه مادهه حامله ست.
تقريبا" يكي دو هفته ديگه وقت زايمانشه.
اما نمي دونم چيكار كنم؟
توي اينترنت سرچ كردم هركي يه چيز گفته بود. اما كسي در مورد سلامت خود همستر مادر چيزي نگفته بود.
من همسترم رو دوست دارم و نمي خوام طوريش بشه. حالا بچه هاش به جهنم.
همسترام توي قفس فلزي هستن كه دو طبقه ست.
ماده رو طبقه ي پايين نگه ميدارم و نر رو طبقه ي بالا. ( البته نره خودش از ترس جونش فرار كرده بالا و من فقط جاشو درست كردم.)
توي تاپيك " همه چيز در مورد همستر " منو اينجا راهنمايي كردن.
حالا نه مي خوام وقت زايمان خونم بوي بد بگيره و خرابكاري بشه نه به خودش و بچه هاش ضرر برسه.

شرمنده یه روز نبودم.یه مقاله نوشته بودم که تایید شده بود مجبور شدم برم جایی.:دی
در مورد سوال ببینید یه سری رفتار و عادات هست که تو خود حیوان هست و نمیشه تغییرش داد.همستر هم کلا حیوان پر دردسریه.ما فقط تو آزمایشگاه باهاش کار میکنیم.( روزی چنتاشون مرحوم میشن :دی ) این که هم علاقه دارید نگهداری کنید و هم نگران زایمان و کثیف کاریش هستید میتونید جدای از اتاق در یه محیط با دمای نرمال نگهداری کنید.هیچ راهی نیست که جلوی کثیف کاری و بوی بدشو بگیرید.زایمان همستر معمولا آخر شب هست و مادر بعد تولد تمام بچه ها شروع به تمیز کردن و نظافت بچه ها میکنه.بهتره نزدیکای زایمان یه جای مناسب و بزرگتر واسشون درست کنید.فقط مراقب باشید که قبل و بعد تولد بچه ها زیاد نزدیک قفس نشید و با قفس بازی نکنید..ممکنه دچار عارضه بچه خواری بشه.:دی..بعد تولد همستر فقط نیاز به آب زیاد و غذا داره و بس.جالب اینجاست که نوزاد همستر درست سن یک روزگی شروع به مو در آوردن میکنه و 35 روز بعد قابلیت آمیزش رو داره :دی.قبل ازدواج برای حل مشکل شما ( تا حدودی ) و رفع مشکل احتمالی شیر دهی یه جیره غذایی هست :
لبنیات و تخم مرغ به جیره اضافه بشه..مقدار کمی شیر برنج خیلی موثر هست.بعد 10-12 روز بعد حاملگی ماده همستر رو به حال خودش بذارید.همستر نر بعد حاملگی نباید کنار ماده باشه.در کل کثیف کاریشو باید تحمل کنی :دی

Last edited:

behnam666

همکار بخش سبک زندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
754
بهنام جان! جوجه مون وقتی میخواست از کارتن بپره بیرون نتونست و با مخ خورد زمین. از اون موقع سرش مثه بیمارای پارکینسون میلرزه هی :(

مشکل از کجاس؟ چی شده آخه یهو :(

:دی آخه.خب کلا موجود ضعیفی هستن.ممکنه یه شوک باشه و رفع بشه.البته اگه صدمه شدید باشه یحتمل میمیره.:Dاگه تا چند روز اتفاقی نیافتاد رفع میشه.نگران نباش.

behnam666

همکار بخش سبک زندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
754
دوستان حالا که علاقه مندان به حیوانات و دامپزشکی و ... اینجا هم هستن ، بهتون پیشنهاد می گنم تالار گفتگوی پرشین پت هم ببینین .
http://mypet.ir

هر سوالی هم که بپرسین دامپزشکان و کاربران با تجربه جواب می دن .

سایت خوبیه و خودم فعالیت دارم.این تاپیک رو به بخاطر دوستان ایجاد کردم که دیگه واسه یه سوال جایی ثبت نام نکنن..البته با همکاری همکاران و اساتیدم مشغول راه اندازی یه سایت پیشرفته در ضمینه علوم دامپزشکی هستیم که یه کلینیک آنلاین خواهد بود.فکر کنم بعد عید راه اندازی بشه.

titi_tanha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنون از راهنمايي هاتون.
اينبار آقاشون يعني آقا همستر نر عطسه اش گرفته. چيكارش كنم.
گاهي اوقات اينطوري ميشه.
راستي يه چيز ديگه. چطور دلتون مياد روي طفليها آزمايش كنين؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
تا دلتون بخواد توي ايران موش هست. چرا با اونا تست نمي كنين. توي اداره ي ما كه پر بود. اگه مي خوايين آدرس بدم بياين ببرين از سر طفلي همستر قشنگا دست بكشين.
البته همستر سفيد رو اگه تست كردين اشكالي نداره ولي تورو خدا رنگي نباشه :(

behnam666

همکار بخش سبک زندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
754
ممنون از راهنمايي هاتون.
اينبار آقاشون يعني آقا همستر نر عطسه اش گرفته. چيكارش كنم.
گاهي اوقات اينطوري ميشه.
راستي يه چيز ديگه. چطور دلتون مياد روي طفليها آزمايش كنين؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
تا دلتون بخواد توي ايران موش هست. چرا با اونا تست نمي كنين. توي اداره ي ما كه پر بود. اگه مي خوايين آدرس بدم بياين ببرين از سر طفلي همستر قشنگا دست بكشين.
البته همستر سفيد رو اگه تست كردين اشكالي نداره ولي تورو خدا رنگي نباشه :(

در مورد آزمایش :دی شرمنده ولی مجبوریم.البته رو اکثر موجودات زنده آزمایش میشه ولی تو آزمایشگاه از همستر و موش ( از اون سفید خوشگلا ) آزمایش میکنیم.خودم معمولا موش و خرگوش و.. رو گرفتم تو خونه کالبد شکافی کردم که مثلا یه چیزی یاد بگیرم..
اما در مورد عطسه کردن همستر : اول اینکه دمای محیط باید نرمال باشه که یوقت سرما نخوره.
دوم اینکه پوشش داخل قفس ( پوشال یا هر چیز دیگه ) ممکنه حاوی گرد و غبار باشه و بهش حساسیت داشته باشه.اینجور مواقع یکم جوشونده نعنا بهش بده خوب میشه.تو جیره غذاییش حتما ویتامین و قطره آهن هم باشه.
کلا اگه از لحاظ تغذیه و محیط همه چی مناسب باشه مشکلی پیش نمیاد.فقط دوباره میگم نر و ماده رو جدا از هم نگهداری کنید..

titi_tanha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنون.
اما اين پسر من اصلا" قطره نمي خوره. دختره خوب خورد اما اين يكي فرار ميكنه.
از اول كه خريدم اينجوري عطسه ميكرد.
من از خاك اره ي درشت استفاده ميكنم كه توش چوب هم قاطي داره واسه اينكه دندون بسابن.
نر و ماده ام هم فعلا" جدان.
راستي چطور ميتونم بدون جدا نگه داشتن اين دوتا مانع از بارداريشون بشم؟
آخه همستراي من باهم دوستن و اصلا" جنگ و دعوا ندارن بلكه باهم مي خوابن تا گرمتر بشن. فقط اين چندوقته كه دختره حامله شده باهاش دعوا ميكنه و اينم عاديه.
تازه يه صحنه ي خنده دار ديدم كه دختر جاشو ك از دستمال كاغذي و روزنامه درست كرده داده بود به پسره تا بخوابه. در حالي كه قبلانا وقتي پسره مي اومد پايين گازش ميگرفت.
بعدشم ديدم روي خودش و پسره رو با دستمال كشيده و كنار هم گرفتن خوابيدن.
ماله ما ليلي و مجنونن. نمي شه جداشن. :D

Last edited:

behnam666

همکار بخش سبک زندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
754
ممنون.
اما اين پسر من اصلا" قطره نمي خوره. دختره خوب خورد اما اين يكي فرار ميكنه.
از اول كه خريدم اينجوري عطسه ميكرد.
من از خاك اره ي درشت استفاده ميكنم كه توش چوب هم قاطي داره واسه اينكه دندون بسابن.
نر و ماده ام هم فعلا" جدان.
راستي چطور ميتونم بدون جدا نگه داشتن اين دوتا مانع از بارداريشون بشم؟
آخه همستراي من باهم دوستن و اصلا" جنگ و دعوا ندارن بلكه باهم مي خوابن تا گرمتر بشن. فقط اين چندوقته كه دختره حامله شده باهاش دعوا ميكنه و اينم عاديه.
تازه يه صحنه ي خنده دار ديدم كه دختر جاشو ك از دستمال كاغذي و روزنامه درست كرده داده بود به پسره تا بخوابه. در حالي كه قبلانا وقتي پسره مي اومد پايين گازش ميگرفت.
بعدشم ديدم روي خودش و پسره رو با دستمال كشيده و كنار هم گرفتن خوابيدن.
ماله ما ليلي و مجنونن. نمي شه جداشن. :D

همستر های جالبی هستند :دی.
بهترین پوشش کف قفس پوشاله.بعد الان که ماده حامله هست حتما جای نر رو عوض کن.چون همستر ممکنه یدفعه ای واکنش نشون بده بع رفتار رمانتیک الان نگاه نکن :دی.قطره رو سعی کن بهش بدی. راستی جوشونده رو که گفتم بهش دادی؟؟؟ اون خیلی کمک میکنه. بعد وقتی دوران حاملگی ماده هست زیاد با قفسش کاری نداشته باش چون ممکنه بعد زایمان دچار عارضه بچه خواری بشه.

titi_tanha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
جاشون بو گرفته.
يعني ميگي عوضش نكنم؟
آخه دخمله وقتي منو ميبينه زود خودشو به كنار قفس ميرسونه تا بردارم بگردونمش. اون موقع نمي تونم عوض كنم جاشونو؟

behnam666

همکار بخش سبک زندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
754
مشکلی نیست.منظورم اینه که زیاد با قفسش بازی نکنی.

بالا