برگزیده های پرشین تولز

eMule

ken

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
در ضمن اگه جا دارین تا وقتی میشه یه فایل دانلود شده رو بویژه اگه کمیابه نگه دارین تا هم ملت بگیرن هم کردیتتون بالا بره.

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
سلام به اساتيد
من تجربه زيادی با eMule ندارم
الان دنبال فيلمی هستم به نام Waltzes From Vienna که وقتی سرچ میکنم 2 تا پيدا میکنه ولی گويا مشکل سيد / سورس ( هرچی! ) داره
میخواستم ببينم همينطور هست يا مشکل ديگه ای هست !؟
این نتايجی هست که میاد

4u2eps1.jpg

moryabdi

Registered User
لایک‌ها
4
سلام به اساتيد
من تجربه زيادی با eMule ندارم
الان دنبال فيلمی هستم به نام Waltzes From Vienna که وقتی سرچ میکنم 2 تا پيدا میکنه ولی گويا مشکل سيد / سورس ( هرچی! ) داره
میخواستم ببينم همينطور هست يا مشکل ديگه ای هست !؟
این نتايجی هست که میاد

4u2eps1.jpg
بیخیالشون شو تنها کاری که میتونی بکنی اینه که برای اون دو تا کاربری که دارن آپلود میکنن پیغام بفرستی که لطفا بیاید توی تورنت شیرش کنید :دی
من اینکارو کردم جواب داد بعدا رفتم دیدم یارو برده رو تورنت... خلاصه همینه دیگه ایمول هم مشکلات خودش رو داره
برو توی نرم افزارهای دیگه ای مثل Ares بگرد شاید سورسش بیشتر باشه...

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
بیخیالشون شو تنها کاری که میتونی بکنی اینه که برای اون دو تا کاربری که دارن آپلود میکنن پیغام بفرستی که لطفا بیاید توی تورنت شیرش کنید :دی
من اینکارو کردم جواب داد بعدا رفتم دیدم یارو برده رو تورنت... خلاصه همینه دیگه ایمول هم مشکلات خودش رو داره
برو توی نرم افزارهای دیگه ای مثل Ares بگرد شاید سورسش بیشتر باشه...

Ares که خوراکه ولی نيست

moryabdi

Registered User
لایک‌ها
4
توی dc++ هم پیدا نکردی؟ فکر کنم توی هاب هاش باشه.. اگر نبود فقط روی همون راه حلی که گفتم فکر کن.. یعنی پیغام بفرست براشون بگو جای دیگه سیدش کنن...

reza_17173

Registered User
لایک‌ها
9
دوستان ظاهرا" سرورهای Bigang و DonkeyServer و بقیه سرورهای مهم رو بستن و دیگه اجازه فعالیت ندارن:(
من چند روزی بود که هی می گفتم چرا این eMule دیگ خوب نیست:blink:
توی یه سری سایتهای ایرانی این خبر رو خوندم. اینم خود منبع خبر:
http://blog.shareconnector.com/donkeyserver-bigbang-byte-devils-edonkey-servers-downoffline

reza_17173

Registered User
لایک‌ها
9
آقا این eMule دیگه به هیچ سروری وصل نمیشه. چی کار باید کرد؟
سرورهاش رو همه بستن:( بدون P2P که نمیشه زندگی کرد.
عجب مصیبتی.......

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
BigBang ها که خيلى وقته به رحمت ايزدى رفتند (يک ماهى‌ميشه به گمانم، شايدم بيشتر)، Donkey Server 2 نازنين هم تا همين يک هفته پيش موجود بود، ولى اونم appears to be dead شد. ولى wmule هنوز نفس ميکشه (دست کم منکه فقط به همين وصل ميشم!).

wacko.gif

neo2

Registered User
لایک‌ها
184
خوب چون تازه کاری میگم وگرنه خیلی چیز بدیهی هست...
ببین وقتی تو فایلی رو میگیری ایمول شروع میکنه لیست کاربرایی که توی صف دانلود هستن یا سرور هایی که فایلها بصورت کامل روشون هست رو پسدا میکنه....
بعد بر طبق سرعت تو و امتیاز آپلود تو و میزان دسترسی و نزدیکی آیپی تو به کاربرهای دیگه شروع میکنه به صف بندی تو... اگر به راهنمای ایمول توجه کنی اینا رو همشو نوشته...
این رو بدون که وقتی یه فایلی که سورسش کم هست رو بخوای دانلود کنی به صف های طولانی تری برخورد میکنی... برای همین تا نوبت تو بشه خیلی طول میکشه در این صورت هیچ اطلاعاتی رد و بدل نمیشه ...
برای ایلهای با زیر سورس 100 که حجمشون زیاد باشه شاید تا10 تا 12 ساعت طول بکشه که یک یوزر به تو اجازه دانلود بده...
برای امتیاز گرفتن ضریبهایی هست مثل مقدار آپلود و مدت زمان توی صف بودن
مثلا اگه به یک یوزر 1 مگابایت فایل فرستاده باشی و 1 ساعت هم توی صف باشی ... به مدت هر دقیقه توی صف بودن ضریب 2 و آپلود هر 100 کیلوبایت ضریب 1 داره... که با بالا رفتن این اعداد میتونی بیای جلوی صف
کاری که من میکنم اینه حدود 3 تا 4 روز کامپوتر رو روشن میگذارم برای دانلود تا توی صف اول بشم بعدش سرعت دانلودم حتی از تورنت هم بالاتر میره بعضی وقتها میبینی 16 یوزر همزمان تکه های فایلی رو برات میفرستن!
فکر کنم به اندازه کافی توضیح داده باشم...
موفق باشی

خیلی مفید بود. نکات زیادی داشت که من نمی دونستم. خیلی ممنون

sajad_mohamadi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
دستتون درد نکنه . مباحث جالبی بود.
اما من یه سوال دارم . بعضی وقتا که می بینم سرعت emule خیلی پایینه ، سرور رو عوض می کنم و این عوض کردن سرور خیلی پیش میاد . سوالم اینه که با عوض کردن سرور ، آیا رتبه من توی صف تغییر می کنه و سرعت پایین تر میاد ؟

alik

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,232
سرور های اصلی فعلا بسته شدند ولی چندتا هستند که هنوز کار میکنند درضمن obfuscation را فعال کنید و اگر نسخه قدیمی استفاده می کنید به نسخه های جدید ارتقا بدید این روش ارتباط (obfuscation) مانیتورینگ و فیلترینگ سر راه شما را کمتر میکنه یا از بین می بره ...

این دوتا سرورها فعال فعلی هستند تا یکی دو هفته دیگه سرورهای بسته شده باز میشن :
193.138.221.214 ---- port:4242
80.252.110.146 ---- port:4661

یکسری سرورهای fake هستند که برای مانیتور کردن فعالیت کاربرای این شبکه ها اوردنشون توی شبکه و در اصل فعالیت های شما را زیر نظر میگیرند برای اینکه این سرور ها را تشخیص بدید کافیه یک فایل را در سرور های مختلف جستجو کنید سرور های fake معمولا نتایج کاملا یکسانی با سرور های دیگه بر میگردونند و راحت میتوانید تشخیص بدید fake هستند .

سرور ها donkey server انهایی که با 62 ای پی شان شروع میشه خیلی خوب هستند درضمن سرورهایی که مشابه این سرورها هستند و با 72 شروع میشوند سرورهای خوبی نیستند (فعلا این سرورها بسته هستند)

درضمن این سرورها یک شبکه اشتراک گذاری هستند یک شبکه هم شبکه KAD هستش که جداگانه میتوانید فعالش کنید توی قسمت kad این شبکه سرور نداره و متمرکز نیست کم کم میتوانید برید سراغ این شبکه ها هرچقدر بیشتر آنلاین باشید و با کابرای بیشتری درتماس باشید توی این شبکه بیشتر ارتباط برقرار میکنید و توی قسمت جستجوی فایل هم میتوانید انتخاب کنید که توی این شبکه kad جستجو کنید و ....

یک مطلبی هم هستش توی این شبکه ها چون بحث اشتراک گذاری هستش و بعضی از ما عادت نداریم چیزی به کسی بدیم باید دقت کنید اینجا اگر upload نکنید میزان download هم کم خواهد بود پس هرفایلی که میگیرید را از شاخه اشتراک گذاری پاک نکنید و میزان آپلود را هم ببرید بالا مثلا الان من 10k آپلود دارم و 25k دانلود

ken

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
تایید میشه.

سرور ها donkey server انهایی که با 62 ای پی شان شروع میشه خیلی خوب هستند درضمن سرورهایی که مشابه این سرورها هستند و با 72 شروع میشوند سرورهای خوبی نیستند (فعلا این سرورها بسته هستند)
اون سرورهای 72 ای رو گوگل راه انداخته بود. تا یه مدتی هم با whois میشد ردشونو گرفت ولی بعد گوگل زد جاده خاکی.
ایشالا تا چند وقت دیگه باز شن وگرنه مجبور میشم رسماً برم دانکی سرور ران کنم رو backbone شرکت :cool:

amirmw

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
71
دوستان سلام
من یه سئوالی در مورد emule یا کلا این تیپ برنامه ها داشتم ...
کسی میدونه تو کشور های متمدنی مثل آمریکا، کانادا، کشور های اروپایی که قوانین کپی رایت به شدت رعایت میشه استفاده از این نرم افزار ها مجازه یا نه؟
فرضا تو امریکا تو خونت یه اشتراک ADSL 1 MB/s داری و از تورنت و ایمیول هم دانلود می کنی ....
کسی می تونه بهت گیر بده که چرا داری از این نرم افزار ها استفاده می کنی یا مثلا چرا اینقدر فیلم و آهنگ و نرم افزار کرک شده دانلود می کنی و پولش رو نمی دی؟
اونجا هم برای استراکی که از اینترنت می گیری محدودیت داری؟

ken

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان سلام
من یه سئوالی در مورد emule یا کلا این تیپ برنامه ها داشتم ...
کسی میدونه تو کشور های متمدنی مثل آمریکا، کانادا، کشور های اروپایی که قوانین کپی رایت به شدت رعایت میشه استفاده از این نرم افزار ها مجازه یا نه؟
فرضا تو امریکا تو خونت یه اشتراک ADSL 1 MB/s داری و از تورنت و ایمیول هم دانلود می کنی ....
کسی می تونه بهت گیر بده که چرا داری از این نرم افزار ها استفاده می کنی یا مثلا چرا اینقدر فیلم و آهنگ و نرم افزار کرک شده دانلود می کنی و پولش رو نمی دی؟
اونجا هم برای استراکی که از اینترنت می گیری محدودیت داری؟

آره، ولی تا زمانی که بحث کپی رایت رو علناً نقض نکرده باشن. آخه توسعه دهنده های این نرم افزارها معمولاً با عنوان اشتراک فایلهای شخصی و ایجاد ارتباط خصوصی بین کاربرا روی شبکه ای که برای اتصال بهش دارن پول می دن کار می کنن که فی نفسه اشکالی نداره، نه با عنوان و نیت نقض کپی رایت. برای همین هم سایتهای رسمی و علنی دارن، تا زمانی که گندش در بیاد. اگه دقت کرده باشین حتی سرورهای اصلی این نرم افزارها از نظر حجم فایل خیلی ضعیفن و فقط نقش هاب (hub) رو دارن. معمولاً کاربرا هستن که با اشتراک نرم افزار و فیلم بعد از مدتی باعث دردسر این شبکه ها میشن.
در ضمن اگه در ای کشورها یه وقت گذر پلیس به کامپیوتر کسی بیوفته و یه مورد کپی غیر مجاز ببینه ننه شو به عزاش مینشونه. حالا مهم نیست از کجا آورده.

جالبه بدونین که شرکتهایی هم هستن که دقیقاً عکس این قضیه کار میکنن، یعنی پول می گیرن تا شبکه های P2P رو با اطلاعات غلط و فایلهای بدردنخور و... بی استفاده کنن. فک کنم تا حالا حتماً چند جور فیلم بی ربط و عنوان کذایی و فایل ویروسی و خلاصه هر چیزی که اون چیزی که شما فک می کردی نبوده به تورتون خورده باشه.

amirmw

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
71

آره، ولی تا زمانی که بحث کپی رایت رو علناً نقض نکرده باشن. آخه توسعه دهنده های این نرم افزارها معمولاً با عنوان اشتراک فایلهای شخصی و ایجاد ارتباط خصوصی بین کاربرا روی شبکه ای که برای اتصال بهش دارن پول می دن کار می کنن که فی نفسه اشکالی نداره، نه با عنوان و نیت نقض کپی رایت. برای همین هم سایتهای رسمی و علنی دارن، تا زمانی که گندش در بیاد. اگه دقت کرده باشین حتی سرورهای اصلی این نرم افزارها از نظر حجم فایل خیلی ضعیفن و فقط نقش هاب (hub) رو دارن. معمولاً کاربرا هستن که با اشتراک نرم افزار و فیلم بعد از مدتی باعث دردسر این شبکه ها میشن.
در ضمن اگه در ای کشورها یه وقت گذر پلیس به کامپیوتر کسی بیوفته و یه مورد کپی غیر مجاز ببینه ننه شو به عزاش مینشونه. حالا مهم نیست از کجا آورده.

جالبه بدونین که شرکتهایی هم هستن که دقیقاً عکس این قضیه کار میکنن، یعنی پول می گیرن تا شبکه های P2P رو با اطلاعات غلط و فایلهای بدردنخور و... بی استفاده کنن. فک کنم تا حالا حتماً چند جور فیلم بی ربط و عنوان کذایی و فایل ویروسی و خلاصه هر چیزی که اون چیزی که شما فک می کردی نبوده به تورتون خورده باشه.

خب ببین مثلا از تورنت داری یه فیلم Divx دانلود می کنی یا چمی دونم یه بازی رو به صورت ایمیج دانلود می کنی یا مثلا از emule داری یه نرم افزار رو که کرکش یا کیجنش هم توش هست رو دانلود می کنی ... اول از همه که می فهمن چی داری دانلود می کنی؟ آخه تو فقط داری یه سری اطلاعات (Data) رو از چندین نفر در سراسر جهان می گیری ...
بعد اینکه رفتن و دانلود اطلاعات از سایت های crack مشکلی ایجاد می کنه ...؟
بعد اینکه پلیس تا وقتی که خلافی رو مرتکب نشده باشی چجوری می خواد بیاد تو PC تو نگاه کنه؟
اگه شما تجربه اونور بودن رو دارید یا کسی اونور بوده و این مشکلات براش پیش اومده رو میشه در اختیارمون بزارید...
ممنون

ceramic

Registered User
لایک‌ها
2
درضمن این سرورها یک شبکه اشتراک گذاری هستند یک شبکه هم شبکه KAD هستش که جداگانه میتوانید فعالش کنید توی قسمت kad این شبکه سرور نداره و متمرکز نیست کم کم میتوانید برید سراغ این شبکه ها هرچقدر بیشتر آنلاین باشید و با کابرای بیشتری درتماس باشید توی این شبکه بیشتر ارتباط برقرار میکنید و توی قسمت جستجوی فایل هم میتوانید انتخاب کنید که توی این شبکه kad جستجو کنید و ....

یک مطلبی هم هستش توی این شبکه ها چون بحث اشتراک گذاری هستش و بعضی از ما عادت نداریم چیزی به کسی بدیم باید دقت کنید اینجا اگر upload نکنید میزان download هم کم خواهد بود پس هرفایلی که میگیرید را از شاخه اشتراک گذاری پاک نکنید و میزان آپلود را هم ببرید بالا مثلا الان من 10k آپلود دارم و 25k دانلود

سلام خدمت سروران

تاپیک بسیار جالبی است و من پاسخ بعضی از سئوال هایم را این جا گرفتم . اما برای انتقال تجربه نکته ای را خدمت سروران عزیز عرض می کنم .

شبکه ی KAD از نظر تعداد فایل های موجود و تنوع آن ، و دادن پهنای باند مناسب ، از سرورهای قسمت EDonkey خیلی بهتر است و اگر عادت کنید که هر بار که دنبال فایلی می گردید ، آن را در شبکه ی KAD هم جستجو کنید ، بعد از مدتی تعداد کلاینت های مرتبط با شما زیاد می شود و به راحتی می توانید سورس هایی را که اصلا در Edonkey موجود نیست ، در این شبکه بیابید

این قضیه خصوصا در ارتباط با فایل های نوشتاری ( کتاب ، مقاله ) یا نرم افزارهای خاص ( باور نمی کنید اما تقریبا همه چیز روی این شبکه هست ! ) مصداق پیدا می کند که من معمولا از خیر EDonkey می گذرم و می روم سراغ KAD .

خوب من دو سه تا تا پرسش هم دارم که اگر هر یک از اساتید محترم زحمت پاسخگویی را بکشند خیلی خیلی ممنون خواهم شد . پرسش اولم این است که چرا تا زمانی که ایمول نتوانسته روی یکی از سرورها لاگ کند ، نمی توانم به KAD متصل شوم ؟

.... و سئوال دوم این که آیا راهی وجود دارد که مثلا مثل برنامه ی Shareaza بتوانیم کلاینتی را که از سیستم ما دارد دانلود می کند ، Kill یا Ban کرد ؟

و از همه مهم تر ، چطور می توانم تعداد session های ایمول را کم کنم . هر بار این برنامه را اجرا می کنم ، مدیر شبکه از ترافیکی که روی راتر ایجاد می شود گله می کند . ( البته در مجموع ، برنامه هایی مثل ایمول نسبت به چیزهایی مانند Bitcomt که در هر ثانیه 4 بار Session می زنند خیلی بهتر است اما به هر حال ، باز هم به دنبال راهی هستم که این حالت را کمتر کنم .

ضمنا دوستان عزیز ، بر خلاف آنچه که من تصور می کردم ، ایمول تنها روی یک پورت عمل نمی کند بلکه اولا هر سرور روی پورت خاصی عمل می کند و علاوه بر آن ، تماس هایی هم از روی پورت های دیگر برقرار می شود که هنوز دلیلش را نمی دانم .

و یک نکته هم در باره ی پرسش آن دوست گرامی پیرامون P2P .... عین نقلی که از یکی از سایت های خارجی در این باره خواندم برایتان می نویسم : « تکنولوژی P2P کاملاً قانونی است ، اما دریافت یا ارسال محتویاتی که تابع قانون کپی رایت باشد از طریق آن غیر قانونی است » امیدوارم مشکل حل شده باشد .

ceramic

Registered User
لایک‌ها
2

از سروران عزیز ، کسی یافت نشد که ما را راهنمایی کند ؟؟ ثواب داره ها !!:cool:

sajad_mohamadi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
مشکل اصلی من با emule اینه که اگه پای کامپیوتر نباشم و خودم سرور رو update نکنم ،
بعد از یه مدتی سروراش می پرن .
کسی میدونه چرا؟

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
Hmmmm....
فکر کنم بايد يه بار ديگه اين emule رو نصب کنم تا بتونم جواب بدم.

بالا