برگزیده های پرشین تولز

6681 بهتر است يا 6630؟

mhokamaii

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به همه ی دوستان من تا به حال خیلی از این صفحات شما را خواندم و در این قسمت به حرف آمدم :
فرق بین این دو را من در اینجا می نویسم لطفآ تصحیح کنید اگر اشکال داشت :

6681دارای این امکانات است:
نوع صفحه نمایش :6681:TFT Active matrix با وضوح بالا
تعداد رنگ:۲۶۲۱۴۴ رنگ
فلاش دوربین : بله، تا فاصله ۱٫۵ متر
زمان مکالمه : حداکثر ۳ تا ۶ ساعت
زمان کارکرد حداکثر ۱۴۴ تا ۲۶۴ ساعت
حافظه : ۸ مگابایت داخلی
سیستم عامل : Symbian OS 8.0a , Series 60 2nd Edition
ویرایشگر تصویر
ویرایش فیلم
نمایش پرونده‌های PDF
ویرایش پرونده‌های آفیس
نرم‌افزارهای کاربردی : Adobe Reader, Games: Card Deck, Snake EX, 3D Snowboarding , Info Print, Kodak Mobile, Nokia Lifeblog mobile application, Nokia Wireless Keyboard application, Photo Editor, Push to talk (PoC) application, Quickoffice document viewer, Settings Wizard tools for easy email and Push to talk configuration, User Interface (UI) themes
چاپ مستقیم (Nokia XpressPrint Printing Solution (PictBridge, Bluetooth, MMC
پیش‌بینی بقیه کلمه

در صورتی که 6630 این امکانات را نسبت به 6681 بیشتر دارا است :
۱۰ مگابایت حافظه داخلی
Symbian OS 8.0a
قابلیت اتصال به GPS
اتصال به قلم دیجیتال

حال انتخاب با شما است من که حاضرم (در ضمن 6681 دیروز در پایتخت 375 و 6630 به قیمت 320) 55 تومان بیشتر بدم و 6681 را با آن امکانات بخرم

راستی 6681 در پخش mp3 هوا ندارد...

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از mhokamaii :
سلام به همه ی دوستان من تا به حال خیلی از این صفحات شما را خواندم و در این قسمت به حرف آمدم :
فرق بین این دو را من در اینجا می نویسم لطفآ تصحیح کنید اگر اشکال داشت :

6681دارای این امکانات است:
نوع صفحه نمایش :6681:TFT Active matrix با وضوح بالا
تعداد رنگ:۲۶۲۱۴۴ رنگ
فلاش دوربین : بله، تا فاصله ۱٫۵ متر
زمان مکالمه : حداکثر ۳ تا ۶ ساعت
زمان کارکرد حداکثر ۱۴۴ تا ۲۶۴ ساعت
حافظه : ۸ مگابایت داخلی
سیستم عامل : Symbian OS 8.0a , Series 60 2nd Edition
ویرایشگر تصویر
ویرایش فیلم
نمایش پرونده‌های PDF
ویرایش پرونده‌های آفیس
نرم‌افزارهای کاربردی : Adobe Reader, Games: Card Deck, Snake EX, 3D Snowboarding , Info Print, Kodak Mobile, Nokia Lifeblog mobile application, Nokia Wireless Keyboard application, Photo Editor, Push to talk (PoC) application, Quickoffice document viewer, Settings Wizard tools for easy email and Push to talk configuration, User Interface (UI) themes
چاپ مستقیم (Nokia XpressPrint Printing Solution (PictBridge, Bluetooth, MMC
پیش‌بینی بقیه کلمه

در صورتی که 6630 این امکانات را نسبت به 6681 بیشتر دارا است :
۱۰ مگابایت حافظه داخلی
Symbian OS 8.0a
قابلیت اتصال به GPS
اتصال به قلم دیجیتال

حال انتخاب با شما است من که حاضرم (در ضمن 6681 دیروز در پایتخت 375 و 6630 به قیمت 320) 55 تومان بیشتر بدم و 6681 را با آن امکانات بخرم

راستی 6681 در پخش mp3 هوا ندارد...
ببخشین ولی مثله اینکه خیلی چیزا رو اشتباه نوشتین . حافظه ها - GPS - قلم - رنگ دیسپلی ( که البته 90 % شک دارم ) و...

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,457
تنها مشکل 6681 cpu ضعیف ان نسبت به 6630 است همین

mhokamaii

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ببخشید استاد اگر توجه نداشتین حالا توجه کنید
یا حد اقل به سایت gsmarena یک سری بزن یا اگر خسته می شوید این دو لینک را نگاه و حتما
تعداد رنگ و حافطه های داخلی را چک کنید تا مطمئن شوید
در این موارد مطمئن هستم ولی در مورد gps مطمئن نیستم
http://www.gsmarena.com/nokia_6681-1046.php
http://www.gsmarena.com/nokia_6630-811.php

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
mhokamaii
- با وجود ابنکه صفحه نمایش 668x به نسبت 6630 تعداد رنگ های بیشتری رو نشون میده (65k در برابر 262k) اما در عمل هیچ تفاوت قابل مشاهده ای به چشم نمی خوره.
- نسخه سیستم عامل 668x نگارش دوم SymbianOS 8.0a S60 بوده که این خود یه مزیت کوچیک محسوب میشه. چون تفاوت ها بازهم بسیار ناچیزه.
- اکثر نرم افزارهایی که نام بردید روی 6630 وجود داره و اگر هم نباشه قابل نصبه
- هر دو گوشی از قلم دیجیتال بی سیم پشتیبانی می کنن
- کیفیت دوربین 6630 به مراتب بهتر از 668x ـه
- هر دو از یه نوع باتری استفاده می کنن

Sony Ericsson!!
هر دو گوشی از پردازنده ی 220MHz ARM5 استفاده می کنن، اما در مجموع 6630 ی Performance بالاتری داره

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,457
توجه کنید به این نتایج تا همه چیز دستگیرتان بشه صرف اینکه هردو یک cpu دارند که دلیل نمیشه!
spmark.gif

و
jb.gif

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
به نقل از Sony Ericsson!! :
توجه کنید به این نتایج تا همه چیز دستگیرتان بشه صرف اینکه هردو یک cpu دارند که دلیل نمیشه!
با منی؟ :blink:

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
به نقل از mhokamaii :
ببخشید یعنی 55 تومان ارزش نداره تا آدم :
فلش و رنگ(که از نظر شما یکی است) و حتی os نسخه دوم نمی ارزه
راستی xplod جان mp3 چی ؟
من را متقائد کن.
و همچنین
نمایش پرونده‌های PDF
ویرایش پرونده‌های آفیس
ارزش 55 تومان ....نداره
دوست عزیز
من نه می خوام و نه می تونم دیگران رو متقاعد کنم، پس فقط سعی کنیم که اطلاعاتمون رو با هم تقسیم کنیم، خب؟
اما در مورد سئوالتون، میشه گفت 55 تومن قیمت خیلی زیادی نیست که آدم به خاطرش از خریدن یه گوشی صرفنظر کنه، پس من فعلا فاکتور قیمت رو در نظر نمی گیرم.
6630 به غیر از فلاش(که البته اسم چندان مناسبی نیست) هیچ کمبودی به نسبت 668x نداره. به علاوه قابلیت نمایش فایل های PDF و مجموعه آفیس از خیلی قبل تر در اسمارت فون های نوکیا وجود داشته. پس زیاد درگیر این حربه های تبلیغاتی نشید. در مورد کیفیت پخش MP3 هم باید بگم که من کیفیت 668x رو امتحان نکردم اما توی اون مدت کوتاهی که 6630 داشتم اصلا به نظرم نمی اومد که به قول شما "هوا" داشته باشه. پس برای همین در موردش اظهار نظر نکردم.
اما حرف آخرم اینکه من اگه قرار باشه بین این دوتا یکی رو انتخاب کنم با توجه به کیفیت بهتر دوربین، 6630 رو انتخاب می کردم اما شما به فاکتورهای مورد نظر خودت توجه کن، شاید برای شما ظاهر، تک بودن و فلاش گوشی مهمتر باشه.

در ضمن این رو هم بگم که هیچ کدوم از گوشی های توکیا تا حالا نتونستن تعصب من رو نسبت به خودشون بر بینگیزن! پس بدونین که این صحبت ها هیچ ارتباطی با رابطه کوتاه من با یه 6630 نداره :D

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,457
به نقل از xPlod :
نه رييس جان ;)
منظور من كساني بود كه مي خواهند از بين اين دو يكي را انتخاب كنند بود تا بتوانند بهتر قضاوت كنند

mhokamaii

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,457
به نقل از mhokamaii :
ولي من mp3 ها را که از چندتا مغازه پرسیدم گفتن مالِ 6681 بهتره
[
آخه مغازه دارها كه اصلا نمي دونن اونا فقط الكي حرف مي زنن
ازشون بپرسي firmware چيه نمي دونن :blink: :wacko:

esfandiyar2002

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
7
به نقل از Sony Ericsson!! :
آخه مغازه دارها كه اصلا نمي دونن اونا فقط الكي حرف مي زنن
ازشون بپرسي firmware چيه نمي دونن :blink: :wacko:
دوست عزيزم,اون نمودار صفحه پيش كه راجع به مقايسه ان 90 نوكيا با 6681 و 6630 دادي,براي من بي سواد عوام قابل فهم نبود,مي توني اگه زحمتي نيست,يه خورده خردش كني تا من هم بفهمم؟! :happy:
در اينجا سعي بر اين است كه اصطلاحات تخصصي و سخت افزاري به سادگي و قابليت فهم كساني كه چيزي نمي دانند,ارائه شود.
ولي باور كن من هيچي نفهميدم,احتمالا مشكل از cpu منه!!! :lol: ;)

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,457
به نقل از esfandiyar2002 :
دوست عزيزم,اون نمودار صفحه پيش كه راجع به مقايسه ان 90 نوكيا با 6681 و 6630 دادي,براي من بي سواد عوام قابل فهم نبود,مي توني اگه زحمتي نيست,يه خورده خردش كني تا من هم بفهمم؟! :happy:
در اينجا سعي بر اين است كه اصطلاحات تخصصي و سخت افزاري به سادگي و قابليت فهم كساني كه چيزي نمي دانند,ارائه شود.
ولي باور كن من هيچي نفهميدم,احتمالا مشكل از cpu منه!!! :lol: ;)
مقايسه و تست جاوا و سه بعدي مي باشد اعداد در هر قسمت نشان دهنده توانايي cpu براي پردازش اطلاعات در ان مورد مي باشد متن كامل انگليسي رو اوردم

Since the processor is the same (it turned to be, the core version remained the same - Symbian OS 8.0a), the productivity didn't change as compared to the Nokia 6680, just have a look at the SPMark04 test result table (like for the Nokia 6680 the 3D test doesn't work in the package). The Nokia 6681 is always a bit in advance; the gap is 5-10 percent

spmark.gif

The same result of the Java productivity test (Java Benchmark package). The Nokia 6681 is a bit ahead again. A possible explanation is a later software version

jb.gif

The phone productivity shouldn't mean much when buying a device, since you won't see the difference in practice. This performance is enough for working with most of the applications comfortably. Though the Nokia devices loose to the HTC Typhoon (an indirect rival based on Windows Mobile) in operating speed.

جاي تعجبه كه N90 با اين همه سرو صدايي كه براش به راه انداختن حتي نصف قدرت 6630 رو هم نداره!!

darvish_boy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

من اين بحث رو از اول خوندم تا ببينم چه نتيجه اي گرفتي و وقتي ديدم رفتي 6630 گرفتي خوشحال شدم.
من يه كامپيوتر من هستم كه نميخواستم Pocket PC بخرم و الان یکی دو ماه که 6630 دارم. ازش خیلی راضیم . با گوشیهای دیگه خیلی قابل مقایسیه نیست. Disk Access اون هم فوق العاده سریعه و برای باز کردن یه فولدر با فایلهای زیاد آدمو دق نمیده.
خلاصه حالشو ببری

بالا