برگزیده های پرشین تولز

گرفتن یا تمدید جواز مغازه؟

Haamed

Registered User
لایک‌ها
8
با سلام به شما.

آیا کسی اینجا هست که بدونه چه مراحلی وجود داره و کجا باید رفت؟

هزینش چقدره؟

مغازه سوپر مارکت هست.

mehdiney navaz

Registered User
لایک‌ها
9
سلام اگه مغازه اجاره كردي رضايت نامه مالك اجاره نامچه و قولنامه محضري بهمراه خودت ميبري اتحاديه اگه ملكيت سند ملكيت بهمرا كپي پشت و رو يا باسه پدرت يه رضايت نامه محضري رضايت پدر براي گرفتن جواز شما بهمراه خودت باز ميبري اتحاديه سوپر ماكت ها بعد اونا ازت يه سري مدارك ميخوان مثل پايان خدمت و عكس فتوكپي شناسنامه كوروكي ادرس مغازه و .... كه بهت ميگند بعد كه مداركات اماده كردي كامل بود ازت وروديه اتحاديه ميگيرن بستگي به اتحاديه ها داره به اضافه حق عضويت سالانه !!!
بعد ميفرستنت سوي پيشينه جوابيش تو چند روز مياد بعدش ميري عدم اعتيادم يه ازمايش ميدي جوابش چند روزه مياد بعد پرونده ات ميفرستن اماكن تا صلاحيتت تاييد كنن ( دقت كن تاييد صلاحيت ):D جواب اماكن ممكنه يك ماه يا بيشتر طول بكشه !!!!
خلاصه يكم دوندگي داري !! اگه از اين هفت خوان جون سالم بدر بردي سابقه كيفري و اعتياد مشكل اخلاقي اينا نداشته يه نامه ميدن كه اقاي ايكس پسر خوبي ميباشد بهش جواز كسب بديد !!!:p

راستي ملك تجاري تون هم نبايد مشكل شهرداري و دارايي ماليات داشته باشه !!! كپي مدارك تسويه با شهرداري (پايان كار ميخوان) و ماليات دارايي بايد تو پروند تون باشه

براي تمديدتون هم حسش نيست ديگه تايپ كنم ولي مثل بالا يه سري دوندگي شايد كمتر داره !! اگه خواستي بگو اونم تا اونجا كه ميدونم توضيح بدم ;)

Haamed

Registered User
لایک‌ها
8
استاد خیلی ممنونم. بالاخره یکی پیدا شد جواب بده.
راستش قضه یه ذره پیچیده تر از این حرفاس...
ببینید اصل ماجرا اینه:
من میخوام یه مغازه اجاره کنم که شرایطش اینه:
صاحب مغازه 2 ماه پیش فوت کرده و نمیدونم جواز کسبش با فوت کردنش باطل شده یا نه !
حالا برای اجاره بنگاهی میگفت من یه رضایتنامه تنظیم و نوشتم که از یکایک فرزندان و همسر صاحب مغازه امضا و اثر انگشت میگیرم مبنی بر اجاره یکسال مغازه. که ضمیمه قولنامه میشه. که تو این یکسال حق ندارند به من بگن که مغازه رو تخلیه کن.
در مورد جواز کسب هم گفت که نیازی نیست که تمدید بشه ...به من گفت که مشغول کار بشم و هیچ مزاحمتی از طرف نهادهای مربوطه نیست. چون اینجا جواز کاسبی داره... و فعلا باید تمدید بشه... و گفت که در ضمن کار میتونم برای خودم جواز کسب سیار بعنوان مستاجر بگیرم.
تا اینجاش نظرتون چیه؟ آیا درست میگه؟
اما یه مورد دیگه لحظه آخر از طرف بنگاه مطرح شد که اونم چک تخلیه بود !
گفت یه چک به مبلغ 150 میلیون تومن بدون تاریخ بعنوان امانت برای تخلیه مغازه باید بدی... حالا کل مغازه طرف 50 میلیون نمیشه... در مورد این چک چیکار کنم؟ من ندارم چک.... میشه راضیش کرد صاحب مغازه رو که چک نخواد؟ آخه خودشون اصلا همچین چیزی رو نمیدونستن و اون بنگاهی جهت خود شیرینی یه دفعه مطرح کرد... آخه همسایه هستن با هم...
کار منو خراب کرد...

mehdiney navaz

Registered User
لایک‌ها
9
استاد خیلی ممنونم. بالاخره یکی پیدا شد جواب بده.
راستش قضه یه ذره پیچیده تر از این حرفاس...
ببینید اصل ماجرا اینه:
من میخوام یه مغازه اجاره کنم که شرایطش اینه:
صاحب مغازه 2 ماه پیش فوت کرده و نمیدونم جواز کسبش با فوت کردنش باطل شده یا نه !
حالا برای اجاره بنگاهی میگفت من یه رضایتنامه تنظیم و نوشتم که از یکایک فرزندان و همسر صاحب مغازه امضا و اثر انگشت میگیرم مبنی بر اجاره یکسال مغازه. که ضمیمه قولنامه میشه. که تو این یکسال حق ندارند به من بگن که مغازه رو تخلیه کن.
در مورد جواز کسب هم گفت که نیازی نیست که تمدید بشه ...به من گفت که مشغول کار بشم و هیچ مزاحمتی از طرف نهادهای مربوطه نیست. چون اینجا جواز کاسبی داره... و فعلا باید تمدید بشه... و گفت که در ضمن کار میتونم برای خودم جواز کسب سیار بعنوان مستاجر بگیرم.
تا اینجاش نظرتون چیه؟ آیا درست میگه؟
اما یه مورد دیگه لحظه آخر از طرف بنگاه مطرح شد که اونم چک تخلیه بود !
گفت یه چک به مبلغ 150 میلیون تومن بدون تاریخ بعنوان امانت برای تخلیه مغازه باید بدی... حالا کل مغازه طرف 50 میلیون نمیشه... در مورد این چک چیکار کنم؟ من ندارم چک.... میشه راضیش کرد صاحب مغازه رو که چک نخواد؟ آخه خودشون اصلا همچین چیزی رو نمیدونستن و اون بنگاهی جهت خود شیرینی یه دفعه مطرح کرد... آخه همسایه هستن با هم...
کار منو خراب کرد...

مدت اعتبار جواز كسب بالا جواز سمت چپ نوشته كه تا چه مهلتي اعتبار داره !
بله تا مدت اعتبارش ميتونيد ازش استفاده كني و هيچ ارگاني نميتونه به شما كاري داشته باشه ولي چنانكه تموم شد مدتش يا يكي از اولياي دم بايد جواز جديدي بگيره يا هم شما اگه ماندگار شديد از اولياي دم رضايت براي گرفتن جواز كسب بگيريد !
نخير ما چيزي به عنوان جواز كسب سيار نداريم طبق قانون **** صنفي شما اگه مغاز تون رو يك متر ببيريد اونور تر بايد تمام مراحل از اول طي كني و براش جواز كسب بگيري يعني شما نميتوني از جواز كسبت رو با خودت اينور اونور ببري !!!

راجب چك و تضمين تخليه زياد سر رشته ندارم ولي شما ميخواي مغازه سوپر ماركت اجاره كني و براي تخليش يكم جنبه احتياط ميگيرند !!

واز اين لحاظ هم np ;)ولي باز يه تحقيق راجب محيط اونجا بكن شايد سوپر ماركت گردن كلفتري تو منطقه باشه كه يه موقع نتوني از عهده اون بر بياي ضرر بدي كلان يه تحقيق از يه مغازه دار همسايه اي بچه ايي بزرگي بكن ببين مغازه متوفي كشش كار و كاسبي قبلا داشته يا نه !! ( البته ميبخشي بنده دخالت ميكنم ها )

اميدوارم تو هر زمينه موفق باشي و كار كاسبي خواستي بكني كارت خوب بگيره دوست عزيز:)

Haamed

Registered User
لایک‌ها
8
از لطفت بینهایت تشکر میکنم.

اطلاعات خوبی بدست آوردم.

الان میشه گفت که همه چیز حله و آمادست و فقط همین نداشتن چک شده مشکل اصلی. البته اگه داشتم هم نمیدادم. 150 میلیون برای مغازه ایکه 50 میلیون هم نمیشه...

نظرت راجه به سفته چیه؟ خطرش از چک بیشتره؟ با سفته چیکار میتونن بکنن؟

چیزی جایگزین اینا هست؟ مثلا سند یک دانگه از منزل. یا چیزی شبیه اینا...

Mahiar0

کاربر افتخاری سئو و معرفی سایتها
لایک‌ها
1,208
این عدم اعتیاد چه ازمایی؟
ازمایش ادرار است؟راستی میگن دوربین میگذارند تو اون دستشویی!!!
راسته؟

TehranNet

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
561
من دوربینش رو ندیدم اما آینه رو دیدم
ماموره اونجا صاف تو آینه نگاه میکنه که منبع ادرار خارجی نباشه :دی

mehdiney navaz

Registered User
لایک‌ها
9
از لطفت بینهایت تشکر میکنم.

اطلاعات خوبی بدست آوردم.

الان میشه گفت که همه چیز حله و آمادست و فقط همین نداشتن چک شده مشکل اصلی. البته اگه داشتم هم نمیدادم. 150 میلیون برای مغازه ایکه 50 میلیون هم نمیشه...

نظرت راجه به سفته چیه؟ خطرش از چک بیشتره؟ با سفته چیکار میتونن بکنن؟

چیزی جایگزین اینا هست؟ مثلا سند یک دانگه از منزل. یا چیزی شبیه اینا...

خواهش میکنم دوست عزیز
من متاسفانه تو امورچک تخلیه این موارد نه که تا حالا نبودم زیاد سر در نمیارم ولی سفته و چک تخلیه هر دوش تقریبا یه معنا رو میدند
ببین اگه میگن چک 150 میلیونی میخوان و قیمت مغازه بیشتر از 50 نیست دلیلش این میتونه باشه که فروش بازدهی مغازه بالاست و شما طبق قرار داد تا موعد قرارداد میتونید اونجا باشید و اگه اونا خواستند راحت میتونند شمارو مجبور به تخلیه بکنند و مدرکی مثل چک 150 میلیونی شما نزد اوناست که خیالشون بابت تخلیه راحت باشه ! الان عرفا همه جا برای اجاره یه همچین مواردی رو انجام میدند منتها من نمیدونم که نرخش به چه صورت و با چه فرمولیه !! باز از یه بنگاهی سوال کن بپرس که عرفی برای این موارد هست !!

از دوستانی که باز تجربه داشتند یا اطلاعات تو این زمینه دارند خواهش میکنم راهنمایی های لازمه رو انجام بدن

بالا