برگزیده های پرشین تولز

گفتگو "ایجاد بانک تخصصی در خصوص محصولات شهرستان و تجارت کالای خاص منطقه"

ali/24

Registered User
لایک‌ها
1,242
خب اینو خوندم . برا همین میگم الان به چی نیاز دارین ؟ یعنی برای تهیه بانک اطلاعاتی به نفر احتیاج دارین . برای نوشتن بانک اطلاعاتی به پول یا فردی احتیاج دارین که انجام بده . برای اپ همینطور . احیانا سایت و ...
به دلیل فراوانی نیاز به نیروی کمکی دارم
و کمک برای هزینه های ویرایش سایت

Last edited:

patteerr

Registered User
لایک‌ها
3,140
کل محصولات اذربایجان غربی رو میتونم پیدا کنم و به قیمت مناسبی بخرم ... و باید دید اینجا چه چیزهایی نیازه که از عزیزان بخرم . خلاصه از این سمت خواستید بنده هستم .

stranglove2

Registered User
لایک‌ها
15
به دلیل فراوانی نیاز به نیروی کمکی دارم
و کمک برای هزینه های ویرایش سایت
خب حالا رسیدیم سر خط
علی آقا چند مورد به ذهنم میرسه که قبلش این رو بگم که من در حد توانم مشارکت میکنم. مثلا هزینه طراحی اپلیکیشن اندروید و اجاره ماهانه سرور و پشتیبانی با من (میگم چرا نیاز هست). در بحث تامین محصول هم استان گلستان شامل محصولات برنج، پنبه، گندم، سویا و دانه های روغنی، کاکتوس و ساکولنت، فرش های دستباف و ترکمن، حیوانات اهلی خاص منطقه و ... هست مدیریت میکنم. در بحث بانک اطلاعاتی با توجه به تجربه میتونم یک بانک خوب بنویسم و با سیستمی شدن بخش اصلی مشکل رفع میشه.
البته این کار بصورت خام هست و خیلی باید روی روش اجرای اون با توجه به وجود افراد مختلف کار بشه و مسلما بعد از نهایی شدن اعضا باید بطور مستقیم دریک محل حضور پیدا کنن و برای همدیگر از طریق راه های مختلف قانونی اعتماد سازی کنن.
اما نکات :
1- بهتره برای انجام هر کاری همه چیز شفاف نوشته بشه که در این حالت بعنوان پیشنهاد با کسانی که توانایی دارن در این راه قدم بردارن یک شرکت تعاونی ثبت میکنیم با سهامی خاص که هر کس آورده داشته باشه و وظایفی روی دوشش باشه که هم کارها شفاف میشه و هم اعتماد سازی صورت میگیره
یک سری نگرانی هایی هم هست که به اونها میپردازم
2- عزیزی به طور کاملا درست به نگرانی بابت هزینه های ارسال بارها اشاره کردن. من با یک مثال توضیح میدم.
من در گرگان تولیدی کارهای چوبی بصورت عمده داشتمو حدود 10000 استند گل به سراسر کشور ارسال کردم.
ابتدای کار با وانت بارها رو میفرستادم بعد به تیپاکس و اتوبوس اینا رسید دست آخر هم تا الان فقط با باربری کار میکنم. دوست ما صحبت از ارسال برنج کرد. شما 1 تن برنج رو اگر با وانت از رشت بفرستی تهران حدود 250 کرایه میخوره. ولی اگه همینو پالت بزنی و با باربری بفرستی با 1 روز تاخیر شاید 50 تومن هم در نیاد.
3- مورد بعدی به نظرم بعد از ثبت باید یک راه ارتباطی بین همه ما باشه که با داشتن گوشی های هوشمند بهترین راه یک نرم افزار اندروید هست. همه ما از طریق اون در ارتباط خواهیم بود.
همه افراد لیست کالاهای موجود در شهر ها رو به همراه قیمت بصورت بروز وارد میکنن و بقیه اعضا میرن قیمت هارو با شهر خودشون مقایسه میکنن و در صورت نیاز سفارش میدن.
4- بحث خرید هم میتونه بصورت نقدی یا شرایطی یا مشارکتی باشه که بعدا مفصل توضیح میدم.
5- به نظرم باید در این راه با الگو گیری از همین فروم امتیاز بندی یا رده بندی انجام بگیره که افراد خوش حساب مشخص باشن. مثل بخش بازارچه کارنامه فروش داشته باشند.
6- اون مثال برنج که دوستمون زدن کاملا درسته ولی شما برای اول کار این سختی رو داری بعدش مشتریها بهت مراجعه میکنن بدون بازاریابی .در ضمن همه آدمها که مثل هم نیستن. من الان جنس میخرم 30 تومن 40 تومن ولی حتی چک هم نمیدم ... فقط اعتماد.
شاید باورتون نشه ولی برای کار تولیدی من طرف از عراق زنگ زد .... گفت جنستو دیدم و قیمتتو دیدم شاخ درآوردم و وقتی فهمید قیمت من نصف قیمتی هست که خریده بال درآورد و حدود 500 تا استند سفارش داد تا توی عراق بفروشه. یا یه تولیدی از تهران زنگ زد گفت با این قیمت شما من دیگه تولید نکنم و تعداد زیادی برای ایشون فرستادم. این مورد زمانی اتفاق میفته که قیمت شما کف بازار باشه و با حداقل سود بفروشی. من جنسامو با 3 هزارتومن سود میفروختم ولی چیزی حدود 25 تومن سود کردم.فقط هم 3 ماه کار کردیم. قبل عید پارسال . اگر من سود بیشتری میگفتم مطمئنا نمیتونستم اینقدر بفروشم پس سود کم توی این کار حرف اول رو میزنه. مثلا من کاکتوس و ساکولنت با قیمت نصف گلخونه های شمال میتونم به هر کسی که میخواد بفروشم. تا 100000 عدد از هر نوع تولید داریم.
7- به نظرم افرادی که تقاضا می دهند هم از چند فیلتر باید بگذرن. لازمه این کار تایید حرف اقا وحید هست که ایجاد یک هسته اولیه که همون سهامداران اصلی شرکت تعاونی میشه
8- مورد بعدی به نظرم فاز دوم کار هست که همانا بسته بندی و صادرات کالاهای فله هست . با چند نفر یه خط بسته بندی میوه بدون نام و نشان راه انداختیم و گوجه ای که اینحا کیلویی 1500 فروش نمیره از باغدار میخریم و با بسته بندی به روسیه یا تهران میفرستیم . اونجا با در نظر نگرفتن هزینه بسته بندی کیلویی 2 هزارتومن سود داره.
پارسال یه پارت اکساب فرستایم روسیه ( البته با داستانها و ترفندهای خاص چون روسیه واردات خیلی حساسه ). اینجا قیمت آب برامون در اومد دونه ای 850 تومن ولی اونجا 3100 فروختیم .با کشتی از انزلی فرستادیم به انبار یک ایرانی در کار چوب در یک کشور ثالث و از اونجا با یک شرکت لیبل تولید همونجارو زدیم و بعد از اونجا صادرات شد به روسیه. البته سود خوبی داشت اگر فروشمون بالا بود چون نقدینگی ما کم بود و اکساب فقط نقدی کار میکرد.
و صحبتهای بسیار دیگه
برای شروع کار به نظرم افرادی که پایه هسته اصلی کار هستن دور هم توی یک جا جمع بشن و جمع بندی کنن .

حقیر هم مهدی غ هستم از گرگان و چند شغل دارم
شغل اصلی ساختمون سازی
شغل دوم گلخانه
شغل سوم مصنوعات چوبی __ بصورت نیمه تعطیل شده ولی کارگاه و تجهیزات و مواد اولیه موجود داریم
شغل چهارم زنبور داری
انشاالله با لطف خدا شغل پنجم هم بزودی راه میفته

Last edited:

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,447
خب حالا رسیدیم سر خط
علی آقا چند مورد به ذهنم میرسه که قبلش این رو بگم که من در حد توانم مشارکت میکنم. مثلا هزینه طراحی اپلیکیشن اندروید و اجاره ماهانه سرور و پشتیبانی با من (میگم چرا نیاز هست). در بحث تامین محصول هم استان گلستان شامل محصولات برنج، پنبه، گندم، سویا و دانه های روغنی، کاکتوس و ساکولنت، فرش های دستباف و ترکمن، حیوانات اهلی خاص منطقه و ... هست مدیریت میکنم. در بحث بانک اطلاعاتی با توجه به تجربه میتونم یک بانک خوب بنویسم و با سیستمی شدن بخش اصلی مشکل رفع میشه.
البته این کار بصورت خام هست و خیلی باید روی روش اجرای اون با توجه به وجود افراد مختلف کار بشه و مسلما بعد از نهایی شدن اعضا باید بطور مستقیم دریک محل حضور پیدا کنن و برای همدیگر از طریق راه های مختلف قانونی اعتماد سازی کنن.
شغل اصلی ساختمون سازی
شغل دوم گلخانه
شغل سوم مصنوعات چوبی __ بصورت نیمه تعطیل شده ولی کارگاه و تجهیزات و مواد اولیه موجود داریم
شغل چهارم زنبور داری
انشاالله با لطف خدا شغل پنجم هم بزودی راه میفته
- بهتره برای انجام هر کاری همه چیز شفاف نوشته بشه که در این حالت بعنوان پیشنهاد با کسانی که توانایی دارن در این راه قدم بردارن یک شرکت تعاونی ثبت میکنیم با سهامی خاص که هر کس آورده داشته باشه و وظایفی روی دوشش باشه که هم کارها شفاف میشه و هم اعتماد سازی صورت میگیره
موافقم. یه شرکت درست باشه که هسته باشه و تو اون هر فرد وظیفه ای داشته باشه. ، یه نفر برای امور مالی ، یه شخص برای دعواهای حقوقی احتمالی و...

بحث خرید هم میتونه بصورت نقدی یا شرایطی یا مشارکتی باشه که بعدا مفصل توضیح میدم.
می تونه مثل سایتهای پرداخت واسط باشه. برای هر فرد کیف پولی ایجاد بشه، بشه اون رو شارژ کرد. با کیف پول خرید بشه
- مورد بعدی به نظرم بعد از ثبت باید یک راه ارتباطی بین همه ما باشه که با داشتن گوشی های هوشمند بهترین راه یک نرم افزار اندروید هست. همه ما از طریق اون در ارتباط خواهیم بود.
وسیله ارتباطی بین اعضای گروه سازنده یه اپلیکیشن پیام رسان برای بیزنس باشه (مثل flock) که خطر فیلتر شدن و قطع شدنش کمتر باشه تا اکثر بتونن ازش استفاده کنن.
برای ارتباط با یوزرها هم اپلیکیشن هایی که بیشتر بین مردم استفاده داره مثل تلگرام اینستاگرام
عزیزی به طور کاملا درست به نگرانی بابت هزینه های ارسال بارها اشاره کردن. من با یک مثال توضیح میدم.
من در گرگان تولیدی کارهای چوبی بصورت عمده داشتمو حدود 10000 استند گل به سراسر کشور ارسال کردم.
ابتدای کار با وانت بارها رو میفرستادم بعد به تیپاکس و اتوبوس اینا رسید دست آخر هم تا الان فقط با باربری کار میکنم. دوست ما صحبت از ارسال برنج کرد. شما 1 تن برنج رو اگر با وانت از رشت بفرستی تهران حدود 250 کرایه میخوره. ولی اگه همینو پالت بزنی و با باربری بفرستی با 1 روز تاخیر شاید 50 تومن هم در نیاد.
قطار چطوره برای شهرهایی که دسترسی به قطار دارن؟ یکی از بچه های همین فروم برای فروش برنج شیوه حمل با قرار هم داشت.

به نظرم باید در این راه با الگو گیری از همین فروم امتیاز بندی یا رده بندی انجام بگیره که افراد خوش حساب مشخص باشن. مثل بخش بازارچه کارنامه فروش داشته باشند.
پ
باید کمترین اشتباه رو داشته باشه مثل اینجا نباشه همینطوری شخصی بیاد برای کس دیگه ای امتیاز مثبت بزاره. یا شخصی با فروشهای مبلغ کم امتیاز بالایی به دست نیاورده باشه

ali/24

Registered User
لایک‌ها
1,242
البته بیشتر دوست داشتم اینجا علنی صحبت کنیم

تا دوستان بیشتری مطلع بشن

وگرنه من میتونستم به صورت خصوصی با کاربر stranglove2 صحبت کنم

Sir Vahid

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
4,575
موافقم. یه شرکت درست باشه که هسته باشه و تو اون هر فرد وظیفه ای داشته باشه. ، یه نفر برای امور مالی ، یه شخص برای دعواهای حقوقی احتمالی و...

می تونه مثل سایتهای پرداخت واسط باشه. برای هر فرد کیف پولی ایجاد بشه، بشه اون رو شارژ کرد. با کیف پول خرید بشه

وسیله ارتباطی بین اعضای گروه سازنده یه اپلیکیشن پیام رسان برای بیزنس باشه (مثل flock) که خطر فیلتر شدن و قطع شدنش کمتر باشه تا اکثر بتونن ازش استفاده کنن.
برای ارتباط با یوزرها هم اپلیکیشن هایی که بیشتر بین مردم استفاده داره مثل تلگرام اینستاگرام

قطار چطوره برای شهرهایی که دسترسی به قطار دارن؟ یکی از بچه های همین فروم برای فروش برنج شیوه حمل با قرار هم داشت.

پ
باید کمترین اشتباه رو داشته باشه مثل اینجا نباشه همینطوری شخصی بیاد برای کس دیگه ای امتیاز مثبت بزاره. یا شخصی با فروشهای مبلغ کم امتیاز بالایی به دست نیاورده باشه
صحبت ها رو بیارید توی گروه تلگرام ترجیحا

vakafanzel

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
81
من هم بسیار مشتاقم

diordior

مدیر بازارچه صوتی وتصویری*فروشنده معتبر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,432

perespolis16

Registered User
لایک‌ها
39
سلام دوستان کسی از اختلاف قیمت های میوه توی باغ و مغازه اگه میدونه چند هست بی زحمت بگه برام مهمه.

epsi1on

Registered User
لایک‌ها
2,558
سلام
گروه هنوز پابرجا هست؟

vakafanzel

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
81
آی مشهدی زرنگ :D:p