• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

✅ بحث و گفتگو بین وبمسترها

takesh

Registered User
لایک‌ها
4,325
سیگیت یا وسترن ؟
خودم الان 2 ترا سیگیت دارم و آب روش ریخته ، سه چهار باری افتاده زمین (ولی تنها یکم صدا میده)
الان 4 یا 6 ترا برای آرشیو نیاز دارم ، ماهی هم شاید سه چهار بار ازش استفاده کنم .
با تحقیقی که کردم درصد خرابی وسترن نسبت به سیگیت کمتره
کسی تجربه ای از این هارد ها داره لطفا بگه

منم سیگیت داشتم بیچارم کرد !!
اکثرا میگن وسترن اونم سری بلک .

007saeed

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
3,202
اشتباه نکن سعید..
لپ تاپ خیلی بهتره از سیستم...بزرگترین مزیتش..قابل حمل بودنه
ارتقا میخوایی چیکار کنی..یه سخت افزار تاپشو میگیری تا 5 سال واست کار میکنه
آقا شوما اصن باتری لپ تاپتو همین خریدی پرت کن از پنجره بیرون و مستقیمش کن:D:Dتا دیگه قابل شارژ نباشه و بدت نیاد

استاتید نظر شوما چیست؟
لپ تاپ بهتر است یا سیستم؟
مسئله این است...:general210:
میدونی ، به نظر من هیچی جای نشستن پای سیستم رو نمیگیره
شاید لپ تاپ بزار رو پات و کلی حال کنی، یا تبلت آن چنانی رو بگیری دستت و اینور اونور بری ولی سیستم نشستن پشتش یه کیف دیگه داره
در ضمن لپ تاپ عموما قیمتش یه خورده فضاییه، در مقایسه با سیستم
پی سی هزینه ی ارتقاش راحت تره و ولی هزینه ی خرید همون یک لپ تاپ خیلی بیشتر از یه سیستم خونگی هستش.
زیاد برام قابل حمل بودن مهم نیست و بیشتر قدرتش مهمه که مثل الان لگ نزنه بعد از مدت ها از خریدش و دیگه هر روز هر روز فکر ارتقا نیافتم در عین حال با هزینه ی مناسب
سیستم هیجوخت تموم نمیشه !! همین الان دارم با لب تاپ کامنت میدم ولی واقعا دلم پیشه پی سیه :دی سیستم یه چیز دیگس !
قدرتی که سیستم پی سی میتونه داشته باشه اصلا با لب تاپ قابل قیاس نیست مگه تو همون مشخصات با 2-3 برابر قیمت
دقیقا

club4fun

Registered User
لایک‌ها
793
فردا آخرین روز از فعالیت یاهو مسنجر هستش و با تمام خاطراتی که ازش داشتیم :):( بالاخره به آخر راهش میرسه

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,669
شاید لپ تاپ بزار رو پات و کلی حال کنی، یا تبلت آن چنانی رو بگیری دستت و اینور اونور بری ولی سیستم نشستن پشتش یه کیف دیگه داره
پی سی هزینه ی ارتقاش راحت تره و ولی هزینه ی خرید همون یک لپ تاپ خیلی بیشتر از یه سیستم خونگی هستش.
زیاد برام قابل حمل بودن مهم نیست و بیشتر قدرتش مهمه که مثل الان لگ نزنه بعد از مدت ها از خریدش و دیگه هر روز هر روز فکر ارتقا نیافتم در عین حال با هزینه ی مناسب

دقیقا
سعید سیستم نخر:D:D:D
بیا لپ تاپ بخر:general504:
من هم سیستم دارم هم لپ تاپ..الان 5 ساله سیستم رو روشن نکردم:general105:

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,669
دیسک هارو کپی کنی رو هارد از هارد نصب کنی سریعتر میشه.
دیسک آخره :general504::general504: الاناست که دیگه تموم بشه بعد 3 ساعت:general307:
فقط خدا کنه بالا بیاد..
انتی ویروس هم غیرفعال کردم..نزنه همه فایل هارو بترکونه:general210:

I R

Registered User
لایک‌ها
58
منم سیگیت داشتم بیچارم کرد !!
اکثرا میگن وسترن اونم سری بلک .
من برای آرشیو و اکسترنال میخوام و تا الان با سیگت مشکلی نداشتم (حتی خوب دوام آورده )
و اینکه مشکل سیگیت چی بود ؟ چه مدلی بود ؟

007saeed

کاربر فعال
لایک‌ها
3,202
سعید سیستم نخر:D:D:D
بیا لپ تاپ بخر:general504:
من هم سیستم دارم هم لپ تاپ..الان 5 ساله سیستم رو روشن نکردم:general105:
میخوام کار گرافیکی انجام بدم و ... نیاز دارم یه سیستم قوی باشه که پردازش خوبی داشته باشه ولی قیمت هم برام مهمه و نمیخوام بیشتر از 4 تومن خرج کنم
با 4 تومن زیاد نمیشه لپ تاپ قوی خرید
(در ضمن این سیستم فعلیمم هست، مانیتور و خیلی از قطعات و ... رو چیکارش کنم = میشه ازش به عنوان یک منبع برای کاهش هزینه استفاده کرد)

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,669
میخوام کار گرافیکی انجام بدم و ... نیاز دارم یه سیستم قوی باشه که پردازش خوبی داشته باشه ولی قیمت هم برام مهمه و نمیخوام بیشتر از 4 تومن خرج کنم
با 4 تومن زیاد نمیشه لپ تاپ قوی خرید
(در ضمن این سیستم فعلیمم هست، مانیتور و خیلی از قطعات و ... رو چیکارش کنم = میشه ازش به عنوان یک منبع برای کاهش هزینه استفاده کرد)
اوهوم..خب سیستم بخر..

ولی حتما یه مانیتور خوب بخر..مانیتور های قدیمی چشم داغون میکنن...
من چشام مثل عقاب بود..از بس پشت مانیتور بودم..مخصوصا مانیتور قدیمی سیستمم..الان نمره چشمام شده 2.5

vbd

Registered User
لایک‌ها
948

دقیقا
من شاید اینطور باشم ولی سیستم رو ول نکردم لب تاپم مگر در سفر و ... خاک میخوره

vbd

Registered User
لایک‌ها
948
اوهوم..خب سیستم بخر..

من چشام مثل عقاب بود..از بس پشت مانیتور بودم..مخصوصا مانیتور قدیمی سیستمم..الان نمره چشمام شده 2.5
شب پشت سیستم نشتن محیط تاریک باشه چشم رو داغون میکنه

pharma

Registered User
لایک‌ها
459
دوستان چند ده صفحه عقبتر از هایوب تعریف کرده بودم
حرفمو پس میگیرم :-|
نه تنها بعد از ارزون شدن حجم کیفیت افت کرده
تو صف پشتیبانیشم 10 دقیقه وایسادم از نفر 27 ام شدم 22 وم - بیخیال شدم

سرعت دانلود از 600 کمتر نمیشد - الان 5 روزه سرعت نزدیک 128 کیلوبیت (زیر 10 کیلوبایت قفل شده!)

007saeed

کاربر فعال
لایک‌ها
3,202
اوهوم..خب سیستم بخر..

من با اینکه بالای 10 ساله عینکی هستم ولی هنوز نمیدونم نمره ی چشم بر چه اساسیه، یعنی نزدیک به 10 باشه ضعیف تره یا بهتر و یا وقتی میگن نمره چشمم 0.5 هستش یعنی چی :دی
ول خوب همونطوری که دوستمون گفتن سعی کن کمتر تو اتاق تاریک جلوی مانیتور بشینی که داغون میکنه
مانیتورم lcd هستش و crt نیستش ولی خوب بازم همینم خوب نیست :دی
دوستان چند ده صفحه عقبتر از هایوب تعریف کرده بودم
حرفمو پس میگیرم :-|
نه تنها بعد از ارزون شدن حجم کیفیت افت کرده
تو صف پشتیبانیشم 10 دقیقه وایسادم از نفر 27 ام شدم 22 وم - بیخیال شدم

سرعت دانلود از 600 کمتر نمیشد - الان 5 روزه سرعت نزدیک 128 کیلوبیت (زیر 10 کیلوبایت قفل شده!)
من قبلا مخابرات داشتم زنگ نخورده بر میداشتن ولی شاتل خیلی داغون بود و باید یه ساعت تو صف میموندم
تازه از 20 م میشدم 22م :دی
من شاید اینطور باشم ولی سیستم رو ول نکردم لب تاپم مگر در سفر و ... خاک میخوره
سیستم یه چیز دیگه ایه

herkool2000

Registered User
لایک‌ها
393
من مانیتورم مال 10 سال پیشه crt چند روز پیش رفتم دکتر آستیگمات 5 و 2.5 بود چشمام . دیگه باید کلا با اینترنت خداحافظی کنم.

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,669
شب پشت سیستم نشتن محیط تاریک باشه چشم رو داغون میکنه

من با اینکه بالای 10 ساله عینکی هستم ولی هنوز نمیدونم نمره ی چشم بر چه اساسیه، یعنی نزدیک به 10 باشه ضعیف تره یا بهتر و یا وقتی میگن نمره چشمم 0.5 هستش یعنی چی :دی
ول خوب همونطوری که دوستمون گفتن سعی کن کمتر تو اتاق تاریک جلوی مانیتور بشینی که داغون میکنه

من قبلا مخابرات داشتم زنگ نخورده بر میداشتن ولی شاتل خیلی داغون بود و باید یه ساعت تو صف میموندم

سیستم یه چیز دیگه ایه

من مانیتورم مال 10 سال پیشه crt چند روز پیش رفتم دکتر آستیگمات 5 و 2.5 بود چشمام . دیگه باید کلا با اینترنت خداحافظی کنم.
منم قبلا مانیتور ctr داشتم..اون خیلی داغون کرد

herkool2000

Registered User
لایک‌ها
393

سیستم یه چیز دیگه ایه
نمره چشم مثلا 2.5 یعنی اینکه 2.5 نمره از دید چشمت کم شده.

saeid700

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,283

سیستم یه چیز دیگه ایه
دیوپتر (به انگلیسی: Dioptre) یک واحد اندازه‌گیری برای توان عدسی است که برابر با عکس فاصلهٔ کانونی یک عدسی برحسب متر می‌باشد.

عیوب انکساری چشم با واحدی بنام دیوپتر اندازه گیری می‌شود. دیوپتر نشان‌دهنده میزان تحدب یا تقعر عینک یا لنز بیمار (نمره عینک)است.

Last edited:

aalireza439

کاربر فعال وب مسترها
کاربر فعال
لایک‌ها
7,670
اشتباه نکن سعید..
لپ تاپ خیلی بهتره از سیستم...بزرگترین مزیتش..قابل حمل بودنه
ارتقا میخوایی چیکار کنی..یه سخت افزار تاپشو میگیری تا 5 سال واست کار میکنه
آقا شوما اصن باتری لپ تاپتو همین خریدی پرت کن از پنجره بیرون و مستقیمش کن:D:Dتا دیگه قابل شارژ نباشه و بدت نیاد

استاتید نظر شوما چیست؟
لپ تاپ بهتر است یا سیستم؟
مسئله این است...:general210:
بستگی داره برای چه کاری بخواهی ، از نظر گیمینگ لپ تاپ ها هیچ شانسی در برابر سیستم های دسکتاپ ندارن ، هزینه ها خیلی بالاتری هم دارن.
من بشخصه کار با سیستم دسکتاپ با مانیتور بزرگ رو ترجیح میدم ، بخصوص سیستم چند مانیتوره یا مانیتور های الترا واید (کارایی ات رو ۲ برابر میکنه)
لپ تاپ میتونه به عنوان یک مکمل در نظر گرفتش ، برای اوقاتی که سیستم اصلی ات در دسترس نیست.

@007saeed این سیستمک پیشنهادی من هست ، تو رنج قیمت ۴ تومن
پردازنده : Core i5 6600k skylake
مادر بورد :ASUS Z170 Pro Gaming LGA1151
گرافیک : GTX 1070
دیسک SSD : سامسونک evo 256GB
رم :Gskill Trident Z 16GB 8GBx2 3200Mhz
سایر قطعات هم ، حداقل یک پاور ۶۵۰ واتی (۷۵۰ واتی پیشنهاد میشه) ، برای کیس هم باید اندازه بورد و گرافیک و همچین پشتیبانی از خنک کننده های مایع رو در نظر بگیری.
این کانفیگ یکی از بهترین کانفیگ های الان هست ، ارزش خریدش نسبت به اون قدرتی که میگیری خیلی بالاست.
به نظر من ارزش نداره برای ۱۰-۱۵ فریم ریت بالاتر ۳-۴ میلیون بیشتر هزینه کنی ، مثلا بخواهی کارت ۱۰۸۰ یا پردازنده Core i7 بگیری .

Last edited:

takesh

Registered User
لایک‌ها
4,325
من برای آرشیو و اکسترنال میخوام و تا الان با سیگت مشکلی نداشتم (حتی خوب دوام آورده )
و اینکه مشکل سیگیت چی بود ؟ چه مدلی بود ؟

سیگیت خوب نیست ! یعنی شانسیه بیشتر

من 2 تا هارد اصلیم مکستور سیگیت بود اولی زرتی بدسکتور گرفت و....
دومی هم همون ماه اول شروع کرد اذیت کردن که متوجه شدم باید فریم ور عوض کنم !! حالا فریمور عوض کردن چه بدبختی داشت که باید مدار واسط میساختی و بعد پیچاشو باز میکردی و.... بماند ! آخر سر هم زرتی بیخود بردش سوخت !!
تمام اطلاعاتم الان روش مونده دنبال یه برد میگردم روش سوار کنم !!

• Like
Reactions: I R

mahmoodsoft

Registered User
لایک‌ها
186
ببینید مردم چه مشکلات دارن بعد بیاید اینجا از دست گوگل و فیلترینگ ناله کنید:android17:
کیوردهای این وبلاگ رو در صفحه الکساش ببینید . با کلمات خوبی تو گوگل بالاس :general304: عدد مقدس هم به چشم میاد

بالا