برگزیده های پرشین تولز

گفتگو در مورد سیستم امتیاز دهی به فعالان بازارچه

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
امکان جدیدی به سیستم فروم اضافه شده که به کمک اون میتوانید با توجه به خرید و فروشهای انجام شده، به خریدار یا فروشنده امتیاز دهید.
دکمه ای به صورت
icon_positive.png
زیر نوشته اول هر تاپیک در بازارچه و پیامهای خصوصی آمده است که پس از پایان معامله خریدار و فروشنده می توانند به هم امتیاز دهند.
این امتیازها که حاصل فعالیتهای کاربران بازارچه است، بعد از مدتی ملاک خوبی برای تشخیص فروشنده خوب از بد و یا خریدار خوب از بد خواهد بود.
در پروفایل هر کاربر، در بخش امتیاز بازارچه (feedback score) می توایند وضعیت هر کاربر را بررسی کنید. ضمنا زیر آواتار و مشخصات هر کاربر در بخش بازارچه، امتیاز وی نمایان است.

این امکانات و قابلیت فقط در بخش بازارچه و زیر بخشهای آن به صورت آزمایشی فعال شده است که اگر نتیجه خوبی از آن گرفته شود به بهبود روند فعالیتهای بازارچه کمک بسیاری می کند.

فروشندگان یا خریداران می توانند از مشتریان قبلی خود بخواهند که با توجه به خرید/فروشهای موفق گذشته اقدام به امتیاز دهی کنند تا قسمتی از سابقه گذشته آنها مشخص شود. در هنگام ثبت امتیاز لازم است دلیل این امتیاز و در صورت تمایل شرح مختصری از ماوقع را بنویسید.

این ویژگی به کمک itrader که از امکانات جانبی vbulletin است فعال شده است.

لطفا در این موضوع در خصوص این سیستم و امکانات آن نظرات و پیشنهادات خود را بنویسید. مثل همیشه بحث خارج از موضوع ممنوع است.

ادیت : امتیاز های زیر نام کاربری , هر از چندگاهی توسط ادمین محاسبه خواهند شد و به صورت آنلاین نیست .

مهم : کاربران باید حداقل 70 پست داشته باشند و باید 10 روز از تاریخ عضویتشون گذشته باشه تا بتونن امتیاز بدن. در غیر این صورت دسترسی دادن امتیاز رو ندارند.

Last edited by a moderator:

pilot

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
1,253
اگر به امتیازی که به شما داده شده اعتراض دارید :

کنار هر امتیاز یه دکمه
report_on.gif
هست:

99484382766082297269.png

روش کلیک میکنید و دلیل اعتراضتون رو مینوسید و ارسال میکنید. علت اعتراض رو توی 2 یا 3 خط بنوسید. گزارشهایی که دلیل قید شده براشون عبارت هایی مثل "امتیاز الکی" "دروغ" "بیخودی" باشه، رسیدگی نمیکنم.
از طرف دیگه، نامه 20-30 خطی هم ننویسید چون نمیخونم.

اگه دلیل اعتراض تون قانع کننده باشه، امتیاز داده شده حذف میشه.

یک امتیاز رو 10 باز گزارش نکنید! یک بار که ریپورت بشه به دست من میرسه و من چک میکنم. اگه میبینید پاک نشده، چند تا دلیل ممکنه داشته باشه :

1- توضیحتون کامل نبوده
2- دلیلی که آوردین قانع کننده نبوده.
3- توضیحتون بیش از جد طولانی بوده.

هر گزارش نهایتا 48 ساعت طول میکشه تا بررسی و اقدام بشه. اگه دیدید امتیازی که گزارش کردین بعد از این مدت پاک نشده، میتونین پی ام بدین برای بررسی بیشتر. پی ام های مربوط به "امتیاز بازارچه" رو فقط وقتی بررسی میکنم که اون امتیاز قبلش گزارش شده باشه. یعنی اگه فقط پی ام بدین، کاری انجام نمیشه.

در ضمن، امتیاز های منفی که بدون انحام معامله داده میشه، حذف میشه. پس به دلایلی مثل "سرکار گذاشتن " و " دخالت ... " و ... به کسی امتیاز منفی ندید.

و نکته آخر که فکر میکنم دیگه اکثر شما میدونین اینه که ، روزی 10 تا پست هم تو این تاپیک بزنید، تا وقتی که گزارش امتیاز به دست من نرسه، اون امتیاز بررسی و حذف نمیشه.

سيناترا

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
32
خیلی سیستم جالبیه... یه نفر بود که 380 هزار تومن بهم ضرر زده بود، الان رفتم یه فیدبک منفی براش گذاشتم... در عین حال یه نفر بود که برام پی پال پرداخت میکرد خیلی هم ازش راضی بودم براش پازتیو گذاشتم
کلا کار جالبیه... یکم محیطش فارسی بشه بهتره
مرسی

سيناترا

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
32
منظور از فعالان بازارچه یعنی چه؟
برای من هم فعال بود و خیلی از کاربرای دیگه... یهو غیب شد:(

silvershop7

Registered User
لایک‌ها
3
به نظر منم خیلی سیستم عالی و خوبیه و باعث افزایش اعتماد و اعتبار میشه

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
منظور از فعالان بازارچه یعنی چه؟
برای من هم فعال بود و خیلی از کاربرای دیگه... یهو غیب شد:(
منظور کسی که در بازارچه فعالیت می کند. مثلا همین تاپیک چون در بازارچه نیست چیزی نمایش نمی دهد.

0037

Registered User
لایک‌ها
8
اگر فارسیش میکردید خیلی جذاب تر و کاربر پسند تر می بود.

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,022
خوب یک سوال اینجا پیش میاد..
اومدیم یک فروشنده با باند بازی این رتبه را بالا بره و کاربرا بهش رای بدن
اون وقت اعتبار کاربر بالاست ولی اعتمادی بهش نیست و خدای نا کرده میان حرکاتی می کنند که ناخوشایند هست

==Oscar==

Registered User
لایک‌ها
6
فکر کنم چیز خوبی باشه به شرط اینکه کسی با چندتا یوزر نیاد و الکی امتیاز به خودش بده.

>-->O

همکار بازنشسته
لایک‌ها
468
خوب یک سوال اینجا پیش میاد..
اومدیم یک فروشنده با باند بازی این رتبه را بالا بره و کاربرا بهش رای بدن
اون وقت اعتبار کاربر بالاست ولی اعتمادی بهش نیست و خدای نا کرده میان حرکاتی می کنند که ناخوشایند هست

دقیقاً من همین رو میخواستم بگم
به خاطر همین سوال کردم امتیازات بدون تایید یک مرجع معتبر نمایش داده میشه؟

پ.ن: حمید چرا دو تا آیکون داری :دی

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,022
من مرجعی درستی در اینجا پیدا نمی کنم.
چرا که مسائل زیادی دست در دست هم دارن.

سربسته گفتم.

Viruser

Registered User
لایک‌ها
25
به نظرم بهتره فقط کسایی که 100 یا 200 پست بیشتر دارن بتونن FeedBack بدن که تقلب نشه

Yousef

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,952
در اینکه هر کاری و هر اقدامی راه دررو هم داره شکی نیست، اما نمیشه گفت که مفید نیست
نیمه پر لیوان رو که نگاه کنیم باید بگیم کار خوب و مفیدی هست ولی با این کارها و از قبیل نوشتن نام افراد در لیست بدها و ... نمیشه جلوی کلاهبرداری در بازارچه رو گرفت
فکر کنید این سیستم دو سه سال پیش هم فعال بود
یکی از بهترین فروشندگان پی تی یعنی کریم، چقدر امتیاز کسب میکرد اینجا؟ شک نکنید بیشترین امتیاز مثبت رو دریافت میکرد اما دیدید که یکی دو میلیون کلاهبرداری کرد و رفت
با این حال خیلی بهتر از هیچی هست

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,022
حرف یوسف بدون شک درست هست
ولی در جریان هستید سیستم هایی دیگه ای هم هست برای این کار.
چون تجربه نشون داده راحت تلقب می کنند.
وقتی کاربر وب فارسی از یک تشکر دز پست خودش نمیگذره و به همه دوستانش PM میده تاپیک منو ببنید و دکمه تشکر را بزنید برید تا آخر

این را هم در نظر بگیرید. سیستم درست.یعنی پی تی یه حرکتی کرد برای این کار که خیال همه راحت بشه..حالا یکی تو همین سیستم مشکل ساز بشه نوک پیکان همه به سوی پرشین تولز میزه.که اقا مگه شما نگفتید این اطمینان بخش هست و...حالا بیا درستش کن..
در اینکه هر کاری و هر اقدامی راه دررو هم داره شکی نیست، اما نمیشه گفت که مفید نیست
نیمه پر لیوان رو که نگاه کنیم باید بگیم کار خوب و مفیدی هست ولی با این کارها و از قبیل نوشتن نام افراد در لیست بدها و ... نمیشه جلوی کلاهبرداری در بازارچه رو گرفت
فکر کنید این سیستم دو سه سال پیش هم فعال بود
یکی از بهترین فروشندگان پی تی یعنی کریم، چقدر امتیاز کسب میکرد اینجا؟ شک نکنید بیشترین امتیاز مثبت رو دریافت میکرد اما دیدید که یکی دو میلیون کلاهبرداری کرد و رفت
با این حال خیلی بهتر از هیچی هست

smsms

Registered User
لایک‌ها
3
انگار روزی بیشتر از 3 تا فیدبک نمیشه گذاشت
یه بخش رسیدگی به شکایتهای فییدبک هم باشه بد نیست

IvY

Registered User
لایک‌ها
110
مسلما یه سری مشکلات رو به وجود میاره ، نمیشه به این مثبت و منفی ها اعتماد کرد ، به نظرم اونی که می خواد خرید کنه می تونا با خوندن چندتا پست تو تاپیک فروشنده بفهمه ایشون قابل اعتماد هستند یا خیر ...

بالا