برگزیده های پرشین تولز

یه کمکی به ما بکنید ما رو به داداشمون برسونید !

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
سلام دوستان کمک کنید ما این بار باقالی رو به سلامت به سرمنزل مقصود برسوینم وگرنه داداش کوچیکمون کلمونو میکنه چون رفته با کلی ذوق و شوق کارت شبکه و سیم و اینا خریده که فیفا بزنیم !!

تمام آنچه ما تا به حال کردیم این بود !
دوتا کارت شبکه دست دوم D-link DFE 530TX پیدا کردیم !که خاک میخورد نمیدونیم سام اند یا نه !اینات رو نصب کردیم دیدم خدا رو شکر درست نصب شده !
رفتیم 20 مترم سیم چهارتایی خریدیم 1 به 3 ، 2 به 6 رو وصل کردیم توی سوکت ها
سوکت ها رو زدیم به کارت شبکه ها کامپیوتر ها رو روشن کردیم
این کارا رو هم کردیم !!:
---------------------------
خب وقتی کاربل شبکه رو وصل کردی باید این کارها رو روی کارت شبکه انجام بدی :
1- اول روی کارت شبکه دوبار کلیک می کنی
2- روی گزینه properties کلیک می کنی
3- روی tcp/ip دوبار کلیک می کنی
4-بعد گزینه Obtain an IP adress Automatic رو انتخاب میکنی
توجه این کار روی کامپیوتر سرور انجام شود و همانی که می خواهد اینترنت سرویس دهد ,

اما روی کامپیوتر دیگر مجدادا تا مرحله 3 را انجام داده
4- روی گزینه use this folowing ip adres کلیک کرده
5- قسمت ها را مطابق زیر پر کنید
IP Adress : 192.168.0.2
Subnet Mask : 255.255.255.0
Defult Getway : 192.168.0.1
Preferred DNS : 192.168.0.1

بعد دکمه OK را بزن
.به همین ساده گی به همین خوشمزه گی (از توی یه پست گیر اوردیم ! )

------------------
بعد با کمال تعجب مشاهده کردیم که هردوتاشون send دارن ولی از resive خبری نیست !

shalchian_amin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوست عزیز،
شما لازم بود فقط کارتهای شبکه رو با درایورهاشون نصب کنی. دادن IP در صورتی لازم است که شما بخواهید کامپیوتر ها را در شبکه ای که DHCP ندارند ولی دارای range IP خاص هستند وارد کنید. حالا شما 2 راه دارید:
1- در گزینه TCP/IP گزینه obtain ip automatically رو انتخاب کنید و به سیستم اجازه بدهید یک IP رندوم انتخاب کند. البته لازم به ذکر است که روی آیکون شما در تری علامت احتیاط می گذارد ولی اشکالی ندارد.
2- در گزینه TCP/IP به یکی 192.168.0.1 و به کامپیوتر دوم 192.168.0.2 و mask 255.255.255.0 بدهید.
موفق باشید.
امین شالچیان

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
کردم این کارو ولی فکر میکنم موفق نشدن با هم ارتباط بر قرار کنن چون هیچ کدوم resive نداشتن اگه بخوام با ping امتحان کنم کافی بنویسم ping 192.168.0.1 دیگه؟ این کا رو کردم و time out داد ! بعد چطور میتونم توی network plase بیبینمش ؟؟؟ اینجوری کی سرور میشه اصلا ؟؟؟

aenemamir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مطمئنا شما برای سرویس اینترنت از ICS ویندوز
استفاده می کنید خب این کار باعث می شه که
شما کامپیوتر ها تون توی این رنج قرار بگیرن یعنی 192.168.x.y
و این رنج یه سری محدودیت ها رو ایجاد میکنه
کار اولی که می کنی اینه که این رنج ها رو عوض کنی
و بذاری روی مثلا 100.100.100.x
و پینگ کنی ...

و یه چیز مهم تر این که شما روی دوتا کامپیوتر ها Antivirusi
چیزی نصب هست بگو ...
اطلاعات کمه.

mahdi206

Registered User
لایک‌ها
5
احتمالا فايروال ويندوزتون روشنه. يه چك بكنين اگه ويندوزتون XP SP2 هست فايروالش رو خاموش كنين.

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
فایر وال جفت وندوز ها رو خاموش کردم ، روی هردو Norton Antivirus 2005 هم نصب هست که disabel کردم . کافی نیست ؟
آقا ممکنه 20 متر سیم طولانی باشه و جواب نده ؟؟؟
یا انکه سیمم اشتباهی باشه ؟؟ من یه کابی خریدم که 4 رشته ازش سیم اومده بیرون به جای 8 تا ها !! همینه ؟؟ و فقط مثل نقشه 1 و 2 هرکدوم از سراش رو به 3 و 6 اون یکی سر وصل کردم .

- چراغ های کارت شبکه ها چشمک میزنن ، روی آیکن بغل ساعت یک علامت اخطار اومده ،دیلیلشم اینه که میگه به کامپیوترت یک آدرس network اختصاص ندادی ،

اطلاعات هرچی بخواین میدوم . من آخه نمیدونم چه اطلاعاتی لازمه که هرچهبه فکرم میرسیده گفتم !

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
به نقل از H_R :
فایر وال جفت وندوز ها رو خاموش کردم ، روی هردو Norton Antivirus 2005 هم نصب هست که disabel کردم . کافی نیست ؟
آقا ممکنه 20 متر سیم طولانی باشه و جواب نده ؟؟؟
یا انکه سیمم اشتباهی باشه ؟؟ من یه کابی خریدم که 4 رشته ازش سیم اومده بیرون به جای 8 تا ها !! همینه ؟؟ و فقط مثل نقشه 1 و 2 هرکدوم از سراش رو به 3 و 6 اون یکی سر وصل کردم .

- چراغ های کارت شبکه ها چشمک میزنن ، روی آیکن بغل ساعت یک علامت اخطار اومده ،دیلیلشم اینه که میگه به کامپیوترت یک آدرس network اختصاص ندادی ،

اطلاعات هرچی بخواین میدوم . من آخه نمیدونم چه اطلاعاتی لازمه که هرچهبه فکرم میرسیده گفتم !

عزیز من تو ای پی ها رو بده , فایروال هم خاموش کن بعد پینگ کن اگه جواب نگرفتی بیا بزن تو گوش من :)

mahdi206

Registered User
لایک‌ها
5
يعني چي 4 تا خروجي داشت! كابل شبكه استاندارد CAT5 بايد 8 تا خروجي داشته باشه!
در ضمن تا 100 متر ورو راحت جواب ميده مطمئن باش. احتمالا تو بستن و پرس سوكتها اشتباه كردي.

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
لا اله الی الله ! بابا مگه بیشتر از 4 تا سیمش به هم وصل میشن ؟؟ اینی که من گرفتم فک کنم یه جور سیم تلفن باشه که 4 تا سیم توشه منم طبق نقشه کراس به هم وصل کردمشون !یعنی میخوای بگی باید کابل 8 تایی باشه حتما ؟؟ مال اونه ؟؟ بریم باز کابل بخریم ؟؟؟ سوکت ها رو میشه از قبلی ها استفاده کنیم ؟؟ :-" ؟

check_shark

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
به نقل از H_R :
لا اله الی الله ! بابا مگه بیشتر از 4 تا سیمش به هم وصل میشن ؟؟ اینی که من گرفتم فک کنم یه جور سیم تلفن باشه که 4 تا سیم توشه منم طبق نقشه کراس به هم وصل کردمشون !یعنی میخوای بگی باید کابل 8 تایی باشه حتما ؟؟ مال اونه ؟؟ بریم باز کابل بخریم ؟؟؟ سوکت ها رو میشه از قبلی ها استفاده کنیم ؟؟ :-" ؟

پس سرعت انتقال سيم چی ميشه

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
به نقل از check_shark :
پس سرعت انتقال سيم چی ميشه

بابا ما سرعت مرعت نمیخوایم همون بشه باهاش فیفا زد بسته ! فقط همدیگه رو ببینند این دوتا کامپیوتر مارا بس ! حالا الان سیمم کار میکنه ؟؟؟ یا آخر عوضش کنم ؟(الکی نگین عوض کنا پول بیخود ندارم :blush: )

mahdi206

Registered User
لایک‌ها
5
فكر كنم مشكل از كابل باشه. كابلهايي كه من تا حالا ديدم همشون 8 تايي بودن. درسته كه فقط 4 تاش استفاده ميشه و احتمالا به همين دليل هم تو ويندوز نشون ميده كه كانكت شده ولي سوكت رو كه نگاه كنين ميبينين 8 تا نقطه اتصال داره و همچنين كارت شبكه.

solarisco

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اقا ایراد از سیمه یه جورایی همین مشکلو من هم داشتم مرتیکه فروشنده به من گفت برای سیم برو از الکتریکیه سر کوجه سیم 8 رشته بگیر بده کراس ببندن برات مام همین کارو کردیم بعد کلی ور رفتن متوجه شدم که کابل ایراد داره اصلا رسیو نداشتم ولی شانسی یه بار شد به هر حال سیم شبکه از نوخ خاصیه درسته که اونم 8 رشته هست ولی هر 2 سیم به دور هم پیچیده شدن که میشه4 تا 2 رشته و این 4 تام در کل به دور هم پیچ میخورن و فک کنم همین پیچا خیلی مهم باشه خلاصه باید بدی کابل مخصوص شبکه که من متری 170 خریدم رو برات کراس ببندن

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
به نقل از solarisco :
اقا ایراد از سیمه یه جورایی همین مشکلو من هم داشتم مرتیکه فروشنده به من گفت برای سیم برو از الکتریکیه سر کوجه سیم 8 رشته بگیر بده کراس ببندن برات مام همین کارو کردیم بعد کلی ور رفتن متوجه شدم که کابل ایراد داره اصلا رسیو نداشتم ولی شانسی یه بار شد به هر حال سیم شبکه از نوخ خاصیه درسته که اونم 8 رشته هست ولی هر 2 سیم به دور هم پیچیده شدن که میشه4 تا 2 رشته و این 4 تام در کل به دور هم پیچ میخورن و فک کنم همین پیچا خیلی مهم باشه خلاصه باید بدی کابل مخصوص شبکه که من متری 170 خریدم رو برات کراس ببندن

170 ؟؟؟ از کجا خریدی اینجا 350 تومنه متری !! واسه همین من رفتیم سیم 4 تایی خریدیم که ارزون در بیاد !!

solarisco

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خیابان سعدی پاساژ مهتاب طبقه دوم یه مغازه که انواع کابلها رو داره و خوشرو و خوش انصاف هم هست (مشهد)

bhrzk جان تویست پیر کیه ؟:)

بالا