exchanging

ASP.NET Core 1 – قسمت 23

شروع موضوع توسط ali.kolahdoozan ‏24 آپریل 2016 در انجمن دات نت

1. ali.kolahdoozan

ali.kolahdoozan Registered User

ASP.NET Core 1– قسمت بیستو سه

در این قسمت به بررسی چگونگی ارتباط با DataBase مبتنی بر Entity FrameWork خواهیم پرداخت . EF هم در بستر Core 1 دستخوش تغییراتی شده است و بر اساس ادعای ماکروسافت کاملا از صفر نوشته شده و دارای توانمندیهای جدید و در کنار آن حذف یکسری آیتمهای قدیمی شده است .

میتوانید در مقاله زیر نگاه کوتاهی به تغییرات EF Core 1 بیندازید .

قابلیتهای Entity Frame Work 7 یاهمان EF Core 1

برای شروع باید نگاهی به SQL Server نصب شده بر روی سیستم خود بیندازید . این مراحل را با هم پی میگیریم .

در این پروژه از یک دیتابیس Local استفاده خواهیم نمود . می توانید از دیگر دیتابیسها هم استفاده کنید ، ولی من به جز Oracle و SQL Server دیتابیس دیگری را حتی تا بحال ندیده ام و با SQL Serverپیر شده ام ، لذا همه چیز را تا پایان و حتی در آموزش دیگر تکنولوژیها با SQL Server ادامه خواهم داد. شاید در ماههای آینده آموزش MongoDB را هم شروع کنیم ، ولی دیتابیس ایده آل من همواره همانSQL Server خواهد بود.

من از SQL 2016 استفاده می کنم ، ولی هر ورژنی داشته باشید برای شما کافی است و نیازی به تغییر یا نصب 2016نمی باشد.

بعد از ورود به Query Editor در SQL Server با اجرای یک خط دستور ساده میتوانید Versionنصب شده بر روی سیستم من را مشاهده کنید .

متن کامل مقاله در : http://iliasoft.ir/p.aspx?name=Post&ID=130