برگزیده های پرشین تولز

کمک دوستان در انتخاب CMS جهت یک سایت خبری

vbigdeli

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
من خودم اکثر سایتهایی که انجام میدم URL ها رو استاتیک میسازم طوری که اصلاً معلوم نمیشه با چه زبانی نوشته شده (مثال : http://www.al-hubail.com/site/). من خودم مشکل وقت دارم ولی اگه تو دوستان کسی هست که کد php مینویسه (نه اینکه یه cms رو customize کنه) و قیمتش خوب باشه پیشنهاد من اینه که کارتو بده دست کدنویس.

رضا جان میدونی مشکل کد نویسی چیه؟ موقعی که سایت بزرگ بشه دیونه میکنه آدمو،با ی sql injection میزنن پدر سایت را در میارن.. الان هم انتخاب CMS شده مثل انتخاب رشته دانشگاهی! انقدر با هم فرق دارن که مثل انتخاب زبان دلخواه برای شروع برنامه نویسی وب هست!

من فعلا باید حداقل ی هفته ای تو انتخاب cms وقت بذارم..چون انتخابشون نیاز به مطالعه و اینا داره.

برای یک سایت خبری نمیشه ریسک کرد که خودت کد بزنی،مگر اینکه یک نفر به صورت فول تایم همه کار های سایت را انجام بده،از نگهداری دیتابیس بگیر تا کد نویسی و .....

عشق مدرن

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزیز اگه منظورتون از SEO اینه که لینک های html و استاتیک باشن و از نام خبر استفاده بشه این با یه مد ری رایت امکان پذیره و فک میکنم در هر سی ام اسی بشه این کارو کرد
مثلا این سایت:
http://www.ewonline.net/
با زوپس ساخته شده ولی مثلا شما خوشتون میاد
معمولا کاربر عادی به این چیزا کاری نداره و این قرو فر ها بین دولاپر هاست
اصلا کاربر عادی url رو نگاه نمیکنه سایت خبری باید خبر داشته باشه مثل بی بی سی فارسی
برای موتور جستجویی مثل گوگل هم اصلا مهم نیست لینک های شما html آخرشون باشه یا php این مساله رو چندین بار شخصا آزمایش کردم گوگل خدا تر از این حرفاس و این مسایل مربوط به گذشته میشه
الان SEO فقط برای خوشگل کردن یو آر اله تازه اونم باب دل دولاپر ها
بهتره برای سایت به نیاز های واقعی کاربر توجه کنید مثل مشارکت کاربر در کار ها ری سورس مناسب اینکه وقتی سایتتون دو بازدید بیشتر داشت زرتش قمصور نشه
اینکه سایتتون یه ساله مثل 99 درصد سایت ها شوت نشه و غیره

vbigdeli

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
من سعی می کنم روز اول زورمو بزنم،ولی اگه نشد نشد مهم نیست،بله درست می فرمایید که فرقی بین Php و html وجود نداره،ولی دوست دارم بیشتر نامش بر اساس بخشش باشه.سایت های سخت افزاری ترکیب خواصی دارن که یکیش این هست!

firebird

Registered User
لایک‌ها
10
رضا جان میدونی مشکل کد نویسی چیه؟ موقعی که سایت بزرگ بشه دیونه میکنه آدمو،با ی sql injection میزنن پدر سایت را در میارن.. الان هم انتخاب CMS شده مثل انتخاب رشته دانشگاهی! انقدر با هم فرق دارن که مثل انتخاب زبان دلخواه برای شروع برنامه نویسی وب هست!

من فعلا باید حداقل ی هفته ای تو انتخاب cms وقت بذارم..چون انتخابشون نیاز به مطالعه و اینا داره.

برای یک سایت خبری نمیشه ریسک کرد که خودت کد بزنی،مگر اینکه یک نفر به صورت فول تایم همه کار های سایت را انجام بده،از نگهداری دیتابیس بگیر تا کد نویسی و .....
حرفهات همه قابل قبول هست. نوشتن کد اختصاصی و استفاده از CMS های آماده هر کدوم معایب و مزایایی داره. مثلاً هک شدن سایت رو مثال زدی. فکر کنم همه مون مشکلاتی که سایتهای phpbb داشتند و هر چند روز یه بار هک می شدند رو فراموش نکردیم. open source این اشکال رو هم داره که کدهاش بازه و هکر میتونه اون تو رو هم بخونه. مشکلی مثل sql injection رو میشه با استفاده از یک لایه بین کدها و دیتابیس (مثل کلاس DB توی Pear) کاملاً برطرف کرد و اگه کدنویس باتجربه باشه چنین مشکلاتی کمتر هست. یه راه سومی هم که الان اومده نوشتن برنامه ها با فریم ورک هاست که برای افرادی که میخوان خودشون کارشون رو انجام بدن انتخابهای خوبی به شمار میان. من خودم با ruby on rails کار نکردم ولی تعریفشو زیاد شنیدم.

firebird

Registered User
لایک‌ها
10
دوست عزیز اگه منظورتون از SEO اینه که لینک های html و استاتیک باشن و از نام خبر استفاده بشه این با یه مد ری رایت امکان پذیره و فک میکنم در هر سی ام اسی بشه این کارو کرد
مثلا این سایت:
http://www.ewonline.net/
با زوپس ساخته شده ولی مثلا شما خوشتون میاد
معمولا کاربر عادی به این چیزا کاری نداره و این قرو فر ها بین دولاپر هاست
اصلا کاربر عادی url رو نگاه نمیکنه سایت خبری باید خبر داشته باشه مثل بی بی سی فارسی
برای موتور جستجویی مثل گوگل هم اصلا مهم نیست لینک های شما html آخرشون باشه یا php این مساله رو چندین بار شخصا آزمایش کردم گوگل خدا تر از این حرفاس و این مسایل مربوط به گذشته میشه
الان SEO فقط برای خوشگل کردن یو آر اله تازه اونم باب دل دولاپر ها
بهتره برای سایت به نیاز های واقعی کاربر توجه کنید مثل مشارکت کاربر در کار ها ری سورس مناسب اینکه وقتی سایتتون دو بازدید بیشتر داشت زرتش قمصور نشه
اینکه سایتتون یه ساله مثل 99 درصد سایت ها شوت نشه و غیره
دوست عزیز، کسی نمیگه مشکل پسوند php هست. مشکل query string هست و اگه مستندات Google Webmaster Central رو بخونی صراحتاً این موضوع رو ذکر کرده. ضمن اینکه SEO محدود به URL ها نیست و خیلی چیزهای دیگه رو در بر میگیره. یه مثال کوچیک صفحات خطای 404 هست که به شکل customize شده ساخته میشن. خوب میدونید اگه کد status که این صفحات برمیگردونن به جای 404 کد 200 باشه (کاری که اغلب کدنویس ها انجام میدن) چه فاجعه ای پیش میاد. بی بی سی فارسی که مثال زدی URL هاش کاملاً شبه استاتیک هست و مسأله ای که دوستمون دنبالشه رو کاملاً رعایت کرده.

vbigdeli

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
رضا جان منظورتون را از اینکه ارور 404 به شکل کد 200 منتقل بشه را نفهمیدم،منظورتون از فاجعه چی بود؟

مگه موقع customize کردن کد 404 میشه همون 200 عادی؟

firebird

Registered User
لایک‌ها
10
رضا جان منظورتون را از اینکه ارور 404 به شکل کد 200 منتقل بشه را نفهمیدم،منظورتون از فاجعه چی بود؟

مگه موقع customize کردن کد 404 میشه همون 200 عادی؟
شرح مسأله ای که گفتم این طوریه که وقتی URL Rewrite میکنی مثلاً میگی هر چی فایل پسوند html هست فلان فایل php اجرا بشه. بعد بسته به اسم فایل html اون فایل php یه فایل دیگه رو include میکنه. (این یک روش معمول هست). حالا اگه اون فایلی که باید include بشه وجود نداشته باشه یا اطلاعات مرتبط وجود نداشته باشه. (مثلاً news/1000.html از نظر رسم الخط باید پردازش بشه ولی خبری با id شماره 1000 نداریم) اتفاقی که باید پیش بیاد اینه که برنامه نویس باید یک کد 404 رو تولید کنه اما خیلی ها فقط یک خطای معمولی میدن یا بدتر اصلاً عملی انجام نمیدن. حالا اگه یک چنین لینکی توی تمپلیت باشه (یعنی همه صفحات) شما به دو تا مشکل میخوری که میشن فاجعه. یکی اینه که صفحه خطای شما یکی از مهمترین صفحات از نظر ربات search engine میشه و یکی دیگه اینکه شما صفحات تکراریت بسیار زیاد میشه. serach engine ها به صفحاتی که URL متفاوت اما محتوای یکسان داشته باشند خیلی حساس هستند و نمره منفی زیادی به وب سایتی که این ایراد رو داشته باشه میدن. در حالی که صفحاتی که کد 404 رو اول میفرستند از نظر search engine ها اصلاً بررسی نمیشن که بخواد مثبت بده یا منفی.

عشق مدرن

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ما با هم توافق داریم
من گفتم اگه منظورتون از SEO لینک استاتیکه نظرم در موردش اینه
ولی SEO خیلی چیزای دیگه رو در بر میگیره از جمله tag و meta که مهمتریناشه

مد ری رایت رو هم باید آدم بسیار حرفه ای که سابقه در perl داره کار کنه هر کسی که نمیتونه هر چیزی رو استفاده کنه

vbigdeli

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
کدش هست.مشکلی ندارم،قراره cms استفاده کنیم.

بحث اصلی CMS هست که مناسب کار من باشه و انعطاف پذیری خوبی هم داشته باشه،حالا هنوز تصمیم نگرفتم،سرم شلوغه.

بالا