برگزیده های پرشین تولز

گوشی آ 11 واسه عکاسی خوبه؟

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006

data4u

Registered User
لایک‌ها
658
سلام
برای عکاسی مدل هایی را بگیرین که حداقل سنسور "1/2.0 داشته باشن با دیافراگم ( اپرچر ) باز 1.8
در حال حاضر فکر میکنم ارزانترین مورد با داشتن این خصوصیات و قابلیت نصب جیکم ، شیائومی نوت 8 هست
از هر نظر برتری داره به A11 و در کل خرید گوشی با رم کمتر از 3 به نظرم اشتباه هست

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
سلام
برای عکاسی مدل هایی را بگیرین که حداقل سنسور "1/2.0 داشته باشن با دیافراگم ( اپرچر ) باز 1.8
در حال حاضر فکر میکنم ارزانترین مورد با داشتن این خصوصیات و قابلیت نصب جیکم ، شیائومی نوت 8 هست
از هر نظر برتری داره به A11 و در کل خرید گوشی با رم کمتر از 3 به نظرم اشتباه هست
ممنون ولی بودجه کمه

data4u

Registered User
لایک‌ها
658
ممنون ولی بودجه کمه
مدلی که بالا لینک گذاشتم ، دیجی کالا 4/050/000 قیمت زده که به نظرم 350 اضافه کنید از هر نظر ارزشش را داره
با بودجه ای که دارید ببینید چی میدن با سخت افزار بهتر ( زیاد به برندش فکر نکنید )
گوشی های شیائومی و هوآوی تا جایی که دیدم همه از سنسورهای سونی و سامسونگ استفاده کردن
چیزی که خودم دیدم مدل هایی که سنسور ساخت سونی دارن ، عکس ها وضوح خوبی دارن و نیاز خاصی به برنامه ی جیکم اختصاصی ندارن
مدل هایی که سنسور سامسونگ دارن با استفاده از جیکم های اختصاصی خروجی تصویر بسیار بهتر از برنامه ی دوربین خودِ گوشی هست
به طور مثال : شیائومی نوت 7 جز مدل هایی هست که سنسور ساخت سامسونگ و حتما نیاز به جیکم اختصاصی داره ولی شیائومی نوت 7 پرو سنسورش ساخت سونی و با برنامه ی دوربین خود گوشی هم عکس های خوبی میگیره و نیازی به جیکم اختصاصی نداره
مدلی که بالا لینک دادم سنسور مدل Sony IMX582 داره ، که خواستید مطمئن بشید دنبال نمونه عکس هاش بگردید
در هر صورت برای عکاسی چیزی بگیرید که اندازه ی سنسور دوربینش کوچکتر از 1/2.0 اینچ نباشه

mrwebmaster

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
66
مدلی که بالا لینک گذاشتم ، دیجی کالا 4/050/000 قیمت زده که به نظرم 350 اضافه کنید از هر نظر ارزشش را داره
با بودجه ای که دارید ببینید چی میدن با سخت افزار بهتر ( زیاد به برندش فکر نکنید )
گوشی های شیائومی و هوآوی تا جایی که دیدم همه از سنسورهای سونی و سامسونگ استفاده کردن
چیزی که خودم دیدم مدل هایی که سنسور ساخت سونی دارن ، عکس ها وضوح خوبی دارن و نیاز خاصی به برنامه ی جیکم اختصاصی ندارن
مدل هایی که سنسور سامسونگ دارن با استفاده از جیکم های اختصاصی خروجی تصویر بسیار بهتر از برنامه ی دوربین خودِ گوشی هست
به طور مثال : شیائومی نوت 7 جز مدل هایی هست که سنسور ساخت سامسونگ و حتما نیاز به جیکم اختصاصی داره ولی شیائومی نوت 7 پرو سنسورش ساخت سونی و با برنامه ی دوربین خود گوشی هم عکس های خوبی میگیره و نیازی به جیکم اختصاصی نداره
مدلی که بالا لینک دادم سنسور مدل Sony IMX582 داره ، که خواستید مطمئن بشید دنبال نمونه عکس هاش بگردید
در هر صورت برای عکاسی چیزی بگیرید که اندازه ی سنسور دوربینش کوچکتر از 1/2.0 اینچ نباشه

دوست عزیز منظورتون از جیکم چیه میشه توضیح بدید ؟

data4u

Registered User
لایک‌ها
658
دوست عزیز منظورتون از جیکم چیه میشه توضیح بدید ؟

Gcam ( گوگل کمرا ) در اصل برای گوشی های پیکسل هست که دولوپرها میان Gcam را برای گوشی های دیگه پورت میکنن
بیشتر برای گوشی های شیائومی مثل نوت 7 و 8 و ردمی 8 و .... ( اکثرا مدل هایی که چیپست اسنپدراگون دارند )
در مدل هایی که سنسور دوربین ساخت سامسونگ هست خروجی بسیار بهتری نسبت به دوربین استوک دارن ، مثل شیائومی نوت 7

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,410

دوربین A11 یه دوربین کاملا معمولی هست/توی روز و نور خوب عکسها نسبتا خوب هستن و قابل قبول در حد برای تماشا در خود گوشی یا حداکثر ارسال به شبکه های اجتماعی .ولی با کم شدن نور یا در محیط های شب کاملا پر نویز هست و شاید فقط در حد کار راه بنداز همین.

دوربین فاقد OIS هست که البته چیز عجیبی نیست الان گوشی های 8 میلیونی هم OIS ندارن و کلا زیر 10 میلیون به سختی میشه OIS پیدا کرد برای دوربین گوشی.

در محدوده قیمت خودش نقاط قوتش باتری خوب صفحه بزرگ و طراحی نسبتا جدید اش هست. سخت افزار کاملا معمولی هست و کاملا کار راه انداز در حد استفاده نت گردی و شبکه اجتماعی و تلگرام و این جور چیزا و شاید در حد خیلی کم بازی های معمولی صدای اسپیکر بلند و واضح هست ولی عمق بیس نداره.

ولی در صورتی که دنبال سرعت بالا یا دوربین خوب یا بازی های گرافیکی باشید اصلا به کار شما نمیخوره/

data4u

Registered User
لایک‌ها
658
بیشتر توضیح میدین؟
اگر قصد خرید مدل های شیائومی را داشتید این مورد میتونست برای شما مهم باشه
شما میتونید سامسونگ A12 را بگیرید با قیمت حدودا 4.030 / 64 گیگ ، رم 4 / باتری 5000 / یو اس بی تایپ C
اندازه سنسور 1/2.0 اینچ ( سایت gsmarena اندازه سنسورش را نزده ولی سرچ زدم پیدا کردم )
یا میتونید سامسونگ A21S را بگیرید با قیمت 4.400 / 64 گیگ ، رم 4 / باتری 5000 / یو اس بی تایپ C
اندازه سنسور 1/2.0 اینچ که عکاسی بهتری نسبت به A12 داره

بین 4 تا 4.600 کلا 4 تا گزینه هست ( در دیجی کالا ) که اندازه سنسور 1/2.0 اینچ دارن با حافظه داخلی 64 و رم 4
دو مدل سامسونگ که بالا اسم بردم ، شیائومی نوت 8 و هوآوی Y7p
هوآوی Y7p سرویس گوگل را به خاطر تحریم نداره و یو اس بی هم تایپ C نیست

کیفیت عکس بستگی داره به اندازه ی سنسور ، مدل و نوع و سازنده ی سنسور ، اندازه ی پیکسل ، دیافراگم ، داشتن یا نداشتن لرزشگیر اپتیکال ، پردازش نرم افزاری و ...
اما هیچکدوم اهمیتش بیشتر از اندازه ی سنسور نیست و به نظرم اول باید ببینید چه مدل هایی سنسور بزرگتری دارن
کیفیت عکس های نوکیا 808 که سال 2012 تولید شده هنوز میتونه با گوشی های امروزی رقابت کنه و در اکثر موارد برتری مطلق داره به خاطر سنسور 1/1.2 ( تقریبا 1 اینچ )

اگر اهل گیم هم نباشید به نظرم مقدار رم خیلی مهم هست . تلگرام یا روبیکا داشته باشید با کانال ها و گروه های زیاد مقدار رم بیشتر به کارتون میاد
به همین خاطر چیزی بگیرید که حداقل سه چهار سال بتونید بدون مشکل استفاده کنید

mrwebmaster

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
66

Gcam ( گوگل کمرا ) در اصل برای گوشی های پیکسل هست که دولوپرها میان Gcam را برای گوشی های دیگه پورت میکنن
بیشتر برای گوشی های شیائومی مثل نوت 7 و 8 و ردمی 8 و .... ( اکثرا مدل هایی که چیپست اسنپدراگون دارند )
در مدل هایی که سنسور دوربین ساخت سامسونگ هست خروجی بسیار بهتری نسبت به دوربین استوک دارن ، مثل شیائومی نوت 7

من یه مدل honor view 20 دارم ، این برنامه رو براش پیدا کردم ولی اجرا نمیشه ! نظرتون درباره این مدل گوشی و دوربینش چیه ؟ نیاز به برنامه جدا داره برای عکاسی؟ پردازنه ش kirin 980

data4u

Registered User
لایک‌ها
658
من یه مدل honor view 20 دارم ، این برنامه رو براش پیدا کردم ولی اجرا نمیشه ! نظرتون درباره این مدل گوشی و دوربینش چیه ؟ نیاز به برنامه جدا داره برای عکاسی؟ پردازنه ش kirin 980
سلام
جیکمی که نصب میکنید باید حتما برای مدل گوشی شما پورت شده باشه یا حداقل برای مدلی پورت شده باشه که مدل سنسورش با گوشی شما یکسان باشه
در غیر این صورت یا اجرا نمیشه و یا از برنامه میپره بیرون ، مدل سنسور گوشی شما Sony IMX 586
البته در حالت دوم ( اگر به صورت اختصاصی برای مدل گوشی شما پورت نشده باشه ) نیاز به آزمون و خطا هست و صد درصد قطعی نیست ( مدل سنسور یکسان )

جیکم هایی که در دو لینک زیر هست را تست کنید ، اگر جواب گرفتید یا باید برنامه را خودتون کانفیگ کنید یا فایل کانفیگش را پیدا کنید
شما فعلا تست کنید ، اگر برنامه بدون خطا اجرا شد در مورد کانفیگ کردنش صحبت می کنیم

بالا