برگزیده های پرشین تولز

Astell & kern Ak jr پلیر فوق حرفه ای

mostafa_audiophile

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
25
این پلیر فقط یک mp3 پلیر معمولی نیست!
این پلیر ارزون ترین پلیر از خانواده عظیم و حرفه ایه Astell & kern هست وتوانای پخش تمامی فرمت های حرفه ای موجود در دنیا رو داره
www.astellnkern.com
http://iranheadphone.com/mp3-player/astell-n-kern-ak-jr
خدا رو شکر ایران هدفون این مدل برای تست داره:)
قبل از هر چیز مجبورم توضیحاتی رو بدم
برای رسیدن به کیفیت بهتر در موسیقی مهم ترین و اولین گام تهیه موزیک با کیفیت در انواع فرمت های خوب هست(برای دانلود موزیک با کیفیت از این سایت کمک بگیرید
http://mybest-music.net)
برای مثال فرمت flac 16 bit/44 Khz ی فرمت متداول هست که کیفیتش معادل cd quality هست و عمق و تفکیک بیشتری از MP3 داره در حقیقت MP3فرمت فشرده شده ای هست که سر و ته موسیقی ازش زده میشه.....
ما فرمت های خیلی بهتر و حرفه ای تری داریم که ممکنه هر ترکش به حجم 200 یا 300 مگ برسه(mp3 320 k نهایتا 15 مگ هست!)
از فرمت های خیلی خوب میشه به flac 24bit /96 Khz , DSD,DVD-audio, SACDو .... نام برد
در مرحله دوم نیاز به پلیر خوب یا DAC حرفه ای داریم
Dacدر حقیقت کارش پردازش صداست و تمام موبایل ها و کامپیوتر ها از این قطعه استفاده میکنند اما تفاوت در نحوه پردازش ،نوع dac وحتی مهندسی چینش قطعات در کنار هم هست
براتون مثال میزنم
الان اثر گوشی ها توانای پخش فرمت flac 16 bit دارن ولی نوع پردازش کاملا متفاوت هست
شما اگه فرمت flac با mp3 320داخل موبایلتون مقایسه کنید متوجه میشین که حجم صدا در فرمت mp3بیشتر و حتی حس میشه که تفکیک هم بیشتره اما این کاملا اشتباه!
موبایل یا سورسی که دارین توانای پردازش فرمت flac نداره بخاطر این موضوع کیفیت کمتری حس میشه.
این موضوع در مدل های مختلف پلیر های حرفه ای هم کاملا صادقه
الان پلیر های وجود دارن که از یک نوع دک استفاده میکنن ولی چون مهندسی ومهم تر از اون تحقیق و توسعه ای روشون انجام میشه از نظر صدای با هم خیلی اختلاف دارن
مثال( fiio x3 k از دکCS4398 استفاده میکنه و قیمت 200$ داره ولی جالب اینجاست که شرکت astell& kernبا وجود استفاده از دک یکسان در مدل ak 240 کیفیت و شفافیت به مراتب چندین برابری داره که اینو میشه نتیجه تحقیق و توسعه این شرکت دونست.... پس صرفا گول مشخصات نخورید!)
مرحله سوم میرسیم به پیام رسان که همون هدفونه
شما با رعایت کردن موارد بالا و داشتن هدفون خوب میتونید تمام موسیقی رو به صورت تفکیکی و دقیق بشنوید
(برای خرید هدفون از مرجع هدفون ایران کمک بگیرید)
www.iranheadphone.com
نقد و بررسی و پرسش و پاسخ هم میتونید از انجمنشون استفاده کنید که خیلی حرفه ای کار میکنن
http://iranheadphone.com/forum/index.php
در اخر باید بگم لطفا هدفون با اسپیکر اشتباه نگیرید دوستان،تمام شرکت های بزرگ هدفون سازی که بالای 70 سال قدمت دارن تمام تلاششون اینه که طبیعی ترین و تفکیکی ترین صدای ممکنه به گوش ما برسونن برای مثال سنهایزر جدیدا مدلی رو معرفی کرده که 55 هزار دلار قیمت داره واصلا هدفون بیسی نیست(فناوریه الکتروستاتیک)
پس هر هدفونی که فقط بلندی صدای زیادی داشت و تو لحظه اول گوش دادیم نگیم woooعجب هدفون با کیفیته
بدترین و بی کیفیت ترین برند هدفون ساز دنیا متاسفانه بیتس:general607: هست که به علت تبلیغات زیاد تو دهن مردم ایران افتاده این برند حساسیت هدفون هاش بالای 128 dBهست که یعنی در یک کلام فاجعه برای گوش!:general306:
البته این حرف به احتمال زیاد به مزاج خیلی ها خوب نمیاد... چون سود زیادی از فروش هدفون بیتس گیرشون میاد(بیتس خودش چی بود حالا همش هم تقلبه ایه....)

Last edited:

Amir Ars

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام عزیز ؛) وقتت بخیر ؛)
درسته هدفون بیتس واسه خوره های موزیک و علاقه مندای به شنیدن صدای واقعی و استاندارد یه فاجعه محسوب میشه ولی واسه کسایی که میخوان با بیس و حجم صدای زیاد و صدای جذاب رنگ شده واسه لحظاتی از موزیک لذت ببره خیلی خوبه ؛)
قیمت ندادی عزیز ؟

mostafa_audiophile

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
25
درسته هدفون بیتس واسه خوره های موزیک و علاقه مندای به شنیدن صدای واقعی و استاندارد یه فاجعه محسوب میشه ولی واسه کسایی که میخوان با بیس و حجم صدای زیاد و صدای جذاب رنگ شده واسه لحظاتی از موزیک لذت ببره خیلی خوبه ؛)
قیمت ندادی عزیز ؟
لینک خرید از سایت ایران هدفون بالا هست
اشتباهتون همینجاست
شما با اون پولی که میخوانین برای ی بیتس غیر استاندارد و از طرف دیگه تقلبی بدین میتونید بهترین هدفون های دنیا رو که برای صرفا موزیک شنیدن با بالاترین کیفیت ممکنه هست انتخاب کنید
اصلا ربطی به حرفه ای بودن نداره
گوش شما با شنیدن صدای خوب تقویت میشه و یهو دیدین شدین ی audiophile
مثلا این مدل ببینید این هدفون به عنوان بهترین هدفون پرتابل دنیا تو سال 2014-2015 انتخاب شده و جالبه اینه که کاملا دست ساز و المانیه
و تو دسته high-end قرار میگیره(یعنی بهترین و بالاترین کیفیت برای موسیقی شنیدن)

http://iranheadphone.com/beyerdynamic-t-51-i?search=51

mostafa_audiophile

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
25
قیمت ندادی عزیز ؟
من نگفتم ب ی س بده
شما الان ی هدفونی مثل m 50xیا hd8 djبگیری بیسش اغراق شده و هیجان بالای داره ولی هیچ وقت مید رنج و های فرکانس فدای بیس نمیکنن
در حقیقت بیتس هیچ علمی در علم هدفون سازی نداره و بیشتر شبیه اسپیکره تا درایور هدفون که پشت ساختنش هزار تا علم و تکنیک به کار رفته!
همون t 51 i از فناوریه تسلا استفاده میکنه و شما هیچ سیم پیچی داخل درایوراش نمیبینی و تماما بصورت الکتریکی هست این لینک درباره فناوری تسلا
http://africa-middle-east.beyerdynamic.com/tesla-technology.html
در کل اشتباه بیری که قدیمی ترین هدفون ساز دنیاست با 91 سال قدمت،با بیتس مقایسش کنیم.....واقعا خنده داره!

Amir Ars

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
؛) سلام دوباره عزیز ؛)
حرفه ای بودن منظور من نبود ؛) منظور من افرادیه که علاقه دارن موزیکی که گوش میدن با تمام جزئیات باشه و نمیخوان رنگ شدگی صدا داشته باشه و جزئیات رو‌ازدست بدن ...
من هم نگفتم بیس بده ؛) حتی اغراق شدش ؛) گفتم رنگ شدگی و حذف جزئیات و بیس اغراق شده (در حد بیتس )برای دسته ی بالا فاجعه هست ...
از طرفی بیتس پول برند زیادی میگیره و داخل ایران ۹۹درصد تقلبیه که البته ارزش خریدشو خیلی کم میکنه ؛)
از نظر حرفه ای بودن هم که بیتس در حد سنهایزر و بیرداینامیک و شر و آئودیو تکنیکا و گرادو و...به هیچ وجه نیست.

Amir Ars

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
HD dj 8 رو که بررسی کرده بودم ولی بودجم اصلا نمیرسه
؛-)
یه ماه کامل قصدم یه قطعه پلاستیکی هدفونم رو عوض کنم بفروشمش ۳۰۰ بزارم روش برم یه msr7 یا m50x یا t51i دسته دوم بگیرم ؛))))))))

Amir Ars

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
یه چیزایی در مورد عادت کردن گوش شنیدم ولی کلمه ی
Audiophile چی چی بید ؟؛))))

mostafa_audiophile

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
25
یه چیزایی در مورد عادت کردن گوش شنیدم ولی کلمه ی
Audiophile چی چی بید ؟؛))))
همونطوري كه هدفون نياز به burn inداره (همون اب بندي خودمون ميشه)
مغز ادم هم اين اتفاق براش ميفته
شما اگه قبلا از هدفون خاصي استفاده ميكردين كه مثلا بيسي بوده باشه مغز به طور اتوماتيك به اون صدا عادت ميكنه
شما بعدش به ي هدفون فلت گوش كنين نميتونين ارتباط برقرار كنيد
ي چند وقتي زمان ميبره تا به اون صدا ارتباط برقرار كنيد
Audiophile به افرادي گفته ميشه كه صدا رو به بهترين شكل ميخوان بشنون
معمولا گوش هاي حساسي دارن و فركانس ها رو بهتر از بقيه افراد حس ميكنن

mostafa_audiophile

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
25
HD dj 8 رو که بررسی کرده بودم ولی بودجم اصلا نمیرسه
؛-)
یه ماه کامل قصدم یه قطعه پلاستیکی هدفونم رو عوض کنم بفروشمش ۳۰۰ بزارم روش برم یه msr7 یا m50x یا t51i دسته دوم بگیرم ؛))))))))
اينو در نظر داشته باش اين هدفون ها،هدفون هاي حرفه اي هستند و موبايل نميتونه واقعيتشون نشون بده
خصوصا t 51 كه اين كوچولو high-end هست
من t51 i اول با موبايل درايو كردم صدا خوب بود...
با x3 kي مدت گوش دادم وقتي همون فايل و اهنگ تو موبايل برگشتم گوش دادم صدا داشت قاطي پخش ميشد واقعا عجيب بود!!

با a 200 p همون فايل بسيار صدا كريستالي شد
با ak jr صدا علاوه بر شفافيت بالا بيس عميق و پانچي هم اضافه شد
در تمام اين مدت اهنگ يكي بود و هدفون همونt 51
اين برميگرده به نحوه پردازش.....

Amir Ars

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
خیلی ممنون از اطلاعات مفیدتون و پاسخ گوییتون به سوال بنده .......دک و امپشم جور میشه بعدیه مدت ؛)
البته در حد معمولی یا تهیه از آمازون ؛) چون پول هدفونو دو سه ماه طول کشید جور کنم ؛)
باز هم ممنون از شما که دوستدار موسیقی هستین و دانش و تجربیاتتون رو در اختیار بقیه قرار میدین....موفق باشی...

Try

Registered User
لایک‌ها
466
اينو در نظر داشته باش اين هدفون ها،هدفون هاي حرفه اي هستند و موبايل نميتونه واقعيتشون نشون بده
خصوصا t 51 كه اين كوچولو high-end هست
من t51 i اول با موبايل درايو كردم صدا خوب بود...
با x3 kي مدت گوش دادم وقتي همون فايل و اهنگ تو موبايل برگشتم گوش دادم صدا داشت قاطي پخش ميشد واقعا عجيب بود!!

با a 200 p همون فايل بسيار صدا كريستالي شد
با ak jr صدا علاوه بر شفافيت بالا بيس عميق و پانچي هم اضافه شد
در تمام اين مدت اهنگ يكي بود و هدفون همونt 51
اين برميگرده به نحوه پردازش.....
خودتون بهترین هدفون رو t 51 میدونید؟بهترین صدا رو توسط چه هدفونی شنیدید زیر دو تومن؟

mostafa_audiophile

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
25
خودتون بهترین هدفون رو t 51 میدونید؟بهترین صدا رو توسط چه هدفونی شنیدید زیر دو تومن؟
همونطوري كه گفتم بهترين صدا زماني بدست مياد كه شما بتونيد واقعيت يا توان واقعي هدفون بشنويد
كه موبايل بدترين پليره...
تا اون رنج قيمت msr7 ,t 51i ،تو ايرفونا se 535 شور....

• Like
Reactions: Try

Try

Registered User
لایک‌ها
466
همونطوري كه گفتم بهترين صدا زماني بدست مياد كه شما بتونيد واقعيت يا توان واقعي هدفون بشنويد
كه موبايل بدترين پليره...
تا اون رنج قيمت msr7 ,t 51i ،تو ايرفونا se 535 شور....
آمپ دسکتاپی هست که کیفیت صداش شبیه Astell & kern Ak jr باشه؟

mostafa_audiophile

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
25
آمپ دسکتاپی هست که کیفیت صداش شبیه Astell & kern Ak jr باشه؟
Jr صداي تفكيكي وخيلي خوبي داره
تو فركانس هاي پايين صدا رو به شدت پانچي پخش ميكنه
بله تركيب a2 +asus stu
كه يكم گرونه....

• Like
Reactions: Try

parvizgashtil

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام
روز خوش پلیر هنوز موجود است ؟ قیمت چقدره لطفا .

بالا