برگزیده های پرشین تولز

کوچک بودن Entry Body و نصب MT با آپاچی روی localhost ..

iranmehr

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
با درود فراوان، 8)

می خواستم ببينم که در MT توی New Entry و بقيه بخش ها ی آن که TEXT BOX دارد آيا عرض TEXT BOX شما هم کم است؟

توی MTی هايی که من نصب کردم (يکی روی سرور ابزار فارسی که فارسی هست و يکی روی دستگاهم) عرض اين TXT BOXها به اندازه ده تا 50 پيکسل بيشتر نيست!

برای همين من برای نمونه رفتم توی edit_entry.tmpl يکم دست کاری کردم. اما چون نمی دانم کارم درست است و يا نه نياز به تاييديه از استادان دارم. :oops:

من توی خطهايی مانند اين دست بردم:
[code:1]<textarea<TMPL_IF NAME=AGENT_MOZILLA> cols=""</TMPL_IF> class="width500" name="text" rows="<TMPL_IF NAME=DISP_PREFS_SHOW_EXTENDED>10<TMPL_ELSE>20</TMPL_IF>" wrap="virtual" ><TMPL_VAR NAME=TEXT>[/code:1]

و چيزای اضافه ی آن را پاک کردم و خودم دستی به cols و rows آن مقدار دادم:
[code:1]<textarea<TMPL_IF NAME=AGENT_MOZILLA> cols="50" class="width500" name="text" rows="20" wrap="virtual"><TMPL_VAR NAME=TEXT>[/code:1]

می خواهم بدانم چرا آن تگ هايی که با TMPL آغاز می شوند يکم غير طبيعی هستند و کار من درست بوده است يا نه؟
چون من خواستم بخش cols را مانند rows مقدار دهی کنم (مانند مثال نخست) اما درست نشد. تنها اگر اينگونه می نوشتم:
[code:1]<textarea cols="<TMPL_IF NAME=DISP_PREFS_SHOW_EXTENDED>10<TMPL_ELSE>20</TMPL_IF>" class="width500" name="text" rows="<TMPL_IF NAME=DISP_PREFS_SHOW_EXTENDED>10<TMPL_ELSE>20</TMPL_IF>" wrap="virtual" ><TMPL_VAR NAME=TEXT>[/code:1]
درست کار می کرد و عرض TEXT BOXها درست می شد!

درباره ی راه اندازی ActivePerl و MT با آپاچی روی Localhost کسی می تواند من را راهنمايی کند و يا لينک به جايی که دراينباره نوشته است را بنويسد؟ آخر اين سيستم من زمانی که Defaul web site را run می کنم در هنگام خاموش شدن پيغام خطا می دهد. (نمی تواند به پردازش DLLHOST.EXE پايان دهد!)

با سپاس فراوان از پاسخ شما. :)

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
كار اشتباهي نكردي... ولي كافي بود اون class که width500 است رو اديت ميکردي... و مثلا بيشتر يا کمتر مي کردي.
در مورد راهنماي آپاچي هم مطالب نسبتا خوبي توي همين سايت و وبلاگهاي آلفا و پنجره پشتي ميتوني پيدا کني. ;)

iranmehr

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
با سپاس فراوان از پاسخ و راهنمايی و دلگرمی شما. :)

من به "width500" اندازه های گوناگون دادم. هيچ پيامدی نداشت.

درباره ی نصب MT روی سرور Apache هم يکبار ديگر واژه ی "Apache" را جستجو کردم و هرچی دوستان نوشته بودند خواندم. هيچ کس درباره ی مشکل من ننوشته بود. دوستانی هم که نام برديد از پکيجی نام برده بودند که چندتا برنامه را باهم نصب و راه اندازی می کند. که بدرد من نمی خورد. هرچند آنرا دارم Download می کنم. 36M است. ;)

خودم اينجار را پيدا کردم: "<a href='http://perl.apache.org' target='_blank'>http://perl.apache.org</a>" يک module با نام perl_mod در آن هست که من همه ی کار های نصب و تنظيم هايی که گفته بود انجام دادم. بيچاره Apache ام همه از بس config آنرا چيز خور کردم دارد حال اش بهم می خورد. با اين همه ActivePerl راه افتاد و من اکنون دارم روی راه انداختن MT آن کار می کنم. گويا يکم مسيرها را بايد بازبينی کنم. 8)

کم کم دارم آماتور می شوم. کسی کمک خواست بگويد. :shock: :oops: 8)

بالا