• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

✅ بحث و گفتگو بین وبمسترها

hitup

Registered User
لایک‌ها
3,271

Web-Master

Registered User
لایک‌ها
8,483
خواهر مادر الکسا رو باید پیوند زد
دو تا آمار 10 هزار آی پی دارم یکیشون بالای 1000 ایرانه یکیشون 800 ایرانه
طرف 11 هزار ای پی داره 400 ایرانه :hmm:

من یه زمانی 4-5 هزار آی پی دااشتم 500 ایران بودم
fuuthatshi.png

همش از گروه بود، پیج ویو شدیدا بالا
fuuthatshi.png

ufont

کاربر حرفه ای گرافیک و انیمیشن
لایک‌ها
4,086

madman2011

Registered User
لایک‌ها
2,725
خواهر مادر الکسا رو باید پیوند زد
دو تا آمار 10 هزار آی پی دارم یکیشون بالای 1000 ایرانه یکیشون 800 ایرانه
طرف 11 هزار ای پی داره 400 ایرانه :hmm:

با ي لينك باكس ميشه اومد زير 500 ايران

اين سايت : جدید

قبلا 600 ايران بود آمار صفحه اصليش به 300 اي پي هم نمي رسيد فقط ي لينك باكس داشت رو ساب دامين

البته اون زمان از پاپ آپ زنجيري هم استفاده مي كرد مديرش

hitup

Registered User
لایک‌ها
3,271
چه مشکلی داره؟
من یکی دارم مشکلی نداشته تا حالا
ولی بازدیدم پایینه روزی 2 هزار آی پی.

بعد از دو ماه یکدفعه ساسپند کرد گفت باید ماهی 20 تومان بدی
گفتم بیلاخ ... دامینم رو دزدید :hmm: فایل هام رو هم نداد

hitup

Registered User
لایک‌ها
3,271
با ي لينك باكس ميشه اومد زير 500 ايران

اين سايت : جدید

قبلا 600 ايران بود آمار صفحه اصليش به 300 اي پي هم نمي رسيد فقط ي لينك باكس داشت رو ساب دامين

البته اون زمان از پاپ آپ زنجيري هم استفاده مي كرد مديرش

من می خوام واقعی بیان پایین وگرنه با یک صفحه بازدیدشون رو یکی می کردم

madman2011

Registered User
لایک‌ها
2,725
میخوام پول بدم ، نظرم رو ماهی 40 تا 50 هست ولی با کیفیت و ماندگار

آره اینو شنیدم ولی از یه شرکت معتبر که تا جایی که جا داره ساپورت کنه نت افراز نامحدودن ولی حجمشون زیاده

خب شما كه مي خواي هزينه كني از همون نت افراز بگير

چيكار داري حجمش زياده ( فاسد كه نميشه بذار زياد باشه - ولي خيالت راحته )

البته نت افراز جديدا الماس نميده ( ميگه تموم كردم :))

Hamidreza23

Registered User
لایک‌ها
4,509
بعد از دو ماه یکدفعه ساسپند کرد گفت باید ماهی 20 تومان بدی
گفتم بیلاخ ... دامینم رو دزدید :hmm: فایل هام رو هم نداد

برای بازدید بالا مناسب نیست ولی بازدید پایین مشکلی نداره من الان یک سالی میشه ازش این سرویس رو دارم و راضیم.
دامین و فایل هاتون رو چرا نداد :blink:

ufont

کاربر حرفه ای گرافیک و انیمیشن
لایک‌ها
4,086
خب شما كه مي خواي هزينه كني از همون نت افراز بگير

چيكار داري حجمش زياده ( فاسد كه نميشه بذار زياد باشه - ولي خيالت راحته )

البته نت افراز جديدا الماس نميده ( ميگه تموم كردم :))

موشکل همینجاست تیکت زدم اصلا میگه مشخصات سایت رو بدید قبل از خرید پلن های موجود ،نت افراز داره ادعاش میشه تازگیا شیطونه میگه یه هاستینگ بزنم :p

F A R Z A D

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,582

madman2011

Registered User
لایک‌ها
2,725
موشکل همینجاست تیکت زدم اصلا میگه مشخصات سایت رو بدید قبل از خرید پلن های موجود ،نت افراز داره ادعاش میشه تازگیا شیطونه میگه یه هاستینگ بزنم :p

رو سرويس هاي پايين تر بيا بعد اگه مصرفت بالا باشه خودشون ارتقا ميدن (ديگه اين بهانه ها رو هم در نميارن )

Web-Master

Registered User
لایک‌ها
8,483
بالاترین ورودی که تا حالا از بینگ داشتین چقدر بوده؟! تا حالا کسی +500 آی پی از بینگ داشته؟

F A R Z A D

کاربر فعال
لایک‌ها
2,582
برای دامنه ycy .ir چه سایتی رو پیشنهاد میکنید ؟

F A R Z A D

کاربر فعال
لایک‌ها
2,582

YCY Holdings Limited was established on 15 October 2001 and started its business in AV products wholesaling and installation services. In 2001, YCY was appointed by Pioneer (HK) Ltd. as the contracting installer for Pioneer Plasma TVs in Hong Kong up-to now. In 2002, YCY was appointed by Samsung Electronics H.K. Co. Ltd. as the contracting installer for its Plasma and LCD TVs in Hong Kong till now.

Also in 2002, YCY developed a new AV retailing concept and opened its first shop in name of AV Life in Tsim Sha Tsui. With its specialization and professionalism in AV products, AV Life successfully gained recognition from the market and suppliers.

In 2004, Samsung Electronics H.K. Co. Ltd. appointed YCY as the premium distributor of its Plasma and LCD TVs in Hong Kong.

YCY’s wholesaling, retailing and installation services have continued to grow steadily from year to year. Its sales turnover in 2006 had reached nearly HK$2 billions. In 2007, YCY extended its specialized and professional retailing business to other home electrical appliances and digital products, so subsidiary companies, like Life Electric Ltd and Life Digital Ltd were incorporated progressively.

Besides its core business, YCY is also active in strategic partnerships with other corporations. In 2008, YCY coordinated with Samsung Electronic HK Co. Ltd. and supplied up to HK1 billion products and services to HSBC for its customers.

In 2006, YCY earned the Entrepreneurial Spirit Awards granted by Capital Entrepreneur (a member of South China Group). Also, it has been chosen as one of the Most Valuable Companies in Hong Kong by Mediazone Group for the fifth consecutive year since 2006 as well.

The new expansion in business scope and business partnership strategy will probably bring YCY higher achievements in the coming future.

Web-Master

Registered User
لایک‌ها
8,483
YCY Holdings Limited was established on 15 October 2001 and started its business in AV products wholesaling and installation services. In 2001, YCY was appointed by Pioneer (HK) Ltd. as the contracting installer for Pioneer Plasma TVs in Hong Kong up-to now. In 2002, YCY was appointed by Samsung Electronics H.K. Co. Ltd. as the contracting installer for its Plasma and LCD TVs in Hong Kong till now.

Also in 2002, YCY developed a new AV retailing concept and opened its first shop in name of AV Life in Tsim Sha Tsui. With its specialization and professionalism in AV products, AV Life successfully gained recognition from the market and suppliers.

In 2004, Samsung Electronics H.K. Co. Ltd. appointed YCY as the premium distributor of its Plasma and LCD TVs in Hong Kong.

YCY’s wholesaling, retailing and installation services have continued to grow steadily from year to year. Its sales turnover in 2006 had reached nearly HK$2 billions. In 2007, YCY extended its specialized and professional retailing business to other home electrical appliances and digital products, so subsidiary companies, like Life Electric Ltd and Life Digital Ltd were incorporated progressively.

Besides its core business, YCY is also active in strategic partnerships with other corporations. In 2008, YCY coordinated with Samsung Electronic HK Co. Ltd. and supplied up to HK1 billion products and services to HSBC for its customers.

In 2006, YCY earned the Entrepreneurial Spirit Awards granted by Capital Entrepreneur (a member of South China Group). Also, it has been chosen as one of the Most Valuable Companies in Hong Kong by Mediazone Group for the fifth consecutive year since 2006 as well.

The new expansion in business scope and business partnership strategy will probably bring YCY higher achievements in the coming future.

همین خوبه، پشتیبان فارسیش رو بزن
fuuthatshi.png

بالا