برگزیده های پرشین تولز

گرون ترین جنس دیجی کالا

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mostafajan

Registered User
لایک‌ها
1,008
نشد عزیز!!!
ببین اگه من بخوام این بحثو ادامه بدم اونوقت شما و برخی دیگه شانتاژ میکنید و هر دم داد میزنید که : ای هوااار اینا میخوان دیجی کالا و ایکس و ایگرگ رو بکوبن !!!!!اینا هدف دارن و از این جور حرفا
بخاطر همین قبل از اینکه جواب حرفاتو بدم ازت دعوت میکنم که بیای پی وی هر چقد دلت خواست توجیه بشی !!!انتها به شرط اینکه از دایره منطق و ادب خارج نشی
چون در جاهای مختلف سفسطه و فرا فکنی میکنی واز موارد مختلف و بی ربطی استفاده میکنی و همینطور مغلطه میکنی و حرفهای دیگران رو به نفع خودت تفسیر به رای میکنی و با ظاهری غلط استنباط میکنی که اینا مثال بی منطقی هست و برخی جاها از لفظ دزد و مفت خور برای عموم استفاده میکنی که مصداق بی ادبی هست
و اما آقایی که در بطن جامعه هستی پس چشمات رو بازتر کن تا ببینی 90درصد اون به قول خودت بدبختهایی که توی مترو باهاشون هستی کاسب فیزیکی هستن
پس فردا نون همشون با تو
ببینم چقد مرام داری
تو فکر میکنی اگه این مارکتهای عظیم قدرتمند بشن از تو و امثال تو تقدیر میکنن
همینقدر که خیالشون راحت بشه که رقیب ندارن اونوقت پوست تو رو یکجا میکنن
نمونه بارزش شرکت ایران خودرو و سایپا
پول بنز میگیرن بهت پراید تحویل میدن (کاملا بدون واسطه همونطوری که تو عاشقش هستی)
.
نذار احساسات گذرا و لذت دوزار ارزونتر اینطوری عقلت رو ازت بدزده
من گفتم ما مردم بدبختی هستیم
درجای دیگه هم گفتم مردم فهیمی باشیم
این دو باهم در تعارض نیست آقازاده !!!!!!
یه چیزی یادم اومد حیفم اومد نگم
اوایل کرونا بود
تو شرایطی که مردم از کرونا وحشت داشتن و دیگه هیچ چیز بجز جون مردم براشون اهمیتی نداشت
یکی از همین مارکتهای اینترنتی بزرگ (که همتون میشناسین )تمام ماسکهای موجود در بازار رو به قیمت مفت جمع آوری کرده بود و توی سایتش با قیمت نجومی میفروخت و سر جون مردم سودا میکرد .
جالبه حتی موضوع به خبر بیست وسی هم کشیده شد !!!
احتمالا همه یادشون هست
بعله عزیزان
اینا اینجوری قلبشون برای مردم می تپه
اگه اوضاع رو خراب ببینن حاضرن بطور مستقیم و بدون واسطه خون مردم رو بنوشن
اگر هم یه جایی بنا به مصلحتی یه جنسی رو دوزار ارزونتر بدن معنیش حمایت از تولید کننده یا مصرف کننده نیست .صرفا دون میپاشن برای یک دام وسیعتر به انحاء مختلف
حالا نمیدونم بعضیا چه پورسانتی ازشون دریافت میکنن که اینطوری براشون یقه پاره میکنن
امیدوارم فقط خواب باشن (به امید بیدار شدن از خواب)
و اگه خوشونو به خواب زده باشن که دیگه حرفی باقی نمیمونه

من نمیدونم این شانتاژی که شما میگی چیه ولی به هر پست شما نگاه میکنم سه نفر زیرشو لایک کردن در حالی که هیشکی به بنده محل نزاشه .
تازه استاد ربیعی هم داره همسو با شما صحبت میکنه و بنده رو میکوبه و آمریکارو زیر سوال میبره و اونی که داره هم با لایک هم نظرات بقیه شانتاژ میشه شمایی نه من .
البته میدونم چرا باز با این شرایط داستانو به نفع من میبینی چون استاد ربیعی داره از شما دفاع میکنه که این خودش تاثیر منفی داره و با توجه به سبقش از هرکی دفاع کنه یعنی اون فرد حتما داره راهو اشتباه میره ولی توصیه میکنم این تهدیدو به فرصت تبدیل کنی . مثلا من خودم اینجوری از استاد ربیعی استفاده میکنم که هر موقع میبینم استاد داره باهام مخالفت میکنه میفهمم دارم حرف درستی میزنم .

ولی چه بخوای چه نخوای فروشنده های فیزیکی ای که تکنولوژی و صنعت میتونه جاشونو بگیره تا زندگی مردم بهتر بشه دارن حذف میشن مخصوصا اونهایی که فقط فروشنده هستن . به عنوان مثال نانواها که یک نوع مغازه دار فیزیکی هستنو نگاه کن . ساعت 4 صبح از خوب بیدار میشن و تو تابستون 45 درجه ساعتهای زیادی پای تنور می ایستن تا نون تولید کنن . ناواها میتونن با نون های فانتزی که داخل دیجی کالا یا هایپرمارکتها فروخته میشه رقابت کنن . دلیل این رقابت هم قیمت پایینتر و طعم خوشمزه تر نونهای سنتی هستش (بیشتر قیمت پایینتر) . البته این روند تا موقعی ادامه داره که یکی نیاد یه کارخونه بزنه نون سنتی یا یه مدل نونی تولید کنه با قیمت پایینتر و کیفیت پخت بهتر و خوشمزه تر و دورریز کمتر و دسترسی آسونتر (مثل دسترسی از محیط مجازی) .

کلا از روزی که انسان اولیه بوجود اومده تا الان تکنولوژی همیشه کاری کرده که یه عده بیکار بشن ولی در عوض این بیکاری کیفیت کار انجام شده بالاتر رفته و احتمال خطا اومده پایین و هزینه کمتری برای مصرف کننده داشته و زمان کمتری تلف شده . مثلا الان دیگه فردی به اسم میراب نداریم بلکه جلوی در هر خونه یه کنتر آب هست و آب رو هم با لوله کشی بدسدتون میرسون . یا دیگه کسی نامه نمیندازه تو صندوق پست بلکه همه ایمیل میزنن که هم احتمال خطا توش پایینه هم هزینه کمتری داره و زودتر میرسه هم وقتمون گرفته نمیشه . بنظر شما ما باید هنوز نامه بندازیم تو صندوق پست تا پستچی های فیزیکی نون داشته باشن بخورن ؟

ببین دوتا اصطلاح هست یکی Salesman یکی هم Marketer
اولی یعنی فروشنده میاد از تولید کننده کالا میگیره و بسته به اینکه مغازش کجای تهران و چقدر اجاره مغازه میده و چقدر مشتری داره و چقدر دندون گرده یه قیمت اضافه ای میکشه روی قیمت کالایی که از تولید کننده گرفته و میفروشه به مصرف کننده که مصرف کننده باید اون هزینه اضافه رو بده.
دومی یعنی بازاریاب میاد کالارو از تولید کننده میگیره و میبره میرسونه به دست یک عده دیگه (کاری نداریم به دست مصرف کننده میرسونه یا فروشنده) و در ازای هر کالا یه پورسانتی از تولید کننده(نه مصرف کننده) میگیره مثل بادران .

دوره ای که داری توش زندگی میکنی دوره بازاریابهاست . تولید کننده براش آینده فروشنده مهم نیست میخواد فرش یا ماشین لباسشویشو بفروش . منه مصرف کننده هم آینده فروشنده برام مهم نیست . گینه بیصاحاب که هیچ حتی اگر ایران بهترین اقتصاد دنیا هم بشه و همه مردم روشنفکر و عاقل بشن و مثل من آقازاده بشن باز آینده فروشنده برای کسی مهم نیست و کسی پول مفت بهشون نمیده . چرا ما باید هنوز به پستچی پول بدیم وقتی میتونیم به آسیاتک پول کمتری بدیم و خدمات بهتر بگیریم ! چرا باید به میراب پول بدم تا آب آلوده و کثیف برام بیاره اونم با تاخیر زیاد و حجم کم وقتی میتونم یک دهم اون هزینه رو به سازمان آب بدم و کیفیت بهتری دریافت کنم !

نمیدونم چقدر در جریان هستی ولی با توجه به گستردگی اینترنت تو کره زمین و دسترسی هر جنبنده ای به گوشی هوشمند دنیا داره مجازی میشه و داریم از فیزیک و واقعیت دور میشیم و خیلی از نیازهای اولیه و ثانویه ما داره از طریق دنیای مجازی تامین میشه مثل نیاز به خنده نیاز به خبر نیاز جنسی نیاز به کالا نیاز به فیلم سینمایی نیاز به موسیقی . دیگه کسی برای این مواردی که گفتم از خونه خارج نمیشه بره یک جای فیزیکی مثل دکه روزنامه فروشی تا به یک فرد فیزیکی پول بده روزنامه بخره که بتونه خبر بخونه یا بره سینما فیلم ببینه یا بره پای تلویزیون سریال ببینه .

بنظر من مغلطه رو شما داری انجام میدی که میگی یکی از این هایپر مارکتهای بزرگ ماسکهارو احتکار کرده بوده پس ازشون خرید نکنین این دولت قبلش برای مردم نمیتپه از دولت هم خرید نکنید . احتکارو که هرکسی میتونه انجام بده حتی اون فروشنده خرد . بنظر من سیستم داره درست میشه با وجود هایپر مارکتهای بزرگ مجازی و فیزیکی . باز تلاشتو بکن ببین میتونی کاری کنی مردم برن از مغازه دار یه جنسیو بخرن 550 هزار تومن وقتی همونو هایپرمارکت رفاه یا دیجی کالا میده 400 هزار تومن . کسی که باید پول تو جیبش بره تولید کننده و بازاریاب هستش نه فروشنده هایی که به لطف تکنولوژی دیگه نیازی بهشون نداریم . فروشنده باید یا تغییر شغل بده تولید کننده بشه مثل همون استخر پرورش میگو که گفتم یا اینکه بازاریاب بشه .

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753
آخه دوستش دارم
حرفای بی پایه اساس زیاد میزنه میام میکوبمش میرم حال میده ولی طولانی که میشه حرفای بیربطش با یه آهنگ جلال همتی سرو تهشو هم میارم .
اومده بود به طرف میگفت بره پاور 530 گرین ببنده رو گرافیک 3080 با سی پی یو رایزن فلان بهش گفتم حالت خوبه بعد اومده میگه من گفتم فقط یه پاور ببنده با مبدل مولکس بهش میگم اصلا این رو شاخه 12 ولت شماره دوش آمپر اون کارتو نمیتونه تامین کنه میگه پاورو نباید دیگه به هیچ قطعه ای وصل کرد . طرف با پاور 750 وات بزور تونسته گرافیک 3070 تو این تاپیک بالا بیاره بعد این میگه 530 گرین لایسنس وایت ببندیم رو 3080 .
یا اینکه اومده بود گفته بود کد نویسهای دیوار هسته سایت دیوارو جوری کد نویسی کردن که نشه داخل همه استانها جستجو کرد . بعد هم من هم چند نفر دیگه اومدن بهش میگن آقا رو این گزینه بزن تا تو کل ایران جستجو کنی اومده میگه هش ریت موتور هوندا در امتداد ستاره هالی و در مدار 32 درجه سیاره پلوتون دو سال نوری دیگه با هم برخورد میکنن . یعنی جدای از اینکه اون حرف اولش بیربطه این دومیه که در جواب بهت تحویل میده دیگه سوپر بیربطه .

من اگر باهام لجبازی میکرد و میگفت دوست دارم نظرات نادرست بدم نادیده میگرفتمش ولی چون میبینم واقعا جدی داره این حرفارو میزنه باهاش بازی میکنم .
فقطم عاشق اون لحظه هاییش میشم که میاد آمریکارو تحلیل میکنه و تاثیر آمازون رو در دو دهه اخیر و ارتباطش با شاخص کل بورس نیویورکو زیر سوال میبره .

بعد یوزر پارسا سیستم میگه بیا به این کمک کن بزا پشت دخل باشه نون در بیاره . البته الان که فکر میکنم میبینم حرف درستی میزنه . این استاد ربیعی روزی دو ساعت تو پرشین تولزه انقدر حرف نامربوط میزنه اگه بخواد بیکار بشه صبح تا شب بیاد تو پرشین تولز پدر منو در میاره . اونوقت من باید برم پشت دخل .

من واقعا نمی دونم این چه رفتار زشتی هست که موضوعات خارج از بحث رو بیاری و وقت و انرژی دیگران رو بگیری

خیلی خوبه که توان شاخه 12 ولت و 5 ولت و 3.5 ولت رو شما تازه فهمیدی! وگرنه تو تاپیک های گذشته خودتون عرض می کردید و نمیومدین تو یک تاپیک مربوط به دیجیکالا بی ربط صحبت کنید و چیزی که تازه یاد گرفتید رو به رخ دیگران بکشید

قبلا عرض کرده بودم بنده پسرخاله شما نیستم بنده رو "این" صدا می زنید

حرف بی پایه هم مطرح کردن موضوعات خارج از بحث هست که شما دارید به کار می برید

بزرگوار سیستم ها شکلشون این جوری سطحی نیست که شما میگی کدنویسی شده!
سیستم کار کدنویسی نیست. این برداشت شما از کار یک سیستم هست
کدنویس هیچ کارست. این رو لطفا بفهمید
سیستم رو کدنویس جلو نمی بره
سیستم به اون بزرگی رو مگر بچه نوشته که کدنویس سرش رو انداخته باشه پایین و سیستم رو کامل کرده باشه و گذاشته باشه کنار!
روال کار این طوری نیست که برنامه نویس کاری انجام بده! (یک جایی دیگه می فرمودند که دیوار برنامه نویس های بزرگی داره!) برنامه نویس چه کارست!!؟؟
روال کار این طوری نیست عزیز جان، اطلاعات کافی ندارید صحبت نکنید.
این قدر سواد شما از سمت کلاینت پایین هست که اصلا نیازی نمی بینم با شما سر موضوع جستجوی همه ایران در دیوار بحث کنم
کسی که هنوز نمی دونه وجود مرورگر و استاندارد وب چیه و وب اپلیکیشن چی هست و فرقش با یک اپلیکیشن اندرویدی در چی هست اصلا نیاز نمی بینم صحبت اضافه ای کنم

این پست ایشان

این هم دانلود نرم افزاری که برای اجرای اپلیکیشن اندرویدی دیوار در کامپیوترشون انجام دادند

به خدا قسم من جای شما بودم دیگه صحبت نمی کردم
هر کس یک ذره وب رو درک کنه صحبت شما رو بخونه از خنده روده بر میشه

صد بار مدام این موضوع رو بیان کردن من گفتم سواد وب ندارید، دوباره و سه باره تکرار کردند!

موضوع پاور + دیوار + ... ربطش به موضوع تاپیک چیه؟؟؟
حرف چه کسی بی ربط هست رو هم واگذار می کنم به جمله بالا و و نقل قول پایین و خرد بقیه
سلام
گرون ترین جنسی که از دیجی کالا خریدید چی بوده ؟؟
نمی شد از بازار همونو بخرید ؟؟

این که از بقال سر کوچه نمیرید خرید کنید که نکنه 2 تومن سود کنه برمیگرده به روحیات اخلاقی شما

taha mobile

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام دوستان
ببخشید با احترام به همه عزیزان چند تا مطلب به ذهنم رسید که بدون جانبداری و یا دشمنی با هیچ شخص حقیقی و حقوقی خدمتتون عرض میکنم .
بطور معمول خرید از هایپرمارکت های بزرگ اینترنتی یعنی خدمت به مالکین اونها برای ساختن کاخ های بزرگ و تحقق بخشیدن به رویایهای ماورایی مالکین اونها
اما خرید از مارکت های محله ای و کوچکتر یعنی کمک به امرار معاش یک خانواده یا کمک به تحصیل یک دانش آموز و یا کمک به یک جوان برای ازدواج و ...
ضمن اینکه شما در نظر بگیرید در اطراف خودتون توی خانواده یا دوستان و آشنایانتون چند نفر میشناسید که کاسب ( درواقع فروشنده فیزیکی ) هستند و از این راه نون درمیارن.
اگه قرار باشه تامین همه کالاها و خدمات به این هایپرمارکت های بزرگ سپرده بشه اون وقت باید شاهد ورشکستگی و نابودی کامل صنوف و کاسبی ها باشیم ( همونطوری که میبینیم بسیاری از مغازه دار ها و خرده فروش ها دارن جمع میکنن).
بخشی از این مسایل مربوط به شرایط عمومی و بخش اعظمی هم بخاط قوت گرفتن بیش از حد همین هایپر مارکت هاست
بسیاری از هایپر مارکت های اینترنتی بزرگ ابزارهای بسیار قدرتمند و همچنین نفوذ بسیار بالایی دارند ( طوریکه برای معافیت از مالیات خودشون رو شرکت دانش بنیان معرفی می کنند ؛ درحالیکه یکی از سود ده ترین شرکت های حال حاضر هستند )
پس بهتره کمی کلی تر نگاه کنیم و ببینیم در ازای به دست آوردن چه چیزهایی --- در مقابل چه چیزهایی رو از دست میدیم )
و اما مثالی رو دوستمون در پست قبلی آوردن : به نظر بنده اون جوی دو سر در مزارع دیجی کالا کشت نشده که ارزون بودنش به دلیل حذف واسطه ها باشه بلکه معنیش اینه که یا از یک کشاورز نگون بخت به دلیل اینکه نتونسته توی بازار بفروشه به قیمت مفت خریداری شده ( که دلیل عدم فروشش رو در بالا قید کردم) ---- یا اینکه کالاقیمت واقعیش در بازار همین هست و شما دوست گرامی فرصت کافی برای جستجو در بازار نگذاشتین وگرنه با قیمتی چه بسا پایین تر پیدا می کردین ---- یا اینکه وارداتی هست و با رانت به دست دیجی رسیده که میتونه با کاسب فیزیکی رقابت کنه و درواقع اون رو فلج کنه
بهرحال : هیچ ارزونی بی علت نیست و هیچ گرونی بی حکمت
البته نمیخوام منکر این بشم که مارکت های اینترنتی مزایایی هم دارند و در مواقعی جستجوی کالا و دسترسی رو آسون میکنن و در مواقع ضرورت در صرفه جویی زمان خیلی به داد میرسند
نکته مهم اینه که من و شما ( بعنوان مردم بیدار جامعه تعادل و توازن رو بین این دو برقرار کنیم تا هم فروش مجازی و هم فروش فیزیکی بتونن به حیات خودشون ادامه بدن )
...
و البته از شما دوست عزیز بابت کنایه تون به تمامی افرادی که در صنوف مختلف شرافتمندانه کسب روزی میکنن تشکر میکنم .... ممنونم که تجربه تلخ خریدتون از یک کاسب نما رو به همه کاسب ها تعمیم دادین و همه رو به نوعی چوبکاری کردین ...ولی به نظر بنده حقیر ( که کوچکترین عضو از خانواده کاسبان و بازاریان هستم ) : خوب و بد در همه جا هست و نباید همه رو با یک چوب زد

دقیقا با شما موافقم

من تا حالا از دیجی کالا خرید نکردم و با همین منطق دوستمون من حتی از فروشگاههای زنجیره ای در سطح شهر هم خرید نمیکنم

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا