برگزیده های پرشین تولز

سرمايه گذاري روي سكه و طلا

d_ali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
الان دیگه فکر نه /!
توضیح اش طولانی میشد به یه نه اکتفا کردم:دی

ShahramB

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
590
خوشــــــا شیــــــــــــــــــــــــــــــــراز

Damn

Registered User
لایک‌ها
630
ولی فکر کنم خوب باشه ها؟
--
احتمالا با توجه به افت قیمت نفت و بازار جهانی میگه

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
در هنگام فروش سکه اگه تاریخ ضرب اون به روز نباشه (آخرین سال ضرب بانک مرکزی در حال حاضر نباشه) 10هزارتومان کمتر می خرند!
293.gif

البته الان قیمتش تو بهترین حالت هست.... و شاید ارزش خرید رو داشته باشه.... من فکر می کنم طلای آب شده بهتره...

Just Mohamad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
بین شمش و سکه طلا کدوم بهتره؟ برا خرید و فروش و اینکه تو سرش می خوره یا نه؟

Milad.Cc

Registered User
لایک‌ها
24
من بيچاره ا ماه پيش 4 تا تمام خريد 210 تومن ؛ پريروز هم باز 2 تا تمام خريدم 187 تومن !
كلا ما كه نفهميديم موقع خريد چند ازش مي ندازن... يكي ميگه 2 تومن ؛ يكي مي گه 5 تومن ...
مي خوام برم بانك رفاه ؛ حساب سكه باز كنم
كسي اطلاعي داره چطورياس ؟

alireza_edison

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
1,136
الان دیگه خرید سکه اشتباه هست !! الان فقط پول نقد ! شما اگر پولت رو تو بانک حتی تو خونه نگه داری بهتر از خرید خونه یا سکه هست ! ( بستگی به میزان ) این نظر شخصی هست با توجه به این سونامی اقتصادی که در راه ایران هست !!!

Milad.Cc

Registered User
لایک‌ها
24
اتفاقا به خاطر همون سونامي اي كه ميگي و با توجه به سير نزولي ارزش ريال ايران ؛ با عرض معذت ؛ بدترين كار نگه داشتن پول نقده !
شما امروز با 1 ميليون تومن اگر به فرض بتوني 5 ماشين بخري ؛ سال ديگه با همون پول يه گاري هم نميتوني ابتياع كني و اين يعني بدبختي ......

d_ali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
نه اتفاقآ بر عکس..الان فقط پول نقد!
با این وضعیت که پول نقد دست هیچ کس نیست هر روز قیمتها پایین تر میرسه..مگه اینکه دوباره وام هارو آزاد کنند که اون هم با توجه به بدهکاری دولت به بانک خیلی خیلی بعید هست و همچین ریسکی با توجه به تجربه آمریکا نه دولت دوست داره تقبل کنه نه بانکها!!..

حالا سکه:
سکه چند ماه پیش رشد خودش رو کرد اصولآ کسایی که به بازار وارد هستند میدونند که سکه و خونه کلآ هر چند سال 1 بار این اتفاق چند برابر شدن قیمت براشون پیش میاد..که البته سکه و طلا درصداش کمتر هست..و الان دیگه بازار یا ثابت یا رو به رکود و افزایش حدود 2-3 تومن هست که به ریسک اش نمی ارزه..

دیگه حس تایپ نبود :دی چند روزی هست مریضم اگه حوصله داشتم چند تا نکته دیگه ام میگم..

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
نه اتفاقآ بر عکس..الان فقط پول نقد!
با این وضعیت که پول نقد دست هیچ کس نیست هر روز قیمتها پایین تر میرسه..مگه اینکه دوباره وام هارو آزاد کنند که اون هم با توجه به بدهکاری دولت به بانک خیلی خیلی بعید هست و همچین ریسکی با توجه به تجربه آمریکا نه دولت دوست داره تقبل کنه نه بانکها!!..

حالا سکه:
سکه چند ماه پیش رشد خودش رو کرد اصولآ کسایی که به بازار وارد هستند میدونند که سکه و خونه کلآ هر چند سال 1 بار این اتفاق چند برابر شدن قیمت براشون پیش میاد..که البته سکه و طلا درصداش کمتر هست..و الان دیگه بازار یا ثابت یا رو به رکود و افزایش حدود 2-3 تومن هست که به ریسک اش نمی ارزه..

دیگه حس تایپ نبود :دی چند روزی هست مریضم اگه حوصله داشتم چند تا نکته دیگه ام میگم..

ببخشيد شايد جاي سوالش اينجا نباشه .به نظر شما وضعيت ملك و مسكن تا كي اينطور ادامه پيدا مي كنه و آيا ممكنه پايينتر هم بياد؟ پيش بيني شما براي رشد بعدي كي هست ؟ و اينكه الان كارگر و معمار و مصالح( 50-50) افزايش پيدا كرده و چه جورياس كه باز قيمتها داره كاهش پيدا مي كنه ؟ نهايتا كي اين روند كاهش متوقف ميشه و كي براي خريد ملك مناسبه؟با تشكر

Dariush

Registered User
لایک‌ها
4
ببخشيد شايد جاي سوالش اينجا نباشه .به نظر شما وضعيت ملك و مسكن تا كي اينطور ادامه پيدا مي كنه و آيا ممكنه پايينتر هم بياد؟ پيش بيني شما براي رشد بعدي كي هست ؟ و اينكه الان كارگر و معمار و مصالح( 50-50) افزايش پيدا كرده و چه جورياس كه باز قيمتها داره كاهش پيدا مي كنه ؟ نهايتا كي اين روند كاهش متوقف ميشه و كي براي خريد ملك مناسبه؟با تشكر

پیش ببینی ها حداقل یکسال رکود رو نشون میده. منمفکرکنم یکسال پولها تو حساب یکساله باشه بهترین کاره الان بعضی بانکها تا 20 درصد سود میدن.

البته خرید دلار هم خوبه هر چند یکمریسک داره ولی به احتمال زیاد در طول یکسال آینده گرون خواهد شد.

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
سلام
راستش من فکر کنم اگر الان کسی بخواد طلا بخره بهتره شمش بگیره، شمشای ضرب دبی بهتر هستن.
در مورد ملکم که فعلا تعطیله.
در مورد رکود اقتصاد جهانیم به ایران ربطی نداره اینا مال کشورای توسعه یافتس ایران بیچاره جهان سومی خودش هشتش گرو نهشه. تو ایران خوابیده ملک و مسکن به خاطر بستن وامای مسکنه نه چیز دیگه.
به نظر منم پول نقد بهتره به شرطی که بتونی ازش پول در بیاری نه اینکه ثابت نگهش داری.
تا وقتی هم وامای مسکن باز نشه وضعیت مسکن از این بدترم میشه مگر اینکه سیاست دولت عوض شه که اینجور که بوش میاد تا 4 سال دیگه هم سیاست همینه که هست.
مگر اینکه با یه پولی که سرمایتون نیست خرید سکه و ارز و ... هیچوقت با سرمایه هاتون از این کارا نکنید مگر اینکه ظرفیت از صفر شروع کردن رو داشته باشید.:blush:

King Of Net

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
مگر اینکه با یه پولی که سرمایتون نیست خرید سکه و ارز و ... هیچوقت با سرمایه هاتون از این کارا نکنید مگر اینکه ظرفیت از صفر شروع کردن رو داشته باشید.:blush:
این مهم است......... تکبیر

Biejan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
من همه سرمایه ام را از فروردین ماه به تدریج دلار و سکه خریدم. به شما هم عرض می کنم چرا؟ قبل از این توضیح باید به اطلاع برسانم که حدود 20 سال با شرکت های خارجی کار کردم و انواع دوره های عالی را در خارج یا ایران گذرانده ام.
اولا موردخود من . من از فروردین امسال تا مهر ماه دلار از 920 الی 986 تومان خریدم. سکه هم از مقعی که طلا گرمه 19200 یا 18700 بود خریدم.تمام سپرده هایم را بستم و این هم دلایل من:
فرض می کنیم ما در دولت بهترین تیم اقتصادی را داریم و آنان قادر به فائق آمدن بر هر مشکلی هستند. اگر به قول خودشان اقتصاد را راه بیاندازند و تمام کارخانه ها فعال و صادراتی شود که چارهای جز کاستن از ارزش ریال نیست و ددلار باید به مرز 1400 تومان حداقل برسد و ایضا طلا.
فرض کنیم انان بهترین سیاستمدار باشند. چاره ای جز کاستن از ارزش ریال و بالا بردن دلار ندارند چون دولت حداقل 50 میلیارد نقد دارد و اگر دلار 100 تومان بالا رود و ضرب در 50 میلیارد شود مبلغ را حساب کنید و دولت تمام بدهی های خود را بخه سیستم بانکی و آموزش و پرورش می پردازد و غیره
فرض کنیم کشور را ورشکست کنند باز قیمت دلار و طلا افزایش شدید می یابد غیر از این بر پدر و مادر من لعنت.....

ShahramB

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
590
خوشــــــا شیــــــــــــــــــــــــــــــــراز
من همه سرمایه ام را از فروردین ماه به تدریج دلار و سکه خریدم. به شما هم عرض می کنم چرا؟ قبل از این توضیح باید به اطلاع برسانم که حدود 20 سال با شرکت های خارجی کار کردم و انواع دوره های عالی را در خارج یا ایران گذرانده ام.
اولا موردخود من . من از فروردین امسال تا مهر ماه دلار از 920 الی 986 تومان خریدم. سکه هم از مقعی که طلا گرمه 19200 یا 18700 بود خریدم.تمام سپرده هایم را بستم و این هم دلایل من:
فرض می کنیم ما در دولت بهترین تیم اقتصادی را داریم و آنان قادر به فائق آمدن بر هر مشکلی هستند. اگر به قول خودشان اقتصاد را راه بیاندازند و تمام کارخانه ها فعال و صادراتی شود که چارهای جز کاستن از ارزش ریال نیست و ددلار باید به مرز 1400 تومان حداقل برسد و ایضا طلا.
فرض کنیم انان بهترین سیاستمدار باشند. چاره ای جز کاستن از ارزش ریال و بالا بردن دلار ندارند چون دولت حداقل 50 میلیارد نقد دارد و اگر دلار 100 تومان بالا رود و ضرب در 50 میلیارد شود مبلغ را حساب کنید و دولت تمام بدهی های خود را بخه سیستم بانکی و آموزش و پرورش می پردازد و غیره
فرض کنیم کشور را ورشکست کنند باز قیمت دلار و طلا افزایش شدید می یابد غیر از این بر پدر و مادر من لعنت.....
در زمينه قرمز رنگ كردم يه توضيحي ميديد؟
اگر كارخانه ها صادراتشون رونق بگيره تصور من اينه كه كشورهاي خارجي براي خريد از كارخانه ها بايد ريال بخرند و در نتيجه ارزش ريال بره بالا

mina_68

Registered User
لایک‌ها
0
فعلا که دارن برای حذف دلار کری میخونن
سکه رو هم موقعی که بخوای بفروشی 4 تومن میزنن تو سرش،کلا میدونین قضیه چیه؟
تو اقتصاد افتضاحن

vazirnia

Registered User
لایک‌ها
80
در هنگام فروش سکه اگه تاریخ ضرب اون به روز نباشه (آخرین سال ضرب بانک مرکزی در حال حاضر نباشه) 10هزارتومان کمتر می خرند!
293.gif

البته الان قیمتش تو بهترین حالت هست.... و شاید ارزش خرید رو داشته باشه.... من فکر می کنم طلای آب شده بهتره...
10 تومن نیستو 2تومنه .
سالشم الان زیر 81 این وضعیته . به نطر من که خوبه سکه . فروششم راحت و بی دردسر هست .

بالا