برگزیده های پرشین تولز

DVD رایت شده رو کامپیوتر خالی نشون میده!

بهناز

Registered User
لایک‌ها
4
با سلام به همگی.

یکی از دوستانم یه DVD تصویری برای من رایت کرده ولی وقتی که dvd رو میذارم تو درایو .مای کامپیوتر خالی نشون میده. آخه اثر رایت هم روی DVD مشخصه تقریبا 4گیگ رایت شده.

مشکل از کجاست چون دوست من اینجا نیست تو یه شهر دیگهست نمیتونم دوباره ازش بگیرم واین dvd برای من خیلی مهمه؟

لطفامنو کمک کنید چجوری باید بازش کنم؟

با تشکر

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,258
سلام، خوبی عزیز گوله گوله؟ (چیزی که عوض داره گله نداره ;) )!
ببین این مشکل بعضی مواقع به ندرت پیش میاد ممکنه دی وی دی خیلی هم باکیفیت باشه و خوب هم رایت شده باشه ولی یه درایو نشونش نده، و مشکل در این حالت معمولا ناسازگاری دیسک با درایو است.
ساده ترین و موثرترین راه حل اینه که دیسک رو توی یه درایو دیگه مثلا درایو کامپیوتر یکی از دوست هات بذاری و یه کپی دیگه برای خودت بگیری و این دیسک رو هم در راه خدا بدی به یکی که می خوادش. :happy:

Alireza-Metal

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به احتمال 90 % از اینی که من میگم باشه :

dvd رامی که شما داری کمی قدیمیه و dvd های + رو ساپورت نمیکنه - شما ببین رو دی وی دی ی که روش رایت شده نوشته + یا - ؟ اگه منفی باشه که مشکلی نداره تو همه سیستم ها میاد و مشکلی نداره و اگه مثبت باشه چون سیستمتون ساپورت نمیکنه پس نمیاد ! باید برید یه جائی که رایترشون جدیدتر باشه و یه بار دیگه رایت کنید ولی رو دی وی دی خام - منفی

موفق باشید

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
به احتمال 90 % از اینی که من میگم باشه :

dvd رامی که شما داری کمی قدیمیه و dvd های + رو ساپورت نمیکنه - شما ببین رو دی وی دی ی که روش رایت شده نوشته + یا - ؟ اگه منفی باشه که مشکلی نداره تو همه سیستم ها میاد و مشکلی نداره و اگه مثبت باشه چون سیستمتون ساپورت نمیکنه پس نمیاد ! باید برید یه جائی که رایترشون جدیدتر باشه و یه بار دیگه رایت کنید ولی رو دی وی دی خام - منفی

موفق باشید
راست ميگه، DVD-R يا DVD+R بودن آن مهمه به احتمال زياد مشكل از همينه

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,258
چند درصد از درایوهایی که الآن دست مردم هست یکی از فرمتهای + یا - رو ساپورت نمی کنه؟ خصوصا اگه از درایوهای جدید (16X) باشه که حتما هر دو فرمت رو می خونه.
به نظر من مشکل ازهمون عدم سازگاریه.
به هر حال در هر صورت راه حلش معلومه. با یه درایو دیگه بخونش.

یاشار

Registered User
لایک‌ها
3
ضمن تایید همه مواردی که تا حال مطرح شده،

1. ممکنه دیسک شما با سرعت بالا ضبط شده باشه. این مسئله باعث میشه دیسک درایورهای ضعیف تر قادر به خوندن اون دیسک نباشن.
2. احتمال داره که DVD-Rom شما از انواع قدیمی باشه و فورمتهای رایت جدید تر رو ساپورت نکنه.
3. ممکنه دی وی دی که دوستتون براتون فرستاده از انواع 9 'گیگی باشه و یا DVD-Ram باشه که البته این مورد با توجه به توصیفتون خیلی بعیده، ولی در این صورت هم اگر درایور قادر به خودن این نوع دیسک نباشه بازم همین مشکل رو خواهید داشت.
4. و این حالت که احتمالش خیلی هم کم نیست خراب بودن دی وی دیه!

در هر صورت باید دیسکتون رو روی یه سیستم دیگه تست کنید.

Babak

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
32
نرو بعضی اوقات ته دی وی دی رو نمیبنده
شما کاری که میکنی دی وی دی که رایت کردی رو داخل درایو میزاری
نرو رو باز میکنی
گرینه Make data dvd رو میزنی
نکست میکنی
برن میکنی
اگه مشکل این باشه ته دی وی دی بسته میشه و آماده خوندن میشه
چک کنید

بهناز

Registered User
لایک‌ها
4
DVD رایتر من asus 1608p3s هستش. دوستم چند تا dvd برام زده با یک مارک همشون نشون میده به غیر از این.

بهناز

Registered User
لایک‌ها
4
بابک جان DVD درایو رو خالی نشون میده چی رو برن کنم؟

Babak

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
32
اینجوری نشون میده
من خودم خیلی از دی وی دی هارو که این شکلی به نظر میومدن رو با اون روش درست کردم
امتحان کنید شاید درست بشه اگرم نه پس مشکل بسته نشدن ته دی وی دی نبوده

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,258
بابک خوب کارش اینه. روشی که میگه رو من خودم نشنیده بودم ولی به تست کردنش می ارزه.
ولی یه تجربه خودم رو هم بگم:
یکی از دیسک های فیلم بچه ها رو برای خودم روی Verbatim (از بهترین دی وی دی خام های بازار) رایت کردم، و توی هر درایوی هم اسکنش می کنم همیشه میگه به بهترین و باکیفیت ترین شکل رایت شده، ولی همون رایتری که باهاش رایت کردم اونو نمی خونه!! فقط هم همون یه درایو اینطوره!!
در واقع مشکل با - و + و این چیزها بعیده باشه، بهناز اول این کاری که بابک گفت رو امتحان کن و بعد اگه جواب نداد همونطور که همه گفتند یه راه حل آسون داره و اون هم یه درایو دیگه است. ;)
اگه توی هیچ درایوی نخوند هم که به قول یاشار لابد خرابه دیگه! :(

Babak

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
32
البته دوراه داره یکی چک کردن اون کاری که گفتم
یکی دیگه آپدیت فریم ور دستگاه که صد در صد تاثیر گذاره اگه نام کاملشو قید کنی میتونیم لینک بدیم

sghd

Registered User
لایک‌ها
19
برای منم این اتفاق زیاد میفته با یه بار ریستارت کردن رایانه درست میشه

kakoo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
حالا شما مطمين هستيد که DVD خالی نيست؟ جای ديگری توانسته اييد چيزی در آن ببينيد؟
ضمنا اگر در nero مشخصات DVD را ملاحضه کنيد، ميگويد empty؟ اگر بلی، ظرفيت خالی و قابل
نوشتن آنرا چند نشان ميدهد؟ اگر صفر، يعنی DVD شما يا خراب شده، يا drive شما نميتواند
آنرا بخواند.

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,258
کاکو جان فکر کنم نوشته بودند که دایره مربوط به نوشته شدن DVD روی سطح آن دیده می شه. بعیده خام باشه.
راست میگن، به ندرت بعضی DVD ها با این که رایت شده اند، مثل DVD خام باهاشون برخورد میشه.

kakoo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
کاکو جان فکر کنم نوشته بودند که دایره مربوط به نوشته شدن DVD روی سطح آن دیده می شه. بعیده خام باشه.
راست میگن، به ندرت بعضی DVD ها با این که رایت شده اند، مثل DVD خام باهاشون برخورد میشه.

بله، از چشم من پنهان ماند. پس DVD سوخته. حالا مسيله اينه که:

1. آيا درايو های ديگر آن را ميتوانند بخوانند
2. آيا نرو آنرا خالی با ظرفيت کمتر يا صفر معرفی ميکند

پ.ن.: اگر اشتباه نکنم اين مارک DVD و آن دستگاه burner قبلا هم بکار رفته بودند و در
درايو ايشان مشکلی نداشتند.
بهترين کار اينست که تا حد ممکن پيشنهادات دوستان را بکار ببندند تا مشکلشان روشنتر شود
بروز آوردن firmware، و تست روی درايو های ديگر و ... بدون داشتن اطلاعات بيشتر نميشود
غيب گويی کرد.

Piter9

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام بچه ها منم الان همین مشکل بهنازجون رو دارم قبلا ها DVD های من + بودن و با سرعت 8 هم رایتشون میکردم و هیچ مشکلی نداشتم تا اینکه پریروز DVD جدیدی خریدم که منفی اند و من وقتی بااینا رایت میکنم باز نمیشه یا وقتی باز میشه چند ساعت طول میکشه و از همه بدتر که موقع باز شدن هم فایل های درونش باز نمیشن و یه چیزی هم تو بین این DVD های جدیدی که خریده بودم دیدم که از بین اینها یکیشون انتخاب سرعت نداشت یعنی خودش فیکس روی سرعت 4 بود و من دیگه نمیتونستم تغییرش بدم و بذارم رو سرعت 8 به همین خاطر مجبوری با همون سرعت 4 رایتش کردم و با اینکه میترسیدم یهو DVD بسوزه ولی هیچ مشکلی پیش نیومد و خوبم باز میشه اما اون یکی ها با اینکه از همین مارک بودن ولی انتخاب سرعت رو داشتن و من با 8 رایتشون کردم والان هیچ کدوم باز نمیکنن و موقع باز کردن هم که گفتم چه جوری میشه در ضمن اون دوست عزیزمون sghd هم که گفتن با ریستارت درست میشه، نشد من چندبار کردم ولی نمیشه که نمیشه.

بالا