• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

✅ بحث و گفتگو بین وبمسترها

R_e_z_a

Registered User
لایک‌ها
1,803
بین این پشتیبان های جوملا کدوم یکی اعتبار خوبی داره ؟

bahram2014

Registered User
لایک‌ها
27
سلام به دوستان
کسی اسکریپت
قرعه کشی رو نداره؟
مثلا کاربر بیاد مشخصاتشو وارد کنه و در تاریخ معین تو قرعه کشی شرکت کنه؟/
ممنون

aalireza439

کاربر فعال وب مسترها
کاربر فعال
لایک‌ها
7,670
نظر خودمم اول رو express.js بود ولی یه سرچ زدم تو یکی از سایت های Q&A گفتن دسترسی به دیتابیس پیش فرض رو خودش نداره.
نقل از اینجا :

الان دارم درباره sails.js اطلاعات میگیرم. هستَش express.js هست (فریمورکِ فریمورک :D ) دربارش چیزی میدونی ؟ یه فرق مهمی که با express داره پشتیبانی از mvc هست. برای دیتابیس هم از orm waterline استفاده میکنه که از این سیستم های دیتابیس پشتیبانی میکنه :
  • PostgreSQL - 0.9+ compatible
  • MySQL - 0.9+ compatible
  • MongoDB - 0.9+ compatible
  • Memory - 0.9+ compatible
  • Disk - 0.9+ compatible
  • Microsoft SQL Server
  • Redis
  • Riak
  • IRC
  • Twitter
  • JSDom
  • Neo4j
  • OrientDB
  • FoundationDB SQL Layer
در مورد دیتابس ، درایورش به صورت جدا موجود هست ، در کل Express.js وظیفه اصلی اش ، همونطور که نوشته برای کارهای مثل مسیردهی و کوکی و سشن و.. هست ، کاری با دیتابس نداره.
Sail.js رو من باهاش کار نکردم ، با Meteor که مشابه اش هست کار کردم (البته با هم تفاوتهایی دارن ، اما ساختار مشابه ای دارن)، حالا فرق اینها با فریم ورک هایی مثل Express.js اینکه تو Sail.js همه چی رو یکجا جمع کردن ، برای راحتی کار و افزایش سرعت توسعه.
حالا اگر میخواهی با Sail.js کار کنی ، اول با Express.js کار کن ، بعد برو سراغش.

ALIREZA567

Registered User
لایک‌ها
656
در مورد دیتابس ، درایورش به صورت جدا موجود هست ، در کل Express.js وظیفه اصلی اش ، همونطور که نوشته برای کارهای مثل مسیردهی و کوکی و سشن و.. هست ، کاری با دیتابس نداره.
Sail.js رو من باهاش کار نکردم ، با Meteor که مشابه اش هست کار کردم (البته با هم تفاوتهایی دارن ، اما ساختار مشابه ای دارن)، حالا فرق اینها با فریم ورک هایی مثل Express.js اینکه تو Sail.js همه چی رو یکجا جمع کردن ، برای راحتی کار و افزایش سرعت توسعه.
حالا اگر میخواهی با Sail.js کار کنی ، اول با Express.js کار کن ، بعد برو سراغش.
خیلی خوشحالم که یکی برگشته به سوالای ما جواب بده:D
میخوام پردازش تصویر رو شروع کنم.نظرت چیه؟ و آموزشی سراغ نداری؟
+قبلا که بودی در مورد فریمورک php ازت پرسیده بودم.laravel رو پیشنهاد داده بودی.خواستم laravel رو شروع کنم بعد یکی از دوستان گفت phalcon بهتره.بعد من کلا منصرف شدم.به نظرت کدوم بهتره؟
+تا حالا با Rad Studio کار کردی؟برا تست دانلود کردم.نتونیستم نصبش کنم.:general210:
ببخشید تعداد سوالا زیاد شد:confused:

aalireza439

کاربر فعال وب مسترها
کاربر فعال
لایک‌ها
7,670
خیلی خوشحالم که یکی برگشته به سوالای ما جواب بده:D
میخوام پردازش تصویر رو شروع کنم.نظرت چیه؟ و آموزشی سراغ نداری؟
+قبلا که بودی در مورد فریمورک php ازت پرسیده بودم.laravel رو پیشنهاد داده بودی.خواستم laravel رو شروع کنم بعد یکی از دوستان گفت phalcon بهتره.بعد من کلا منصرف شدم.به نظرت کدوم بهتره؟
+تا حالا با Rad Studio کار کردی؟برا تست دانلود کردم.نتونیستم نصبش کنم.:general210:
ببخشید تعداد سوالا زیاد شد:confused:
پردازش تصاویر به چه منظور ؟
هنوز هم میگم Laravel بهتره ، Phalcon فقط کارایی بالاتری داره ، (دلیل اش هم اینکه به زبان C نوشته شده و Php رو به عنوان اکستنشن استفاده میکنه) ، در عوض Laravel پکیچ های پیش نوشته زیادی داری که می تونه سرعت کارت رو خیلی بالا ببره.
Yii2 هم چند ماهی هست که نسخه پایدارش امده ، چیز خوبی هست.

Rad Studio نه اسمش هم تازه الان شنیدم :دی

یه سوال دیگه پیش میاد :D
meteor یا sails.js :دی
Meteor بیشتر برای ساخت اپلیکیشن های تک صفحه (Single page) مشابه جیمیل کاربرد داره ، مثلا اگر بخواهی یک سایت برای نمایش زنده تغییرات قیمت ارز بسازی Meteor انتخاب مناسبی هست ، اما مثلا برای ساخت یک سایت خبری Salis.js مناسب تره.

پ.ن : اینقدر سر اینکه این بهتره یا اون بهتره ، وقتتون رو هدر ندید ، یکی رو انتخاب کنید و شروع به کار باهاش کنید .

ALIREZA567

Registered User
لایک‌ها
656
پردازش تصاویر به چه منظور ؟
هنوز هم میگم Laravel بهتره ، Phalcon فقط کارایی بالاتری داره ، (دلیل اش هم اینکه به زبان C نوشته شده و Php رو به عنوان اکستنشن استفاده میکنه) ، در عوض Laravel پکیچ های پیش نوشته زیادی داری که می تونه سرعت کارت رو خیلی بالا ببره.
Yii2 هم چند ماهی هست که نسخه پایدارش امده ، چیز خوبی هست.

Rad Studio نه اسمش هم تازه الان شنیدم :دی

Meteor بیشتر برای ساخت اپلیکیشن های تک صفحه (Single page) مشابه جیمیل کاربرد داره ، مثلا اگر بخواهی یک سایت برای نمایش زنده تغییرات قیمت ارز بسازی Meteor انتخاب مناسبی هست ، اما مثلا برای ساخت یک سایت خبری Salis.js مناسب تره.

پ.ن : اینقدر سر اینکه این بهتره یا اون بهتره ، وقتتون رو هدر ندید ، یکی رو انتخاب کنید و شروع به کار باهاش کنید .
پردازش تصویر برای تشخیص چهره و دنبال کردن یه چیزی تو فیلم یا همون مثال معروفش تشخیص پلاک خودرو.

aalireza439

کاربر فعال وب مسترها
کاربر فعال
لایک‌ها
7,670
پردازش تصویر برای تشخیص چهره و دنبال کردن یه چیزی تو فیلم یا همون مثال معروفش تشخیص پلاک خودرو.
من تا به حال تو این زمنیه کار نکردم ، تنها یکسری مطالعه ای مختصری تو این زمینه داشتم ،
مثلا برای تشخیص چهره ، یک پروسه به این صورت هست
face detection -> feature extraction -> face recognition
حالا هر کدوم خودشون مبحث جدایی دارن و الگوریتم های خودشون ، برای شروع این موضوع ها خوبه
  • face tracking
  • pose estimation
  • facial feature tracking
  • emotion recognition
  • holistic templates
  • feature geometry

ALIREZA567

Registered User
لایک‌ها
656
از همه مهمتر تشخیص کپچا:general703:
راستشو بخوای اصلا بهش فکر نکرده بودم ولی فکر خوبیه هاا:cool::D
در کل میخوام ازش تو دنیای واقعی ازش استفاده کنم.
مثلا توانایی تشخیص و تایید چهره من رو داشته باشه یا همچین چیزی.
یا مثلا اگه از یه بادکنک قرمز فیلم بگیرم یه خط سبز روش بکشه یا یه همچین چیزایی:general310:

aalireza439

کاربر فعال وب مسترها
کاربر فعال
لایک‌ها
7,670
از همه مهمتر تشخیص کپچا:general703:
برای captcha از OCR استفاده میشه کرد ، الان الگورتیم هایی نوشته شده که 90 درصد captcha رو رد میکنه ، البته شرکت هایی مثل گوگل هم بیکار نمیشینن.

ALIREZA567

Registered User
لایک‌ها
656
من تا به حال تو این زمنیه کار نکردم ، تنها یکسری مطالعه ای مختصری تو این زمینه داشتم ،
مثلا برای تشخیص چهره ، یک پروسه به این صورت هست
face detection -> feature extraction -> face recognition
حالا هر کدوم خودشون مبحث جدایی دارن و الگوریتم های خودشون ، برای شروع این موضوع ها خوبه
  • face tracking
  • pose estimation
  • facial feature tracking
  • emotion recognition
  • holistic templates
  • feature geometry
و برای انجام این ها پیشنهاد شما چه زبانیه؟
و یه مشکل دیگه وقتی میخوام module های python رو نصب کنم(ویندوز 10 نسخه نمایشی) اروز زیر رو میده.سایت ها رو هم گشتم مواردی رو دانلود و نصب کردم ولی درست نشد.
unable to find vcvarsall.bat
@l3est شما با این مشکل مواجه نشدی؟

8song

Registered User
لایک‌ها
1,302
سایت دیگه ای مثل mega.co سراغ دارید که حجم زیادی بده برای آپلود؟

aalireza439

کاربر فعال وب مسترها
کاربر فعال
لایک‌ها
7,670
و برای انجام این ها پیشنهاد شما چه زبانیه؟
و یه مشکل دیگه وقتی میخوام module های python رو نصب کنم(ویندوز 10 نسخه نمایشی) اروز زیر رو میده.سایت ها رو هم گشتم مواردی رو دانلود و نصب کردم ولی درست نشد.
unable to find vcvarsall.bat
@l3est شما با این مشکل مواجه نشدی؟
به نظر من ، اول از Matlab برای طراحی الگوریتم ات استفاده کن و بعد برای پیدا سازی الگوریتم از زبان برنامه نویسی مثل Java , C/C++ , Python استفاده کن ، (این 3 تا زبان ، جزء قوی ترین ها هستن)

ALIREZA567

Registered User
لایک‌ها
656
به نظر من ، اول از Matlab برای طراحی الگوریتم ات استفاده کن و بعد برای پیدا سازی الگوریتم از زبان برنامه نویسی مثل Java , C/C++ , Python استفاده کن ، (این 3 تا زبان ، جزء قوی ترین ها هستن)
ممنون.
به نظرم python ّ باید بهتر باشه.

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,423
یک بخش آموزشی وردپرس راه انداختیم :eek:
اگر تمایل به همکاری داشتید با ما درمیون بزارید :general601:

123456hhh

Registered User
لایک‌ها
193

mnb1392

Registered User
لایک‌ها
1,069
سلام دوستان
یه کد رایدرکت میخوام برای وبلاگ که یک ادرس صفحه خاص رو به صفحه دیگر رایدرکت کنم ( اسکریپت نباشه چون رو بلاگ دات ای ار هست و هنوز امکانات نخریدم :)
------
کد رایدرکت ایفریم هم اگر دم دست بود ممنونتون میشم این پرسشیار دهنمو سرویس کرده :||||

mnb1392

Registered User
لایک‌ها
1,069
داخل head تگ باید استفاده بشه
کد:
<meta http-equiv="refresh" content="0; url=http://example.com/"
ادرس صفحه اصلی رو کجا بزارم :) مبتدی ام :D
منظورم لینک مرجع نیست لینک صفحه ایی که میخوام رایدرکتش کنم به مرجع پ
ممنون داش :)

بالا