• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

✅ بحث و گفتگو بین وبمسترها

payam-nice

Registered User
لایک‌ها
3,274
پی سی دانلود هم برچسب ها رو برای نمایش تو مطالب فعال کرد !

Web-Master

Registered User
لایک‌ها
8,483
ممنون، حتما اینکارو میکنم
rolleyessmileyanim.gif

بیشتر از 5 تا باشه مشکلی ایجاد میکنه ؟
دقیقا کجا تامبنیل بزارم ؟ :دی صفحه اول که کلا عکسه.

خواهش میکنم، هنوز کلی سر آهنگای بهرام و فدایی بهت مدیونم :D
عزیز این 5 پیج ویو که میگی برای سایت وردپرسی چیز ساده ای نیستا یه چیزی نزدیک به غیرممکنه که نسبت پیج ویو به آی پیت در 24 ساعت +5 باشه
ولی درکل هر چقدر که پیج ویو بالاتر باشه وضعیت سایتت رو بهتر میکنه
اینجوری بهت بگم که شما بجای اینکه فکر کنی محتوا و عکسای بیشتری داشته باشی اول باید به این فکر کنی که پیج ویو بالاتری داشته باشی
اصولا پیج ویو بالا برای مثال 4-5 یعنی سایت شما از جذابیت خیلی بالایی برای کاربر برخورداره که این باعث میشه ورودی گوگل شدیدا افزایش پیدا کنه و گوگل مطمئن شه که سایت شما مطالبی عالی به کاربراش ارائه میده
پیج ویو باعث میشه الکسا فوق العاده بهتر بشه، همین طور که الان الکسا فقط بخاطر پیج ویو بالاتر نسبت به گوگل الکسای 1 جهان رو میگیره!
پیج ویو بالا باعث میشه افراد کاربران دائمی سایت بشن و خیلی راحت بشه برای عضویت در انجمن یا یاهو گروپ جمعشون کرد
برای صفحات داخلیت از پینترست ایده بگیر ببین چه تغییراتی میتونی اعمال کنی، وقت شد سر فرصت برسی میکنم ببینم چه بلایی میشه سرش اورد :X
به پیج ویو 5+ که اصلا فکر نکن فعلا :D
سایتت پیج ویوش به 4-5 هم برسه یعنی فوق العادست
اما مهم ترین فاکتور توی افزایش پیج ویو بعد از کیفیت محتوا ، سرعت لود سایت هست، هرکاری از دستت بر میاد برای بالا بردن سرعت لود سایت و تصاویر انجام بده :)
جا داره بگم +90% تجربه من درباره سایت عکس مربوط به آقا احمد (koolak) گل میشه که بدجوری بهش مدیونم :D
از خانواده رجبی هم تشکر میکنم بخاطر بالابردن سرعت لود سایت هام : )))))

Web-Master

Registered User
لایک‌ها
8,483
سایت 12 هزار ای پی داشته وطن پاپ فقط 2 هزار آی پی شمرده :eek:
به نظرتون چه کنم؟

payam-nice

Registered User
لایک‌ها
3,274
حوب مگه چیه ؟
مگه اون دل نداره ؟
هم برچسب (تگ) اضافه کرده هم کلمات کلیدی !
پ.ن: فکر کنم بد موقعی مزاحمشون شدم، دارن قالب ادیت میکنن :دی
پیج ویو باعث میشه الکسا فوق العاده بهتر بشه، همین طور که الان الکسا فقط بخاطر پیج ویو بالاتر نسبت به گوگل الکسای 1 جهان رو میگیره!
)
الکسا ؟ :D

mehdidesigner

Registered User
لایک‌ها
978
عزیز این 5 پیج ویو که میگی برای سایت وردپرسی چیز ساده ای نیستا یه چیزی نزدیک به غیرممکنه که نسبت پیج ویو به آی پیت در 24 ساعت +5 باشه
اینجوری بهت بگم که شما بجای اینکه فکر کنی محتوا و عکسای بیشتری داشته باشی اول باید به این فکر کنی که پیج ویو بالاتری داشته باشی
اصولا پیج ویو بالا برای مثال 4-5 یعنی سایت شما از جذابیت خیلی بالایی برای کاربر برخورداره که این باعث میشه ورودی گوگل شدیدا افزایش پیدا کنه و گوگل مطمئن شه که سایت شما مطالبی عالی به کاربراش ارائه میده
پیج ویو بالا باعث میشه افراد کاربران دائمی سایت بشن و خیلی راحت بشه برای عضویت در انجمن یا یاهو گروپ جمعشون کرد
برای صفحات داخلیت از پینترست ایده بگیر ببین چه تغییراتی میتونی اعمال کنی، وقت شد سر فرصت برسی میکنم ببینم چه بلایی میشه سرش اورد :X
اما مهم ترین فاکتور توی افزایش پیج ویو بعد از کیفیت محتوا ، سرعت لود سایت هست، هرکاری از دستت بر میاد برای بالا بردن سرعت لود سایت و تصاویر انجام بده :)
جا داره بگم +90% تجربه من درباره سایت عکس مربوط به آقا احمد (koolak) گل میشه که بدجوری بهش مدیونم :D

جون امین خودتی؟ :D

kooolak

Registered User
لایک‌ها
559
دوستان مودم وایرلس Adsl کدوم برند و چه مدلی پیشنهاد میکنید ؟ :heart:

hosseinsees

Registered User
لایک‌ها
798

اخیرا خیلیا با سرورهای خارج از کشور مشکل پیدا کردن .
این موضوع رو خیلی راحت میشه از رقم همین پیج ویو تو سایت و میزان فروش و . . . احساس کرد .
به نظر من اگه میخواسید هزینه کنید بیاید روی سرورهای ایران ، فکر میکنم برای کاربرهای ایرانی خیلی بهتره
پ.ن : الان دیگه بیشتر از هر چیزی راحتی کاربر با یه سایت مهمه ، یکی از شرایط راحتیش هم همین سرعت لود و عدم مشکل تو لود سایته

Web-Master

Registered User
لایک‌ها
8,483
هم برچسب (تگ) اضافه کرده هم کلمات کلیدی !
پ.ن: فکر کنم بد موقعی مزاحمشون شدم، دارن قالب ادیت میکنن :دی

الکسا ؟ :D

شرمنده قروقاتی شد نفهمیدم چی نوشتم : ))))
منظورم فیس بوک بود :D
جون امین خودتی؟ :D

چیکار کنم جو میگیرتم نمیتونم از منبر بیام پایین : ))))
برای افزایش page view برنامه های ویژه ای داریم

با تشکر از مستر نودی ، koolak و خانواده رجبی :D

سرعت لود هم تمام موارد به جز CDN رو میتونم انجام بدم ، no problem :rolleyes:

درباره ی آهنگ هم بعد از بهرام و بقیه بزرگان ، رِز، آیین ، فریاد خوب دارن کار میکنن. :rolleyes: خواستی بگیر گوش کن.

فدای شما :X
تو روحت دوباره منو معتاد میکنی : ))))
رفتم تو کارش :X

hosseinsees

Registered User
لایک‌ها
798
مسئله اینه که وقتی اینترنت قطع میشه، اتصال بین سرور ایران و گوگل هم برقرار نمیشه برای ایندکس مشکل پیش میاد.
باید رو salam.ir و امثالهم کار کنیم : ))

عزیز اینترنت تو قطع میشه اینترنت دیتا سنتر که قطع نمیشه.
منی که از مخابرات سرویس دارم الان تو 2 سال شاید جمعا نیم ساعتم قطعی اینترنت نداشتم ، مشکلات سرعت لود و . . . بوده اما قطعی خیلی کم ، دیگه شما در نظر بگیر اون دیتا سنتر که دیگه امکانش خیلی کمه اینترنتش قطع بشه .
در کل فکر میکنم در حال حاظر فایده اش بیشتر از ضررشه .
فقط بدی که اره قیمت بالاشه ، که اونم باید باهاش ساخت :دی
پ.ن : یوزرای الان هلو بپر تو گلو میخوان ، از بس تعداد سایتا بالاس ، کوچکترین مشکلی تو سایت احساس کنن دیگه سمتش نمیان

Web-Master

Registered User
لایک‌ها
8,483
دوستان مودم وایرلس Adsl کدوم برند و چه مدلی پیشنهاد میکنید ؟ :heart:

هرچی میخری زاکسل نخر که ازش متنفر شدم :D
زاکسل من قطعی خیلی زیاد داره 150 تومن هم پول دادم که میگن چون فاصله از مخابرات زیاده مودم نمیکشه باید مودم رو عوض کنم :|

اخیرا خیلیا با سرورهای خارج از کشور مشکل پیدا کردن .
این موضوع رو خیلی راحت میشه از رقم همین پیج ویو تو سایت و میزان فروش و . . . احساس کرد .
به نظر من اگه میخواسید هزینه کنید بیاید روی سرورهای ایران ، فکر میکنم برای کاربرهای ایرانی خیلی بهتره
پ.ن : الان دیگه بیشتر از هر چیزی راحتی کاربر با یه سایت مهمه ، یکی از شرایط راحتیش هم همین سرعت لود و عدم مشکل تو لود سایته

به نکته خیلی خیلی خیلی خیلی عالی اشاره کردی که من فراموش کردم بگم
heart.gif
heart.gif

بعد انتقال سایت ها به سرور جدید بهترین تجربه ای کسب کردم درباره 2 چیز بود که از این به بعد روی تمامی سایت هام اجرا خواهم کرد
1) حداکثر تلاش برای بهینه کردن سایت و جلوگیری از مصرف بیش از اندازه منابع
2) حداکثر تلاش برای بالا بردن سرعت لود
-
با وضعیت فعلی که هاست دی ال و آسیاتک دارن با قیمت پایینی سایت هارو میارن داخل بهترین انتخاب هاست ایرانه اما خوب من هیچ شکی ندارم که به زودی مشکل عظیمی پیدا خواهند کرد!
یا قیمت رو افزایش میدن که فقط برای کله گنده ها بصرفه، یا کیفیت رو میارن پایین که کل نت به فاک عظمی میره، و یا هردو اینها باهم پیش میاد چون تنها شرکت و تنها عرضه کننده هست در کشور و مثل شرکت زیرساخت این طرح هم به فساد کشیده میشه!
اما در هر صورت من تصمیم جدی گرفتم هر سایتی بخوام بزنم از انجمن و بازی آنلاین گرفته تا عکس و شبکه اجتماعی اگر مشکل فیلترینگ نباشه بیارم روی سرور های داخل!
به قول تک گراف عزیز: "سایتی که عکس سلنا جون توش میزاری نمیشه توقع داشت شب بخوابی و صبح فیلتر نباشه" :D

mehdidesigner

Registered User
لایک‌ها
978
منی که از مخابرات سرویس دارم الان تو 2 سال شاید جمعا نیم ساعتم قطعی اینترنت نداشتم ، مشکلات سرعت لود و . . . بوده اما قطعی خیلی کم ، دیگه شما در نظر بگیر اون دیتا سنتر که دیگه امکانش خیلی کمه اینترنتش قطع بشه .
پ.ن : یوزرای الان هلو بپر تو گلو میخوان ، از بس تعداد سایتا بالاس ، کوچکترین مشکلی تو سایت احساس کنن دیگه سمتش نمیان

البته همچین هم DC نیستش! :D
مخابرات تا پارسال آره ولی اینقدر یوزر گرفته قطعیش هم زیاد شده نسبت به قدیم

hosseinsees

Registered User
لایک‌ها
798
اما من شنیدم کیفیت پورت های جهانی، روی سرور های ایران زیاد بالا نیست. بیشتر رو اینترانت تمرکز کردن.
قیمتش هم نسبت به کشور های دیگه واقعا بالاست. از کجا میتونم 15 گیگ سه ماهه بگیرم 19ت :D

گوگل مشکل سرعت نداره ، یعنی هرچقدر هم سرعتت برای آی پی های خارجی کم باشه باز گوگل تو ایندکس مطالب شما به مشکل نمیخوره ، اما این کاربر ایرانی هست که با این موضوع مشکل داره .
یکی از مواردی کعه وبمسترا همیشه در موردش اشتباه میکنن اینه که گوگل رو میذارن 100% قضیه و یوزر پشم ، در صورتی که اهمیت یوزر بالاتر از گوگله ، همون یوزری که گوگل به سایت شما میفرسته اگر موفق بشید رضایتش رو جلب کنید و تبدیلش کنید به یه یوزر ثابت خیلی به نفعتونه .

در کل به نظر من خیلی پیچیدش نکنید ،خود گوگل خیلی ساده اعلام کرده که تمامی قوانینش فقط برای راحتی یوزر هست .

saeed00013

Registered User
لایک‌ها
492
بهینه سازی سایت برای salam :lol:
الگوریتم جدید سایت salam.ir با نام "وب سازی مقاومتی" معرفی شد. :blink:
پ.ن : به نوع نام گذاری توجه شود :دی
از گاو و گوسفند و پنگوئن که بهتره:D

mehdidesigner

Registered User
لایک‌ها
978
این مسائلم داره :دی
ایرانه دیگه یهو دیدی طرف یه اینترنت 2 مگ نامحدود گرفته دیتا سنتر زده تو خونه... :wacko:
توصیه های ایمینی : تا دیتاسنتر رو از نزدیک ندیدید سرور نگیرید. وگرنه از اول مهر مجبور میشید سایت رو از اول شروع کنید:D

آخه اینجا خط ها متقارن نیست آپلود معمولا یک چهارمه
وگرنه می زدم تو خونه : ))

Web-Master

Registered User
لایک‌ها
8,483

حسین جان شاید الان بهترین انتخاب برای وبمسترا هاست داخل توسط هاست ایران باشه اما به نظرت واقعا این یک انتخاب دائمی هم میتونه باشه؟!
این چند وقت خیلی از دوستان ازم پرسیدن که هاست ایران بگیرن یا نه و هاست دی ال آفر خوبی بهشون داده، سایت های دانلود و تفریحی و بازی آنلاین و ... و به همشون هم با ترس و لرز جواب دادم و گفتم حداقل چندماهی صبر کنید کیفیت خودشون رو نشون بدن
به احمد میگفتم که من از هاست دی ال متنفرم چون کاربرانش رو احمق فرض میکنه
شرکتیه به این حد Son Of A B**ch که چندین بار درش رو تخته کنه، همه رو تحت فشار بزاره و بگه 1-2 روزه کل سایت هاتون رو منتقل کنید و وقتی دهن همه وبمسترا سرویس شد دوباره بیاد و بگه آره حالا بیاین با چند برابر قیمت میزبانیتون کنم :|
وقتی شرکتی مثل آسیاتک به این سرعت مجوز میگیره، نمایندگی هاش رو پخش میکنه و با قیمتی خیلی ارزون تر از جاهای دیگه شروع به گرفتن یوزر میکنه
وقتی فقط و فقط با هاست دی ال همکاری میکنه
وقتی به همه آفر های باور نکردنی میدن و سایت هایی با 40-50 هزار آی پی رو با هزینه های اندک 100 هزار تومن میزبانی میکنن
وقتی مثل همیشه توی کشور ما طرح های عظیم مختص یک گروه خاص یا یک شرکت خاص هست
شما باشی شک نمیکنی؟! عرضه پهنای باند کشور الان فقط دست دولت و شرکت زیرساخت هست، چرا زیرساخت باید همچین هزینه عظیمی بعد از آبرو ریزی هایی که کرد بکنه؟! آسیاتک به کجا وصله که به این سرعت رشد میکنه و با این قیمت های باور نکردنی سرویس میده؟!
شاید من شک بیش از اندازه دارم، شاید به همه چیز بدبینم، شاید تجربه لازم رو نداشته باشم
اما اینها فقط و فقط یک چیز رو برام روشن میکنه، یا قیمت هارو افزایش میدن، یا کیفیت رو میارن پایین و OverSell میکنن و یا هردو رو با هم انجام میدن و کلهم همه رو با هم به فاک میدن! :D

mehdidesigner

Registered User
لایک‌ها
978
حسین جان شاید الان بهترین انتخاب برای وبمسترا هاست داخل توسط هاست ایران باشه اما به نظرت واقعا این یک انتخاب دائمی هم میتونه باشه؟!
این چند وقت خیلی از دوستان ازم پرسیدن که هاست ایران بگیرن یا نه و هاست دی ال آفر خوبی بهشون داده، سایت های دانلود و تفریحی و بازی آنلاین و ... و به همشون هم با ترس و لرز جواب دادم و گفتم حداقل چندماهی صبر کنید کیفیت خودشون رو نشون بدن
به احمد میگفتم که من از هاست دی ال متنفرم چون کاربرانش رو احمق فرض میکنه
شرکتیه به این حد Son Of A B**ch که چندین بار درش رو تخته کنه، همه رو تحت فشار بزاره و بگه 1-2 روزه کل سایت هاتون رو منتقل کنید و وقتی دهن همه وبمسترا سرویس شد دوباره بیاد و بگه آره حالا بیاین با چند برابر قیمت میزبانیتون کنم :|
وقتی شرکتی مثل آسیاتک به این سرعت مجوز میگیره، نمایندگی هاش رو پخش میکنه و با قیمتی خیلی ارزون تر از جاهای دیگه شروع به گرفتن یوزر میکنه
وقتی فقط و فقط با هاست دی ال همکاری میکنه
وقتی به همه آفر های باور نکردنی میدن و سایت هایی با 40-50 هزار آی پی رو با هزینه های اندک 100 هزار تومن میزبانی میکنن
وقتی مثل همیشه توی کشور ما طرح های عظیم مختص یک گروه خاص یا یک شرکت خاص هست
شما باشی شک نمیکنی؟! عرضه پهنای باند کشور الان فقط دست دولت و شرکت زیرساخت هست، چرا زیرساخت باید همچین هزینه عظیمی بعد از آبرو ریزی هایی که کرد بکنه؟! آسیاتک به کجا وصله که به این سرعت رشد میکنه و با این قیمت های باور نکردنی سرویس میده؟!
شاید من شک بیش از اندازه دارم، شاید به همه چیز بدبینم، شاید تجربه لازم رو نداشته باشم
اما اینها فقط و فقط یک چیز رو برام روشن میکنه، یا قیمت هارو افزایش میدن، یا کیفیت رو میارن پایین و OverSell میکنن و یا هردو رو با هم انجام میدن و کلهم همه رو با هم به فاک میدن! :D

مهمترین مشکل هاست دی ال به نظر من همینه
این رانتی که داره
الان این همه هاستینگ داریم چرا بقیه نمی رن پورت بگیرن همینجا هاست ایران بدن!
چون قیمت هایی که واسه پورت می گن شدیدا دور از عقله
ولی این عاقا چطوریه که پورت تقریبا مفت در اختیار داره اونم نه 100مگ به ادعای خودش 40 گیگابیت!!!

AloneKing

Registered User
لایک‌ها
996
آقای نودی و کولاک عزیز تجربه های گرانقدرتون در زمینه ی بالابردن پیج ویو رو به ما هم انتقال بدین . واسه ما تهش 1.9 بیشتر نمیشه :||||||||||

بالا