• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

کمک در انتخاب رشته

khoshbin

Registered User
لایک‌ها
11
سلام دوستان همونطور که میدونید از امروز 12 دی ماه ثبت نام آزمون دانشگاه آزاد شروع میشه بنده هم میخوام به صورت آزمایشی شرکت کنم حالا مشکل من تو انتخاب رشته هست و راجع به رشته ها اطلاعات کافی ندارم.اما این رو میدونم که به برنامه نویسی به خصوص برنامه نویسی تحت وب و کلا تمام چیز هایی که به وب ( طراحی وب طراحی اسکریپت .... ) مربوط بشه علاقه دارم و چند سالی هست که دنبالش رو میگیرم.واسه همین رشته ی مد نظر خودم مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار هست اما با این وجود باز هم دو دل هستم.ممنون میشم دوستان تجربیاتشون رو در اختیار من بذارن.بازار کاری این رشته چطوره؟ ( هم داخل ایران و هم خارج از ایران ) آینده دار هست؟ و راستی این رشته برنامه نویسی تحت وب رو هم شامل میشه یا فقط برنامه نویسی برای کامپیوتر هست ؟ و به طور کلی اگر بخواید یه رشته رو متناسب با علایق من پیشنهاد بدید چه رشته ای هست ؟
یه توضیح هم راجع به این مهندسی IT ( فناوری اطلاعات ) بدید ممنون میشم.
ببخشید سوالاتم زیاد شد !:blush:

ممنون :heart:

hkhafan

Registered User
لایک‌ها
1,341
از کلّ درسای نرم افزار ... فقط 7 واحدت برنامه نویسیه!

EvanGeline

Registered User
لایک‌ها
1
مهندس کامپیوتر که زیاده.. ولی اگه واقعا علاقه داری و فکر میکنی میتونی واسه خودت کاری راه بندازی همین نرم افزار خوبه

khoshbin

Registered User
لایک‌ها
11
مهندس کامپیوتر که زیاده.. ولی اگه واقعا علاقه داری و فکر میکنی میتونی واسه خودت کاری راه بندازی همین نرم افزار خوبه
چون اطلاعات کافی راجع به رشته ندارم نمیدونم قطعا بگم که علاقه دارم یا نه.اما میدونم که به برنامه نویسی تحت وب علاقه ی زیادی دارم رشته ای با این مشخصات وجود نداره؟ راستی این فناوری اطلاعات چه چیزهایی رو شامل میشه و عموما فرقش با مهندسی کامپیوتر چی هست ؟
الان داشتم چند صفحه ی قبلی رو میخوندم بیشتر بچه ها میگفتن که فناوری اطلاعات بهتر هست چون مهندس کامپیوتر زیاد شده و اکثرا بیکار هستن و منم دو دل شدم.
منتظر راهنمایی بقیه دوستان هم هستم....

khoshbin

Registered User
لایک‌ها
11
کسی از دوستان نمیخواد کمک کنه ؟!

خلیج فارس

Registered User
لایک‌ها
126
کسی از دوستان نمیخواد کمک کنه ؟!
من خودم رشتم کامپیوتر نرم افزاره
یه پیشنهاد که اگر کسی بهم میکرد نمیومدم این رشته
این رشته اسمن بهش میگن کامپیوتر
از 156 واحد حدودا نیمیش ریاضی و مشتقات اون هستش
در ضمن کلا با چیزی که توی دانشگاه به شما یاد میدن شما نهایتا قادر به ساخت یه نرم افزار 118 هستید
منظورم از این حرف اینه که دانشجوی کامپیوتر باید پویا و عاشق کامپیوتر باشه و خودش دنبال یادگیری مباحثی که باهاش بهت پول میدن باشی

mohammadali19

Registered User
لایک‌ها
119
من خودم رشتم کامپیوتر نرم افزاره
یه پیشنهاد که اگر کسی بهم میکرد نمیومدم این رشته
این رشته اسمن بهش میگن کامپیوتر
از 156 واحد حدودا نیمیش ریاضی و مشتقات اون هستش
در ضمن کلا با چیزی که توی دانشگاه به شما یاد میدن شما نهایتا قادر به ساخت یه نرم افزار 118 هستید
منظورم از این حرف اینه که دانشجوی کامپیوتر باید پویا و عاشق کامپیوتر باشه و خودش دنبال یادگیری مباحثی که باهاش بهت پول میدن باشی

صد در صد همینه
باز آی تی کاربردی تره...
کلا رشته خشکیه کامپیوتر

mziper

Registered User
لایک‌ها
50
IT چقدر ریاضیات داره؟
واسه این میپرسم که من کاردانش بودم میخوام برم علمی کاربردی آی تی.

بالا