برگزیده های پرشین تولز

کمکم کنید بهترین سیستم را جمع کنم !

babak1388

Registered User
لایک‌ها
474
در مورد مادربرد قبل از خرید یه سوال دارم میدونی ویندوز 32 بیتی چند گیگ رم رو ساپورت میکنه؟ ویندوز 64 بیتی چی؟ ویندوز 32 بیتی در عمل حداکثر 3 گیگ رم رو ساپورت میکنه و ویندوز 64 بیتی در عمل 6 گیگ . اکثر مادر بردهای معمولی هم 8 گیگ رم رو ساپورت مبکنن. حالا میخوام بدونم مین 16 گیگ ساپورت به چه دردی میخوره ؟؟ مگه شما کار سروری میکنی ، مگه میخوای چندتا سیستم عامل رو همزمان اجرا کنین؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اینم اضافه کنم که مادربردهایی که برای سی پی یو core-i5 و core-i7 ساخته شدند معمولا 16 گیگ ساپورت هستند .به نظرتون چرا؟ من که فکرمیکنم بیشتر بدرد کارهای شبکه ای میخوره ، و یا اینکه برای موارد خاص که نیاز به اجرای همزمان چند سیستم عامل با هم دیگه باشه.

شما که چیزی بلد نیستید بهتر نیست نظر کارشناسی ندید؟
ویندوز 32 بیتی حدودا 3 گیگ رم ساپورت میکنه! میتونید 2 به توان 32 رو حساب کنید! البته 2 به توان 32 میشه 4 گیگ این به این دیلیل هست که سیستم میزانی از رم رو در اختیار ویندوز قرار نمیشه و در عمل همون 3 گیگ قابل استفاده هست! ولی :
به هر کس بگید ویندوز 64 بیتی 6 گیگ رم ساپورت میکنه 48 ساعت به شما میخنده! میتونی 2 به توان 64 حساب کنی ببینی چقدر رم ساپورت میکنه! :lol:
میزان رم ساپورتی یک مادر بورد به معمولی و غیر معمولی بودنش ربطی نداره! کاملا به چیپ مادر بودر ربط داره! مادر بورد شما میتونه یه مادر بورد 300 هزار تومنی با چیپ X38 یا X48 باشه که 8 گیگ رم ساپورت میکنه! در حالی که یک مادر بورد120 هزار تومنی با چیپ p45 میتونه 16 گیگ رم ساپورت کنه!
در مورد مادر بورد های که برای core-i7 ساخته شده اند باید بگم عملا امکان نداره 16 گیگ رم ساپورت کنن!
میدونید چرا؟ چون این مادر بوردها 3 کاناله هستند و 2 دسته 3 تایی جای رم دارند! از اونجایی که 16 بر 3 بخش پذیر نیست امکان نداره 16 گیگ رو ساپورت کنه! در ضمن اولین چیپ برای این سی پی یو ها X58 بود که 24 گیگ رم ساپورت میکنه!

به نظر من مهم ترین چیز در آپدیت یک سیستم سی پی یو و رم هست! اگه حالا اینو بخرن بعد ها به مشکل بر نمیخورن!
یه چیزی هم بگم:
حدود سال 2004 بود فکر کنم به یکی از دوستام گفتم میخوام 2 تا رم 512 بزارم روی سیستم خودم(رمی که داشتم 256 بود اونم یکی) بهم گفت مگه میخوای چه کار کنی؟ خیلی تعجب کرده بود! ولی 6 سال بعد حالا روی لپ تاپ من 6گیگ رم هست! و اصلا هم احساس نمیکنم اضافی باشه! و اگه بتونم به 8 گیگ ارتقا میدم!
پس بهترین کار خریدن مادر بوردی هست که در آینده هم به درد آدم بخوره!

و اینم بگم که میزان رم ساپرتی ویندوز 7 مدل 32 بیتی هم همون 3گیگ هست! (من خودم روی 2 تا سیستم ویندوز 7 ش32 بیتی دارم که فقط 3 گیگ ساپورت میکنه!

Last edited:
بالا