آژانس هواپیماییexchanging

Changing Thread Locale

شروع موضوع توسط captanblack ‏1 جولای 2005 در انجمن Delphi

1. captanblack

captanblack کاربر تازه وارد

سلام

دوستان - نميدونم در بين شما كسي هست كه با تابع setthreadlocale كار كرده باشه يا نه ! اما مشكل اينجاست كه مايكروسافت اصلا معلوم نيست چرا وقتي NT اين تابع را مثل هلو پشتيباني ميكنه ! ديگه چرا مايكروسافت هي ور ميره به اين API .

اما مشكل اينجاست كه حتما ميدونيد Delphi زماني واقعا bidimode را righttoleft ميكنه ! كه locale شما در حالت يك زبان right to left باشه (مثل فارسي - ابري يا .... ) حالا مشكل ما انجاست كه تنها تابع كه من ميدونم ميشه باهاش اينو عوض كرد setthreadlocale هستش كه با استفاده از يك Langid و lcid ميتونه locale را عوض كنه ! اما توي NT 5 به يالا ! اين تابع كار نميكنه ! من چند جا خوندم كه شيوه كار عوض شده ! اما همچون هميشه ! ما راست به چپي ها چيزي از خير ويندوز بهمون نميرسه !

حالا كسي هست اطلاعاتي چيزي داشته باشه ؟؟

:cool:

2. littlerabbit

littlerabbit مدیر بازنشسته کاربر فعال

دقیقا چی رو میخوای عوض کنی؟؟؟ من که تا به حال نیازی به این که میگی پیدا نکردم مشکل هم اینه که اون Threadباید Privilage لازم رو داشته باشه و توکن رو ایجاد کنه.

دقیق تر توضیح بده ببینم مشکل چیه.

3. captanblack

captanblack کاربر تازه وارد

ببين ! حتما ميدوني که براي تايپ درست فارسي ! بايد Default Language سيستم روي فارسي باشه ! تا اطلاعات ورودي ديتابيس بصورت ؟ ذخيره نشه ! بعدشم دلفي اگه Locale سيستم را روي يک زبان Righ to left نگذاريم bidimode := bidirighttoleft را اثر نميده ! حالا من 100% مطمئن هستم که Default Language مگر با کنترل پانل تغيير نميکنه ! و اگه هم تغيير کنه سيستم بايد Rest بشه ! ولي در مورد locale ميشه فرمت Currency و Date و اين چيزا را راحت عوض کرد ولي اگه بخواي Location را بگذاري فارسي ! يه تابع داريم به نام SetThreadLocale که کاري به System default locale نداشته باشيم و فقط برنامه ما locale خودش را از اين تابع بگيره ! من در کل نياز دارم که اين Locale را عوض کنم On the fly و اگه نشه ! پيغام بدم خود کاربر بره عوضش کنه !